www.24opole.pl Strona główna Dodaj 24opole.pl do zakładek Ustaw 24opole.pl jako stronę startową Wiadomości Rozrywka w Opolu i okolicach Darmowa Poczta email Baza Firm Darmowe Ogłoszenia Opole i opolskie Informacje Opole Mapa Strony
 
 
Załóż konto

31

Lip

2014

Ireneusz Ochmatowicz: Przejeżdżamy dziennie nawet 70 km

Policyjny rowerowy patrol to wcale nie jest lekka praca. Funkcjonariusze dziennie przejeżdżają na dwóch kółkach nawet po 70 km. Ireneusz Ochmatowicz, szef rowerowego patrolu, opowiedział nam o specyfice pracy. Tym razem w Drugiej Kawie kawy nie piliśmy, ponieważ w trakcie programu... jechaliśmy na rowerach.
Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 0 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

31

Lip

2014

Nowe fakty w sprawie pogryzionego 3-latka. Na pomoc ruszyli mieszkańcy wsi

Przy ulicy Szkolnej czwartkowego popołudnia rozegrały się dramatyczne sceny. 3-letni chłopczyk został zaatakowany przez rottweilera i dotkliwie pogryziony. Z ranami twarzy, tułowia i nóg trafił do Wojewódzkiego Centrum Medycznego. Nie wiadomo jak zakończyłaby się cała sytuacja, gdyby nie pomoc zaalarmowanych krzykami matki mieszkańców.
Autor: Mat Kliknięć: 7310 Komentarzy: 167 Zobacz video >>

31

Lip

2014

Opole kolejny raz wypowiada wojnę komarom

Opolski ratusz kolejny rok z rzędu postanowił zrealizować akcję odkomarzania miasta. W wybranych lokalizacjach wynajęta firma rozpyli specjalny środek zwalczający małe, krwiopijne insekty. Sygnały, że odkomarzanie jest konieczne, docierały do ratusza od początku wakacji.
Autor: Mat Kliknięć: 1841 Komentarzy: 63 Czytaj całość >>

31

Lip

2014

Sprawdź w komórce, za ile odjeżdża twój autobus

Korzystający z oferty Miejskiego Zakładu Komunikacji w Opolu mogą już na swoich telefonach komórkowych śledzić aktualne położenie autobusów. Specjalny serwis internetowy na bieżąco gromadzi i udostępnia informacje na temat możliwych opóźnień. Na razie jest w fazie testów, do których opolan zachęcają zarówno miejska spółka jak i ratusz.
Autor: Mat Kliknięć: 2012 Komentarzy: 11 Czytaj całość >>

31

Lip

2014

3-latek pogryziony przez rottweilera w Kotorzu Małym

Do wypadku doszło dzisiaj po godzinie 13 na jednej z posesji w Kotorzu Małym (powiat opolski). Z nieznanych dotąd przyczyn rottweiler miał rzucić się na 3-letniego chłopczyka i dotkliwie go pogryźć. Dziecko przebywa pod opieką lekarzy.
Autor: Mat Kliknięć: 8486 Komentarzy: 112 Czytaj całość >>

31

Lip

2014

Celnicy przechwycili tytoń i alkohol bez akcyzy

Blisko 60 tysięcy złotych są warte tytoń, papierosy oraz alkohol bez znaków akcyzy. Przedmioty te znaleziono u mieszkańca Strzelec Opolskich. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.
Autor: Greg Kliknięć: 1521 Komentarzy: 22 Czytaj całość >>

31

Lip

2014

Wolverines przed ważnym meczem z Outlaws Wrocław

Rosomaki z Opola kontynuują swój bój w II lidze futbolu amerykańskiego. Zespołowi ze stolicy Opolszczyzny pozostały do rozegrania jeszcze dwa mecze w rundzie zasadniczej. W najbliższą niedzielę na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków ekipa Wolverines podejmie Outlaws Wrocław. To mecz z gatunku tych o wszystko, bo porażka gospodarzy przekreśli ich szanse na udział w fazie play-off.
Autor: Mat Kliknięć: 1074 Komentarzy: 5 Czytaj całość >>

31

Lip

2014

Miał 6,1 promila alkoholu w organizmie. Stracił przytomność.

Policjanci z Głubczyc zostali wezwani do interwencji na jednym z osiedli w centrum miasta. Na miejscu okazało się, że przytomność stracił 55-letni mężczyzna. W jego organizmie stwierdzono aż 6,1 promila alkoholu.
Autor: Mat Kliknięć: 6580 Komentarzy: 74 Czytaj całość >>

31

Lip

2014

Policjant-wodniak z Nysy odznaczony

Sierż. sztab. Jarosław Białochławek odebrał z rąk Komendanta Głównego Policji Brązowy Krzyż Zasługi. Policjant z Nysy podczas mistrzostw Euro 2012 uratował życie 60-letniemu mężczyźnie, brał też udział w licznych akcjach ratowniczych na Jeziorze Nyskim.
Autor: Greg Kliknięć: 1579 Komentarzy: 18 Czytaj całość >>

31

Lip

2014

Anna Kokot: Jurapark chce się dalej rozbudowywać

Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 1545 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

31

Lip

2014

Wygraj wejściówki na weekendowe imprezy

Zbliża się weekend. Po fali upałów warto wieczorem spotkać się ze znajomymi przy dobrej muzyki i napojach chłodzących. Wyślij sms i zgarnij bezpłatną wejściówkę!
Autor: Greg Kliknięć: 243 Komentarzy: 1 Czytaj całość >>

31

Lip

2014

Zbiórki publiczne będzie łatwiej organizować i kontrolować

Zamiast obowiązku uzyskania pozwolenia na prowadzenie zbiórki publicznej teraz wystarczy ją zgłosić na odpowiedniej stronie internetowej. To rewolucja, bo do tej pory uzyskanie pozwolenia trwało nawet kilka tygodni.
Autor: Greg Kliknięć: 978 Komentarzy: 11 Czytaj całość >>

30

Lip

2014

Tragiczna śmierć 14-latka. Miał wdychać sprężone powietrze.

We wtorek wieczorem policjanci zostali wezwani w rejon ulicy Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu. Właśnie tam znaleziono ciało 14-latka. Z nieoficjalnych informacji wynika, że miał on wdychać z puszki sprężone powietrze i doszło u niego do gwałtownego urazu płuc.
Autor: Mat Kliknięć: 19899 Komentarzy: 108 Czytaj całość >>

30

Lip

2014

Rusza remont Małego Rynku. Kierowcy uważajcie na utrudnienia.

Za niespełna 3,5 miliona złotych Mały Rynek ma przejść diametralną zmianę wyglądu. Prace budowlane i rewitalizacyjne zaplanowano na 4 miesiące. Oficjalny ich początek wyznaczono na czwartek i właśnie od tego dnia zarówno kierowcy jak i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Ratusz zapewnia, że będą one ograniczone do niezbędnego minimum.
Autor: Mat Kliknięć: 5183 Komentarzy: 100 Czytaj całość >>

30

Lip

2014

"Stówka od serca" dla dzieci z hospicjum

Grupa znajomych, spotykających się na treningach crossfit wpadła na pomysł sztafetowego biegu, w którym za każdy kilometr na konto Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu trafi 100 złotych. Trwa poszukiwanie darczyńców i uczestników biegu. Cel - 100 kilometrów sztafetą.
Autor: Greg Kliknięć: 3230 Komentarzy: 28 Zobacz video >>

30

Lip

2014

Renault clio zapaliło się podczas jazdy

4 zastępy straży pożarnej gasiły płonący samochód na autostradzie A4. Ogień pojawił się pod maską, nie wiadomo co było przyczyną pożaru.
Autor: Greg Kliknięć: 5656 Komentarzy: 44 Czytaj całość >>

30

Lip

2014

Mniej unijnych dotacji na drogi. Koniec wielkich inwestycji w Opolu?

Kierowcy zarówno na całej Opolszczyźnie jak i w samej jej stolicy nie mogą narzekać na wstąpienie Polski w szeregi Unii Europejskiej. Przez ostatnie 10 lat dzięki dofinansowaniu z UE wyremontowano lub zbudowano w naszym województwie blisko 300 kilometrów dróg lokalnych i regionalnych. Tylko największe inwestycje drogowe w Opolu pochłonęły ponad 150 milionów złotych. Wszystko wskazuje jednak, że budowlane eldorado przy wsparciu Brukseli dobiegło końca.
Autor: Mat Kliknięć: 5221 Komentarzy: 65 Czytaj całość >>

29

Lip

2014

Tylko 4% Opolan wybrało emeryturę w OFE

Do najbliższego czwartku powinniśmy podjąć decyzję o tym, gdzie będą gromadzone środki na naszą emeryturę. Do tej pory deklarację o pozostaniu w Otwartym Funduszu Emerytalnym złożyła zaledwie garstka mieszkańców naszego regionu.
Autor: Greg Kliknięć: 5081 Komentarzy: 98 Czytaj całość >>

29

Lip

2014

Dwóch 21-latków uprawiało konopie w opuszczonym domu

Dwaj mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zostali zatrzymani na terenie opuszczonego domu w gminie Głogówek. Mężczyźni przyjechali podlać krzewy konopi indyjskich. Obaj usłyszeli po 5 zarzutów, za które odpowiedzą przed sądem.
Autor: Greg Kliknięć: 6879 Komentarzy: 48 Czytaj całość >>

29

Lip

2014

Alarm bombowy w opolskim sądzie. Ewakuowano pracowników.

Po godzinie 13 służby ratownicze otrzymały informację o ładunku wybuchowym, podłożonym w budynku Sądu Okręgowego na placu Daszyńskiego w Opolu. Na miejscu po chwili pojawili się policyjni pirotechnicy, strażacy i pogotowie ratunkowe.
Autor: Greg Kliknięć: 6790 Komentarzy: 25 Czytaj całość >>

29

Lip

2014

Zaginął Józef Fikus

Mężczyzna ostatni raz był widziany w minioną niedzielę. Zaginionego szukają policjanci oraz rodzina i znajomi.
Autor: Greg Kliknięć: 11101 Komentarzy: 15 Czytaj całość >>

29

Lip

2014

Pijana matka opiekowała się 7-tygodniową córeczką

Prawie 2 promile alkoholu miała kobieta, którą zatrzymali policjanci z Otmuchowa. Funkcjonariusze interweniowali po zgłoszeniu dotyczącym pijanych rodziców, opiekujących się dzieckiem.
Autor: Greg Kliknięć: 5581 Komentarzy: 46 Czytaj całość >>

29

Lip

2014

Remont ulicy Ozimskiej ruszył na dobre

Ten remont był wielokrotnie przekładany. Wreszcie pracownicy wodociągów i gazowni zmodernizowali swoje instalacje, biegnące pod ulicą i na odcinku ulicy Ozimskiej od skrzyżowania z ul. Reymonta aż do pływalni Aqarium pojawi się nowa nawierzchnia.
Autor: Greg Kliknięć: 4229 Komentarzy: 19 Czytaj całość >>

29

Lip

2014

Patryk Jaki: Opole ma powiatową mentalność

- Jestem jedną z niewielu osób w Polsce, które bez szyldu partyjnego są w stanie zbudować silne poparcie. Partie polityczne do niczego mnie nie przymuszą - powiedział nam Patryk Jaki, który w wyborach na prezydenta Opola liczy na dobry wynik.
Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 2363 Komentarzy: 0 Zobacz video >>