• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 10140
    • Dodano: 2013-02-28 / 16:58
    • Komentarzy: 49

    Będzie nowy stadion żużlowy w Opolu? Radni dali pieniądze na projekt.

    Będzie nowy stadion żużlowy w Opolu? Radni dali pieniądze na projekt.

    Władze Kolejarza Opole i prezydent Ryszard Zembaczyński zgodnie twierdzą, że "wkładanie" kolejnych pieniędzy w remont stadionu przy ul. Wschodniej nie ma sensu i trzeba wybudować nowy obiekt.(Fot: archiwum)

    Przez wielu kibiców czarnego sportu wizja budowy nowego stadionu żużlowego w Opolu uważana była za mrzonkę. Okazuje się jednak, że autor pomysłu – prezydent Ryszard Zembaczyński podchodzi do niego zupełnie poważnie. W czwartek na sesji rady miasta zwrócił się do radnych z propozycją zapewnienia środków na przygotowanie dokumentacji technicznej nowego obiektu sportowego w stolicy regionu, a ci propozycję przyjęli.

    Zobacz takze Opolskie Orły odebrały wyróżnienia za osiągnięcia w nauce, sporcie i kulturze

    Konieczność budowy nowego obiektu żużlowego w stolicy regionu prezydentowi zgłaszał wielokrotnie Kolejarz Opole. - Sprawa wygląda nieciekawie. Zmieniły się ostatnio przepisy dotyczące imprez masowych i koszta przystosowania obecnego stadionu do nich znacznie wzrosną. Bez takich zabiegów obiekt w ogóle nie spełnia warunków do imprez masowych – mówi Zbigniew Szulc, dyrektor Kolejarza Opole. - To nie jest już sprawa wyboru czy budować stadion piłkarski czy żużlowy. Jeśli miasto chce mieć żużel w mieście to nowy obiekt musi powstać – podkreśla Szulc i dodaje, że Polski Związek Motorowy zagroził klubowi brakiem licencji na kolejny sezon, jeśli ten nie przedstawi gwarancji poprawy infrastruktury, z której korzysta.

    Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszedł prezydent Opola Ryszard Zembaczyński, który jako wstępną lokalizację nowego stadionu przedstawił rejon Maliny. - Z pewnością nie byłaby to lokalizacja dokuczliwa dla mieszkańców. Nic nie jest jednak przesądzone. Najpierw trzeba przygotować dokumentację inwestycji – mówi prezydent, który w czwartek przedstawił radnym pod głosowanie następującą propozycję: z budżetu miasta na 2013 rok zdejmowany jest milion złotych na modernizację stadionu przy ul. Wschodniej, a przeznacza się 60 tysięcy złotych na przygotowanie dokumentacji budowy nowego obiektu.

    Zobacz takze Autostrada A4. Dwa zdarzenia. Poważne utrudnienia

    Na takie rozwiązanie przystali radni Platformy Obywatelskiej, Razem dla Opola oraz Prawa i Sprawiedliwości. Od głosu wstrzymali się rajcy z SLD oraz Solidarnej Polski. - Moje obawy budzi fakt, że prezydent nie wskazał nawet precyzyjnie lokalizacji, a już chce wydawać publiczne pieniądze na projekt, który za chwilę jak wiele innych trafi do szuflady – mówi Michał Nowak z SP. - Po co szastać publicznymi pieniędzmi. Od czego jest biuro urbanistyczne ratusza – podkreśla radny.

    W tej kwestii prezydent pozostał jednak nieugięty. Co więcej zapowiedział radnym, że projektem budowy stadionu w Opolu ma zająć się firma odpowiedzialna za nowoczesny obiekt żużlowy w Toruniu. Koszty inwestycji w stolicy regionu nie są jeszcze znane. Stadion żużlowy w Toruniu kosztował 96 milionów złotych.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2013-03-01 10:10:48 [178.36.226.*] id:1007742  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    Będziecie oglądaj stadion jak świnia niebo.... :):)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2013-03-01 10:22:03 [178.36.226.*] id:1007744  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    *oglądać
    2013-03-02 01:08:31 [91.235.19.*] id:1008166  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...tzw...."stosunek z krulowom po bożemu" !!!...raz ,dwa trzy "krulowa w niebo pa3y!!!...
    2013-03-01 19:08:13 [46.113.148.*] id:1007942  
    autovidol: Napisał postów [767], status [rozpisany/na] Reputacja
    przeczytałem, fajnie, a pierwszego kwietnia przyjdzie brutalnie zderzyć się z rzeczywistością

    Nick:
    Treść:
    2013-03-01 14:43:25 [89.76.167.*] id:1007786  
    kacisko: Napisał postów [2355], status [Szycha] Reputacja
    Będzie nowy stadion gdy firma budowlana nie splajtuje zaraz po przelaniu pieniędzy...

    Nick:
    Treść:
    2013-03-01 14:28:22 [194.29.180.*] id:1007783  
    spellhowler: Napisał postów [4819], status [VIP] Reputacja
    i kolejny raz sie ośmiesza Rysiek.... jak był projekt żeby na oleskiej żużel zrobić to nie....

    Nick:
    Treść:
    2013-03-01 10:11:12 [91.220.0.*] id:1007743  
    opolski: Napisał postów [977], status [stały bywalec] Reputacja
    jak już to lepiej rozbudowywać niż kolejną mini kiche odstaiwć, Rychowi poparcie spadło chyba

    Nick:
    Treść:
    2013-03-01 09:33:58 [178.37.33.*] id:1007723  
    Kitowiec: Napisał postów [1136], status [stały bywalec] Reputacja
    Z tego co wiem to ma powstać między Maliną, Groszowicami i Grudzicami. Lepszy żużel niż cmentarz komunalny w tym miejscu :)

    Nick:
    Treść:
    2013-03-01 09:11:17 [88.220.37.*] id:1007716  
    Krzycho: Napisał postów [5509], status [VIP] Reputacja
    Rysio Z. chyba wygrał w totolotto, ze tak chętnie wymyśla coraz to nowsze i ciekawsze pomysły. Znajdzie sie chyba "pare" ważniejszych i "ciekawszych" rzeczy do zrobienia w opolu niż stadion żużlowy :)

    Nick:
    Treść:
    2013-02-28 20:13:53 [80.50.139.*] id:1007601  
    jipeck: Napisał postów [22], status [nowy] Reputacja
    Nigdy nie spadnie! Kolejarz nigdy nie spadnie!
    [1]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [6]
    2013-02-28 23:13:33 [81.219.142.*] id:1007650  
    mr.blant: Napisał postów [1018], status [stały bywalec] Reputacja
    nie spadnie bo nizszej ligi nie ma
    2013-02-28 23:15:13 [83.4.160.*] id:1007652  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    byłeś kiedyś na żużlu?to zabawa dla nielicznych.... a Ty co lubisz?
    2013-02-28 23:15:26 [37.31.116.*] id:1007653  
    Sacus: Napisał postów [232], status [maniak] Reputacja
    @mr.blant co z tego że nie ma ? Może nasz żużel ma się nie rozwijać? Muszą być inwestycje w sport bo w przeciwnym wypadku przestanie on istnieć
    2013-02-28 23:16:01 [91.235.19.*] id:1007655  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...jak to nie ma???...zapytaj panią Minister ...
    2013-02-28 23:17:48 [81.219.142.*] id:1007658  
    mr.blant: Napisał postów [1018], status [stały bywalec] Reputacja
    spoko jestem za nowym stadionem bo dlaczego nie na zuzlu bylem pare razy ale wole pilke a tu tez przydalby sie nowy stadion bo ten na oleskiej to totalna kupa...
    2013-03-01 09:00:18 [31.2.14.*] id:1007711  
    Mr.WaR: Napisał postów [-4294962238], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Inwestycje w sport? W Opolu na wszystko brakuje pieniędzy tylko na politykę ich nie brak. Kolejorz, Odra itd. są skazane na porażkę już od początku bonie ma komu inwestować w te obiekty, w ludzi którzy chcą coś osiągnąć.
    2013-03-01 08:52:38 [87.213.228.*] id:1007706  
    ottovon: Napisał postów [564], status [rozpisany/na] Reputacja
    olllll jeeee!! oby tylko wybudowali go szybko!

    Nick:
    Treść:
    2013-02-28 23:37:03 [77.223.233.*] id:1007675  
    renault: Napisał postów [117], status [wyjadacz] Reputacja
    jeszcze tylko niech zrobią tor samochodowy!!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2013-02-28 23:38:11 [91.235.19.*] id:1007676  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...bardzo dobry pomysł...
    2013-03-01 08:51:56 [87.213.228.*] id:1007705  
    ottovon: Napisał postów [564], status [rozpisany/na] Reputacja
    jest w Kamieniu Slaskim oraz gora Sw. Anny!
    2013-03-01 01:04:41 [91.53.214.*] id:1007683  
    CzlowiekUlicy: Napisał postów [88], status [rozkręca się] Reputacja
    A mozeby wybudowac nowy stadion pilkarsko-zuzlowy? W soboty gralaby Odra a w niedziele jezdzilby Kolejarz ;) Wszyscy fani sportu Opolskiego zadowoleni :D

    Nick:
    Treść:
    2013-03-01 00:39:49 [81.219.142.*] id:1007682  
    piotr88us: Napisał postów [101], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    Opole chyba chce kandydować do współorganizowania EURO2020, dlatego taki pomysł na ten cały remont :d

    Nick:
    Treść:
    2013-02-28 22:52:01 [83.4.32.*] id:1007641  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    joł tam komarkiem na wsi śmigam i mi tam żaden stadion nie potrzebny ;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2013-02-28 23:19:39 [77.253.67.*] id:1007661  
    antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    stare "komary"żywotne..przezyją nie jednego żuzlowca..
    2013-02-28 23:23:21 [83.4.160.*] id:1007666  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    bo lejesz chrzszczone paliwo... na normalnym byś poleciał z 60km/h
    2013-02-28 23:31:56 [77.253.67.*] id:1007672  
    antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    bo trzeba żużlowe paliwo zalac do komara hehe..ale by szedł..
    2013-02-28 23:36:50 [91.235.19.*] id:1007674  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...na koksowym będzie szedł lepiej...
    2013-02-28 23:15:30 [81.219.142.*] id:1007654  
    mr.blant: Napisał postów [1018], status [stały bywalec] Reputacja
    zebaty kłamczuszek przed wyborami obiecał nowy stadion dla odry takze mysle ze to kolejne bujdy

    Nick:
    Treść:
    2013-02-28 17:28:25 [194.29.180.*] id:1007531  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Jak to radni dali pieniądze? Swoje?!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2013-02-28 17:28:54 [93.181.160.*] id:1007533  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    pewnie że dali twoje podatki :P
    2013-02-28 23:14:51 [91.235.19.*] id:1007651  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...o tym samym pomyślałem @a74...
    2013-02-28 20:11:43 [83.10.135.*] id:1007600  
    BOŻENKA_77: Napisała postów [137], status [wyjadacz] Reputacja
    Osobiście wolę skakanie niż żużel.Kamil został mistrzem świata ,cała Polska o tym mówi,a tutaj nikt nie wspomniał o jego wielkim sukcesie.Pozdrawiam Kamilka! :*

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2013-02-28 20:23:02 [37.225.12.*] id:1007603  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    Też jestem za. Skocznie postawić, a nie jakiś żużel :P
    2013-02-28 20:26:16 [83.10.136.*] id:1007605  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    A ja pozwolę sobie pozdrowić BOŻENKĘ :)
    2013-02-28 21:07:26 [83.4.160.*] id:1007610  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    tesz poszdrafiam boszenke...a Vinga ma mega pomysl... skocznia oparta na wieży piastowskiej
    2013-02-28 23:08:38 [91.235.19.*] id:1007647  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...@Bozienko ....od teraz to @vinga jest miszczem świata :D:D:D ...pozdro Vinga!.
    2013-02-28 22:41:48 [77.253.67.*] id:1007637  
    antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    niech zostanie tam gdzie jest.przynajmniej mam blisko

    Nick:
    Treść:
    2013-02-28 18:34:43 [37.31.127.*] id:1007563  
    neon: Napisał postów [3010], status [Szycha] Reputacja
    Wybudują nowy stadion i klub rozwiążą.Z powodu braku kasy.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2013-02-28 21:24:57 [80.48.34.*] id:1007618  
    astra: Napisał postów [12380], status [VIP] Reputacja
    ach przestan juz dramatyzowac
    2013-02-28 21:45:43 [83.4.160.*] id:1007624  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    tereny z byłym stadionem sprzedadzą ... a z zysku na obrzezach miasta wybudują stadion z mega zapleczem i jeszcze na kilka tat zostanie kasa dla klubu
    2013-02-28 18:02:49 [178.252.23.*] id:1007547  
    kamlo: Napisał postów [70], status [rozkręcił się] Reputacja
    No wreszcie jakaś dobra decyzja odnośnie przyznania środków, żużel w Opolu ma wielu kibiców i staje się coraz bardziej popularny zdecydowanie bardziej widowiskowy niż piłka nożna

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2013-02-28 19:25:41 [80.48.34.*] id:1007582  
    astra: Napisał postów [12380], status [VIP] Reputacja
    do do pilki to nie ma co nawet porownywac :P, jeszcze mogliby zainwestowac w siatkowke tez bylo by dobrze
    2013-02-28 17:25:29 [91.193.208.*] id:1007528  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    obecny stadion to faktycznie bida z nędzą;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2013-02-28 19:24:30 [80.48.34.*] id:1007581  
    astra: Napisał postów [12380], status [VIP] Reputacja
    no w sumie, ale i tak tam jestem w sezonie :) nie moge sie oprzec
    2013-02-28 18:57:13 [89.76.164.*] id:1007571  
    jureczek111: Napisał postów [487], status [starszy pismak] Reputacja
    jaka firma wezmie kase za projekt i natym bedzie konie

    Nick:
    Treść:
    2013-02-28 18:51:04 [83.10.136.*] id:1007568  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Bez jaj... Jutro jest pierwszy marzec a nie pierwszy kwiecień. Pan prezydent naciska by wybudować nowy stadion?! (Nie żebym był przeciwny, wręcz przeciwnie, wychowałem się na tym sporcie, ale ten nacisk.... :))) )

    Nick:
    Treść:
    2013-02-28 18:26:05 [46.112.250.*] id:1007557  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    zobaczymy jak swinia niebo!rysio do konca kadencji bedzie robił analizy

    Nick:
    Treść:
    2013-02-28 17:26:03 [93.181.159.*] id:1007530  
    rafal8: Napisał postów [1721], status [Szycha] Reputacja
    prace rozpoczną sie juz 2027 r.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2013-02-28 17:45:32 [83.22.104.*] id:1007540  
    ASek: Napisał postów [1229], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    prace rozpoczną się jak kilka dni po końcu świata.. trzeba poczekac do nastepnego..