Władze Kolejarza Opole i prezydent Ryszard Zembaczyński zgodnie twierdzą, że "wkładanie" kolejnych pieniędzy w remont stadionu przy ul. Wschodniej nie ma sensu i trzeba wybudować nowy obiekt.(Fot: archiwum)
Zobacz takze Opolskie Orły odebrały wyróżnienia za osiągnięcia w nauce, sporcie i kulturze
Konieczność budowy nowego obiektu żużlowego w stolicy regionu prezydentowi zgłaszał wielokrotnie Kolejarz Opole. - Sprawa wygląda nieciekawie. Zmieniły się ostatnio przepisy dotyczące imprez masowych i koszta przystosowania obecnego stadionu do nich znacznie wzrosną. Bez takich zabiegów obiekt w ogóle nie spełnia warunków do imprez masowych – mówi Zbigniew Szulc, dyrektor Kolejarza Opole. - To nie jest już sprawa wyboru czy budować stadion piłkarski czy żużlowy. Jeśli miasto chce mieć żużel w mieście to nowy obiekt musi powstać – podkreśla Szulc i dodaje, że Polski Związek Motorowy zagroził klubowi brakiem licencji na kolejny sezon, jeśli ten nie przedstawi gwarancji poprawy infrastruktury, z której korzysta.
Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszedł prezydent Opola Ryszard Zembaczyński, który jako wstępną lokalizację nowego stadionu przedstawił rejon Maliny. - Z pewnością nie byłaby to lokalizacja dokuczliwa dla mieszkańców. Nic nie jest jednak przesądzone. Najpierw trzeba przygotować dokumentację inwestycji – mówi prezydent, który w czwartek przedstawił radnym pod głosowanie następującą propozycję: z budżetu miasta na 2013 rok zdejmowany jest milion złotych na modernizację stadionu przy ul. Wschodniej, a przeznacza się 60 tysięcy złotych na przygotowanie dokumentacji budowy nowego obiektu.
Zobacz takze Autostrada A4. Dwa zdarzenia. Poważne utrudnienia
Na takie rozwiązanie przystali radni Platformy Obywatelskiej, Razem dla Opola oraz Prawa i Sprawiedliwości. Od głosu wstrzymali się rajcy z SLD oraz Solidarnej Polski. - Moje obawy budzi fakt, że prezydent nie wskazał nawet precyzyjnie lokalizacji, a już chce wydawać publiczne pieniądze na projekt, który za chwilę jak wiele innych trafi do szuflady – mówi Michał Nowak z SP. - Po co szastać publicznymi pieniędzmi. Od czego jest biuro urbanistyczne ratusza – podkreśla radny.
W tej kwestii prezydent pozostał jednak nieugięty. Co więcej zapowiedział radnym, że projektem budowy stadionu w Opolu ma zająć się firma odpowiedzialna za nowoczesny obiekt żużlowy w Toruniu. Koszty inwestycji w stolicy regionu nie są jeszcze znane. Stadion żużlowy w Toruniu kosztował 96 milionów złotych.












hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP]
Będziecie oglądaj stadion jak świnia niebo.... :):)