• Autor: Seeb
  • Wyświetleń: 9568
  • Dodano: 2013-09-17 / 05:30
  • Komentarzy: 0

  Mają sposób na 60 nowych miejsc pracy

  Od lewej: Marcin Oleksiuk - kierownik projektu, Anna Wycisło - odpowiedzialna za rekrutację, dr Sławomir Śliwa - Dziekan Wydziału Pedagogicznego.(fot: WSZiA)

  Maciej Wyspiański, odpowiedzialny za rekrutację w gminie Tarnów Opolski. (fot: WSZiA)

  Zobacz plakat!

  W województwie opolskim w 2014 roku powstaną spółdzielnie socjalne, w których zatrudnienie znajdzie 60 osób z powiatów: opolskiego, nyskiego i prudnickiego. Rekrutacja już ruszyła. Rozmowa z Panem dr Sławomirem Śliwą, Dziekanem Wydziału Pedagogicznego Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu.

  Spółdzielnie, które mają powstać to szansa dla osób, które nie są aktywne zawodowo i chciałyby powrócić na rynek pracy? To jakieś nowe trendy rozwoju przedsiębiorczości?

  Tak naprawdę ruch spółdzielczy ma w Polsce długie tradycje, dlatego nasze najnowsze działania dotyczą właśnie działalności w sferze ekonomii społecznej. Są one związane z tworzeniem spółdzielni socjalnych, czyli mini przedsiębiorstw nastawionych na aktywizację zawodową oraz działalność wytwórczą. Niewątpliwym atutem tego rodzaju aktywizacji w tym przypadku jest wsparcie osób przystępujących do spółdzielni w kwocie nawet 18 000 tys. zł na jedną członkinię lub członka spółdzielni.

  Czy samo wsparcie finansowe pozwoli przetrwać spółdzielni?

  Zapewne nie, dlatego też oprócz tworzonych przez nas miejsc pracy będziemy się starać zapewnić zleceniodawców a także dać nowe kwalifikacje osobom przystępującym do projektu. Dodatkowo powstające spółdzielnie przez pierwszy rok będą korzystać z finansowej i merytorycznej pomocy specjalistów, którzy bezpłatnie pomogą np. od strony prawnej
  czy też księgowej.

  Jak powstał Wasz projekt ?

  Cała koncepcja została opracowana wraz z naszym Partnerem – Gminą Tarnów Opolski, która szukała sposobu na aktywizację sowich mieszkańców, pozostających bez zatrudnienia. Co ważne gminy mogą być również pracodawcami takich przedsiębiorstw i tym samym skutecznie walczyć z bezrobociem. My jako uczelnia posiadamy specjalistów i praktyków, którzy wspomogą osoby zatrudnione w spółdzielniach. Dodatkowo przystępujący do naszych spółdzielni mogą liczyć na praktyczne szkolenia z zakresu konkretnych dziedzin, które będą przedmiotem działalności. Szkolenia organizowane w ramach projektu będą dopasowane do potrzeb osób biorących w nich udział, czyli np.: konserwacji lub naprawy określonego sprzętu, dbania o tereny zielone, ogrodnictwa, usług sprzątających.     

  Najbliższe spotkania informacyjne dla osób zainteresowanych projektem odbędą się:
  - 18.09.2013 w Opolu w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji przy ul. Niedziałkowskiego 18 o godz. 12:00
  - 19.09.2013 w Prudniku w Prudnickim Ośrodku Kultury przy ul. Kościuszki 1a o godz. 10:00

  Chętne osoby z powiatów: opolskiego, nyskiego i prudnickiego mogą zgłaszać się bezpośrednio do biur projektu przy Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu, ul. Niedziałkowskiego 18, 45-085 Opole lub do Urzędu Gminy Tarnów Opolski, ul. Dworcowa 6, 46-050 Tarnów Opolski.

  Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie: www.owes.wszia.opole.pl, oraz pod numerami telefonów: 077 402 -19 -32, 077 46 – 40 – 850.  ..:: artykuł sponsorowany ::..


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest całkowicie zamknięte.