- Autor: Mat
- Wyświetleń: 21278
- Dodano: 2012-10-22 / 12:37
- Komentarzy: 166
Opole sparaliżowały korki. Zamknięta obwodnica i mgła dają się we znaki
Na objeździe remontowanej obwodnicy pojawili się policjanci kierujący ruchem.(Fot: Dżacheć)
Ogromne trudności mogą napotkać kierowcy, wjeżdżający do Opola od strony Czarnowąs. Ruch w tamtym rejonie odbywa się od rana w ślimaczym tempie. Na próbę nerwów wystawieni są też kierowcy przy skrzyżowaniu obwodnicy z ulicą Opolską, gdzie awarii uległa sygnalizacja świetlna. Miejski Zarząd Dróg zapewnia, że bacznie przygląda się sytuacji i już planuje drobne zmiany w organizacji objazdów. Policja apeluje o ostrożność, bo spowijająca Opole mgła nie ułatwia korzystania z objazdu.
Najgorzej wygląda sytuacja przy wjeździe do Opola od strony Czarnowąs. Ruch na trasie objazdu prowadzący ulicami: Budowlanych, Harcerską, Luboszycką i Kępską odbywa się bardzo powoli, a korek momentami sięga aż do samych Czarnowąs. - W rejon objazdu wysyłani są policjanci kierujący ruchem. Sytuacja po godzinie 10.00 uległa poprawie i korki zostały nieco rozładowane. Na miejsce wysyłane są patrole i w razie potrzeby policjanci ponownie będą kierować ruchem - mówi podinsp. Jarosław Dryszcz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Apelujemy do kierowców o szczególną ostrożność w związku z mgłą, która utrzymuje się w naszym regionie. Na drogach panuje ograniczona widoczność. Nie jeździmy więc na pamięć, uważamy na pieszych i rowerzystów, używamy też sprawnych świateł przeciwmgłowych - dodaje Dryszcz.
Korki przy wjeździe do Opola od strony Kępy tworzą się zwykle we wczesnych godzinach porannych i nie trwają zbyt długo. Dzisiaj jednak dotarcie do stolicy Opolszczyzny to nie lada wyczyn. Na skrzyżowaniu obwodnicy z ulicą Opolską od rana nie działa sygnalizacja świetlna i ruch w tym rejonie odbywa się bardzo powoli. - Kiedy w nocy dokonywaliśmy odbioru objazdu wszystko funkcjonowało należycie. Prawdopodobnie uległ awarii programator świateł. Na miejscu pracuje już ekipa usuwająca usterkę. Sygnalizacja powinna wrócić na godzinę 14.00 – mówi Arkadiusz Karbowiak, dyrektor MZD w Opolu.
Jak informuje dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu, z obserwacji wydarzeń na odcinkach objazdowych wynika, że potrzebne są zmiany w organizacji ruchu. - Sygnalizacja świetlna przy skrzyżowaniach obwodnicy z ulicami Budowlanych i Luboszycką nie daje pożądanych efektów. Od strony Czarnowąs wręcz korkuje ruch. Przewidujemy więc w najbliższych dniach całkowicie wyłączyć światła w tym regionie – zapowiada Karbowiak. Kierowcy muszą zatem być przygotowani na obecność funkcjonariuszy kierujących ruchem.
Wydarzenia pod patronatem portalu
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
tomecki: Napisał postów [500], status [starszy pismak]
CZARNOWĄSÓW a nie Czarnowąs - Panowie redaktorzy !(korektora zwolniliście?) Ja dzisiaj jechałem godzinę z Czarnowąsów do obwodnicy. Rozumiem że objazdy , zamknieta obwodnica, mgła, bliski koniec swiata ale dlaczego wcześniej pomimo takiego samego wyłączenia z ruchu obwodnicy przy remoncie wiaduktu , problemu nie bylo? Czyżby "genialny" układ światła +policjaat drogówki ?