• Dodano: 2013-10-26 / 12:10
    • Komentarzy: 35

Odra-Warta 1:1. Mecz w cieniu kontrowersyjnych decyzji sędziego. [wideo]

Antybohaterem meczu Odry z Wartą został arbiter Michał Mularczyk.

Marcin Kocur cieszy się po pięknym golu przeciwko Warcie, otwierającym wynik spotkania.

Grzegorz Rasiak meczu w Opolu nie zaliczy do udanych. Na boisku wychodziło mu w piątek niewiele i w drugiej połowie ustąpił miejsca w składzie koledze.(Fot: Dżacheć)

- To jawne skurwysyń**wo - tak pracę sędziów, w tym decyzję o podyktowaniu rzutu karnego, podczas meczu Odry Opole z Wartą Poznań, skomentował Dariusz Żuraw - trener niebiesko-czerwonych. Podobnie decyzję ocenili kibice, którzy po spotkaniu na Oleskiej przez kilka minut wykrzykiwali obelgi i wyzwiska w stronę arbitra Michała Mularczyka.

Sędziemu oberwało się za kilka wyraźnych błędów w prowadzeniu zawodów, z których na czele wysunęło się podyktowanie rzutu karnego dla Warty Poznań w 81 minucie.

Pierwszy kwadrans zmagań 8. drużyny 2. Ligi z liderem mógł rozczarować. Brakowało składnych akcji i gdyby nie zbyt pochopnie wyciągnięta żółta kartka za faul, którego dopuścił się Mateusz Krawiec, emocji nie byłoby wcale. 2 minuty później nastroje rozgrzała już jednak dobra akcja gospodarzy. Prawą stroną dobrze urwał się obrońcom Krystian Kowalczyk, ale podaniem do Marcina Kocura popularny "Kaka" się nie popisał i piłkę przejęli przeciwnicy. W 19 minucie po szybkim wyjściu spod własne bramki ponownie zaatakowała Odra Opole. Mający dużo miejsca w środku pola Tomasz Wawrzyniak strzelił z około 22 metrów i Adrian Lis, bramkarz Warty, miał sporo kłopotów z wybiciem piłki na rzut rożny. Odpowiedź Warty była natychmiastowa. Dobre podanie na lewą stronę dostał Błażej Nowak i tym razem w opałach był Bartłomiej Danowski, który zdołał ostatecznie wybić uderzenie młodzieżowca z Poznania. W 23 minucie wynik rywalizacji został otwarty. Grę z rzutu rożnego wznawiał Sebastian Deja. Najwyżej w gąszczu obrońców Warty wyskoczył Kocur. Precyzyjne i mocne uderzenie "Kotka" głową kompletnie zaskoczyło Lisa, który jedynie śledził lot piłki do siatki. - Kocur lepszy od Lisa! - cieszyli się opolscy kibice.

W 27 minucie prawdziwy rajd przez boisko urządził sobie Przemysław Kocot. Ponad 60 metrowy sprint Kocot zakończył jeszcze wymianą podań z Nowakiem i w świetnej sytuacji przestrzelił obok prawego słupka OKS. W 41 minucie Krawiec, wydawało się nieco ociężale, zainicjował akcję lewą stroną a następnie uruchomił podaniem dobrze podłączającego się Skrzypczaka. Podanie tego ostatniego dotarło co prawda do Kocura, ale tym razem napastnik niebiesko-czerwonych przestrzelił. Na sekundy przed zakończeniem pierwszej części gry opatrzność była po stronie gospodarzy. Prawą stroną urwał się Nowak a jego podanie chciał blokować Maciej Michniewicz. Interweniował tak niefortunnie, że o mały włos nie pokonał Danowskiego. Do odbitej na 12 metr piłki dopadł jeszcze Michał Goliński, ale jego silna próba dobitki minęła bramkę Odry.

Druga odsłona piątkowej rywalizacji to nieustanne ataki obu ekip, z wyraźnym wskazaniem na Odrę. W 54 minucie Kocur zastawił się z piłką na wysokości pola karnego po czym świetnie rozciągnął grę do wprowadzonego z ławki Dawida Tomanka. Pomocnik chciał odwdzięczyć się napastnikowi równie dobrym podaniem, ale zamiast drugiego gola był jęk zawodu, bo Kocur do piłki nie zdążył i futbolówka przeszła wzdłuż przedpola bramki. W 62 minucie z rzutu wolnego na 20 metrze uderzał Michał Ciarkowski, który zmusił Danowskiego do przerzucenia piłki nad poprzeczką. W 69 minucie świetne podanie w pole karne dostał Tomanek, wyprzedził obrońców ale uderzenie z ostrego kąta zdołał zatrzymać Lis.

Po tej akcji na trybunach dało się słyszeć pierwsze gwizdy w kierunku arbitra, bo rzut rożny dla gospodarzy po interwencji bramkarza Warty wydawał się oczywisty. Przełomowa sytuacja zawodów miała jednak miejsce chwilę później. W 80 minucie w polu karnym Odry przewrócił się Paweł Piceluk i choć niemal cała jedenastka miejscowych przekonywała, że piłkarza z Poznania nikt nie faulował, to Michał Mularczyk wskazał na wapno. Do piłki podszedł Artur Marciniak i pewnym uderzeniem pokonał Danowskiego. Na 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry kolejny raz swoją decyzją zaskoczył wszystkich arbiter. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Skrzypczak, głową uderzył Tomanek i tylko wybicie głową piłki zmierzające w okienko, uchroniło gości od utraty gola. Nie wiedzieć jednak czemu, po tym ostatnim zagraniu kolejnego kornera dla Odry nie przyznano.

"Złodzieje" to najłagodniejsze z haseł, które przez dobrych kilka minut po ostatnim gwizdku skandowali kibice na całym stadionie przy Oleskiej w kierunku trójki sędziowskiej z Łodzi. Takich negatywnych reakcji na opolskim obiekcie nikt dawno nie wzbudził.

- To jest momentami jawne skurwysyń**wo! Uważam, że zostaliśmy skrzywdzeni - tak pracę sędziów ocenił na konferencji pomeczowej Dariusz Żuraw, trener Odry. Do zobaczenia w relacji wideo z tego spotkania także wszystkie gole, najciekawsze sytuacje oraz rozmowa z Krystianem Kowalczykiem.

2013-10-27 15:59:11 [89.76.166.*] id:1133469
    harry: Napisał postów [2393], status [Szycha] Reputacja
    Sędzia ma jednak przerąbaną robotę. Nigdy wszystkim nie dogodzi.

2013-10-26 22:33:34 [37.31.96.*] id:1133281
    tomuniu: Napisał postów [2884], status [Szycha] Reputacja
    Powinna zainteresować się tym "sędzią" prokuratura zachodzi podejrzenie przyjęcia korzyści majątkowej a to chyba jest ścigane świadków jest całe mnóstwo.

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [10]
    2013-10-26 22:35:48 [176.111.136.*] id:1133283
    Goodway: Napisał postów [38961], status [VIP] Reputacja
    skończ perdolić pajacu ,bo dupsko ci pękło . Napiwek ?- to ja moge ci zostawić
    2013-10-26 22:38:40 [176.111.136.*] id:1133284
    ścigać kuta sa :) nie żebym jechał odrze :)
    2013-10-26 22:47:56 [176.111.136.*] id:1133288
    proszę wysyłać CV - kobiety 28 -35 (-/+) najlepiej nimfomanki :) my z hubem preferujemy wszystko ( tak jak h u j :P - przepraszam jakaś pomyłka )
    [-2]
    2013-10-26 22:48:54 [176.111.136.*] id:1133290
    świnie i pedały wstęp wzbroniony ( kgb , RAII itd )
    [-2]
    2013-10-27 05:17:55 [89.79.88.*] id:1133330
    buhehe: Napisał postów [13], status [nowy] Reputacja
    Goodway pupsko peka po imprezie z kolegami co? ;)
    2013-10-27 11:39:15 [37.31.110.*] id:1133390
    co to za ścierwo się udziela zawsze jakieś gówno się przyczepi
    2013-10-27 11:43:50 [91.193.208.*] id:1133394
    RAII: Napisał postów [27576], status [VIP] Reputacja
    Goodway, że zapytam, bo mam dylemat.. jestem świnią, czy pedałem bardziej?;)
    2013-10-27 10:54:14 [83.27.56.*] id:1133374
    ortiz: Napisał postów [7], status [nowy] Reputacja
    Cóż,karny z kapelusza ale patrząc z drugiej strony,któraś z kilku ,,wysokoprocentowych'' sytuacji, powinna zostać przez nasz zespół wykorzystana i spotkanie byłoby rozstrzygnięte na naszą korzyść, gratuluję chłopakom rozegrania bardzo dobrych zawodów,trzymam kciuki za zespół w nadchodzących spotkaniach!

2013-10-27 09:31:57 [93.181.154.*] id:1133344
    non: Napisał postów [451], status [starszy pismak] Reputacja
    Decyzje sędziów są niepodważalne.. toż to jawna zachęta do brania w łapę.. "ale z pewnością w takim celu wprowadzono tą zasadę"

2013-10-26 18:25:50 [83.30.221.*] id:1133024
    św_juzef: Napisał postów [12741], status [VIP] Reputacja
    SENDZIA KALOSZ !!!!
    [-2]

2013-10-26 22:48:20 [83.4.27.*] id:1133289
    WójekDobraRada: Napisał postów [2042], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    sędzia to świnia i cała jego rodzina....

scaner: Napisał postów [35], status [rozkręca się] Reputacja
    Ironia losu. Za kontrowersyjnego karnego dla Odry w końcówce meczu z Ruchem trener sugerował rzucenie na tacę a teraz wyzywa sędziego. Odrę dopadła ręka sprawiedliwości.

2013-10-26 12:06:39 [89.79.88.*] id:1132872
    [moderacja]: Napisał postów [13], status [nowy] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]

2013-10-26 12:48:57 [176.107.171.*] id:1132889
    Hubertus: Napisał postów [31356], status [VIP] Reputacja
    Twój wpis zawiera treści obraźliwe (bluzgi) i nie będzie wyświetlany. Powtarzanie takich komentarzy spowoduje dobową blokadę. Usiłowanie wpisywania wulgaryzmów poprzez dodawanie w środek słowa innych znaczków i tak doprowadzi do automatycznej lub nawet ręcznej blokady. Zapoznaj się z regulaminem lub zrezygnuj z komentowania. ...jak zacytowałem trenera Żurawia takie coś się pokazało!...:D:D:D
    2013-10-26 12:48:53 [77.253.65.*] id:1132888
    e-opolanin: Napisał postów [136], status [wyjadacz] Reputacja
    sędzia powinien oddać za bilety -złodziej jeden-

2013-10-26 10:54:07 [37.31.115.*] id:1132848
    neon: Napisał postów [2694], status [Szycha] Reputacja
    Szkoda tylko kibiców,którzy naiwnie myślą że oglądają uczciwy mecz a nie ustawkę.

2013-10-26 10:51:23 [80.113.12.*] id:1132847
    [moderacja]: Napisał postów [3332], status [Szycha] Reputacja
    [moderacja]
    [-7]

2013-10-26 10:22:40 [91.193.208.*] id:1132834
    no ja nie wiem, aż się prosi o moderację tej wygwiazdkowanej częściowo wypowiedzi..;)

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [6]
    2013-10-26 10:24:08 [77.223.234.*] id:1132835
    Demotywator: Napisał postów [34384], status [VIP] Reputacja
    a pisałem że ich zrobią bez masełka...;)
    2013-10-26 10:26:41 [91.193.208.*] id:1132841
    `st` - będę od dziś unikał jak ognia..banan jak nic;)
    2013-10-26 02:01:51 [31.175.95.*] id:1132782
    ombre: Napisał postów [19828], status [VIP] Reputacja
    nie bez powodu ten sędzia spadł tak nisko przeciez jeszcze nie dawno sedziował w wyższych ligach.

2013-10-26 10:26:30 [90.156.124.*] id:1132840
    Są wzloty i upadki...jak w każdej karierze.
    2013-10-26 08:57:43 [77.223.234.*] id:1132799