W ciągu kilku dni krapkowiccy policjanci wspólnie z kryminalnymi z KWP w Opolu ustalili i zatrzymali groźnego „rozbojarza”. 41 – letni Waldemar C. brutalnie bił i okradał swoje ofiary. W piątek (8 grudnia) decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za czyny, których się dopuścił grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Na początku grudnia tego roku krapkowickim policjantom zgłoszono dwukrotnie rozbój na dwóch starszych mężczyznach (70 i 84 lata).
Do pierwszego z nich doszło w nocy z 1 na 2 grudnia tego roku. Wtedy to kilka minut po godzinie 23, do domu dwóch starszych mieszkańców Gogolina, włamał się nieznany mężczyzna. Bijąc zażądał od nich pieniędzy. Wystraszeni bracia, w obawie o swoje życie, oddali bandycie 850 złotych. Sprawca wychodząc zagroził im by o zajściu tym nikogo nie powiadamiali.
O pierwszej w nocy poszkodowani mężczyźni skontaktowali się ze swoim siostrzeńcem, a ten powiadomił Policję. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania sprawcy. Na miejsce przyjechał również lekarz, który opatrzył staruszków.
Niespodziewanie bandyta wrócił następnej nocy (2 na 3 grudnia 2006r.) kiedy mężczyźni już spali. Przez okno od pomieszczenia gospodarczego dostał się do wnętrza, wyważył drzwi i śpiących siłą wyciągnął z łóżek. Bijąc mężczyzn ponownie zażądał pieniędzy. Z ich domu sprawca wyniósł 200 złotych, telefon komórkowy, ciśnieniomierz i dwa słoiki z mięsem.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
2006-12-19 23:13:00 [83.22.240.*] id:1021 kox:
nie rozumiem czegos takiego...taki kozak a bił staruszków,wyskoczyl by do
jakiegos koxa a nie okrada starszych ludzi.Dobrze ze go zwineli!
Pokaż -
Ukryj Odpowiedzi [2]
2006-12-19 23:14:00 [217.173.202.*] id:1022 Cool:
Zawsze znajdzie się większa ryba
2006-12-29 23:40:00 [213.17.146.*] id:1151 asadi:
MOZE PO PROSTU NIE WYSKAKIWAŁ DO KOKSÓW BO WIEDZIAŁ ZE UWAZAJA SIE ONI ZA
NIEWIADOMO CO I BAL SIE ICH POLAMAC!!!!BO W ZECZYWISTOSCI WIEDZIAL ZE
TO LALECZKI??!!
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
kox: nie rozumiem czegos takiego...taki kozak a bił staruszków,wyskoczyl by do jakiegos koxa a nie okrada starszych ludzi.Dobrze ze go zwineli!