• Autor: Seeb
    • Wyświetleń: 1849
    • Dodano: 2007-09-27 / 21:08
    • Komentarzy: 14

    Czy w PiS fałszowano listy wyborcze?

    Czy w PiS fałszowano listy wyborcze?

    Nietypowy sms miał być wysłany z telefonu Mieczysława Walkiewicza. (fot: Seeb)

    Opolski senator Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Chmielewski złożył na policję doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Co ciekawe, według senatora prawo mieli złamać... jego partyjni koledzy.

    Wszystko zaczęło się, gdy z telefonu Mieczysława Walkiewicza wysłano sms-y o dość nietypowej treści: "Zobowiązuję wszystkich pełnomocników powiatowych do zintesyfikowania w podległych powiatach akcji zbierania podpisów. Na listach do Senatu proszę nie wpisywać nazwiska kandydata. M. Walkiewicz" Jeden z nich trafił do Jarosława Chmielewskiego, a ten sprawę zgłosił na policję.

    Zobacz takze Zostawiła dziecko tylko na chwilę? Kilkanaście minut może wystarczyć do tragedii

    Walkiewicz odpiera - to prowokacja. - Nie mam pewności, że takie sms-y nie zostały wysłane z mojego numeru, bo gdy ładował się w biurze miało do niego dostęp kilkadziesiąt osób. Ja na pewno takich wiadomości nie rozsyłałem - mówi.

    Na to pytanie odpowie zapewne prokuratura. Wciąż aktualne pozostaje jednak pytanie, czy sytuacja o której mowa w sms-ie miała miejsce. - Docierały do mnie sygnały, że gdzieś w terenie dochodziło do nieprawidłowości, podjąłem więc decyzję o zmianie koordynatora regionalnego, aby zapanować nad tą sytuacją. Rzeczywiście słyszałem, że były zbierane podpisy na niewypełnionych listach do Senatu - mówi. Na pytanie dlaczego w takim razie nie zgłosił tego faktu policji, odpiera, że nie miał pewności. Z pomocą pospieszył więc senator Jarosław Chmielewski.

    - Wszystkie złożone karty były wypełnione prawidłowo, nie możemy natomiast ocenić kiedy nazwiska kandydatów zostały wpisane - przed czy po zebraniu podpisów. To muszą wyjaśnić organa ścigania - tłumaczy Rafał Tkacz - dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Opolu.

    Zobacz takze Autostrada A4. Dwa zdarzenia. Poważne utrudnienia

    Co ciekawe, nawet jeśli okazałoby się, że podpisy faktycznie były zbierane pod listami in blanco, to nie będzie to miało już większego znaczenia przed wyborami. - Na pewno nie będzie to skutkować unieważnieniem rejestracji - mówi Tkacz.

    Suchej nitki na PiS-ie nie pozostawia opozycja. - To tylko potwierdza to co się działo przez dwa lata, czyli obłuda, fałsz, kłamstwa. Prawo i Sprawiedliwość jest takim tylko z nazwy - komentuje poseł LiD Tomasz Garbowski. - Już dziś nie wykluczamy złożenia po wyborach protestu wyborczego - mówi.

    rep: Seeb
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2007-09-30 10:31:58 [88.64.14.*] id:21747  
    zenek : PIS to głupole którzy wiedzą jak napchać swoje kieszenie

    Nick:
    Treść:
    2007-09-29 11:21:06 [83.14.22.*] id:21642  
    Pub: Mysle ze pis obecnie to potrzebna Polsce partia

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2007-09-30 10:28:23 [88.64.14.*] id:21746  
    zenek : pis to guwno nie partia i nikomu nie są potrzebni
    2007-09-29 10:31:44 [217.197.64.*] id:21637  
    Pejpol z Zaodrza: Jak krajem moga rzadzic osoby ktore nie osiagnelyw zyciu nic. A do tego jeszcze maja same komplexy poczucienizszosci ktore odbijaja na obywatelach. A co wogle kladzie mnie na kolana to ze nasz kochany premier mieszka... z MAMĄ i wszystkie pieniazki daje na jej konto .No przeciez wstyd dla polski. Apel!! Precz z PiS

    Nick:
    Treść:
    2007-09-28 13:45:46 [80.53.119.*] id:21573  
    OLD ZWM: PeO PARTIA ZAFASCYNOWANA FASZYZMEM !!!!! OCKNIJCIE SIĘ PeO TO ZBIÓR FASZYSTÓW, ŻYDOKOMUNISTÓW, KTÓRZY DÓBR CHCĄ!, ALE NIE DLA WAS!, DLA SIEBIE !!!!! ZDYCHAJCIE RURY Z PeO !!!!!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2007-09-28 14:01:25 [83.17.207.*] id:21575  
    Odezwał się :): Tobie też mozna zarzucić fascynację faszyzmem :) Pewno jesteś łysym kibolem i to wystarczy... dla mocherowej babci głosującej na PiS uwielbiajacej Radio Maryja aby podcignela Cie pod ten stereotyp.
    2007-09-28 16:59:02 [83.22.17.*] id:21591  
    Arkhon Infaustus: To się zastanów.. faszystów czy żydokomunistów? Bo coś mieszasz, może nieznajomość historii...
    2007-09-28 22:32:23 [87.207.157.*] id:21621  
    budda: o byś otworzył oczy bo ciągle słuchasz a nie patrzysz.
    2007-09-28 10:27:58 [83.5.126.*] id:21555  
    eldorato: BES SĘSU... PO CO KOMU SEJM I SENATOR ? CZY GDYBY NIE BYŁO SEJMU RZYŁO BY SIE WAM GOŻEJ ? A TAK MUSIMY PŁACIŚ NA TĘ BANDE Z WJEJSKIEJ !

    Nick:
    Treść:
    2007-09-28 09:32:49 [83.17.207.*] id:21550  
    PIS nie wygra nigdy w opolskim :): ... niestety i to prawda..:)

    Nick:
    Treść:
    2007-09-28 08:38:23 [87.105.67.*] id:21540  
    zla: To też dla tego PISowcy nie zgodzili się na zagranicznych obserwatorów.Mogą teraz powołując sie na prawo i sprwiedliwość sfałszować wybory.

    Nick:
    Treść:
    2007-09-28 08:20:27 [83.22.205.*] id:21537  
    Obywatel: PiS to chora partia fanatyków która potrafi tylko się kłócić i zajmować przeszłością! Ich osiągnięcia to skłócony naród i 2 mln. ludzi za granicą. No ale czego można się spodziewać po 2x 160cm + ojciec dyrektor...

    Nick:
    Treść:
    2007-09-28 07:48:10 [84.10.185.*] id:21536  
    Ja: Niestety to prawda. Sam widzialem jak ktos sie wpisywal na na taka liste ktora byla in blanco. Zdarzenie mialo miejsce w jaednym z opolskich sklepow i napewno zostalo nagrane przez kamery sklepowe.

    Nick:
    Treść:
    2007-09-28 07:42:18 [83.22.245.*] id:21535  
    Jaś: Powinni nie dopuścić tych list, a "sprawiedliwy" Ziobro powinien z urzedu wszcząć śledztwo i ogłosić kolejną konferencję. Ale coż to znowu wszystko przez nieczyste siły "UKŁADU"...

    Nick:
    Treść: