• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 12546
    • Dodano: 2013-10-05 / 15:40
    • Komentarzy: 48

    Strażacy-ochotnicy z powiatu opolskiego rywalizowali o puchary

    Strażacy-ochotnicy z powiatu opolskiego rywalizowali o puchary

    (Fot. Dżacheć)

    Strażacy-ochotnicy z powiatu opolskiego rywalizowali o puchary

    Ochotniczki z Żelaznej były najlepsze wśród drużyn kobiecych.

    Strażacy-ochotnicy z powiatu opolskiego rywalizowali o puchary

    Strażacy z Łubnian byli najlepsi wśród drużyn męskich.

    21 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu opolskiego rywalizowało dziś na stadionie miejskim w Prószkowie. Wśród zespołów damskich zwyciężyła drużyna OSP Żelazna - wicemistrzynie Polski, a wśród drużyn męskich najlepsi byli ochotnicy z Łubnian.

    Na VIII Powiatowych Zawodach Sportowo - Pożarniczych spotkali się przedstawiciele jednostek OSP, którzy wygrali gminne kwalifikacje.

    - Zawodnicy startują w dwóch konkurencjach - sztafecie pożarniczej 7x50 metrów z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym. Polega ono na zbudowaniu linii ssawnej, podłączeniu jej do pompy oraz zbudowaniu 2 odcinków gaśniczych i strąceniu wodą przeszkód - tłumaczy Bartosz Raniowski, kierownik grupy technicznej zawodów.

    Zobacz takze Chwila nieuwagi czy zasłabnięcie? Auto zakończyło jazdę na ogrodzeniu

    Przy okazji imprezy Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej bryg. Paweł Kielar oraz starosta opolski Henryk Lakwa przekazali 3 zestawy PSP R1 do udzielania pierwszej pomocy ochotnikom z Chmielowic, Chrząstowic oraz Goszczowic.

    Wśród 7 drużyn kobiecych najlepsze były ochotniczki z OSP Żelazna, na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki z Dobrzenia Wielkiego, a na trzecim - z Łubnian. Zawodniczki z Żelaznej dwa lata temu zdobyły wicemistrzostwo Polski w sportach pożarniczych.

    - Przede wszystkim trzeba być dokładnym - liczy się technika, a nie szybkość bo potem można dostać punkty karne. Ważne jest zgranie zespołu - my znamy się od lat i startujemy w tym samym składzie. I oczywiście treningi - przed samymi zawodami ćwiczymy po 2-3 razy tygodniowo - mówią dziewczyny. W zwycięskiej drużynie wystartowały: Wiola Pytel, Ania Kohs, Ewelina Pytel, Paulina Pacuła, Brygida Przybyła, Lidia Baldy, Sandra Knop i Justyna Rychlik.

    Zobacz takze Nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy oficjalnie otwarty w Krapkowicach

    Dziewczyny zgodnie podkreślają, że gdyby nie pomoc kolegów z męskiej drużyny OSP Żelazna sukcesu by nie było. - To oni nas przygotowują, motywują i pomagają - dodają.

    Wśród drużyn męskich najlepsi byli zawodnicy z Łubnian, drugie miejsce zdobyli ochotnicy z Dębia, a trzecie - OSP Tarnów Opolski.

    Zdjęcia z zawodów można zobaczyć w galerii.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Strażacy-ochotnicy z powiatu opolskiego rywalizowali o puchary
    Strażacy-ochotnicy z powiatu opolskiego rywalizowali o puchary
    Strażacy-ochotnicy z powiatu opolskiego rywalizowali o puchary
    Strażacy-ochotnicy z powiatu opolskiego rywalizowali o puchary
    Strażacy-ochotnicy z powiatu opolskiego rywalizowali o puchary
    Strażacy-ochotnicy z powiatu opolskiego rywalizowali o puchary
    Strażacy-ochotnicy z powiatu opolskiego rywalizowali o puchary
    Strażacy-ochotnicy z powiatu opolskiego rywalizowali o puchary
    Strażacy-ochotnicy z powiatu opolskiego rywalizowali o puchary
    Strażacy-ochotnicy z powiatu opolskiego rywalizowali o puchary
    Strażacy-ochotnicy z powiatu opolskiego rywalizowali o puchary

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2013-10-06 23:33:24 [164.127.244.*] id:1123074  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    a jak tam osp grudzice?nie wiem czemu ale zawsze cieszy jak przegrywaja:)
    [-1]

    Nick:
    Treść:
    2013-10-06 11:48:37 [46.204.242.*] id:1122877  
    harry: Napisał postów [2392], status [Szycha] Reputacja
    To pokazuje, że nie tylko mężczyźni potrafią gasić pożary. Nasze piękne panie również nieźle dają sobie radę. Oby tak dalej. Gratuluję wszystkim zwycięzcom.
    [1]

    Nick:
    Treść:
    2013-10-06 11:18:15 [194.29.180.*] id:1122870  
    spellhowler: Napisał postów [4819], status [VIP] Reputacja
    o boshe ale wieśniactwo.... ciekawe czy ten burak Kluza sie tam pojawił , czy może hehehehehehe spóźnił się jak zwykle
    [-1]

    Nick:
    Treść:
    2013-10-05 23:56:37 [89.74.189.*] id:1122774  
    jajo: Napisał postów [192], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    24opole jak zwykle daje czadu. Ktoś mi kiedyś powiedział że tam są same wieśniaki, i coś w tym jest! Po co pisać obszerny artykuł z jednego z lepszych festiwali w Polsce który nazywa się "Opolskie Lamy" Skoro można robić zdjęcia z imprez oraz wieś informacji. Info dla reporterów 24. Serio ruszcie swoje tyłki i zróbcie coś porządnego a nie tylko gó**em się zajmujecie bo ten portal schodzi na psy!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2013-10-06 07:39:41 [83.4.31.*] id:1122828  
    pablo_88: Napisał postów [4], status [żółtodziób] Reputacja
    Wieśniaki??? Wiejski to ty masz nick. Który kojarzy się z gó... nem bo jajo wyskakuje kurze z du...py. Obyś nigdy nie potrzebował pomocy tych "wieśniaków"
    [-1]
    2013-10-06 11:17:06 [194.29.180.*] id:1122867  
    spellhowler: Napisał postów [4819], status [VIP] Reputacja
    hehe jajo lepiej bym tego nie ujął... pseudo redaktorzyny napiszą o lamach za miesiąc jakiś... niestety jest jak jest , nie ma innego nawet pseudo jak ten portalu informatycznego, są jakieś podróby ale ciężko to widzę..
    [-1]
    2013-10-06 10:36:57 [83.4.102.*] id:1122849  
    WójekDobraRada: Napisał postów [2023], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    SZUKAM OPERATORKI DUŻYCH SIKAWEK :)
    [-4]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2013-10-06 11:05:16 [83.4.102.*] id:1122860  
    WójekDobraRada: Napisał postów [2023], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    TYLKO MŁODE ŁADNE OPERATORKI :)
    [-3]
    2013-10-05 20:27:35 [31.63.161.*] id:1122596  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    Gdzie w Opolu znajdę porządny sklep motoryzacyjny,gdzie znajdę wszystko do auta od śrubek do alufelg????
    [-1]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [23]
    2013-10-05 20:32:14 [77.253.43.*] id:1122597  
    M.A.N: Napisała postów [1505], status [Szycha] Reputacja
    ul Strzelecka przed autogiełdą "u Sawickiej" sklep z tradycjami tam dostaniesz wszystko;)
    2013-10-05 20:36:43 [31.174.215.*] id:1122598  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    lepszy jest na ozimskiej na przeciwko shella lub w strzelcach op przy gł drodze blisko rynku
    2013-10-05 20:39:13 [46.76.47.*] id:1122600  
    chaszczu: Napisał postów [1138], status [ ! Starszy Troll ! ]
    u sawickiej? a ona jeszcze żyje, swego czasu niezła dupa z niej była :D
    2013-10-05 20:40:02 [77.253.43.*] id:1122601  
    M.A.N: Napisała postów [1505], status [Szycha] Reputacja
    ombere- As? Same podróby mają;)
    2013-10-05 20:43:43 [46.76.47.*] id:1122604  
    chaszczu: Napisał postów [1138], status [ ! Starszy Troll ! ]
    w As'ie ze starym Andrzejem można wszystko załatwić, 'zięciunio Sławek moim zdaniem jest do ..... ale jego sprawa, żonę ma spoko... :D
    2013-10-05 20:49:30 [31.63.161.*] id:1122606  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    W asie mają ceny jak z kosmosu...
    2013-10-05 20:52:31 [83.22.252.*] id:1122609  
    kgb14: Napisał postów [5384], status [VIP] Reputacja
    Niestety u Sawickiej ostatnio niezbyt z towarem ,,na półkach'' - jak czegoś nie ma to mówi, ze zamówi- tak to ja też potrafię. No ale w dobie internetu - nie ma co się dziwić.
    2013-10-05 20:59:29 [31.63.161.*] id:1122611  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    kurde bo szukam folię carbon i potrzebowałbym na ''już'' a zanim mi przyjdzie z alledrogo to mi wena twórcza zniknie;)
    2013-10-05 21:05:20 [46.76.47.*] id:1122613  
    chaszczu: Napisał postów [1138], status [ ! Starszy Troll ! ]
    folie do wiejskiego tuningu w 'karlajnie kupisz ;)
    2013-10-05 21:07:23 [87.205.43.*] id:1122614  
    M.A.N: Napisała postów [1505], status [Szycha] Reputacja
    pierdółki masz od ręki... a wiadomo, że na droższe części nie warto zamrażać kasy...poza tym dziwię się ludziom kupującym drogie części w sklepach płacąc jeszcze marżę. W necie dużo taniej..;)
    2013-10-05 21:08:53 [31.63.161.*] id:1122615  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    nie chce wiejski tuning hehe tylko uchwyt od zamykania drzwi tym zatuszować,bo już się troszkę wytarło i brzydko to wygląda...
    2013-10-05 21:09:38 [31.63.161.*] id:1122616  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    w jakiej karlajnie??
    2013-10-05 21:11:50 [46.76.47.*] id:1122617  
    chaszczu: Napisał postów [1138], status [ ! Starszy Troll ! ]
    w Karolince, paznokcie przytnij, to się nie wytrze ;P
    2013-10-05 21:12:52 [87.205.43.*] id:1122618  
    M.A.N: Napisała postów [1505], status [Szycha] Reputacja
    to zajrzyj tam na Strzelecką, tam się lubowali swego czasu w takich pierdółkach;)
    2013-10-05 21:15:41 [31.63.161.*] id:1122619  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    chaszczu nie od paznokci tylko od otwierania i zamykania drzwi,Meganki II już tak mają,że się wyciera w końcu auto ma już 9 lat;) W jakim sklepie w karolince?
    2013-10-05 21:17:45 [46.76.47.*] id:1122620  
    chaszczu: Napisał postów [1138], status [ ! Starszy Troll ! ]
    nie napisał o jakie autko chodzi ;) w Realu coś takiego kiedyś widziałem
    2013-10-05 21:20:35 [31.63.161.*] id:1122622  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    kruca podjadę jeszcze na strzelecką w poniedziałek co kolega MAN polecił,realom nie ufam;)
    2013-10-05 21:23:54 [87.205.43.*] id:1122623  
    M.A.N: Napisała postów [1505], status [Szycha] Reputacja
    to daj znać czy Cię usatysfakcjonowali, bo sam jestem ciekaw, czy w erze internetu potrafią jeszcze sprostać wymaganiom;)
    2013-10-05 21:25:07 [31.63.161.*] id:1122624  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    Jeśli tam nie będzie to będe musiał zamówić na alledrogo...
    2013-10-05 21:48:46 [83.27.11.*] id:1122638  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Nerka: zanim zakupisz to wejdź na fora by wybrać trwałą i taką co da dobry efekt. Kolega ostatnio kupował i nie chcę skłamać -nazywa się to chyba folia 5m czy jakoś tak...
    2013-10-05 22:36:55 [83.7.72.*] id:1122675  
    marcin92: Napisał postów [12], status [nowy] Reputacja
    Jak juz to ''3m'' nie 5m :). a na dworskiej jest hurtownia a nawet dwie z foliami samochodowymi i innymi :). mozesz se wybrac kolor carbonu jaki tylko chcesz. a jak nie tam to na cygana jeszcze jest hurtownia ale mają drogo.
    2013-10-06 09:13:13 [83.4.57.*] id:1122835  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    marcin92: no i widzisz -coś, gdzieś dzwoni a sam nie wiesz gdzie (poczytaj sobie na temat folii). Owszem mają oznaczenia 3D i 4D, ale to akurat nie o ten parametr chodzi. Pozdrawiam :)
    2013-10-06 10:46:59 [79.191.229.*] id:1122853  
    kgb14: Napisał postów [5384], status [VIP] Reputacja
    Nerka też o to pytałem :) Sawicka ma, tylko nie wiem jaka dużą potrzebujesz ona miała - nazwijmy to - średniej wielkości.
    2013-10-05 19:04:03 [82.145.211.*] id:1122587  
    [moderacja]: Napisała postów [1178], status [starszy pismak] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2013-10-06 09:21:58 [90.156.124.*] id:1122836  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    knurze stęskniłeś się?
    2013-10-06 09:01:56 [83.13.133.*] id:1122832  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    mimo drugiego miejsca OSP Dobrzeń Wielki dziewczyny zakwalifikowały się dalej ;)

    Nick:
    Treść:
    2013-10-05 20:49:46 [93.181.160.*] id:1122607  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    Pytanko jedno bo dawno nie byłem na takich zawodach czy motopompę moga odpalac z rozrusznika czy standardowo na kopkę :D
    [-1]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2013-10-05 20:58:26 [84.44.149.*] id:1122610  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    chyba ciongnom za taki sznurek jak przy kosiarce do trawy czy ketyn zejdze
    2013-10-05 21:05:02 [93.181.160.*] id:1122612  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    można i tak
    2013-10-05 19:09:09 [83.7.61.*] id:1122589  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    A czy tam byli też ci co Bidę gasili ?
    [-1]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2013-10-05 19:13:47 [77.223.234.*] id:1122590  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Jakby w tej pianie robiły zapasy to było by na co po paczeć a tak to nie ma co oglądać;)
    2013-10-05 17:56:58 [195.116.110.*] id:1122579  
    maniutek198432: Napisał postów [4], status [żółtodziób] Reputacja
    Jak dziewczyny z Żelaznej przyjadą do mnie na "akcje" to chetnie podpale sobie chate :) Gratulacje
    [-1]

    Nick:
    Treść:
    2013-10-05 16:38:11 [176.98.119.*] id:1122566  
    yockerr: Napisał postów [86], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    No i motopompa przestała wygrywać!! Wygrali najlepsi!!!

    Nick:
    Treść:
    2013-10-05 16:12:11 [83.7.5.*] id:1122556  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Gdyby były zawody w triatlonie, to cyganie by wygrali. Wszak to oni właśnie wymyślili tą dyscyplinę gdy wybierali się na basen ;)
    [-1]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2013-10-05 16:21:11 [178.216.104.*] id:1122558  
    spun: Napisał postów [4801], status [VIP] Reputacja
    ...z basenu natomiast wracali w nie swoich klapkach i z cudzym zegarkiem na ręku :P
    [-1]
    2013-10-05 16:23:48 [77.223.234.*] id:1122560  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    i jeszcze na rowerze a przyszli na piechtę;)
    [-1]
    2013-10-05 16:07:38 [89.79.91.*] id:1122554  
    S : Napisał postów [1280], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Brawo Żelazna i Łubniany!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2013-10-05 16:21:37 [83.22.37.*] id:1122559  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Jaaa,Danke..
    2013-10-05 16:08:51 [77.223.234.*] id:1122555  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Dobrze sobie poradziły w zbudowaniu linii ssawnej:)
    [-1]

    Nick:
    Treść: