www.24opole.pl Strona główna Dodaj 24opole.pl do zakładek Ustaw 24opole.pl jako stronę startową Wiadomości Rozrywka w Opolu i okolicach Darmowa Poczta email Baza Firm Darmowe Ogłoszenia Opole i opolskie Informacje Opole Mapa Strony
 
 
Załóż konto

28

Maj

2015

Policjanci stanęli przed sądem za kupowanie prac dyplomowych

8 funkcjonariuszy policji odpowiada za wyłudzenie poświadczenia nieprawdy, co w praktyce oznacza posługiwanie się pracami dyplomowymi, które kupili od małżeństwa z Tarnowskich Gór.
Autor: Greg Kliknięć: 1140 Komentarzy: 10 Czytaj całość >>

28

Maj

2015

Dzieci miały jechać autobusem z zepsutymi hamulcami

Niesprawny układ hamulcowy i nadmiernie zużyte opony miały autokary, którymi nyscy uczniowie mieli zostać zawiezieni na wycieczkę.
Autor: Małgorzata Lis-Skupińska Kliknięć: 2029 Komentarzy: 6 Czytaj całość >>

28

Maj

2015

dr Katarzyna Książek: Serwujemy naukę na wesoło

Na Festiwale Nauki przychodzą wszyscy: od dzieciaków po dorosłych. - Dajemy im naukę na wesoło i nikt ich nie musi przyciągać siłą. Przychodzą sami, bo chcą - mówi dr Katarzyna Książek z Uniwersytetu Opolskiego zachęcając do udziału w Festiwalu Nauki.
Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 322 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

28

Maj

2015

dr Katarzyna Książek:

Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 0 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

28

Maj

2015

Most na ul. Niemodlińskiej nie zostanie zamknięty 1 czerwca

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego Krystian Walkowiak wstrzymuje wykonanie decyzji o zamknięciu mostu na ul. Niemodlińskiej 1 czerwca.
Autor: Małgorzata Lis-Skupińska Kliknięć: 3153 Komentarzy: 28 Czytaj całość >>

28

Maj

2015

Remis z BKS-em, ale Odra wciąż liderem

Odra Opole zremisowała z BKS-em Stalą Bielsko - Biała 0:0 w 35. kolejce III ligowych spotkań. Zespół Zbigniewa Smółki miał mnóstwo sytuacji, ale raził nieskutecznością. Polonia Bytom pewnie wygrała z Szombierkami 3:0, przez co zbliżyła się do liderującej Odry na jeden punkt.
Autor: Dżacheć Kliknięć: 1313 Komentarzy: 8 Czytaj całość >>

27

Maj

2015

Opole uczciło 25 lat samorządności uroczystą sesją rady miasta

Uroczystą sesję rady miasta w Filharmonii Opolskiej rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego wspólnie z Zespołem Pieśni i Tańca Opole. Po okolicznościowych przemówieniach wręczono odznaczenia i tytuły honorowe poprzednim włodarzom miasta, członkom i przewodniczącym rad miejskich poprzednich kadencji.
Autor: Greg Kliknięć: 1550 Komentarzy: 44 Czytaj całość >>

27

Maj

2015

Opolski Teatr Lalki i Aktora zaprasza na Dzień Otwarty

Rozmowy z aktorami, lalki na wyciągnięcie ręki, telewizja teatralna, zabawa w robienie spektaklu czy teatralne makijaże - już w sobotę Opolski Teatr Lalki i Aktora otwiera swoje drzwi dla wszystkich.
Autor: Małgorzata Lis-Skupińska Kliknięć: 1474 Komentarzy: 44 Czytaj całość >>

27

Maj

2015

Są wyniki sekcji zwłok 5-latka z Brzegu

Śledczy ustalili, że przyczyną śmierci chłopca był uraz głowy oraz utonięcie. Do wypadku doszło 17 maja w Brzegu. 5-latek będący z babcią na spacerze wpadł do studzienki kanalizacyjnej
Autor: Greg Kliknięć: 8728 Komentarzy: 14 Czytaj całość >>

27

Maj

2015

Okradł jubilera, kilkanaście minut później wpadł w ręce policji

58-letni mieszkaniec Bogatyni został zatrzymany kilkanaście minut po włamaniu do sklepu jubilerskiego w Opolu. Poszkodowany wycenił straty na ponad 13 tysięcy złotych. Mężczyzna był już wcześniej karany za kradzież, dlatego grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
Autor: Greg Kliknięć: 3937 Komentarzy: 20 Czytaj całość >>

27

Maj

2015

Łukasz Dabbachi: Na naszych treningach jest fajnie, ale też ciężko

Nasz gość zdobył ostatnio złoty medal w zawodach crossfitowych, które rozegrano na Węgrzech. Na czym polega crossfit, kto go uprawia i czy można zawodowego sportowca doprowadzić do skrajnego wyczerpania? Odpowiedzi m.in. na te pytania padły podczas rozmowy z Łukaszem Dabbachim z Opola.
Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 5283 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

27

Maj

2015

Czytelnik: "Niezabezpieczone studzienki czekają na tragedię"

- Około 20 studzienek kanalizacyjnych na budowie nowej drogi tylko czeka na tragedię - alarmuje nasz czytelnik. Odkryte studzienki znajdują się na terenie budowy nowej drogi, łączącej Centrum Wystawienniczo-Kongresowe i Park Naukowo-Technologiczny z ulicą Północną.
Autor: Greg Kliknięć: 6515 Komentarzy: 69 Czytaj całość >>

26

Maj

2015

Park Naukowo-Technologiczny w Opolu otwarty

Pomysł utworzenia parku powstał w 2012 roku, dwa lata później wmurowano kamień węgielny, a dziś obiekt oficjalnie rozpoczął działalność. Park Naukowo-Technologiczny był miastu bardzo potrzebny, bowiem już na kilka tygodni przed jego otwarciem w obu budynkach parku wynajęto wszystkie biura i laboratoria.
Autor: Greg Kliknięć: 3188 Komentarzy: 18 Zobacz video >>

26

Maj

2015

Opel wjechał w drzewo. Kierowca zginął na miejscu.

Tragiczny wypadek miał miejsce pod Starym Olesnem. Okoliczności zdarzenia bada policja.
Autor: Greg Kliknięć: 13005 Komentarzy: 80 Czytaj całość >>

26

Maj

2015

Osmańczyk stanął na Wzgórzu Uniwersyteckim

Pomnik wybitnego polityka i publicysty Edmunda Osmańczyka, posła na Sejm i senatora ziemi opolskiej został dziś odsłonięty na Wzgórzu Uniwersyteckim. Jego autorem jest rzeźbiarz Marian Molenda.
Autor: Małgorzata Lis-Skupińska Kliknięć: 1956 Komentarzy: 14 Czytaj całość >>

26

Maj

2015

W Opolu powstał spektakl dla niemowląt

Przedstawienia teatralne dla dzieci od kilku miesięcy do 3 lat realizowane są w Polsce od około 10 lat - teraz taki spektakl został zrealizowany w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Premiera „LABiryntu” odbędzie się w piątek o godzinie 17.00
Autor: Małgorzata Lis-Skupińska Kliknięć: 1891 Komentarzy: 4 Zobacz video >>

26

Maj

2015

Znamy program 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej

Wiadomo, że wszystkie trzy dni koncertów zobaczymy na antenie Telewizji Polskiej. Znana jest już większość szczegółów koncertów, zaplanowanych podczas 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Sprzedaż biletów ruszy 1 czerwca.
Autor: Greg Kliknięć: 7595 Komentarzy: 19 Czytaj całość >>

26

Maj

2015

50 uczniów rannych. Ćwiczenia w Zespole Szkół przy ul. Licealnej

Policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe i inne służby brały dziś udział w uwalnianiu rannych uczniów w Zespole Szkół przy ulicy Licealnej w Opolu. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.
Autor: Małgorzata Lis-Skupińska Kliknięć: 11954 Komentarzy: 11 Czytaj całość >>

26

Maj

2015

W weekend targi Sport & Fitness Days

Podczas imprezy w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu zobaczymy m.in. przeróżne konkurencje sportowe, a także znanych sportowców, kulturystów i instruktorów. Będzie też okazja do wypróbowania nowoczesnego sprzętu fitness.
Autor: Greg Kliknięć: 2123 Komentarzy: 0 Czytaj całość >>

26

Maj

2015

Są kolejne zarzuty po śmierci 5-latka z Brzegu

Zastępca kierownika budowy usłyszał zarzut nieumyślnego narażenia na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 5-letniego chłopca z Brzegu, który wpadł do źle zabezpieczonej studzienki. Wcześniej taki sam zarzut prokuratura postawiła kierownikowi budowy.
Autor: Greg Kliknięć: 5129 Komentarzy: 22 Czytaj całość >>

26

Maj

2015

prof. Jarosław Mamala: Chcemy pomagać młodym firmom

Choć oficjalne otwarcie Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu będzie mieć miejsce dopiero dzisiaj, to już od dawna nie ma w nim wolnych biur. Młode firmy rzuciły się na nie jak na świeże bułeczki. Co jest magnesem w PNT w Opolu - o to zapytaliśmy prezesa Jarosława Mamalę.
Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 877 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

26

Maj

2015

PLO nr VI w Opolu zaprasza do klasy lekkoatletycznej!

W najbliższą środę (27.05) o 16.00 w hali sportowej PLO VI w Opolu odbędzie się test sprawnościowy dla kandydatów do klasy lekkoatletycznej Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr VI w Opolu.
Autor: ART_SPONSOR Kliknięć: 961 Komentarzy: 0 Czytaj całość >>

26

Maj

2015

"Fajnie być mamą". Dziś składamy życzenia z okazji Dnia Matki.

Tylko w Polsce Dzień Matki obchodzony jest właśnie dziś, 26 maja. Na całym świecie ta data jest ruchoma, ale jedno jest niezmienne - w tym dniu składamy życzenia osobom nam najbliższym.
Autor: Małgorzata Lis-Skupińska Kliknięć: 2209 Komentarzy: 18 Czytaj całość >>

26

Maj

2015

Opolanka reprezentuje Polskę na festiwalu sztuki w Hiszpanii

Agnieszka Żerdecka z Opola, absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego Opolu i Akademii Sztuk Pięknych jako jedyna reprezentantka naszego kraju weźmie udział w Pierwszym Hiszpańskim Międzynarodowym Festiwalu Landart w Cervera del Maestre.
Autor: Małgorzata Lis-Skupińska Kliknięć: 1700 Komentarzy: 14 Czytaj całość >>