Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zajmuje 3 miejsce w prestiżowym konkursie "Ulubieniec Polski".(Fot: materiały konkursowe)
Zobacz takze Tata nie tylko od święta. Tak zaczyna się jedna z najważniejszych ról w życiu
Bieżąca, VII edycja konkursu skupia się na polskiej architekturze XXI wieku. Patronem honorowym plebiscytu jest Prezydent RP Bronisław Komorowski. Do konkursu mogą być zgłaszane wszystkie realizacje oddane do użytku w latach 2000-2012. Nagrodzone zostaną w czterech kategoriach: użyteczność publiczna, budynki mieszkalne wielorodzinne, domy jednorodzinne oraz przestrzeń publiczna. Jednej z dwunastu najlepszych realizacji, wyłonionych w II etapie głosowania jury, przyznane zostanie Grand Prix, Nagroda Prezydenta RP dla Najlepszego Obiektu Architektury XXI wieku w Polsce (lata 2000-2012).
Zobacz takze Zostawiła dziecko tylko na chwilę? Kilkanaście minut może wystarczyć do tragedii
Do konkursu zgłoszono ponad tysiąc budynków. Ulubieńca Polski, czyli cieszącą się największą sympatią realizację XXI wieku wybierają w plebiscycie internauci. Właśnie w tym głosowaniu Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zajmuje wysokie, trzecie miejsce. - Jest nam bardzo miło, że internauci doceniają uroki naszej pięknej biblioteki. Gorąco zachęcamy też do głosowania wszystkich Opolan. Plebiscyt jeszcze trwa – mówi Alina Pawlicka – Mamczura, rzecznik opolskiego ratusza.
Głosowanie trwa do 19 listopada. „Ulubieńca Polski” internauci wybierają na stronie www.architektura.muratorplus.pl.




Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP]
Błyszczy jak psu....nosek;)