• Wyświetleń: 3718
    • Dodano: 2012-09-29 / 21:49
    • Komentarzy: 27

Odra wygrała 1:0 na trudnym terenie w Pawłowicach

Tomasz Copik, pewnie wykorzystując rzut karny, zapewnił Odrze 3 punkty w meczu z Pniówkiem Pawłowice Śląskie.(Fot: Dżacheć)

Martwić może za to fatalna dyspozycja Pawła Wasilewskiego, który w sobotę zmarnował kilka doskonałych okazji strzeleckich.

Ofensywnie usposobiony zespół Dariusza Żurawia przeciwnikom w Pawłowicach mógł w sobotę strzelić przynajmniej 3 bramki. Strzelił jedną, z rzutu karnego i co równie ważne - żadnej nie stracił, co oprócz należnych 3 oczek w tabeli pozwala jednocześnie zachować kontakt z liderem. Martwić może jedynie forma Pawła Wasilewskiego, który w spotkaniu z Pniówkiem zmarnował kilka wybornych sytuacji.

Nieznacznym faworytem sobotnich zawodów w Pawłowicach Śląskich byli gospodarze, bo to oni przystępowali do niego z fotela wicelidera. Odra zaatakowała jednak już od pierwszych minut. W 4 minucie Dawid Łoziński posłał dośrodkowanie z lewej strony wprost na głowę Pawła Wasilewskiego ale ten posłał piłkę ponad bramką Michała Podolaka. W odpowiedzi gospodarze w 20 minucie wykonywali rzut wolny sprzed pola karnego OKS. Na silne uderzenie w dolny róg zdecydował się Łukasz Halama, ale próbę tą pewnie wyłapał Marcin Feć. Także sprzed pola karnego, ale już z gry, chwilę później uderzał Marcin Filipowicz – tym razem ze strzałem poradził sobie Podolak.

W 25 minucie miało miejsce kluczowe wydarzenie dla całego spotkania. Szarżującego w pole karne Pniówka Marcina Czerwińskiego usilnie trzymał się Dawid Oszek, obrońca gospodarzy. Kiedy pomocnika niebiesko-czerwonych w końcu powalił w polu 16 – tki, arbiter Paweł Szlufarski wskazał na wapno a defensora ukarał żółtą kartką. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Tomasz Copik i pewnym strzałem w środek bramki pokonał Podolaka, dając gościom prowadzenie. Już w kolejnej akcji Oszek bliski był rehabilitacji za swój faul. W 31 minucie z ponad 20 metrów przymierzył na bramkę Odry, a Fecia, który wydawał się kontrolować lot piłki, uratowała poprzeczka. Tuż przed gwizdkiem na przerwę opolski zespół powinien prowadzić 2:0, ale tylko Filipowicz wie dlaczego nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Podolakiem i zaczekał na obrońcę, który ostatecznie jego strzał zablokował.

Po zmianie stron pierwsi do głosu doszli goście z Opola. W 53 minucie dobrze dysponowany w tym meczu Łoziński doskonałym podaniem obsłużył Wasilewskiego, wystawiając mu piłkę na 7. metr. Napastnik Odry zamiast umieścić piłkę w siatce posłał ją jednak niemal na podobną wysokość co przy zmarnowanym rzucie karnym w meczu ze Startem Namysłów. W odpowiedzi gospodarze w 59 minucie zagrozili bramce OKS. Rzut wolny ponownie bił Halama, a centrę uderzeniem głową wykańczał Tomasz Zyzak – futbolówka minęła jednak słupek bramki opolan. Z kolei Wasilewski niemoc strzelecką potwierdził jeszcze w 73 minucie, kiedy podobnie po świetnym podaniu fatalnie spudłował.

Najlepszą okazję do wyrównania piłkarze Pniówka mieli na 10 minut przed końcem meczu. Etatowy wykonawca rzutów wolnych w ich drużynie – Halama – wstrzelił piłkę w pole karne Odry. Futbolówka odbiła się od ziemi i minąwszy kompletnie zaskoczonego Fecia, huknęła w poprzeczkę, ostatecznie wychodząc w pole. Ostatnim istotnym akcentem sobotnich zawodów w Pawłowicach była druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Arkadiusza Przybyły. - Mieliśmy swoje okazje w tym meczu na strzelenie gola, ale zabrakło szczęścia. Trzeba też przyznać, że pierwszą połowę przespaliśmy i oddaliśmy pole Odrze – ocenił spotkanie Tomasz Zyzak.

2012-09-30 10:24:44 [83.26.197.*] id:920210
    dżony myśliciel: Napisał postów [4678], status [VIP] Reputacja
    karny z kapelusza i naprawde trudny teren. oderczuni blamaż opole należy się pomnik za to

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2012-09-30 10:41:54 [83.4.25.*] id:920216
    CzlowiekUlicy: Napisał postów [88], status [rozkręca się] Reputacja
    Napewno byles na tym meczu i widziales cala sytuacje po ktorej sedzia podyktowal rzut karny. Watpie w to wiec twoje komentarze w tym temacie sa zbedne! pOzDRAwiam!
    2012-09-30 11:47:56 [89.76.165.*] id:920236
    JKDS: Napisał postów [97], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    Tylko się nie popłacz jasiek
    2012-09-30 21:41:31 [37.108.186.*] id:920430
    Polpha: Napisał postów [9446], status [VIP] Reputacja
    dzony!!! co??? ty k...wo! -tak wołąja na niego wszyscy normalni, wiec ignorujcie imbecyla
    2012-09-30 23:45:28 [194.29.180.*] id:920478
    spellhowler: Napisał postów [4824], status [VIP] Reputacja
    nie karmcie trolla, człek o osobowości kałuży chodnikowej nie wart jest splunięcia nawet, dlatego też darujcie niepełnosprawnemu społecznie idiocie żalów , niech błyszczy swą prostotą wśród sobie podobnych internetowych twardzieli
    2012-10-01 09:16:50 [83.29.103.*] id:920504
    no spelluś i jak tam bartuś? dalej macie ciche dni czy juz rozpad związku? oderka Blamaż opole - pośmiewisko polski
    2012-09-29 23:08:36 [80.48.34.*] id:920112
    astra: Napisał postów [12377], status [VIP] Reputacja
    o prosze, udalo sie

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2012-09-29 23:13:50 [87.204.110.*] id:920116
    Hubertus: Napisał postów [31356], status [VIP] Reputacja
    "na trudnym terenie strzelić gola" ...żadna sztuka dla prawdziwego faceta !!!:D:D:D PS:cześć @asterka
    [1]
    2012-09-29 23:15:01 [80.48.34.*] id:920117
    faceci to przewaznie strzelaja gola a pozniej uciekaja, czesc hubert :)
    2012-09-30 22:15:19 [77.254.21.*] id:920452
    Stirlitz: Napisał postów [7721], status [VIP] Reputacja
    Nie spotkałaś nigdy normalnego faceta? Wszyscy zwiewali ?

chrząszcz: Napisał postów [5399], status [VIP] Reputacja
    a ile widzów się temu "widowisku"(z serii stos i lament) przyglądało ... czy liczba dwucyfrowa została przekroczona ?

2012-09-29 23:20:33 [87.204.110.*] id:920120
    NA TRUDNYM TERENIE!????? :D:D:D:D...kto pamięta mecze w Warszawie,Chorzowie,Łodzi,Bytomiu,Zabrzu,Szczecinie itd!?!?!?...dla mnie ten mecz pozostanie niezapomniany i najlepszy w historii Odry Opole....http://www*futbolnews*pl/historia/art,43,mecz-sprzed-lat-niezwykly-gol- deyny.html

2012-09-29 23:26:54 [87.204.110.*] id:920125
    29.10.1978 (godz.13:00), Warszawa (Stadion Wojska Polskiego) Legia Warszawa - Odra Opole 3:5 Bramki: Deyna 8, 52, Kusto 43 - Bolcek 49, 54, 57, Korek 62, Tyc 65 Legia: Krzysztof Sobieski - Adam Topolski, Tadeusz Cypka (64. Paweł Janas), Waldemar Tumiński, Stanisław Sobczyński - Janusz Baran, Kazimierz Deyna, Lesław Ćmikiewicz - Marek Kusto, Krzysztof Adamczyk (64. Krzyztof Lasoń), Włodzimierz Smolarek Odra: Józef Młynarczyk - Franciszek Rokitnicki, Józef Adamiec, Roman Wójcicki, Tadeusz Podgórny - Wiesław Korek, Jerzy Tkaczyk, Andrzej Pszenniak - Mirosław Misiowiec, Wojciech Tyc (85. Wiktor Morcinek), Alfred Bolcek Żółta kartka: Podgórny Sędziował: Jerzy Świstek (Przemyśl)
    2012-09-30 21:33:21 [77.254.21.*] id:920425
    Fajnie się to czyta... jako gówniarz czytałem w jakieś "wielkiej " (dosłownie wielkiej , format chyba 4 x obecna Wyborcza gazecie sportowej , chyba SPORT to był ) w poniedziałki artykuły o meczach z weekendu....
    2012-09-30 18:57:56 [213.195.185.*] id:920357
    mr.blant: Napisał postów [1019], status [stały bywalec] Reputacja
    oks!!!

2012-09-30 18:31:22 [89.76.169.*] id:920337
    Komar88l: Napisał postów [150], status [wyjadacz] Reputacja
    Świetnie! Nowy treneiro i 2 mecze = 2 wygrane. Idziemy na lidera!

2012-09-30 12:18:01 [89.74.41.*] id:920252
    oks1945: Napisał postów [108], status [nowy] Reputacja
    BRAWO ODRA!!! Wy macie cos z łbem panowie Jak Odra przegrywa to piszecie ze z takimi slabymi a jak wygrywa to tez zle nie udzielajcie sie jak nie lubicie tego klubu i sie zastanowcie co piszecie:)

2012-09-30 10:35:11 [178.252.29.*] id:920215
    TUBYLEC: Napisał postów [3598], status [VIP] Reputacja
    Do tego trudnego terenu to chyba krety się przyczyniły...

2012-09-30 08:54:18 [93.181.159.*] id:920198
    rafal8: Napisał postów [1721], status [Szycha] Reputacja