• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 6614
    • Dodano: 2012-11-23 / 07:30
    • Komentarzy: 23

    W Opolu powstaną dwa nowe Domy Dziecka

    W Opolu powstaną dwa nowe Domy Dziecka

    Ratusz zdecydował, że w Opolu powstaną dwa nowe Domy Dziecka. To efekt reorganizacji Zespołu Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych przy ul. Dambonia.(Fot: archiwum)

    Opolski ratusz długo zastanawiał się, jak rozwiązać problem likwidacji Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych przy ul. Dambonia. Jego funkcjonowania nie przewidują bowiem wchodzące od 1 stycznia przepisy. Miasto zdecydowało więc o rozlokowaniu podopiecznych istniejącej placówki do dwóch nowo – powstałych Domów Dziecka. Tym samym stolica Opolszczyzny będzie miała łącznie 3 takie jednostki na utrzymaniu.

    Zobacz takze Opolskie Orły odebrały wyróżnienia za osiągnięcia w nauce, sporcie i kulturze

    Obecnie w placówce przy ul. Dambonia znajduje się ponad 40 podopiecznych. Czasem ta liczba dochodzi nawet do 60. Przepisy, które wejdą w życie wraz z 2013 rokiem przewidują, że w takim miejscu może się znajdować nie więcej niż 30 dzieci. - Szukaliśmy rozwiązania z tej sytuacji. Część dzieci, która przebywa w placówce dłużej niż 3 miesiące a ich macierzystym miastem nie jest Opole, wróci do odpowiednio przypisanych Domów Dziecka w regionie czy Polsce – wyjaśnia Krzysztof Kawałko, wiceprezydent Opola.

    To jednak nie rozwiązuje problemu, bo przy ul. Dambonia nadal pozostawałaby grupa ponad 30 dzieci. - Stąd decyzja o utworzeniu nowego Domu Dziecka pod nazwą „Nasz Dom” gdzie docelowo pod opieką przebywałoby nie więcej niż kilkunastu podopiecznych. Reszta według nowych norm została by w przekwalifikowanej na Dom Dziecka placówce przy ul. Dambonia – oznajmia Kawałko. - W przypadku „Naszego Domu” w grę nie wchodzi budowa nowego obiektu ale przystosowanie istniejącego mieszkania wielopokojowego – podkreśla.

    Zobacz takze "Życzliwy" zgłosił chłopca sprzedającego lemoniadę. Strażnicy "zabezpieczyli" cały towar

    Na adaptację wybranego już mieszkania (ratusz póki co nie zdradza jego lokalizacji) miasto przeznaczy 150 tysięcy złotych. Połowa tej sumy to środki z urzędu wojewódzkiego. - Reorganizacja dotknie też kadry pracujące przy ul. Dambonia. Zwolnione zostaną 4 osoby zajmujące się opieką i nauką podopiecznych. Pozostali zostaną rozlokowani w miarę potrzeb do obu nowych placówek. Przy ul. Dambonia utworzony zostanie zaś wydział administracyjny zarówno dla jednego jak i drugiego Domu Dziecka – informuje wiceprezydent Opola.

    Miasto nie zrezygnowało też z planów instalacji monitoringu w placówce przy ul. Dambonia.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2012-11-23 15:41:38 [195.114.178.*] id:950448  
    kanclerz: Napisał postów [4906], status [VIP] Reputacja
    Off Top : witam wszystkich w to deszczowe i mgliste popołudnie,lecz mimo to życzę wszystkim udanego i miłego sobotnio - niedzielnego wypoczynku w gronie znajomych,rodziny lub przyjaciół.Niech otaczający Was świat i różne wydarzenia,nie konieczne miłe,nie zaprzątają Waszej uwagi.Kierujcie się dobrem własnego wypoczynku,obdarzajcie innych życzliwością i uśmiechem a będzie Wam to oddane podwójnie,pozdrawiam wszystkich bez wyjątku.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [6]
    2012-11-23 15:54:06 [91.18.50.*] id:950449  
    BLADE: Napisał postów [6863], status [VIP] Reputacja
    Dzięki, Kanclerzu... a co maja zrobić ci, co maja tylko wirtualnych znajomych i forumowych przyjaciół...???
    2012-11-23 15:55:51 [81.210.93.*] id:950450  
    dzika stokrotka: Napisała postów [1839], status [Szycha] Reputacja
    och jakie to miłe, widzę że i tobie się udzieliła ta słodka atmosfera na forum ;)
    2012-11-23 15:57:02 [81.210.93.*] id:950451  
    dzika stokrotka: Napisała postów [1839], status [Szycha] Reputacja
    jednak nie przesadzajmy z tą miłością bo niedługo wszyscy będziemy rzygać tęczą ;)
    2012-11-23 16:06:17 [178.252.29.*] id:950455  
    TUBYLEC: Napisał postów [3598], status [VIP] Reputacja
    Niech ta życzliwość sie nam nie znudzi niczym cycki :)
    2012-11-23 18:02:42 [194.29.180.*] id:950540  
    znaczekop: Napisała postów [3904], status [VIP] Reputacja
    dzień życzliwości był w środę ;P
    2012-11-23 18:03:32 [91.193.208.*] id:950541  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    tak jest, bez przesady, raz do roku wystarczy
    2012-11-23 10:36:44 [31.174.222.*] id:950363  
    Madź: Napisała postów [38], status [rozkręca się] Reputacja
    Nowe miejsce gdzie niektóre dzieci będą płacić za błedy swoich rodziców.
    [1]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2012-11-23 16:04:03 [78.34.81.*] id:950454  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    niektóre mówisz,ja bym powiedział zdecydowana wiekszosc,gdyż w domu dziecka,czyli sierocincu,przebywa tylko około 3% naturalnych sierot,97% ma rodziców,ma dom rodzinny,tylko...no własnie,tylko co sie w tych domach dzieje
    2012-11-23 16:09:13 [178.252.29.*] id:950458  
    TUBYLEC: Napisał postów [3598], status [VIP] Reputacja
    pięści , noże , szpan bandycki.....
    2012-11-23 09:05:39 [217.197.76.*] id:950325  
    pitolong: Napisał postów [61], status [rozkręcił się] Reputacja
    no to patole, możecie płodzić teraz bez ograniczeń

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2012-11-23 14:18:35 [194.29.180.*] id:950436  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Do siebie piszesz? Czasami warto pomyśleć zanim coś się palnie.
    2012-11-23 09:32:29 [194.29.180.*] id:950336  
    znaczekop: Napisała postów [3904], status [VIP] Reputacja
    Szkoda mi tych dzieciaków. już od najmłodszych lat dostają po dupie. przeganiani są z miejsca na miejsce. w dniu kiedy kończą lat 18 muszą iśc na "swoje" i wtedy zaczyna się tworzenie nowej patologii. nielicznym udaje się zostać normalnie żyjącym człowiekiem.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2012-11-23 10:03:29 [213.238.110.*] id:950348  
    antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    tak własnie..nielicznym udaje sie nie tworzyć nowych patologii
    2012-11-23 10:35:17 [31.174.222.*] id:950362  
    Madź: Napisała postów [38], status [rozkręca się] Reputacja
    Jest nas mało, ale niektórzy sobie dają radę ! :)
    2012-11-23 10:38:06 [91.193.208.*] id:950364  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    co to znaczy `tworzenie nowej patologii`? i dlaczego stawiasz znak równości między tym, że ktoś się wychował w domu dziecka i patologią? Oczywiście ktoś znalazł się tam w wyniku patologicznych uwarunkowań ale mówienie, że tak oto patologia tworzy nową patologię jest zbyt dużym uproszczeniem. W przeciwieństwie do dzieci wychowywanych przez własnych rodziców w patologicznych domach, te dzieci mają, bądź co bądź lepsze wzorce na co dzień wokół siebie, a brak rodziny, poczucia przynależności, ciepła itd to coś, czego potem szukają w dorosłym życiu. I najczęsciej udaje im się to znaleźć/stworzyć. Bo tego chcą. W przeciwieństwie do dzieci, dla których życie od zawsze było piciem, biciem i wykorzystywaniem. Im o wiele trudniej nie kontynuuować patologii.
    2012-11-23 12:21:58 [194.29.180.*] id:950398  
    znaczekop: Napisała postów [3904], status [VIP] Reputacja
    Raii nie stawiam znaku równości. Rzeczywistość jest jednak taka, że dzieciaki z bidula albo wracają do swoich rodzinnych często patologicznych domów, albo dostają "swoje" od państwa. prawda jest taka, że większość 18-latków jeszcze się uczy i nie ma szans na stałą pracę, a zresztą kto da młodemu stałą posadę? znam wiele przypadków, gdzie niestety młodzi powielili los swoich "kochanych" rodziców.
    2012-11-23 12:24:05 [91.193.208.*] id:950401  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    niemniej ich sytuacja może być i często jest lepsza, niż gdyby te 18 lat spędzili w jakiejś melinie albo na ulicy
    2012-11-23 10:14:41 [46.113.220.*] id:950353  
    romi: Napisał postów [-4294964274], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    czyżby szykowali miejsca dla naszych forumowiczów. ciekawe tylko czy w tych placówkach będzie internet? :(

    Nick:
    Treść:
    2012-11-23 09:04:57 [77.223.234.*] id:950324  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    No przecież tyle tych Fundacji...Kwaśniewskiej...i innych Celebrytek,wszystkie zbierają każdą złotówkę na domy dziecka przekazują...to ja się pytam, gdzie jest ta kasa...?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2012-11-23 09:30:27 [83.4.111.*] id:950335  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Demotywator: te pieniądze docierają do biurek dyrektorów wyżej wymienionych placówek, tylko nie zawsze z tych biurek trafiają na poprawę finansową tychże placówek ;P
    2012-11-23 09:35:53 [90.156.124.*] id:950339  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    ja tam nie wiem, ale przypuszczam, że tak jest właśnie...bardziej jetem skłonna zaufać fundacjom ratującym życie, znanym fundacjom...
    2012-11-23 09:33:12 [83.4.111.*] id:950338  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Powstaną dwa nowe i nie powstaną... Jeden z tych dwóch już jest tylko nazwę zmienią i coś niby zmodernizują, więc prawdopodobnie powstanie jeden :)

    Nick:
    Treść: