• Wyświetleń: 4275
    • Dodano: 2012-09-21 / 23:11
    • Komentarzy: 37

Trudna przeprawa OKS. 3 punkty zostały w Opolu

Bohaterem piątkowego meczu został Marcin Czerwiński, zdobywca jedynej bramki.(Fot: Dżacheć)

Mecz Odry Opole z Odrą Wodzisław zmobilizował kibiców niebiesko - czerwonych. W sumie poczynania na boisku śledziło ponad 1,5 tysiąca fanów.

Minimalną wygraną 1:0 zakończył się mecz Odry Opole z Odrą Wodzisław. Bramkę na wagę trzech punktów i zwycięstwa zdobył dla niebiesko – czerwonych Marcin Czerwiński, młodzieżowiec wypożyczony do OKS z Rakowa Częstochowa. Udany debiut na ławce trenerskiej opolskiej drużyny zaliczył Dariusz Żuraw.

W policyjnych notatkach piątkowe spotkanie przy Oleskiej zostało zapisane jako mecz wysokiego ryzyka. Wśród kibiców obu zespołów wywołało ogromną mobilizację. Tak licznej grupy zagrzewającej do boju niebiesko – czerwonych na stadionie nie widziano już dawno. Tylko goście z Wodzisławia wykupili 330 wejściówek. Łącznie pierwszy gwizdek sędziego Piotra Skoczylasa z Częstochowy usłyszało ponad 1500 fanów.

Pierwsza połowa nie rozpieszczała jednak pod względem sportowym. W 16 minucie po dobrej wrzutce z prawej strony boiska z piłką w polu karnym minimalnie minął się Tomasz Wawrzyniak. 10 minut później prowadzenie mogli objąć goście z Wodzisławia. Futbolówkę "za kołnierz" dostał Maciej Michniewicz i dopadł do niej Marcin Staszewski. Sytuacji oko w oko z Feciem jednak nie wykorzystał, wykonując za to brawurowy wymach lewą nogą... w powietrze. Taką samą skutecznością kończyły pozostałe sytuacje bramkowe z pierwszej części gry i na przerwę obie jedenastki schodziły z czystym kontem.

Po zmianie stron pierwsi dogodną okazję stworzyli sobie podopieczni Tomasza Babuchowskiego. W 57 minucie blok defensywny OKS w polu karnym zupełnie nie pilnowanego pozostawił Mateusza Balcera. Pomocnik zespołu z Wodzisławia przeniósł jednak piłkę wysoko ponad bramką Marcina Fecia. W odpowiedzi gospodarze zbombardowali bramkę Tomasza Bąkowskiego. Najpierw z prawej strony przymierzył Marcel Surowiak – odbity strzał ponowił Czerwiński – a na koniec piłkę sparowaną przez Bąkowskiego na wysokość 2 piętra posłał Paweł Wasilewski.

Po wymianie ciosów tempo gry wyraźnie spadło. Kiedy kibice zaczęli już coraz głośniej szeptać o podziale punktów nastąpił kluczowy moment spotkania. W 70 minucie podanie na prawą stronę dostał Czerwiński, który zabrał się z piłką w pole karne gości. Po chwili zwlekania ze strzałem wychowanek Rakowa Częstochowa zdecydował się jednak na uderzenie. Futbolówka odbiła się od nóg Piotra Sławika, obrońcy Odry Wodzisław i wpadła do siatki obok bezradnego w tej sytuacji Bąkowskiego. 5 minut później wynik na 2:0 mógł jeszcze podnieść Sebastian Deja, ale strzelił ponad bramką przyjezdnych. Punkt w meczu gracze z Wodzisławia próbowali uratować do końca – bezskutecznie. Komplet punktów w tym spotkaniu zgarnęła Odra z Opola.

- Było ciężko. Oczywiście cieszę się z tego gola, ale pracował dzisiaj cały zespół i to zasługa całego zespołu, że udało się wygrać. Najważniejsze, że to my mamy 3 punkty, a teraz jesteśmy już myślami przy kolejnym meczu – powiedział po meczu Marcin Czerwiński. - Rywale wysoko postawili dziś poprzeczkę, grali bardzo dobrze w defensywie. My zagraliśmy nieco wyżej niż w poprzednich meczach ale wciąż jeszcze wiele jest do poprawy. Jak chociażby dokładność podań – ocenił z kolei Dariusz Żuraw, trener OKS. - Cieszę się z wygranej w trenerskim debiucie ale teraz trzeba się już skupić na następnym rywalu – dodaje.

2012-09-23 12:52:07 [91.236.163.*] id:917387
    kto jest kierownikiem druzyny w tej chwili?

ACAB1984: Napisał postów [49], status [rozkręca się] Reputacja
    dzony ty sobie nie zawracaj tego tempego lba tym co ci sie w nim nie zmiesci jestes za glupi zeby pojac cala idee kibicowania te wszystkie race oprawy to dla ciebie za duzo lbie!o jakim kupowaniu meczy ty wpgole piszesz???====================================================================== ========================== Tylko Odra Oks

2012-09-22 16:06:38 [89.74.41.*] id:917107
    dzony smieciu nie spinaj sie .. Odra Opole dzonego w dupe pierd***!!!:) Napinaczu internetowy
    dżony myśliciel: Napisał postów [4678], status [VIP] Reputacja
    no piękna oprawa. ciekawe teraz czy starczy Blamażowi opole pieniędzy na to żeby zapłacic karę za pirotechnikę i kupic kolejny mecz..

2012-09-22 21:29:56 [31.60.118.*] id:917149
    Polpha: Napisał postów [9434], status [VIP] Reputacja
    .....powiedzial dzony -zbieracz azbestu, w wolnych chwilach..dzony zmywak...-dno.
    2012-09-22 00:42:25 [83.22.29.*] id:916877
    StrasznyUrwis2: Napisał postów [188], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    Zwycięzców się nie ocenia! 3 pkt zostają w Opolu! Tylko Odra!

2012-09-22 07:44:39 [91.18.74.*] id:916897
    BLADE: Napisał postów [6868], status [VIP] Reputacja
    buhaha... Odra to druga co do wielkości rzeka w Polsce... i nic poza tym...
    2012-09-22 11:13:19 [93.181.159.*] id:916949
    widac kibice sa wtedy gdy sie wygrywa...jak odra miala doła to 30-40 osób przychodziło..ostatni raz wygrała i juz ponad 1000

2012-09-22 12:27:52 [178.37.153.*] id:917018
    Mort: Napisał postów [1158], status [zrobił/a karierę] Reputacja