• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 3946
    • Dodano: 2013-04-24 / 22:53
    • Komentarzy: 19

    Odra Opole awansuje do półfinału Pucharu Polski OZPN

    Odra Opole awansuje do półfinału Pucharu Polski OZPN

    Pewna wygrana 5:0 nad Odrą Wodzisław dała piłkarzom OKS awans w pucharowych rozgrywkach. Radość niebiesko - czerwonych w pełni uzasadniona.(Fot: Dżacheć)

    Efektownym zwycięstwem Odry Opole zakończył się pojedynek z Odrą Wodzisław w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Podopieczni Dariusza Żurawia w mocno przemeblowanym składzie zaaplikowali rywalom aż 5 goli sami zachowując czyste konto. Bramki dla OKS strzelali Remigiusz Malicki, Damian Wasil, Michał Filipowicz, Dawid Łoziński oraz Dawid Wolny.

    Zobacz takze Chwila nieuwagi czy zasłabnięcie? Auto zakończyło jazdę na ogrodzeniu

    Pojedynek piłkarskich imienniczek z Opolszczyzny i Śląska miał być ozdobą tej fazy regionalnych rozgrywek pucharowych. O oprawę sportową zadbali jednak tylko piłkarze niebiesko-czerwonych, bo około 400 kibiców na trybunach (w tym 50 gości) z pewnością można uznać za frekwencję rozczarowującą. Obecni w środowy wieczór przy Oleskiej na brak piłkarskich wrażeń nie mogli narzekać już od pierwszych minut. Po dokładnie 6 gospodarze prowadzili już 1:0. Rzut wolny z lewej strony boiska wykonywał Damian Zawieja, a zamieszanie w polu karnym najlepiej wykorzystał Remigiusz Malicki i skierował futbolówkę do siatki.

    W 14. minucie goście z Wodzisławia Śląskiego mogli wyrównać po tym jak niepewnym wybiciem piłki w polu karnym zaskoczył kolegów z defensywy Lukas Klemenz, a jego błąd natychmiast strzałem głową chciał wykorzystać Robert Skoczykłoda. Jego próba wylądowała jednak ponad bramką strzeżoną przez Marcina Fecia. Odpowiedź miejscowych była niemal natychmiastowa. W 19. minucie Malicki zagraniem na prawe skrzydło uruchomił Damiana Wasila, a młodzieżowiec po dobrym przyjęciu precyzyjnym, mocnym strzałem w długi róg nie dał szans Tomaszowi Bąkowskiemu.

    Zobacz takze Zostawiła dziecko tylko na chwilę? Kilkanaście minut może wystarczyć do tragedii

    Po strzeleniu drugiego gola przez niebiesko-czerwonych tempo zawodów nieco spadło. Pierwsze godne odnotowania wydarzenia miały miejsce na boisku już w drugiej połowie. W 64. minucie sędzia Armin Łubieniewski z Prudnika wyrzucił z boiska Dawida Sławika za zagranie piłki ręką w polu karnym. Minutę później jedenastkę na trzeciego gola dla OKS zamienił wprowadzony w przerwie Michał Filipowicz. W 81. minucie na 4:0 podwyższył Dawid Łoziński, który plasowanym strzałem zamkną kolejną tego wieczoru wyjątkowo składną akcję gospodarzy. Kiedy wydawało się, że gospodarze awans do półfinału rozgrywek pucharowych będą świętować z 4 golami dał o sobie znać inny z młodzieżowców OKS. W doliczonym czasie gry Dawid Wolny w sytuacji sam na sam poradził sobie z Bąkowskim i ustalił wynik spotkania na 5:0.

    Odra Opole w półfinale Pucharu Polski na szczeblu OZPN zmierzy się 1 maja ze Swornicą Czarnowąsy.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2013-04-24 23:26:40 [91.193.208.*] id:1036301  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    zieeeew;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [9]
    2013-04-24 23:27:37 [194.29.180.*] id:1036304  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Usta chociaż zasłoń jak ziewasz...;p
    2013-04-24 23:27:43 [37.225.135.*] id:1036305  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    Ehehehe :D
    2013-04-24 23:28:47 [91.193.208.*] id:1036308  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    no wiesz, demencja..zapominam czasem;(
    2013-04-24 23:34:01 [87.204.110.*] id:1036315  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    .
    2013-04-24 23:35:29 [37.225.135.*] id:1036317  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    Impreza się szykuje? :D
    2013-04-24 23:37:10 [37.225.135.*] id:1036319  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    ..
    2013-04-24 23:40:04 [46.115.12.*] id:1036323  
    ciacia: Napisał postów [9111], status [VIP] Reputacja
    . . .
    2013-04-24 23:41:19 [83.27.110.*] id:1036325  
    aness1983: Napisała postów [1743], status [Szycha] Reputacja
    ................................................................................ :P
    2013-04-25 23:20:18 [87.204.110.*] id:1036745  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...zieeew...
    2013-04-25 22:58:33 [217.197.67.*] id:1036717  
    megusta: Napisał postów [160], status [wyjadacz] Reputacja
    Gdzie gra teraz Bramkarz Odry Kuba Bella??

    Nick:
    Treść:
    2013-04-25 12:16:52 [83.4.225.*] id:1036473  
    dudek21: Napisał postów [11], status [nowy] Reputacja
    Widzę że kibice oderki wymyślają przyśpiewki na czarnych zawodników z Piotrówki a sami w składzie mają czarno w składzie! Lamusy

    Nick:
    Treść:
    2013-04-25 11:03:08 [178.252.29.*] id:1036463  
    CarlitoBrigante: Napisał postów [2752], status [Szycha] Reputacja
    Bramkarz zasnął?

    Nick:
    Treść:
    2013-04-25 09:10:58 [164.127.237.*] id:1036444  
    pawelxp: Napisał postów [1716], status [Szycha] Reputacja
    5:0---czyli lepsi od BVB ;)))))))

    Nick:
    Treść:
    2013-04-25 09:10:15 [164.127.237.*] id:1036443  
    pawelxp: Napisał postów [1716], status [Szycha] Reputacja
    No no ,Odra zwycięża ;) Jak to mówią-Nawet ślepej kurze czasem trafi się ziarno ;)

    Nick:
    Treść:
    2013-04-24 23:45:21 [78.51.67.*] id:1036332  
    Mr.WaR: Napisał postów [-4294962238], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    O tym,że BVB wygrało dzięki Lewandowskiemu już nie wspomną :D 4 bramki w jednym meczu i to półfinale Ligi Mistrzów - SZOK tego chyba jeszcze nie było.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2013-04-24 23:48:44 [83.30.218.*] id:1036337  
    nika: Napisała postów [22946], status [VIP] Reputacja
    a dla Polski koleś potrzebuje karnego żeby San Marino wbić bramkę
    2013-04-24 23:52:59 [78.51.67.*] id:1036340  
    Mr.WaR: Napisał postów [-4294962238], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Inne pieniądze inny prestiż. W BVB jest bynajmniej z kim pograć bo w reprezentacji Polski to w większości liga podwórkowa gra ;D
    2013-04-24 23:53:17 [87.204.110.*] id:1036341  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...@nika !!!...nie porównuj reprezentacji kraju san Mariano , z jakąś tam drużyną ligową z Hiszpanii...