- O godzinie 9.23 zadysponowani zostaliśmy do zdarzenia przy ul. Sienkiewicza. W szkole podstawowej dziecko nadziało się na pręt, takie było zgłoszenie – informuje kpt. Bartosz Raniowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. - Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że dziewczynka nadziała się na mocowanie siatki, które znajdowało się na bramce do gry w piłkę nożną. Nasze działania polegały na odcięciu tego metalowego elementu, który znajdował się częściowo pod skórą, na wysokości kolana dziecka – dodaje Raniowski.
Zobacz takze Pusta "małpka" na fotelu pasażera. Kierowca miał ponad 2,5 promila
Z fragmentem mocowania siatki 9 – latka została przewieziona do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu. Tam trafiła na oddział chirurgii. - Metalowy element został usunięty, rana zaopatrzona i pacjentka opuściła szpital o własnych siłach – mówi dr Marek Dryja, ordynator oddziału ratunkowego WCM.
Tymczasem w PSP nr 21 przy ul. Sienkiewicza wyjaśnianie będą okoliczności w jakich doszło do zdarzenia. - Wiemy, że miało ono miejsce na przerwie, a nie w trakcie zajęć. Będziemy sprawdzać, czy dzieci znajdowały się w tym czasie pod należytą opieką. W tym celu wszczęte zostało postępowanie przez nasz wydział – mówi Irena Koszyk, naczelnik wydziału oświaty opolskiego ratusza. - Do wszystkich szkół wysłaliśmy też komunikat, aby w związku z coraz lepszą pogodą i wzmożonym wykorzystaniem szkolnych boisk kadra zwracała szczególną uwagę na przebywające na nich dzieci – dodaje Koszyk.
Zobacz takze "Życzliwy" zgłosił chłopca sprzedającego lemoniadę. Strażnicy "zabezpieczyli" cały towar
Wypadek 9 - latki w PSP nr 21:













antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP]
pan wożny zamiast jabole walić w kotłowni powinien się zając przeglądem szkolnych sprzętów