• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 4814
    • Dodano: 2013-10-27 / 15:27
    • Komentarzy: 15

    Piłkarze z Opola walczą w Centralnej Lidze Juniorów

    Piłkarze z Opola walczą w Centralnej Lidze Juniorów

    Młodzi piłkarze z Opola walczą w krajowej elicie juniorów.

    Piłkarze z Opola walczą w Centralnej Lidze Juniorów

    Dla wielu z tych piłkarzy rozgrywki CLJ mogą być doskonałą przepustką do dorosłego futbolu.

    Piłkarze z Opola walczą w Centralnej Lidze Juniorów

    (Fot: Dżacheć)

    Marcin Niemczyk, Dennis Gordzielik, Radosław Kowalczyk, Damian Filla czy Grzegorz Kleemann to nazwiska, które już dzisiaj powinni znać i zapamiętać kibice piłki nożnej w Opolu. Wymienieni zawodnicy są najjaśniejszymi punktami zespołu MKS MOSiR Odra Opole. Młodzi opolanie z powodzeniem rywalizują w Centralnej Lidze Juniorów, gdzie za przeciwników mają rówieśników z Ruchu Chorzów, Zagłębia Lubin czy Gwarka Zabrze.

    Zobacz takze Zełenski odesłał Order Orła Białego. Odpowiedź na decyzję prezydenta Nawrockiego

    Centralna Liga Juniorów to autorski pomysł Zbigniewa Bońka, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. – Liczę, że to podniesie poziom juniorskiej piłki. Pozwoli piłkarzom grać na odpowiednim poziomie. Zmiana systemu rozgrywek da tym chłopakom powiew poważnej piłki, namiastkę ekstraklasy – uzasadniał swój własny projekt Boniek. Ogromnym zwolennikiem CLJ jest także Marcin Dorna, trener kadry do lat 21. - Młodzi zawodnicy oprócz trenowania wśród najlepszych w klubie, mogą zagrać wśród najlepszych w kraju. Na poziomie wojewódzkim różnie z tym bywało. Były dwa mecze w sezonie, które sprawiały problem. Resztę się po prostu rozgrywało. Teraz jest inaczej – tłumaczy trener polskiej młodzieżówki.

    W rozgrywkach CLJ bierze udział 48 drużyn w czterech grupach po 12 zespołów - Grupa A (Łódzki ZPN, Mazowiecki ZPN, Podlaski ZPN, Warmińsko-Mazurski ZPN), Grupa B (Kujawsko-Pomorski ZPN, Pomorski ZPN, Wielkopolski ZPN, Zachodniopomorski ZPN), Grupa C (Dolnośląski ZPN, Lubuski ZPN, Opolski ZPN, Śląski ZPN), Grupa D (Lubelski ZPN, Małopolski ZPN, Podkarpacki ZPN, Świętokrzyski ZPN). Prawo gry w poszczególnych grupach mają po trzy drużyny z każdego województwa - uczestnicy rozgrywek Ligi Makroregionalnej Juniorów Starszych 2012/2013 oraz zwycięzca ligi wojewódzkiej.

    Zobacz takze "Życzliwy" zgłosił chłopca sprzedającego lemoniadę. Strażnicy "zabezpieczyli" cały towar

    W rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów grają zawodnicy urodzeni w 1995 roku lub młodsi. W meczach kluby są zobowiązane do wystawienia w trakcie całego spotkania co najmniej trzech zawodników urodzonych w roku 1996 lub młodszych. Warto podkreślić, że rywalizacja juniorów starszych nie toczy się tylko o prestiż. Drużyny biorące udział w Centralnej Lidze Juniorów w sezonie 2013/2014 otrzymają z PZPN dofinansowanie w wysokości 18 tys. zł. PZPN ustalił także nagrody finansowe dla najlepszych drużyn CLJ - 100 tys. zł dla mistrza Polski, 70 tys. dla wicemistrza, 50 tys. dla półfinalistów i 30 tys. dla ćwierćfinalistów. Co ważne - nagrody kluby mają obowiązek przeznaczyć na szkolenie dzieci i młodzieży.

    MKS MOSiR Odra Opole w tabeli CLJ grupy C zajmuje obecnie 6. miejsce. W niedzielę piłkarze Tomasza Piwowarczyka po dobrym meczu zremisowali 1:1 ze Śląskiem Wrocław. Bramkę dla opolskiego zespołu zdobył Marcin Niemczyk.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Piłkarze z Opola walczą w Centralnej Lidze Juniorów
    Piłkarze z Opola walczą w Centralnej Lidze Juniorów
    Piłkarze z Opola walczą w Centralnej Lidze Juniorów
    Piłkarze z Opola walczą w Centralnej Lidze Juniorów
    Piłkarze z Opola walczą w Centralnej Lidze Juniorów
    Piłkarze z Opola walczą w Centralnej Lidze Juniorów
    Piłkarze z Opola walczą w Centralnej Lidze Juniorów
    Piłkarze z Opola walczą w Centralnej Lidze Juniorów

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2013-10-27 20:52:51 [89.79.134.*] id:1133590  
    e-opolanin: Napisał postów [136], status [wyjadacz] Reputacja
    tak dalej

    Nick:
    Treść:
    2013-10-27 16:19:19 [89.76.166.*] id:1133499  
    harry: Napisał postów [2392], status [Szycha] Reputacja
    Nowe gwiazdy nam wschodzą.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2013-10-27 20:19:09 [83.30.235.*] id:1133580  
    jaśśmietanka: Napisał postów [1126], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Pan Tomasz P.jest dobrym trenerem ;) ... młody wraca sponiewierany jak po wojnie w Wietnamie ;)
    2013-10-27 16:03:02 [2.203.198.*] id:1133474  
    [moderacja]: Napisał postów [7997], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2013-10-27 16:06:20 [90.156.124.*] id:1133480  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Chyba fora pomyliłeś hodowco.....
    2013-10-27 18:52:58 [109.47.119.*] id:1133534  
    czort: Napisał postów [7997], status [VIP] Reputacja
    bujnij sie na baterijke
    2013-10-27 16:08:29 [93.181.160.*] id:1133482  
    [moderacja]: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [8]
    2013-10-27 16:11:47 [90.156.124.*] id:1133487  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    I tak jesteś dobry, Bonk tylko trzeci
    2013-10-27 16:12:20 [194.29.180.*] id:1133489  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Ale masz o sobie mniemanie...
    2013-10-27 16:12:34 [93.181.160.*] id:1133491  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    co tak ganiasz za mną???
    2013-10-27 16:12:53 [194.29.180.*] id:1133492  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    ...Rolik
    2013-10-27 16:12:55 [90.156.124.*] id:1133493  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Nie wiem czy wiesz ale.......
    2013-10-27 16:13:43 [77.223.234.*] id:1133494  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Bo one cię pragną....;)
    2013-10-27 16:14:27 [93.181.160.*] id:1133495  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    miotły im dam niech latają nad niebem :P
    2013-10-27 16:14:50 [90.156.124.*] id:1133497  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    pośpiech to tylko przy łapaniu pcheł dobry ;)