• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 5166
    • Dodano: 2012-09-21 / 06:09
    • Komentarzy: 10

    Centrum Wystawienniczo-Kongresowe ma być gotowe za rok

    Centrum Wystawienniczo-Kongresowe ma być gotowe za rok

    Ratusz chce dokończyć budowę CWK do września 2013 roku. Lada dzień ma zostać ogłoszony przetarg, który wyłoni nowego wykonawcę prac.(Fot: archiwum))

    Wrzesień 2013 roku – to termin ukończenia budowy Centrum Wystawienniczo – Kongresowego, który zapowiada opolski ratusz. Wznowienie prac na obiekcie przy ul. Wrocławskiej planowane jest na początek listopada tego roku. Z poprzednim wykonawcą miasto Opole najpewniej wkroczy na drogę sądową, domagając się 2,5 miliona złotych kary za zerwanie umowy.

    Zobacz takze 16 mln zł na Pomnik Czynu Powstańczego. Wicepremier ogłosił decycję WIDEO

    Przetarg na dokończenie feralnej inwestycji ma zostać ogłoszony w ciągu najbliższych dni. - Z uwagi na wysoką kwotę musieliśmy uzyskać niezbędne pozwolenia na przygotowanie, a następnie ogłoszenie przetargu. W budżecie Opola na dokończenie centrum zarezerwowaliśmy 26 milionów złotych – mówi Krzysztof Kawałko, wiceprezydent Opola. - Oferty w przetargu będzie można składać do końca września. Raczej nie ma obaw o wyłonienie wykonawcy, bo zainteresowanie przetargiem jest ogromne. Potencjalni oferenci mówią po polsku – dodaje z uśmiechem Kawałko.

    Wciąż nierozwiązana pozostaje sprawa poprzedniego wykonawcy CWK – włoskiego konsorcjum budowlanego Omicron's, które zaprzestało prac przy ul. Wrocławskiej. - Obecnie skierowaliśmy tak zwany regres wobec strony włoskiej. Domagamy się 2,5 miliona złotych z tytuły kary za zerwanie umowy przez wykonawcę – wyjaśnia wiceprezydent Opola. - Jeżeli nasz ostatni apel nie spotka się z żadną reakcją, wkroczymy na drogę sądową – zapowiada Krzysztof Kawałko. Biorąc pod uwagę dotychczasowy przebieg relacji na linii Opole – Omicron's to właśnie sądowy spór wydaje się jedynym rozwiązaniem.

    Zobacz takze Jechał pijany mimo dwóch dożywotnich zakazów. W aucie przewoził troje malutkich dzieci

    Jeżeli procedury przetargowe nie zanotują żadnych opóźnień i ratusz wykonawcę pozostałych po Włochach niecałych 70 procent prac wybierze w zapowiadanym terminie, to na dokończenie budowy pozostanie 10 miesięcy. CWK ma oficjalnie wystartować we wrześniu 2013 roku. Zatrudnienie w nowej jednostce ratusza ma znaleźć kilkanaście osób. Na jej utrzymanie miasto Opole planuje przeznaczać na początek 2 miliony złotych rocznie.

    Obiekt przy Wrocławskiej ma służyć do organizacji targów, wystaw, konferencji i innych przedsięwzięć o charakterze otwartym i masowym. W ramach inwestycji ma powstać wielofunkcyjna hala, foyer, sala konferencyjna na około 200 osób oraz zaplecze techniczno - usługowe z restauracją, barem, szatniami, sanitariatami biurami personelu, sceną czy magazynami. Wielofunkcyjna hala o powierzchni 1500 metrów kwadratowych ma pomieścić 1500 widzów.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2012-09-21 08:33:40 [83.5.143.*] id:916550  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Panowie dajcie sobie już z tym spokój. Zostawcie to tak jak jest, będzie kolejny pomnik poświęcony "ignorancji i głupocie". Potrzebne wam takie centrum jak rybie ręcznik i to za takie pieniądze...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2012-09-21 11:02:10 [164.127.187.*] id:916585  
    romi: Napisał postów [-4294964274], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Panie Juljanie masz pan rację, zostawić to tak jak to jest i poświęcić przez biskupa opolskiego. ;)
    2012-09-21 15:30:11 [83.30.176.*] id:916651  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    romi: wystarczyło Juljanie bez tego panie:))
    2012-09-21 11:55:17 [178.252.22.*] id:916594  
    chrząszcz: Napisał postów [5757], status [VIP] Reputacja
    to co ? .... ratusz tam mają przenieść ???

    Nick:
    Treść:
    2012-09-21 11:21:37 [77.253.69.*] id:916586  
    piotr88us: Napisał postów [101], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    a wiele niedoinformowanych osób nadal uważa, że to miało być/ma być kino :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2012-09-21 11:43:44 [164.127.187.*] id:916590  
    romi: Napisał postów [-4294964274], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    jak to skończą to będzie, i to Wielkie Kino !!! hahaha
    2012-09-21 10:24:17 [213.77.108.*] id:916581  
    memory5: Napisał postów [510], status [rozpisany/na] Reputacja
    pożyjeeemy zobaczyyyymy

    Nick:
    Treść:
    2012-09-21 10:05:24 [91.220.0.*] id:916573  
    opolski: Napisał postów [977], status [stały bywalec] Reputacja
    Rychu Niegospodarny udaje ze cos robi... wały wyjdą pewnie po latach pewnie na temat przekręconych bądź utopionych pieniedzy... takie rzeczy to tylko w Opolu

    Nick:
    Treść:
    2012-09-21 08:58:06 [77.223.234.*] id:916557  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Urodzi się to CWK w takich bólach...a później okaże się że mają pieniędzy żeby je utrzymać...

    Nick:
    Treść:
    2012-09-21 08:26:20 [88.220.37.*] id:916544  
    Krzycho: Napisał postów [5509], status [VIP] Reputacja
    jakoś nie bardzo wierze w ten termin :)

    Nick:
    Treść: