www.24opole.pl Strona główna Dodaj 24opole.pl do zakładek Ustaw 24opole.pl jako stronę startową Wiadomości Rozrywka w Opolu i okolicach Darmowa Poczta email Baza Firm Darmowe Ogłoszenia Opole i opolskie Informacje Opole Mapa Strony
 
 
Załóż konto
 

24

Lip

2014

Podczas jazdy pękła opona. Dwa auta wylądowały na trawniku.

BMW i peugeot zderzyły się na ulicy Bohaterów Monte Cassino. W BMW podczas jazdy pękła opona wskutek czego kierowca stracił panowanie nad autem.
Autor: Greg Kliknięć: 771 Komentarzy: 2 Czytaj całość >>

24

Lip

2014

Płoną lasy w gminie Ozimek. Policja szuka podpalacza.

Strażacy od początku tego roku borykają się z prawdziwą plagą pożarów lasów na terenie gminy Ozimek. Zdarzało się nawet, że służby musiały interweniować po kilka razy dziennie. Policja poszukuje podpalacza, a mieszkańcy spekulują na temat niezdrowej konkurencji pomiędzy lokalnymi remizami OSP.
Autor: Mat Kliknięć: 2271 Komentarzy: 3 Czytaj całość >>

24

Lip

2014

Wypadek na ul. Katowickiej, dwie osoby są ranne

Audi i volkswagen zderzyły się na skrzyżowaniu ulic Katowickiej i 1 Maja w Opolu. Kierowca volkswagena oraz jego pasażer zostali przewiezieni do szpitala.
Autor: Greg Kliknięć: 2306 Komentarzy: 19 Czytaj całość >>

24

Lip

2014

Pijany mężczyzna sterroryzował nożem pracownicę sklepu

Gdy mężczyzna wziął z półki sklepowej kilka piw, za które nie zapłacił uwagę zwróciła mu pracownica sklepu. Mężczyzna groził jej nożem, po czym uciekł. Kilkanaście minut później wpadł w ręce policji.
Autor: Greg Kliknięć: 2535 Komentarzy: 9 Czytaj całość >>

24

Lip

2014

Policjanci i ratownicy WOPR uratowali wędkarzy

Łódka wędkarzy wywróciła się na Jeziorze Nyskim, a dwaj znajdujący się na niej mężczyźni wylądowali w wodzie. Z pomocą pospieszyli policjanci, pełniący służbę nad jeziorem wraz z ratownikami WOPR.
Autor: Greg Kliknięć: 1335 Komentarzy: 11 Czytaj całość >>

24

Lip

2014

Bezrobocie na Opolszczyźnie najniższe od 3 lat

Jeśli wziąć pod uwagę pierwsze półrocza ostatnich 3 lat to stopa bezrobocia w naszym województwie w tym roku jest najniższa. 12,7 procent, bo o takim wyniku mowa, to poziom który ostatni raz odnotowano na Opolszczyźnie w czerwcu 2011 roku. Co sprawiło, że nagle mniej mieszkańców naszego regionu poszukuje zatrudnienia?
Autor: Mat Kliknięć: 888 Komentarzy: 12 Czytaj całość >>

24

Lip

2014

Zabójstwo nad Babim Lochem. Jest akt oskarżenia.

36-letniemu Adamowi J. za zabójstwo Aleksandry K. grozi dożywocie. Śledczy ustalili, że mężczyzna pobił do nieprzytomności swoją znajomą, po czym wrzucił ją do zbiornika wodnego. Później prawdopodobnie próbował się zabić wjeżdżając rozpędzonym samochodem w sklep.
Autor: Greg Kliknięć: 4284 Komentarzy: 48 Czytaj całość >>

24

Lip

2014

Wygraj wejściówki na weekendowe imprezy

Za oknami zrobiło się trochę chłodniej. Zamiast wizyty na plaży zaplanujcie weekend w opolskich lokalach!
Autor: Greg Kliknięć: 123 Komentarzy: 1 Czytaj całość >>

24

Lip

2014

Opolszczyzna ma plan zrównoważonego rozwoju transportu publicznego

Podstawowym środkiem komunikacji ma być transport kolejowy, zaś przewoźnicy wykonujący usługi na drogach mają być jego uzupełnieniem. Taki rozwój komunikacji publicznej na Opolszczyźnie zakłada dokument, przegłosowany przez radnych sejmiku województwa.
Autor: Greg Kliknięć: 1294 Komentarzy: 3 Czytaj całość >>

23

Lip

2014

Autobus zderzył się z samochodem na ul. Oleskiej

Kobieta kierująca mercedesem wyjeżdżała tyłem z posesji nie upewniając się, czy droga jest wolna. W tył jej samochodu uderzył autobus. Na szczęście skończyło się tylko na mandacie i uszkodzeniach obu pojazdów.
Autor: Greg Kliknięć: 5782 Komentarzy: 114 Czytaj całość >>

23

Lip

2014

Opolska policja uruchamia nowy system znakowania rowerów

Inspektor Irena Doroszkiewicz, Opolski Komendant Wojewódzki Policji odebrała dziś 28 urządzeń do znakowania rowerów. Grawery ufundował i przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Urządzenia zostaną zintegrowane z elektronicznym systemem ewidencji, który ma pomóc policjantom szybko zidentyfikować kradziony rower.
Autor: Mat Kliknięć: 4240 Komentarzy: 62 Czytaj całość >>

23

Lip

2014

Pierwsze 15 minut parkowania w centrum Opola za darmo?

Stowarzyszenie Opole na Tak rozpoczęło zbiórkę podpisów pod projektem obywatelskiej uchwały w sprawie działania strefy płatnego parkowania. Arkadiusz Wiśniewski i spółka proponują, aby w centrum miasta parkowanie było darmowe przez pierwszych 15 minut. Stowarzyszenie chce też wykonać ukłon w kierunku kierowców ekologicznych samochodów.
Autor: Mat Kliknięć: 3262 Komentarzy: 35 Czytaj całość >>

23

Lip

2014

Pracownicy przychodni przywłaszczyli pieniądze pacjentów

Niemal 250 tysięcy złotych, wpłacone przez pacjentów Centrum Urologii w Kędzierzynie-Koźlu na wykonywane zabiegi nie trafiło na konto pracowni. Kierownik placówki, sekretarka oraz pielęgniarka, którzy przywłaszczyli pieniądze usłyszeli już zarzuty.
Autor: Greg Kliknięć: 4758 Komentarzy: 68 Czytaj całość >>

23

Lip

2014

Opole w czołówce najbogatszych miast w Polsce

Stolica Opolszczyzny znalazła się tuż za podium w klasyfikacji polskich miast pod kątem ich zamożności. Taki ranking opracował prof. Paweł Swianiewicz, ekonomista, który jest doradcą prezydenta RP ds. samorządów. Przed Opolem znalazły się tylko takie metropolie jak Warszawa, Wrocław i Kraków.
Autor: Mat Kliknięć: 5161 Komentarzy: 82 Czytaj całość >>

23

Lip

2014

44-latek stanął przed sądem za zabójstwo konkubiny

Prokuratura oskarżyła 44-letniego Józefa M. o brutalne zabójstwo swojej konkubiny. Mężczyzna miał dusić kobietę oraz wielokrotnie bić po całym ciele blatem od stołu kuchennego. Gdy kobieta straciła przytomność Józef M. zostawił ją samą w mieszkaniu i wyszedł. Dziś mężczyzna stanął przed sądem.
Autor: Greg Kliknięć: 4537 Komentarzy: 158 Czytaj całość >>

23

Lip

2014

Arkadiusz Szymański: Ociepa nie może być trochę w koalicji, a trochę w opozycji

To jeszcze nie jest przesądzone, że Marcin Ociepa, lider Razem dla Opola, zostanie kandydatem PiS na prezydenta Opola. Ma być kandydatem opozycyjnego PiS, choć teraz jest w kolaicji z rządzącą PO. - Nie można być trochę w opozycji i trochę w koalicji - mówi Arkadiusz Szymanski. - O tym Ociepa musi osobiście porozmawiać z posłem Kłosowskim - dodał.
Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 790 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

23

Lip

2014

Opolszczyzna walczy o większe pieniądze z NFZ

Wszyscy radni sejmiku województwa opolskiego, ponad politycznymi podziałami, wystosowali apel do Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie pieniędzy, jakie na 2015 rok zaplanował dla naszego województwa. Kwota dla opolskiego oddziału NFZ to ponad 3 miliony złotych mniej niż na rok 2014. - Taki scenariusz ograniczy mieszkańcom naszego regionu dostęp do usług medycznych – ocenia Roman Kolek, wicemarszałek województwa.
Autor: Mat Kliknięć: 815 Komentarzy: 5 Czytaj całość >>

22

Lip

2014

Ciężarówka przewróciła się w lesie pod Dąbrową

Ciężarówka przewożąca tłuczeń zjechała z drogi do rowu i przewróciła się na bok. Kierowcy nic się nie stało.
Autor: Greg Kliknięć: 6212 Komentarzy: 46 Czytaj całość >>

22

Lip

2014

Uwaga kierowcy, od dziś utrudnienia na obwodnicy Opola

Ruch wahadłowy obowiązuje od dziś na odcinku około 160 metrów na obwodnicy Opola, na wysokości skrzyżowania z ulicą Bierkowicką. Drogowcy rozpoczęli remont mostu.
Autor: Greg Kliknięć: 8181 Komentarzy: 70 Czytaj całość >>

22

Lip

2014

Awaria na Błękitnej Fali. MOSiR zapewnia, że krótkotrwała.

W poniedziałek wieczorem pracownicy odkrytej pływalni przy Placu Róż zauważyli usterkę i zdecydowali o wyłączeniu obiektu do czasu jej usunięcia. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapewnia, że jeszcze dzisiaj spragnieni wodnych atrakcji powinni skorzystać z pływalni bez utrudnień.
Autor: Mat Kliknięć: 7673 Komentarzy: 144 Czytaj całość >>

22

Lip

2014

Kierowca pod wpływem narkotyków wjechał w latarnię

22-letni kierowca mercedesa zjechał z ulicy uderzając w przydrożną latarnię. Nic mu się nie stało, ale jego nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów. Okazało się, że kierowca jest pod wpływem amfetaminy. Podczas przeszukania jego auta znaleziono marihuanę.
Autor: Greg Kliknięć: 8305 Komentarzy: 67 Czytaj całość >>

22

Lip

2014

Tenisistka z Brzegu wywalczyła srebro na Mistrzostwach Europy

17-letnia Natalia Bajor zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym. Zawody rozegrano we włoskiej miejscowości Riva del Garda.
Autor: Greg Kliknięć: 1029 Komentarzy: 19 Czytaj całość >>

22

Lip

2014

Norbert Rasch: Klose to człowiek wielkiego formatu

- Przykro mi, że zaczynamy dyskusję od narodowości: czy to Polak czy Niemiec - powiedział Norbert Rasch, lider Mniejszości Niemieckiej. - To absolutnie człowiek wielkiego formatu i to powinno nas interesować - dodał. Dyskusja wokół uhonorowania Miroslava Klose nie milknie i budzi kontrowersje. Większe wśród intarnautów niż polityków.
Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 1726 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

22

Lip

2014

Powiat nyski działa na rzecz rodzin wielodzietnych

Powiatowy Urząd Pracy w Nysie jako jedyny w województwie opolskim realizuje pilotażowy projekt. W całej Polsce podobny projekt wdraża 40 powiatów. Chodzi o nieformalne partnerstwo instytucji, samorządów i firm, mające na celu wsparcie rodzin wielodzietnych.
Autor: Greg Kliknięć: 1187 Komentarzy: 77 Czytaj całość >>