www.24opole.pl Strona główna Dodaj 24opole.pl do zakładek Ustaw 24opole.pl jako stronę startową Wiadomości Rozrywka w Opolu i okolicach Darmowa Poczta email Baza Firm Darmowe Ogłoszenia Opole i opolskie Informacje Opole Mapa Strony
 
 
Załóż konto

04

Maj

2016

Majówka na opolskich drogach. Zatrzymano 37 pijanych kierowców.

Od piątku do wtorku opolscy policjanci skontrolowali w ramach akcji "Bezpieczny Majowy Weekend" 4 115 kierowców. Funkcjonariusze drogówki i prewencji sprawdzali trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów.
Autor: Mery Kliknięć: 246 Komentarzy: 11 Czytaj całość >>

04

Maj

2016

Ruszyły matury. Na początek egzamin z języka polskiego.

W Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr VI im. Gen. Leopolda Okulickiego „Niedźwiadka“ 104 maturzystów podeszło dziś do matury z języka polskiego na poziomie podstawowym. To pierwszy z tegorocznych egzaminów dojrzałości.
Autor: Majlan Kliknięć: 1214 Komentarzy: 11 Czytaj całość >>

04

Maj

2016

Haker "Pocket" w rękach policji. Razem ze wspólnikiem wyłudzili pół miliona zł.

35-letniego Opolanina zatrzymali policjanci warszawskiego CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału do zwalczania cyberprzestępczości Komendy Głównej Policji. Mateusz C. ps. Pocket, podejrzany jest o włamanie do systemu jednego z banków. Pieniądze z przelewów realizowanych przez klientów banku, zamiast do miejsc przeznaczenia, trafiały na konto Pocketa. Po przedstawieniu zarzutów sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.
Autor: Greg Kliknięć: 4281 Komentarzy: 12 Czytaj całość >>

04

Maj

2016

Już jutro odbędzie się nabór do żeńskiej drużyny futbolowej

Żeńska drużyna futbolu amerykańskiego AZS Vixens Opole poszukuje nowych zawodniczek. Już jutro każda z chętnych pań będzie mogła wykazać się podczas naboru.
Autor: Majlan Kliknięć: 510 Komentarzy: 4 Czytaj całość >>

03

Maj

2016

Komitet Obrony Demokracji zachęcał opolan do wspólnego czytania konstytucji

Członkowie opolskich struktur Komitetu Obrony Demokracji zorganizowali dziś na Placu Wolności happening, w trakcie którego działacze, zaproszeni goście i mieszkańcy Opola odczytywali fragmenty konstytucji. - Chcemy przypomnieć treść tego niezwykle ważnego dokumentu oraz wynikające z niego prawa i obowiązki – mówią organizatorzy.
Autor: Majlan Kliknięć: 1148 Komentarzy: 76 Czytaj całość >>

03

Maj

2016

Już jutro matura. Jak przygotowują się zdający?

Tegoroczny egzamin dojrzałości rozpocznie się już jutro. O godz. 9:00 nastolatkowie otrzymają arkusz z języka polskiego, sprawdzający wiedzę z tego przedmiotu na poziomie podstawowym. W czwartek natomiast młodzież zmierzy się z matematyką, w piątek - z językiem angielskim. Jak słyszymy, zdający do ostatnich chwil utrwalają zdobywaną przez ostatnie lata wiedzę.
Autor: Majlan Kliknięć: 3879 Komentarzy: 25 Czytaj całość >>

03

Maj

2016

Przeciwnicy Dużego Opola protestowali dziś na Placu Wolności

Kilkuset mieszkańców podopolskich gmin, których sołectwa chce do Opola przyłączyć prezydent Arkadiusz Wiśniewski, protestowało dziś w Opolu podczas państwowych uroczystości upamiętniających uchwalenie Konstytucji 3-maja. Nie obyło się jednak bez gwizdów, krzyków i buczenia podczas wyczytywania nazwisk oraz przemów wicewojewody czy prezydenta miasta.
Autor: Majlan Kliknięć: 5045 Komentarzy: 67 Zobacz video >>

03

Maj

2016

3-majowe obchody z gwizdami przeciwników powiększenia Opola

Na Placu Wolności w Opolu odbyły się dziś obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Były one jednak zakłócane okrzykami i gwizdami kilkusetosobowej grupy przeciwników powiększenia granic administracyjnych miasta o kilkanaście ościennych sołectw. Zgromadzeni wyrażali w ten sposób dezaprobatę wobec działań prezydenta, będącego pomysłodawcą Dużego Opola oraz wojewody, który pozytywnie zaopiniował wniosek i przekazał go Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Autor: Majlan Kliknięć: 7091 Komentarzy: 141 Czytaj całość >>

03

Maj

2016

Sanepid ostrzega: uwaga na kleszcze!

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu przestrzega: uważajmy na kleszcze! By jeszcze bardziej wzmóc naszą czujność, sanepid wydał specjalną ulotkę, która jest dostępna m.in. na stronie opolskiej stacji.
Autor: Majlan Kliknięć: 3200 Komentarzy: 35 Czytaj całość >>

02

Maj

2016

Na osiedlu Armii Krajowej trwa piknik kawaleryjski

Na terenach zielonych nieopodal pętli autobusowej przy ul. Pużaka trwają „VI Prezentacje Tradycji Kawaleryjskich”. Oprócz przejażdżki bryczką, opolanie wraz ze swoimi pociechami mogą wziąć udział w wielu pokazach, spróbować wojskowej grochówki czy potańczyć przy przedwojennych przebojach.
Autor: Majlan Kliknięć: 3545 Komentarzy: 15 Czytaj całość >>

02

Maj

2016

Wojewoda opolski pozytywnie ocenił wniosek o powiększenie Opola

Szczegółowa opinia wojewody opolskiego odnośnie wniosku prezydenta Opola o powiększenie granic miasta będzie znana w środę - informuje rzecznik prasowy wojewody. Jak jednak słyszymy już dziś, jest ona pozytywna.
Autor: Majlan Kliknięć: 5525 Komentarzy: 199 Czytaj całość >>

02

Maj

2016

Opolanie uczcili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Na Placu Wolności w Opolu utworzono dziś największą w regionie flagę Polski. W ten sposób najmłodsi opolanie wraz ze swoimi rodzicami obchodzili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Autor: Majlan Kliknięć: 1139 Komentarzy: 11 Czytaj całość >>

02

Maj

2016

Poszukiwani są chętni do Społecznej Rady Konsultacji

Urząd Miasta Opola poszukuje osób, które zasiądą w Społecznej Radzie Konsultacji. Rada ma czuwać nad przebiegiem konsultacji społecznych w Opolu, promować je i oceniać prawidłowość ich organizacji.
Autor: Mery Kliknięć: 1822 Komentarzy: 76 Czytaj całość >>

01

Maj

2016

Opolscy związkowcy uczcili w Opolu dzień 1 maja

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych uczciło dziś w Opolu Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Oprócz uczestnictwa w oficjalnej części poświęconej przemówieniom, opolanie mogli również zasięgnąć informacji nt. emerytur, rent, zasiłków oraz praw i obowiązków pracowniczych.
Autor: Majlan Kliknięć: 1637 Komentarzy: 53 Czytaj całość >>

01

Maj

2016

Opolscy rolkarze przejechali nocą ulicami miasta

W sobotni wieczór opolskimi ulicami zawładnęli rolkarze. W zwartej grupie kilkuset osób przejechali z pl. Wolności do CH Turawa Park, by - po chwili przerwy - wrócić na miejsce startu. Celem wydarzenia była nie tylko dobra zabawa, ale i propagowanie aktywności fizycznej oraz integracja środowiska opolskich rolkarzy.
Autor: Majlan Kliknięć: 4727 Komentarzy: 33 Czytaj całość >>

01

Maj

2016

Opolska policja prowadzi akcję "Bezpieczny majowy weekend"

Długi weekend majowy wiąże się z dalszymi oraz bliższymi podróżami i – w konsekwencji – ze wzmożonym ruchem na drogach. W związku z tym opolska policja prowadzi akcję „Bezpieczny majowy weekend", mającą na celu zmniejszenie liczby nieszczęśliwych wypadków oraz zwiększenie bezpieczeństwa domostw podczas naszej nieobecności.
Autor: Mery Kliknięć: 3896 Komentarzy: 28 Czytaj całość >>

01

Maj

2016

Zmiany na rynku mieszkaniowym. Czego możemy się spodziewać?

Spokojnie - tak sytuację na rynku mieszkaniowym określają eksperci. W dalszej perspektywie zmiany jednak mogą nastąpić i nie będą one korzystne ani dla kupujących ani sprzedających mieszkania.
Autor: Mery Kliknięć: 4814 Komentarzy: 4 Czytaj całość >>

01

Maj

2016

Gwardia bliżej bezpośredniego utrzymania w elicie

Gwardia Opole pokonała na wyjeździe Stal Mielec 23:19. Wygrana ta ma kluczowe znaczenie dla naszego zespołu w walce o uniknięcie baraży o utrzymanie w PGNiG Superlidze. Opolanie byli dziś stroną lepszą od pierwszej do ostatniej minuty meczu.
Autor: Dżacheć Kliknięć: 1101 Komentarzy: 16 Czytaj całość >>

01

Maj

2016

Odra lepsza od Rekordu

Piłkarze Odry Opole wygrali w Bielsku Białej z Rekordem 2:0 i przybliżyli się do baraży o awans do II ligi. Spotkanie nie należało jednak do łatwych, a opolanie skuteczną grę zaprezentowali dopiero w drugiej w połowie.
Autor: Dżacheć Kliknięć: 1139 Komentarzy: 4 Czytaj całość >>

01

Maj

2016

Biskupia Kopa "łysieje" przez kornika

Aż 40% świerków musi zostać wyciętych ze względu na kornika, który zaatakował drzewa.
Autor: Greg Kliknięć: 7314 Komentarzy: 36 Czytaj całość >>

30

Kwi

2016

2-letni chłopczyk wypadł z okna w Grodkowie. Rodzice byli pijani.

Do tragedii doszło dziś przed godz. 18:00. Jak się okazało, rodzice opiekujący się dzieckiem byli kompletnie pijani.
Autor: Majlan Kliknięć: 18247 Komentarzy: 129 Czytaj całość >>

30

Kwi

2016

Miejska Biblioteka Publiczna w soboty należy do rodziców i dzieci

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się dziś cotygodniowa "Sobota z Mamą i Tatą". Głównym założeniem rodzinnych spotkań jest edukacja najmłodszych poprzez zabawę oraz wspólne spędzanie czasu rodziców z dziećmi.
Autor: Majlan Kliknięć: 788 Komentarzy: 11 Czytaj całość >>

30

Kwi

2016

Marszałek przekazał blisko 30 mln euro dla Lokalnych Grup Działania

10 Lokalnych Grup Działania oraz 1 Lokalna Grupa Rybacka otrzymały wczoraj dofinansowania w łącznej kwocie 27.8 mln euro. Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego przekazał fundusze w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2020.
Autor: Majlan Kliknięć: 1242 Komentarzy: 53 Czytaj całość >>

Kategorie wiadomości