- Autor: Greg
- Wyświetleń: 4438
- Dodano: 2012-11-02 / 09:30
- Komentarzy: 20
Spokojnie i bezpiecznie na opolskich drogach
W akcji "Znicz" policjantom pomaga m.in. straż miejska. (Fot. archiwum)
W Święto Zmarłych na drogach województwa opolskiego doszło do zaledwie dwóch wypadków i kilkunastu kolizji. Policjanci zatrzymali też kilku nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze będą dbać o bezpieczeństwo odwiedzających groby do niedzieli.
Wśród 5 pijanych kierowców, których zatrzymano 1 listopada niechlubny rekordzista miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Jak mówią policjanci z drogówki, ruch odwiedzających nekropolie rozłożył się na cztery dni "długiego weekendu", dzięki czemu na drogach jest mniej tłoczno. Na większą ostrożność kierowców ma też wpływ pogoda.
- Przypominam kierowcom o zachowaniu szczególnej czujności na drogach wokół cmentarzy. Piesi natomiast po zapadnięciu zmroku powinni zaopatrzyć się w odblaski, by być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego - przestrzega mł. insp. Dariusz Bernacki, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.
Wydarzenia pod patronatem portalu
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
katrina: Napisała postów [22221], status [VIP]
To prawda, wczoraj w drodze powrotnej do domku, a miałam tego 100 km, było bardzo spokojnie, co mnie bardzo cieszyło...:))