• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 7149
    • Dodano: 2013-08-15 / 19:39
    • Komentarzy: 31

    Msza, defilada i piknik. Święto Wojska Polskiego w Opolu.

    Msza, defilada i piknik. Święto Wojska Polskiego w Opolu.

    Ulicami Opola przeszła w czwartek wojskowa defilada.

    Msza, defilada i piknik. Święto Wojska Polskiego w Opolu.

    Dla najmłodszych największą atrakcją był piknik militarny.(Fot: Dżacheć)

    Przez centrum stolicy województwa przeszła uroczysta defilada, w skład której weszła żołnierze z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej a także harcerze i kombatanci. Na Placu Wolności odbyły się oficjalne uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. Dzięki sprzyjającej pogodzie na uroczystości przyszło sporo mieszkańców stolicy województwa.

    W trakcie uroczystości na Placu Wolności w Opolu pod pomnikiem o Bojowników o Polskość Śląska Opolskiego oprócz apelu pamięci, krótkiej części artystycznej i serii wystąpień okolicznościowych wręczono też odznaczenia wojskowe oraz kombatanckie. Kolejnym punktem obchodów był piknik wojskowy, który także ulokowano przy Placu Wolności.

    Zobacz takze Tata nie tylko od święta. Tak zaczyna się jedna z najważniejszych ról w życiu

    10 Opolska Brygada Logistyczna, Stowarzyszenie 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej a także grupa rekonstrukcyjna z Nysy dołożyły starań, aby na prezentacji sprzętu wojskowego nie zabrakło atrakcji. - Naprawdę można zobaczyć ciekawe rzeczy. Widziałem wóz opancerzony FUG, są ciężarówki a także broń z okresu II wojny światowej – opowiada Kamil Krzysztofiak, który wraz z rodziną wybrał się na piknik. - Na dzieciach największe wrażenie robią chyba żołnierze na koniach. To dobrze, że wojsko poszerza formułę takich świąt. Hymn i sztampowe wystąpienia to coś czym trudno zachęcić młodych do poznawania historii – ocenia opolanin.

    15 sierpnia, rocznica zwycięskiej bitwy w wojnie 1920 roku, został ogłoszony świętem Wojska Polskiego w 1923 r. i pozostawał nim do roku 1947. Później dzień wojska obchodzono 12 października, w rocznicę bitwy pod Lenino, by upamiętnić udział w tej batalii dywizji im. Tadeusza Kościuszki. Od 1992 roku świętem Wojska Polskiego ponownie stał się 15 sierpnia. W tym dniu obchodzone jest także święto kościelne - Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

    Zobacz takze Śmiertelny wypadek na A4 pod Opolem. Utrudnienia AKTUALIZACJA

    Zobacz defiladę z okazji Święta Wojska Polskiego w Opolu

    reklama

    Więcej zdjęć

    Msza, defilada i piknik. Święto Wojska Polskiego w Opolu.
    Msza, defilada i piknik. Święto Wojska Polskiego w Opolu.
    Msza, defilada i piknik. Święto Wojska Polskiego w Opolu.
    Msza, defilada i piknik. Święto Wojska Polskiego w Opolu.
    Msza, defilada i piknik. Święto Wojska Polskiego w Opolu.
    Msza, defilada i piknik. Święto Wojska Polskiego w Opolu.
    Msza, defilada i piknik. Święto Wojska Polskiego w Opolu.
    Msza, defilada i piknik. Święto Wojska Polskiego w Opolu.
    Msza, defilada i piknik. Święto Wojska Polskiego w Opolu.
    Msza, defilada i piknik. Święto Wojska Polskiego w Opolu.

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2013-08-16 16:40:49 [178.183.183.*] id:1093770  
    sib: Napisał postów [1836], status [Szycha] Reputacja
    Te sprzęty antyczne robią wrażenie....

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2013-08-16 23:20:09 [87.204.110.*] id:1094039  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...za co minus???...
    2013-08-16 23:22:03 [151.248.56.*] id:1094043  
    Jarak: Napisał postów [297], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    hmmm, za dużo kropek na końcu zdania postawił?
    2013-08-16 23:26:32 [151.248.56.*] id:1094048  
    Jarak: Napisał postów [297], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    braffo... normalnym też czasami bywasz .... ;)
    2013-08-16 23:26:37 [87.204.110.*] id:1094049  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ... :D..najwyraźniej ...:D:D:D...
    2013-08-16 23:18:20 [79.251.26.*] id:1094037  
    szybki1212: Napisał postów [1190], status [rozpisany/na] Reputacja
    Niech zyja te Ruskie widly na Niemieckie czogi hehe:)

    Nick:
    Treść:
    2013-08-16 23:15:36 [79.251.26.*] id:1094034  
    szybki1212: Napisał postów [1190], status [rozpisany/na] Reputacja
    Niech zyje zza bugie na terenie NIEMIEC Hehe:))))

    Nick:
    Treść:
    2013-08-16 16:30:24 [78.34.11.*] id:1093762  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    Pewien poseł do sejmu niejaki pan Jaki z jakieś partii(nie wiem z jakiej)na pytanie reportera,co za swieto swietujemy w Polsce 15 sierpnia,odpowiedział z niejaką dumą że swieto wojska polskiego no i jakies swieto koscielne ,jakie swieto koscielne-pyta reporter,na to poseł Jaki jakos nie potrafił odpowiedziec,w koncu z jakims smutkiem przyznał sie że nie wie,ale dodał że jako dobry katolik w kosciele był bo go tak nauczono.Jaki morał z tej histori,ano taki że poseł Jaki do koscioła chodzi(bo go tak nauczono)tylko nie wie po jaką cholere własciwie tam chodzi

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2013-08-16 16:39:06 [89.79.133.*] id:1093768  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    dość typowe
    2013-08-16 16:45:46 [92.24.180.*] id:1093771  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Jakos mnie to nie dziwi tz zachowanie Jakiego ;p
    2013-08-16 19:00:35 [89.79.89.*] id:1093874  
    harry: Napisał postów [2392], status [Szycha] Reputacja
    Dobrze, że wie kiedy i ile pieniędzy mu się należy. O tym nigdy nie zapomni. Poseł myślami gdzie indziej a wy mu zawracacie głowę jakimś "mało istotnym" świętem. :D
    2013-08-16 19:01:18 [84.159.6.*] id:1093875  
    Ryszard: Napisał postów [514], status [pismak] Reputacja
    Jaki ? bylejaki
    2013-08-16 12:54:09 [84.159.6.*] id:1093685  
    Ryszard: Napisał postów [514], status [pismak] Reputacja
    a szanowne zulostwo dopisalo ?

    Nick:
    Treść:
    2013-08-15 21:12:35 [217.153.196.*] id:1093246  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    O nawet Margaretka cała na Biało załapała się na zdjęcie...Pozdrawiam:*

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2013-08-16 11:16:24 [178.252.24.*] id:1093663  
    chmurka: Napisała postów [9], status [nowy] Reputacja
    Bo Margaretka to światowa jest ... paparazzi za nia chodza :)
    2013-08-16 10:36:34 [178.183.169.*] id:1093637  
    harry: Napisał postów [2392], status [Szycha] Reputacja
    A mnie nie było na pikniku i jakoś nie żałuję tego. No chyba, że grochówki, bo ostatnio była pyszna :D

    Nick:
    Treść:
    2013-08-15 21:50:44 [213.238.108.*] id:1093275  
    PauloOp23: Napisał postów [3722], status [VIP] Reputacja
    piknik miał być do 15 tym czasem o 14:20 wszyscy się zwinęli. Tak się właśnie robi pikniki w Opolu.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2013-08-15 21:51:46 [217.153.196.*] id:1093277  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Bo się grochówka skończyła wcześniej co się dziwisz:)
    2013-08-15 23:50:22 [178.37.21.*] id:1093416  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Za dużo chętnych było ..:D
    2013-08-15 23:56:10 [217.153.196.*] id:1093424  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    żołnierzu na koło wskocz i do ataku...:)
    2013-08-16 00:05:28 [178.37.21.*] id:1093437  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    heh....teraz konie w modzie ;p
    2013-08-16 07:24:02 [83.238.214.*] id:1093586  
    hania: Napisała postów [36], status [rozkręca się] Reputacja
    Dokładnie, byliśmy o 14.30 i nic już nie było.
    2013-08-16 07:18:26 [83.26.53.*] id:1093584  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    I następne święto zaliczone , a piknik to se w ogródku zrób :):):)

    Nick:
    Treść:
    2013-08-15 23:51:49 [89.79.83.*] id:1093419  
    armagedon: Napisał postów [3045], status [VIP] Reputacja
    ja bym tam wolał piwnik od pikniku.

    Nick:
    Treść:
    2013-08-15 23:46:42 [87.204.110.*] id:1093415  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ... dla uatrakcyjnienia imprezy można zmienić kolejność... "piknik, defilada , msza dla chętnych ...

    Nick:
    Treść:
    2013-08-15 22:25:17 [83.7.120.*] id:1093315  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    zabrakło traktorów bojowych... i było by jak w korei

    Nick:
    Treść:
    2013-08-15 21:41:32 [87.204.110.*] id:1093259  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...koń nie wytrzymał i "popuścił" wychodząc po zewnętrznej z zakrętu...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2013-08-15 21:44:18 [83.29.167.*] id:1093262  
    kgb14: Napisał postów [5384], status [VIP] Reputacja
    widziałem to łajno ...bylem już po zakończeniu wszystkiego i nikt nie posprzątał... trochę taki brak organizacji wyszedł.
    2013-08-15 21:47:50 [87.204.110.*] id:1093266  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...od zapachu nawozu naturalnego jeszcze nikt nie umarł...rano przyjdzie ekipa to posprząta...od tego oni są......
    2013-08-15 21:48:59 [83.29.195.*] id:1093269  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Bardzo ważna wiadomość....dziękujemy. Ci redaktorzy nic nie widzą, piszą o jakichś bzdetach, a tu taki nius :D
    [1]
    2013-08-15 21:10:45 [46.77.124.*] id:1093245  
    [moderacja]: Napisał postów [38], status [nowy] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]

    Nick:
    Treść: