• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 5381
    • Dodano: 2013-09-23 / 08:40
    • Komentarzy: 32

    Z kranów opolan może płynąć brudna woda

    Z kranów opolan może płynąć brudna woda

    (Fot. archiwum)

    Przez trzy kolejne tygodnie w różnych częściach Opola mieszkańcy muszą spodziewać się pogorszenia jakości wody. Rozpoczyna się coroczne płukanie sieci wodociągowej.

    Zobacz takze IMGW wydał ostrzeżenie dla województwa opolskiego

    Prace przy czyszczeniu sieci rozpoczynają się dziś i potrwają do 11 października. Płukanie sieci wodociągowej może spowodować lokalne i okresowe zakłócenia jakości wody, która może być bardziej mętna i zapowietrzona, może też płynąć z kranu pod mniejszym ciśnieniem niż zwykle.

    Pracownicy Wodociągów i Kanalizacji apelują do mieszkańców, by obserwowali jakość wody podczas płukania, zwrócili uwagę na szczelność instalacji wodnej oraz przygotowali niezbędną ilość wody do celów konsumpcyjnych.

    Zobacz takze Fundacja DOM od 35 lat wspiera rodziny. Dziś zaprasza na festyn w centrum Opola

    Oto harmonogram tegorocznego płukania sieci wodociągowej:

    - Dzielnica: Gosławice, Kolonia Gosławicka - 23 - 24 września
    - ul. Wilsona, Grodzicka, Częstochowska - 25 września
    - Osiedle Armii Krajowej - 26 września
    - Osiedle Malinka - 27 września
    - ul. Ozimska - lewa strona od ul. Tysiąclecia do ul. Reymonta - 30 września
    - ul. Ozimska - prawa strona od ul. Tysiąclecia do ul. Reymonta - 1 października
    - Osiedle: Chabrów i Kwiatów - 2 października
    - Osiedle: Górska i Generalskie - 3 października
    - dzielnica: Zakrzów i Wróblin - 4 października
    - dzielnica: Śródmieście i Wyspa Pasieka - 7 października
    - dzielnica: Zaodrze, Dambonia, Bierkowice, Wójtowa Wieś - 8 października
    - dzielnica: Grudzice - 9 października
    - dzielnica: Groszowice i Nowa Wieś Królewska - 10 października
    - dzielnica: Grotowice i Malina - 11 października
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2013-09-23 20:14:30 [94.216.76.*] id:1117160  
    mcr28: Napisał postów [243], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    brudna polska,brudna woda....

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2013-09-23 20:15:36 [83.27.40.*] id:1117163  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    a czy jest coś czyste ? nawet powietrze skażone.
    2013-09-23 20:16:47 [94.216.76.*] id:1117166  
    mcr28: Napisał postów [243], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    masz racje Mgieko...
    2013-09-23 18:38:06 [83.7.51.*] id:1117084  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    "...A z kranu ma płynąć Johny Walker" ;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2013-09-23 18:38:30 [217.153.196.*] id:1117085  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    z cola:D
    2013-09-23 19:15:02 [83.7.51.*] id:1117113  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Ja wolę jednak na czyściocha z cytrynką, ewentualnie ze Spritem :)
    2013-09-23 09:36:40 [195.116.231.*] id:1116897  
    Fromage: Napisał postów [777], status [stały bywalec] Reputacja
    ble, dobrze, ze moja dzielnia jest bezpieczna :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2013-09-23 09:37:50 [77.223.234.*] id:1116899  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    będą ci z kranu żaby leciały:)
    2013-09-23 11:55:39 [195.116.231.*] id:1116941  
    Fromage: Napisał postów [777], status [stały bywalec] Reputacja
    to będę miała na obiad :) na balkonie już gołębia hoduję.
    2013-09-23 11:30:58 [89.72.244.*] id:1116935  
    harry: Napisał postów [2392], status [Szycha] Reputacja
    Miejmy nadzieję, że utrudnienia nie będą trwały w nieskończoność. Nałapać wody do wiader dzień wcześniej i czekać spokojnie na zakończenie płukania sieci.

    Nick:
    Treść:
    2013-09-23 10:43:47 [91.193.208.*] id:1116924  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    a ognista kiedy?;)

    Nick:
    Treść:
    2013-09-23 10:31:45 [89.76.164.*] id:1116917  
    jureczek111: Napisał postów [487], status [starszy pismak] Reputacja
    A kiedy płynęła czysta ?

    Nick:
    Treść:
    2013-09-23 08:53:34 [217.173.195.*] id:1116873  
    neo: Napisała postów [2108], status [Szycha] Reputacja
    Taka informacja powinna wisieć w widocznym miejscu na stronie WiK, może jestem ślepy, ale tam jej nie znalazłem, nawet dziś rano.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [16]
    2013-09-23 09:03:36 [90.156.124.*] id:1116877  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    U nas zawsze na drzwiach wejsciowych wisi i to z wyprzedzeniem...płukanie robi się kilka razy do roku, ale efekty? Raczej mierne....
    2013-09-23 09:06:39 [77.223.234.*] id:1116880  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    po takim płukaniu...będzie leciała Staropolanka;)
    2013-09-23 09:10:00 [178.36.239.*] id:1116884  
    [moderacja]: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-8]
    2013-09-23 09:11:22 [77.223.234.*] id:1116885  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    ale ty masz studnie a studni się nie płucze...chyba że tabletkami calgona;)
    2013-09-23 09:11:43 [90.156.124.*] id:1116886  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    hahahaha przestań...śniadanie przy kompie jem....
    2013-09-23 09:13:07 [178.36.239.*] id:1116888  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    studnie ale głębionowe, przepompownie i wodociągi.... kiedyś Ty ostatnio na wsi był? ;)
    2013-09-23 09:21:15 [178.36.239.*] id:1116890  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    siostra pomyśl o czymś przyjemnym przy przełykaniu.... albo mineralką popijaj ;)
    2013-09-23 09:33:54 [83.30.237.*] id:1116891  
    nika: Napisała postów [22946], status [VIP] Reputacja
    i już -4 ... hehe
    2013-09-23 09:34:17 [83.30.237.*] id:1116892  
    nika: Napisała postów [22946], status [VIP] Reputacja
    normalnie dupa nie moderator ...
    2013-09-23 09:34:43 [178.36.239.*] id:1116893  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    widziałem, widziałem.... wiedziałem już jak to pisałem ;)
    2013-09-23 09:35:16 [178.36.239.*] id:1116894  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    hihi... ciekawe jaki czas reakcji teraz będzie ;)
    2013-09-23 09:36:20 [83.30.237.*] id:1116896  
    nika: Napisała postów [22946], status [VIP] Reputacja
    cza stoper włączyć może jaki rekord przy okazji padnie :D
    2013-09-23 09:37:34 [178.36.239.*] id:1116898  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    się ktos ociąga.... ;)
    2013-09-23 09:40:15 [83.30.237.*] id:1116901  
    nika: Napisała postów [22946], status [VIP] Reputacja
    ódaje rze go nie ma ;)
    2013-09-23 09:41:12 [178.36.239.*] id:1116902  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    qw.... ale masz szczęście ;)
    2013-09-23 10:27:18 [90.156.124.*] id:1116913  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Kiedyś było takie hasło na topie; ORMO czuwa czy jakoś tak ;)
    2013-09-23 09:07:17 [89.76.246.*] id:1116881  
    czerstwy70: Napisał postów [2138], status [Szycha] Reputacja
    z kranów opolan może płynąć cokolwiek-ponieważ ja tam nie mieszkam :) więc mnie to lotto.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2013-09-23 09:08:37 [77.223.234.*] id:1116883  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    egoista;)
    2013-09-23 09:08:04 [77.223.234.*] id:1116882  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Proszę mnie informować smsem...w który dzień mam nie robić prania;)

    Nick:
    Treść: