• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 4258
    • Dodano: 2013-10-29 / 11:10
    • Komentarzy: 6

    Rozpoczyna się budowa obwodnicy Głubczyc

    Rozpoczyna się budowa obwodnicy Głubczyc

    (Fot. UMWO)

    Rozpoczyna się budowa obwodnicy Głubczyc

    Przerywaną linią zaznaczono przebieg nowej obwodnicy.

    Rozpoczyna się budowa obwodnicy Głubczyc

    W przekazaniu terenu pod budowę brał udział wicemarszałek Tomasz Kostuś.

    W ciągu 11 miesięcy ma powstać obwodnica Głubczyc, która odciąży centrum miasta. Starania o budowę nowej drogi trwały od 2007 roku. Poza odciążeniem centrum miasta od ruchu władze liczą też na przyciągnięcie inwestorów, którzy mogliby otworzyć swoje zakłady przy nowej drodze.

    W poniedziałek przekazano plac budowy pod obwodnicę konsorcjum Drog-Bud z Częstochowy.

    Zobacz takze 16 mln zł na Pomnik Czynu Powstańczego. Wicepremier ogłosił decycję WIDEO

    - To jedna z największych inwestycji w regionie, bo opiewa na kwotę prawie 26 milionów złotych, pochodzącą z Regionalnego Programu Operacyjnego - mówi Tomasz Kostuś, wicemarszałek województwa opolskiego.

    Obecnie przez centrum miasta biegnie ruch w kierunku Raciborza, Kędzierzyna-Koźla i Czech. Szacuje się, że jego natężenie w centrum wynosi 8,5 tysięcy pojazdów na dobę i co roku wzrasta o kilka procent.

    W ramach inwestycji planowana jest budowa obiektów inżynierskich m. in. mostu nad rzeką Psiną, budowa pięciu skrzyżowań z drogami przecinającymi obwodnicę, a także dróg lokalnych, zakładowych i serwisowych stanowiących dojazd do pól. Powstaną też stanowiska kontroli pojazdów wraz z miejscem ważenia, system odwodnienia drogi, oświetlenia skrzyżowań.

    Zobacz takze "Życzliwy" zgłosił chłopca sprzedającego lemoniadę. Strażnicy "zabezpieczyli" cały towar

    Dzięki obwodnicy z miasta zniknie ruch tranzytowy, choć przedstawiciele ratusza nie ukrywają, że chodzi też o aspekt inwestycyjny.

    - Przy obwodnicy planujemy uruchomić tereny inwestycyjne. Myśląc o tym w ubiegłym roku do miasta przyłączyliśmy teren wsi Głubczyce Sady - tłumaczy Jan Krówka, burmistrz Głubczyc.

    Budowa obwodnicy ma się zakończyć we wrześniu 2014 roku.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Rozpoczyna się budowa obwodnicy Głubczyc
    Rozpoczyna się budowa obwodnicy Głubczyc

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2013-10-29 20:49:46 [77.247.181.*] id:1134414  
    [moderacja]: Napisał postów [0], status [ ! Mega Troll ! ]
    [moderacja]
    [-7]

    Nick:
    Treść:
    2013-10-29 18:21:10 [83.10.131.*] id:1134348  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Grzybiarki już robią biznesplan sprawdzając czy im się to opłaci przy obwodnicy ;)

    Nick:
    Treść:
    2013-10-29 16:12:52 [89.76.166.*] id:1134302  
    harry: Napisał postów [2392], status [Szycha] Reputacja
    Miejmy nadzieję, że termin jest realny a nie wyssany z palca, i że nie wzrośnie kwota końcowa co często się zdarza.

    Nick:
    Treść:
    2013-10-29 14:31:56 [90.156.124.*] id:1134226  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Termin prawie expresowy jak na polskie warunki.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2013-10-29 14:37:31 [83.30.216.*] id:1134230  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    11 miesięcy ? f tym terminie to sie nawet dzieci f Polsce nie rodzom , a co dopiero obwodnica ;)
    2013-10-29 14:49:28 [90.156.124.*] id:1134236  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    żeby tylko nie skończyło się jak z tymi chińczykami na autostradzie przed Euro......