• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 7849
    • Dodano: 2013-06-30 / 02:00
    • Komentarzy: 73

    Elektrownia wielkich oczekiwań [video]

    Elektrownia wielkich oczekiwań [video]

    Z rozbudową Elektrowni Opole związane są na Opolszczyźnie ogromne nadzieje. (Fot: archiwum)

    Ostatnie wydarzenia na terenie Elektrowni Opole – wizyta premiera Donalda Tuska oraz podpisanie porozumienia pomiędzy PGE a Kompanią Węglową w sprawie budowy bloków 5 i 6 – sprawiły że wielu mieszkańcom regionu kamień spadł z serca. Zapewnienia o rozbudowie EO oznaczają bowiem, że wysiłek w wielu dziedzinach życia na Opolszczyźnie – począwszy od drobnych planów biznesowych po kwestie demograficzne – nie pójdzie na marne..

    Firma BetCh&L działa na Opolszczyźnie od 2007 roku. Zajmuje się produkcją betonu. Kiedy region i kraj obiegła wiadomość o planowanej rozbudowie Elektrowni Opole właściciele betoniarni nie czekali ani chwili. Natychmiast podjęli decyzję o rozbudowie firmy o kolejny zakład produkcji betonu. - Powstał z myślą o rozbudowie Elektrowni Opole. Wiemy, że przy tak dużej budowie jedna firma nie jest w stanie w całości spełnić zapotrzebowania na beton – mówi Mateusz Pawik, dyrektor betoniarni BetCH&L w Brzeziu. - Wystąpiliśmy nawet o pozwolenie na budowę drogi prowadzącej na wprost miejsca gdzie mają powstać bloki 5 i 6 aby transport betonu odbywał się sprawniej – dodaje Pawik.

    Zobacz takze Nocny pożar samochodu przy budynku wielorodzinnym. Ogień objął także drugi pojazd

    Budowa zakładu i drogi pod budowę gdzie nie wbito jeszcze choćby jednej łopaty? - Komuś wyda się to szalone, ale od kilku miesięcy obserwuję prawdziwe inwestycyjne szaleństwo w związku z rozbudową Elektrowni Opole. Szaleństwo w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Ludzie biorą kredyty, wykorzystują oszczędności i budują pensjonaty, zakładają małe firmy usługowe, dokształcają się – mówi Tomasz Gabor, sołtys Brzezia. - Spodziewamy się ogromnego ożywienia gospodarczego ale też demograficznego. Liczmy, że rozbudowa ściągnie na Opolszczyznę nowych mieszkańców i to na stałe – dodaje Gabor.

    Ogromne nadzieje w związku z rozbudową EO za 11 miliardów złotych wiąże też Wojewódzki Urząd Pracy. Według bardzo wstępnych i jak podkreślają w WUP – chłodno skalkulowanych prognoz – inwestycja może przynieść historyczny spadek bezrobocia w regionie i to na lata. - Szacujemy, że rozbudowa Elektrowni Opole przyniesie za sobą około 2 tysięcy miejsc pracy. Do tego należy dodać sferę firm, które w sposób pośredni, jako podwykonawcy, będą brać udział w tym procesie, zwiększać swoją produkcję, rozwijać się a co za tym idzie także szukać siły roboczej w regionie – wylicza Jacek Suski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu. - Szczególnie mocno ożywienie odczuje rynek pracy w powiecie opolskim ale wskaźniki pozytywnie zareagują w całym województwie. Przed nami procesy rekrutacyjne na ogromną skalę, ale jesteśmy na to przygotowani – zaznacza Suski.

    Zobacz takze Zełenski odesłał Order Orła Białego. Odpowiedź na decyzję prezydenta Nawrockiego

    Zobacz materiał wideo poświęcony oczekiwaniom wobec rozbudowy Elektrowni Opole.

    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2013-06-30 09:02:39 [217.153.196.*] id:1071060  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2013-07-02 02:51:47 [87.204.110.*] id:1071949  
    [moderacja]: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]
    2013-07-01 00:19:14 [31.175.159.*] id:1071320  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    Ciekawe ile firm zbankrutuje przy budowie tej elektrowni?pewnie tyle ile przy budowie autostrad.Za granicą powszechnie wiadomo ze polska nie płaci za wykonawstwo

    Nick:
    Treść:
    2013-06-30 10:29:36 [83.27.42.*] id:1071082  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Czyli Pinokio nosem dziurę w ziemi pod fundamenty komina zrobił ;))

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2013-06-30 19:03:02 [83.30.216.*] id:1071219  
    nika: Napisała postów [22946], status [VIP] Reputacja
    i tunel pod metho :D
    2013-06-30 19:30:54 [188.47.117.*] id:1071226  
    calvin: Napisał postów [346], status [pismak] Reputacja
    Juljan: dziurę to masz w d....
    2013-06-30 19:31:24 [217.153.196.*] id:1071227  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    to chyba każdy ma?;)
    2013-06-30 23:16:44 [188.47.119.*] id:1071309  
    calvin: Napisał postów [346], status [pismak] Reputacja
    no nie każdy, ja mam otwór :)
    2013-06-30 23:18:37 [83.4.111.*] id:1071310  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Może on ma zatkaną? :)
    2013-06-30 19:01:03 [83.30.216.*] id:1071217  
    nika: Napisała postów [22946], status [VIP] Reputacja
    tiny*pl/hsp5z

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2013-06-30 19:01:37 [83.30.216.*] id:1071218  
    nika: Napisała postów [22946], status [VIP] Reputacja
    tam już budowa była rozpoczęta ... i co ?
    2013-06-30 16:30:01 [89.74.40.*] id:1071158  
    Gosia Kefir: Napisała postów [1424], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Rozbudowa na 100 % będzie - po wizycie premiera w elektrowni dzwonili do mnie przedstawiciele pewnej dużej firmy, która jak sądzę będzie jednym z wykonawców i wynajęli ode mnie 6 mieszkań w Opolu ( zakładam dla wyższego nadzoru technicznego).

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [7]
    2013-06-30 16:33:36 [93.181.160.*] id:1071159  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    to co Gośka zabawimy się w jednym z tych mieszkań ??
    2013-06-30 16:39:39 [83.4.29.*] id:1071160  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    To pod mostem tez można mieszkania wynajmować?
    2013-06-30 16:40:47 [93.181.160.*] id:1071161  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    nie wnerwiaj Goski bo po buzi dostaniesz.
    2013-06-30 16:55:53 [83.4.29.*] id:1071162  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Chcesz goske wyrwać cwaniaku i żyć w luksusie do końca życia?
    2013-06-30 16:57:14 [93.181.160.*] id:1071163  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    nieeeeeeee, znikam za 30 minut wracam ide z pieskiem do lasu :))
    2013-06-30 17:08:48 [83.4.29.*] id:1071168  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Tylko żebyś nie wrócił sam, bo sie pogniewamy :))
    2013-06-30 17:31:49 [93.181.160.*] id:1071173  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    spoko piesek zna okolice trafi do domu bezemnie :D gdzie ta Gośka.
    2013-06-30 12:57:07 [194.29.180.*] id:1071112  
    znaczekop: Napisała postów [3904], status [VIP] Reputacja
    ot: czyżby ktoś zahakował 24op?? za każdym razem kiedy odpalam stronę mój anty wir. szaleje

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [13]
    2013-06-30 12:59:38 [194.29.180.*] id:1071115  
    znaczekop: Napisała postów [3904], status [VIP] Reputacja
    caly czas blokuje zlosliwy adres url
    2013-06-30 13:12:18 [91.193.208.*] id:1071116  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    masz avasta? bo chyba zwariował dzisiaj?
    2013-06-30 13:13:29 [91.193.208.*] id:1071117  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    albo coś z 24op nie tak jest, bo po zalogowaniu się tutaj, avast reaguje tak samo na wszystkie inne strony:/
    2013-06-30 13:16:50 [83.4.29.*] id:1071119  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    avast wykrył forum :)
    2013-06-30 13:28:06 [194.29.180.*] id:1071125  
    znaczekop: Napisała postów [3904], status [VIP] Reputacja
    dokładnie avast, ale szaleje tylko na 24.
    2013-06-30 13:30:09 [91.193.208.*] id:1071126  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    mi zaczął szaleć po wizycie tutaj, a teraz się uspokoił.. tak czy siak, moi prawnicy już szykują pozew;)
    2013-06-30 14:15:47 [83.30.52.*] id:1071133  
    szyma: Napisał postów [796], status [stały bywalec] Reputacja
    Pozdrawia użytkownik linuxa, mam z was bekę.
    2013-06-30 14:18:56 [91.193.208.*] id:1071134  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    poczułeś się lepiej? pozdrów swojego terapeutę
    2013-06-30 15:51:53 [83.5.9.*] id:1071144  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    A jakiego to Linuxa używasz? Ubuntu?
    2013-06-30 15:53:49 [83.5.9.*] id:1071145  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    RAII - IMHO najlepiej Avasta wywalić i zainstalować Pandę Cloud :) O wiele lżejsza
    2013-06-30 15:59:24 [83.4.29.*] id:1071148  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Prawdziwy hardcorowiec jedzie bez antivira i nic mu nie wyskakuje :)
    2013-06-30 16:02:24 [83.5.9.*] id:1071151  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Taaaaaaa dopóki syfa nie złapie :D Dopiero Win8 jest w miarę dobrze zabezpieczony, bo ma w standardzie Security Essentials
    2013-06-30 16:04:17 [83.4.29.*] id:1071153  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Ja wrzucam raz w tygodniu antybiotyk do obudowy i kom żyje ;)
    2013-06-30 14:35:25 [188.47.124.*] id:1071136  
    calvin: Napisał postów [346], status [pismak] Reputacja
    Gina Komprachcice- Komprachcice (boisko) zawody strażackie; Osiny (boisko) festyn ; Gmina Pruszków- Miasto Pruszków- festyn ; Górki- festyn te imprezy trwają od wczoraj a kończą się dzisiejszego wieczoru. Gdzie są reporterzy tego portalu ??? (chodzą plotki że trzeba zapłacić co nie którym za reportaż i nagłośnienie takich imprez) żenada :/

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2013-06-30 14:56:43 [92.29.116.*] id:1071138  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    na festynie sie bawia ;) a co nie wolno im ;)
    2013-06-30 15:44:27 [83.4.29.*] id:1071140  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    aleś to kolego spier.... trza było ich nagrać ukrytą kamerką i iść do konkurencji, to może byś zarobił przy okazji :)
    2013-06-30 15:49:55 [89.74.190.*] id:1071143  
    Seeb: Napisał postów [366], status [pismak] Reputacja
    Niestety nie jesteśmy w stanie być na każdym wydarzeniu, w każdej gminie Opolszczyzny. Robimy co w naszej mocy :)
    2013-06-30 15:58:43 [83.5.9.*] id:1071147  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Fajnie poczytać na forum brązowe nicki:)
    2013-06-30 16:00:38 [83.4.29.*] id:1071149  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    A może by utworzyć na forum dział do zgłaszania wydarzeń redakcji?
    2013-06-30 14:21:11 [89.73.186.*] id:1071135  
    donata0902: Napisała postów [180], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    oby to doszło do skutku ,bo kto wie co będzie z ECO tam tez sporo się dzieje

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2013-06-30 15:45:16 [83.4.29.*] id:1071141  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    ECO już dawno sprzedane, reszta to formalności...
    2013-06-30 13:19:16 [83.4.29.*] id:1071121  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Oj będą łapówki i przekręty w przetargach i to grube....

    Nick:
    Treść:
    2013-06-30 08:40:50 [93.181.160.*] id:1071058  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    Czyli potem już będzie więcej syfu w powietrzu ??

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [18]
    2013-06-30 09:56:45 [93.181.149.*] id:1071069  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    podejrzewam, że mniej jak z Twojej świniarni ;)
    2013-06-30 09:57:54 [93.181.149.*] id:1071070  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    sorry, to sie teraz chlewnia na to mówi....
    2013-06-30 10:08:05 [93.181.160.*] id:1071071  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    e tam marudzisz a stejka to z grilla wszemlasz aż ci się uszy trzęsą.
    2013-06-30 10:12:01 [217.153.196.*] id:1071073  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    chrum chrum...;D
    2013-06-30 10:16:52 [93.181.149.*] id:1071076  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Witajcie Rolnikos i Demot.......nie wiedziałm, że już jestescie na forum hahaha....Stejka oczywiscie lubie ale nie znosze zapachu szczegolnie dużej fermy- czy to aż takie dziwne?
    2013-06-30 10:20:05 [93.181.160.*] id:1071077  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    dobrze ze wczoraj sobie smażyłem na ruszcie bo dziś pogoda lipna jest.
    2013-06-30 10:24:05 [93.181.149.*] id:1071078  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    ja już wczoraj mialam grilla w deszczu.......
    2013-06-30 10:26:05 [217.153.196.*] id:1071079  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    a ja sobie grillowałem kiełbasę na patelni;)
    2013-06-30 10:26:59 [82.82.170.*] id:1071080  
    oo maro: Napisał postów [13], status [nowy] Reputacja
    joł tez juz na forum:D
    2013-06-30 10:29:45 [92.227.78.*] id:1071083  
    Mr.WaR: Napisał postów [-4294962238], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    DGF - dziś zagrillują :D
    2013-06-30 10:31:34 [90.156.124.*] id:1071086  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    Demo, a co z piersiami? ;)
    2013-06-30 10:34:42 [217.153.196.*] id:1071088  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    no też w każdej postaci lubię:P
    2013-06-30 10:36:10 [82.82.170.*] id:1071089  
    oo maro: Napisał postów [13], status [nowy] Reputacja
    ana dobry lot!!!!!!!!
    2013-06-30 10:39:57 [90.156.124.*] id:1071090  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    dobry...siedemsetka dzisiaj
    2013-06-30 10:41:36 [82.82.170.*] id:1071093  
    oo maro: Napisał postów [13], status [nowy] Reputacja
    wiem rheine nord:) ida z wiatrem
    2013-06-30 10:53:50 [83.27.42.*] id:1071098  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Witaj Aniu. Jak siedemnasta?! Ołowiu do ziarna im dodałaś?! ;)
    2013-06-30 10:56:33 [90.156.124.*] id:1071102  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    Hej. 700km. budzimy się , budzimy ;)
    2013-06-30 10:57:54 [83.27.42.*] id:1071103  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Już dawno nie śpię, medytuję co by tu dziś robić w ten piękny, niedzielny dzionek ;)
    2013-06-30 02:34:23 [87.204.110.*] id:1071045  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...super kominy...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2013-06-30 06:47:35 [31.0.74.*] id:1071051  
    R1973P: Napisał postów [1539], status [Szycha] Reputacja
    jeden komin z wieloma kanałami , ten w paseczki narodowe!:P
    2013-06-30 10:54:42 [83.4.23.*] id:1071099  
    sirArkadio: Napisał postów [293], status [maniak] Reputacja
    Titanic też miał mega kominy..
    2013-06-30 10:46:04 [31.175.96.*] id:1071095  
    maglenapl: Napisała postów [1], status [żółtodziób] Reputacja
    Mieszkając "pod kominem" nie odczuwam euforii w związku z rozbudową, dodatkowa porcja trucia:( ekonomia to nie wszystko

    Nick:
    Treść:
    2013-06-30 10:27:47 [82.82.170.*] id:1071081  
    oo maro: Napisał postów [13], status [nowy] Reputacja
    miłej soboty zycze:)

    Nick:
    Treść:
    2013-06-30 10:15:11 [77.223.233.*] id:1071075  
    alwi: Napisał postów [117], status [rozkręcił się] Reputacja
    djacie prace ludziom z opolszczyzny a nie sciagajcie taniej sily ze wschodu

    Nick:
    Treść:
    2013-06-30 10:11:54 [92.227.78.*] id:1071072  
    Mr.WaR: Napisał postów [-4294962238], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Fajnie, że ruszy rozbudowa elektrowni Opole. Elektrownia na węgiel w tych czasach to przeżytek, bo znowu polecą wysokie kary za produkcję CO2. Ogólnie dobrze jest, że coś się ruszy bo bynajmniej na 2 lata będzie duże zapotrzebowanie na pracowników fizycznych;D

    Nick:
    Treść:
    2013-06-30 08:20:25 [213.238.121.*] id:1071054  
    antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    teraz PiS-owców szlag trafia że Tusk postarał się i doszło do skutku porozumienie..oni woleliby żeby tak się nie stało wtedy by mogli zdobyc elektorat wyborczy w Opolu,bo przeciz jest sprawą oczywistą że PiS-owcom i Kaczyńskiemu nie zależy na dobru kraju tylko na wygraniu wyborów

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2013-06-30 09:15:50 [178.182.177.*] id:1071066  
    neon: Napisał postów [3010], status [Szycha] Reputacja
    Don Kichocie forum 24 Opole.Jesteś gorąco pozdrowiony środkowym palcem!
    2013-06-30 09:54:11 [93.181.149.*] id:1071068  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    hehehe dobre!
    2013-06-30 09:11:56 [83.4.242.*] id:1071065  
    wujo12: Napisał postów [962], status [stały bywalec] Reputacja
    porozumienie, to nie wszystko, musi byc na to kasa a jak na razie kasy nie ma wiec nie poniecajmy sie narodzie tym ze te dwa bloki stana, PO nie mozna wierzyc

    Nick:
    Treść:
    2013-06-30 08:31:19 [79.195.42.*] id:1071056  
    klahm: Napisał postów [10], status [nowy] Reputacja
    Oby sie Pan Pawik nie przeliczyl. Na takie inwestycje firmy stawiaja mobilne wezly betoniarskie. Jemu moze pzostac tylko dostawa kruszywa, jesli sie na to zalapie.

    Nick:
    Treść: