www.24opole.pl Strona główna Dodaj 24opole.pl do zakładek Ustaw 24opole.pl jako stronę startową Wiadomości Rozrywka w Opolu i okolicach Darmowa Poczta email Baza Firm Darmowe Ogłoszenia Opole i opolskie Informacje Opole Mapa Strony
 
 
Załóż konto

28

Lis

2014

Po zderzeniu z drzewem BMW stanęło w ogniu. Kierowca nie żyje.

BMW zjechało z drogi i z dużą siłą uderzyło w drzewo, po czym samochód zapalił się. Kierowcy nie udało się uratować.
Autor: Greg Kliknięć: 90 Komentarzy: 0 Czytaj całość >>

28

Lis

2014

Budżet obywatelski Nysy. Są wyniki głosowania mieszkańców.

Rekonstrukcja strzelnicy przy ul. Grodkowskiej w Nysie - to zadanie zdobyło najwięcej głosów Nysan i zostanie zrealizowane z budżetu obywatelskiego. Nysa jest drugim po Opolu miastem na Opolszczyźnie, gdzie część budżetu została zarezerwowana na cele, wybrane w głosowaniu przez samych mieszkańców.
Autor: Greg Kliknięć: 111 Komentarzy: 0 Czytaj całość >>

28

Lis

2014

Michał Nowik: Należy promować logiczne myślenie

Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 137 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

28

Lis

2014

Pływalnia Wodna Nuta przez prawie miesiąc będzie nieczynna

Od 22 grudnia do 18 stycznia potrwa przerwa w działaniu krytej pływalni Wodna Nuta. Jej zarządca – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wyjaśnia, że to efekt koniecznej przerwy technologicznej i wytycznych sanepidu. Wodę we wszystkich nieckach pływalni trzeba będzie spuścić i napełnić je od nowa.
Autor: Mat Kliknięć: 1726 Komentarzy: 4 Czytaj całość >>

27

Lis

2014

Kierowca audi uderzył w sarnę i dachował

Do wypadku doszło na leśnym odcinku drogi między miejscowościami Kup i Ładza w powiecie opolskim. Mężczyzna prowadzący samochód z obrażeniami kręgosłupa trafił do szpitala.
Autor: Greg Kliknięć: 6205 Komentarzy: 110 Czytaj całość >>

27

Lis

2014

81-letnia piesza potrącona przez 79-letniego kierowcę

Do wypadku doszło około 16:30 na przejściu dla pieszych na ul. Obrońców Stalingradu w Opolu. Ranna kobieta trafiła do szpitala.
Autor: Greg Kliknięć: 6272 Komentarzy: 54 Czytaj całość >>

27

Lis

2014

Wiśniewski chwali się budową wiaduktu. Czytelnik: Nie miał z tym nic wspólnego.

Do naszej redakcji trafiło zdjęcie ulotki wyborczej Arkadiusza Wiśniewskiego z Opole na Tak. Jego autor wskazuje, że kandydat na prezydenta Opola przypisuje sobie w zasługach dla miasta inwestycje, których nie zrealizował. Wiśniewski wymienia bowiem, że jako wiceprezydent odpowiadał za budowę wiaduktu w ciągu ulicy Struga. Tymczasem wiceprezydentem został już po jego powstaniu. Wiśniewski stanowczo odpiera zarzuty.
Autor: Mat Kliknięć: 3131 Komentarzy: 21 Czytaj całość >>

27

Lis

2014

Powodzianie z Kędzierzyna-Koźla znowu w sądzie

133 mieszkańców Kędzierzyna-Koźla żąda ustalenia, czy podczas powodzi w maju 2010 roku włodarze miasta i gminy podjęli słuszną decyzję, wskutek której ich domy zostały zalane. Gdyby sąd wskazał, że decyzje władz były błędne otworzyłoby to drogę do walki o odszkodowania.
Autor: Greg Kliknięć: 454 Komentarzy: 4 Czytaj całość >>

27

Lis

2014

PO, PSL i Mniejszość Niemiecka będą razem rządzić w sejmiku

Liderzy ugrupowań, które osiągnęły najlepsze wyniki w wyborach do Sejmiku Województwa Opolskiego wypracowały porozumienie koalicyjne. Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe i Mniejszość Niemiecka będą kontynuować dotychczasową współpracę programową. Zmiany nastąpiły jedynie w obsadzie funkcji sejmikowych. Dotyczą one zarówno zarządu województwa jak i przewodniczącego sejmiku.
Autor: Mat Kliknięć: 1046 Komentarzy: 12 Czytaj całość >>

27

Lis

2014

Nowa rada miasta Opola zaprzysiężona

Szymon Ogłaza (PO) został przewodniczącym rady miasta, która dziś miała swoją pierwszą sesję. Wiceprzewodniczącymi zostali: Marcin Rol (Opole na Tak), Marek Kawa (PiS) oraz Krzysztof Drynda (Razem dla Opola).
Autor: Greg Kliknięć: 3570 Komentarzy: 19 Czytaj całość >>

27

Lis

2014

Pijany kierowca zignorował czerwone światło

31-latek został błyskawicznie zatrzymany, bo jego "wyczyn" zarejestrowała kamera policyjnego radiowozu, który jechał za nim. Po zbadaniu kierowcy, który wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle okazało się, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu.
Autor: Greg Kliknięć: 7350 Komentarzy: 21 Czytaj całość >>

27

Lis

2014

Wygraj wejściówki na Andrzejkowe imprezy

Zbliża się Andrzejkowy weekend pełen dobrej zabawy. Wyślij SMS i zgarnij bezpłatną wejściówkę!
Autor: Greg Kliknięć: 295 Komentarzy: 5 Czytaj całość >>

27

Lis

2014

Opolski dworzec kolejowy wciąż nie jest gotowy

Kolej kilkakrotnie przekładała termin zakończenia prac na opolskim dworcu. Oficjalne otwarcie nowego budynku jest planowane na pierwszą połowę grudnia.
Autor: Greg Kliknięć: 3614 Komentarzy: 25 Czytaj całość >>

27

Lis

2014

Wielka wyprzedaż 2014 markowej odzieży sportowej!

Tylko przez 3 dni, 27-28-29 listopada ( czwartek, piątek , sobota) będzie można kupić markową odzież sportową MASITA na pasażu CH Real przy ul. Sosnkowskiego w Opolu, nawet z 80% rabatem!
Autor: Ejen Kliknięć: 5452 Komentarzy: 0 Czytaj całość >>

26

Lis

2014

Wiśniewski i Ociepa po debacie: Była interakcja, było merytorycznie

Arkadiusz Wiśniewski z Opole na Tak i Marcin Ociepa z Razem dla Opola w środę wzięli udział w debacie prezydenckiej zorganizowanej przez portal 24opole.pl. Obaj kandydaci mieli okazję zmierzyć się z pytaniami prowadzącego, poszukać bezpośredniej konfrontacji, a także odpowiedzieć na pytania internautów, śledzących przebieg debaty na żywo za pośrednictwem naszego portalu. Jak środowe spotkanie ocenili Wiśniewski i Ociepa?
Autor: Mat Kliknięć: 2241 Komentarzy: 15 Zobacz video >>

26

Lis

2014

Za nami debata Ociepa-Wiśniewski. Zobacz wideo.

Dokładnie godzinę trwało starcie obu kandydatów na prezydenta Opola, którzy odpowiadali m.in. na pytania naszych czytelników. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo debaty.
Autor: Greg Kliknięć: 4677 Komentarzy: 73 Zobacz video >>

26

Lis

2014

Ociepa apeluje do Wiśniewskiego: Skończ z negatywną kampanią

Marcin Ociepa - lider Razem dla Opola i kandydat na prezydenta miasta zwołał dzisiaj konferencję prasową, na której zaapelował do swojego konkurenta Arkadiusza Wiśniewskiego z Opole na Tak, aby ten zaprzestał prowadzenia negatywnej kampanii. Według Ociepy to Wiśniewski stoi za ujawnieniem kłamstwa w gazetce wyborczej RdO, a także za uruchomieniem strony www.marcinidoswiaczenie.pl, która wytyka Ociepie brak doświadczenia w zarządzaniu administracją.
Autor: Mat Kliknięć: 1865 Komentarzy: 28 Czytaj całość >>

26

Lis

2014

Wiśniewski dogadał się z PO i PiS. Ociepa: Mnie nikt nie zaprosił

Arkadiusz Wiśniewski z Opole na Tak, Zbigniew Kubalańca z Platformy Obywatelskiej i Sławomir Batko z Prawa i Sprawiedliwości podpisali dzisiaj porozumienie dotyczące podziału funkcji w prezydium Rady Miasta Opola. Zgodnie z nim PO zachowa przewodniczącego rady, a klub Opole na Tak, PiS i Razem dla Opola będą mieli swoich wiceprzewodniczących. Sęk w tym, że Marcin Ociepa porozumienia nie podpisał, bo jak twierdzi został do tego zaproszony po czasie.
Autor: Mat Kliknięć: 3001 Komentarzy: 46 Czytaj całość >>

26

Lis

2014

87-letni kierowca potrącił kobietę na przejściu dla pieszych

Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych przy ul. Sosnkowskiego w Opolu. 26-letnia kobieta trafiła do szpitala, jednak okazało się, że nie ma poważniejszych obrażeń.
Autor: Greg Kliknięć: 10690 Komentarzy: 82 Czytaj całość >>

26

Lis

2014

Grzegorz Ostromecki: Trasa Bolkowska nie rozwiązuje problemów

Grzegorz Ostromecki, przedstawiciel inicjatywy "Bolko nie oddamy", zachęca Arkadiusza Wiśniewskiego do podpisania petycji przeciwko budowie trasy tymczasowej przez Wyspę Bolko. W ramach inicjatywy zebrano już ponad 5 tysięcy podpisów osób, które są przeciwne motoryzacji wśród zielonych płuc Opola.
Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 1130 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

26

Lis

2014

Gimnazjalistka z Nysy w Radzie Europy

Po raz pierwszy młodzieżowe delegacje z 47 państw Rady Europy mogły uczestniczyć w Kongresie Władz Lokalnych i Regionalnych. Polskę reprezentowała Ada Bryś - absolwentka Gimnazjum nr 2 w Nysie.
Autor: Greg Kliknięć: 1670 Komentarzy: 12 Czytaj całość >>

25

Lis

2014

Damian Grabowski wygrał w Pekinie po ciężkiej walce

"Polish Pitbull" z Opola daleką wyprawę do Chin może zaliczyć do udanych. W jednej z najważniejszych walk wieczoru, podczas gali "M-1 Challenge 53: Battle In The Celestial Empire w Pekinie, Damian Grabowski pokonał Konstantina Gluhova. To zwycięstwo z pewnością otworzy nowe perspektywy walk, nie tylko w rosyjskiej federacji.
Autor: Mat Kliknięć: 5355 Komentarzy: 21 Zobacz video >>

25

Lis

2014

Lekarka oskarżona o śmierć Julci Bonk przerywa milczenie

Do tej pory dr Hanna Żwirska-Lembrych, oskarżona przez małżeństwo Bonków nie chciała rozmawiać z mediami powołując się na tajemnicę lekarską. Dziś zaprosiła dziennikarzy, by opowiedzieć, jak zapamiętała feralny poród i zwrócić uwagę na nieprawidłowości w pracach szpitalnej komisji, która miała ocenić całe zdarzenie.
Autor: Greg Kliknięć: 11001 Komentarzy: 37 Czytaj całość >>

25

Lis

2014

Pilc ostro o Ociepie: 4 tysiące miejsc pracy to tramwaj w wersji hard

Jarosław Pilc, który był kandydatem na prezydenta Opola z ramienia Nowej Lewicy Opolskiej i odpadł w I turze wyborów, skrytykował we wtorek Marcina Ociepę z Razem dla Opola. Poważne obawy Pilca budzi program gospodarczy lidera RdO i obietnica stworzenia w stolicy Opolszczyzny 4 tysięcy miejsc pracy. - Ociepa przelicytował wszystkich. Czekam na konkrety jak chce do tego dojść - oburza się lider NLO.
Autor: Mat Kliknięć: 2609 Komentarzy: 18 Czytaj całość >>