• 0
0
  • Autor: Mat
  • Wyświetleń: 7913
  • Dodano: 2012-09-16 / 13:44
  • Komentarzy: 81

Z Afryki do Piotrówki

 
 
Z Afryki do Piotrówki

Drużyna LZS Piotrówka przed sezonem. Ostatnio dołączyło do niej dwóch nowych zawodników z Nigerii - Sunday Ibrahim i Abel Salami.(Fot: www.lzspiotrowka.pl)

Trzecioligowy klub LZS Piotrówka, z małej miejscowości w gminie Jemielnica, kolejny raz jest na ustach piłkarskich komentatorów z całej Polski. Wszystko za sprawą drugiego już w tym sezonie transferu zawodnika „z nazwiskiem”. W Ludowym Zespole Sportowym, którym kieruje charyzmatyczny prezes Ireneusz Strychacz od kilku tygodni gra Jean Paulista, a kontrakt podpisał właśnie Sunday Ibrahim.

LZS Piotrówka awans do III ligi opolsko – śląskiej wywalczył 3 lata temu. Wspólnie zresztą z opolską Oderką. Byt na tym poziomie rozgrywkowym dla zawodników LZS jak dotąd pozostaje niezagrożony, a w klubie nikt nie ukrywa, że celem minimum jest właśnie utrzymanie. Spory udział w tym mają piłkarze z Czarnego Lądu, który Ireneusz Strychacz regularnie ściąga do swojego zespołu. W tym roku w pierwszej drużynie grają Mpako Ndema Zerah (Kamerun), Frank Adu Kwame (Ghana), Bernard Ocholeche (Nigeria), Sani Goringo Abubakar (Nigeria) oraz Attah Teche Abanda (Kamerun) a także Sega Idrissa Cisse (Senegal), którego Piotrówka wypożyczyła do Okocimskiego Brzesko.

- Bardzo często słyszę pytanie, dlaczego sięgam po zawodników z Afryki. Po prostu mam taką możliwość i ją wykorzystuję. Być może wśród nich pojawi się talent na miarę Samuela Eto czy Didiera Drogby – mówi z uśmiechem Ireneusz Strychacz. - W Afryce warunki do gry w piłkę są gorsze niż w naszych b klasach. Tam chłopcy trenują na szczerym piachu albo zarośniętych placach. A do gry rwą się strasznie – dodaje.

Kilka tygodni temu piłkarską Polskę lotem błyskawicy obiegła wiadomość, że były piłkarz Wisły Kraków – Jean Paulista – który z drużyną spod Wawelu sięgał po Mistrzostwo Polski, będzie grał właśnie w małej Piotrówce pod Strzelcami Opolskimi.- Jestem zadowolony z warunków kontraktu, atmosfera w drużynie jest bardzo dobra, wszyscy przyjęli mnie bardzo życzliwie – mówi zawodnik. - Ze swojej strony dołożę wszelkich starań aby Piotrówka osiągnęła jak najlepszy wynik w lidze. Mam swoje lata ale jeszcze potrafię grać w piłkę – dodaje Brazylijczyk.

Na tym transferze prezes LZS jednak nie poprzestał i do zespołu dołączyli właśnie dwaj Nigeryjczycy - Sunday Ibrahim, także wieloletni gracz Wisły Kraków, oraz Abel Salami. - Mam nadzieję, że Sunday i Abel wspólnie z Paulistą stworzą na boisku zgraną ekipę i strzelą dla nas sporo bramek – mówi Strychacz i dodaje, że już pracuje nad kolejnym transferem znanego, afrykańskiego piłkarza.


reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia