www.24opole.pl Strona główna Dodaj 24opole.pl do zakładek Ustaw 24opole.pl jako stronę startową Wiadomości Rozrywka w Opolu i okolicach Darmowa Poczta email Baza Firm Darmowe Ogłoszenia Opole i opolskie Informacje Opole Mapa Strony
 
 
Załóż konto

21

Lis

2014

Marcin Ociepa z kwiatami dziękuje w ratuszu za współpracę

Marcin Ociepa zwołał dzisiaj konferencję prasową na której pojawił się z bukietem kwiatów. Nie wręczał ich jednak dziennikarzom, ale wyjaśnił w kilku zdaniach, że to prezent dla urzędniczek z opolskiego ratusza. W ten sposób lider Razem dla Opola postanowił podziękować pracownikom urzędu miasta za dotychczasową współpracę.
Autor: Mat Kliknięć: 1657 Komentarzy: 21 Czytaj całość >>

21

Lis

2014

Radny RdO: Łukasz Sowada powinien honorowo nie przyjąć mandatu

Krzysztof Drynda, świeżo wybrany radny z ramienia Razem dla Opola, zaapelował do Arkadiusza Wiśniewskiego z Opole na Tak, aby ten nie przyjmował do swojego klubu Łukasza Sowady. Młody sędzia piłkarski uzyskał mandat z komitetu Wiśniewskiego, ale zdaniem Dryndy dopuścił się złamania ciszy wyborczej i najlepiej gdyby honorowo mandatu w ogóle nie przyjął.
Autor: Mat Kliknięć: 2140 Komentarzy: 19 Czytaj całość >>

21

Lis

2014

Próbował ugasić pożar piwnicy, trafił do szpitala

Mężczyzna próbujący gasić ogień w piwnicy domu trafił do szpitala z objawami zatrucia gazami pożarowymi oraz z lekkimi poparzeniami.
Autor: Greg Kliknięć: 3705 Komentarzy: 4 Czytaj całość >>

21

Lis

2014

Wiśniewski ma już propozycje uchwał dla rady miasta

- Poważnie podchodzę do tematu prezydentury, dlatego mam już ofertę merytoryczną dotyczącą pilnych spraw opolan - mówi Arkadiusz Wiśniewski. Kandydat Opole na Tak na prezydenta miasta zaprezentował w piątek dwa projekty uchwał. Pierwszy dotyczy uzbrojenia terenów inwestycyjnych, a drugi zatrzymania procesu prywatyzacji Energetyki Cieplnej Opolszczyzny.
Autor: Mat Kliknięć: 1124 Komentarzy: 12 Czytaj całość >>

21

Lis

2014

Audi zapaliło się podczas jazdy

2 zastępy strażaków gasiły pożar samochodu na skrzyżowaniu ulicy 1 Maja i Plebiscytowej. Jadącej autem kobiecie i jej synowi nic się nie stało.
Autor: Greg Kliknięć: 5882 Komentarzy: 39 Czytaj całość >>

21

Lis

2014

Posłowie SLD domagają się rezygnacji Piotra Woźniaka

Tomasz Garbowski i Adam Kępiński ostro skrytykowali dzisiaj Piotra Woźniaka, szefa wojewódzkich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Posłowie obwiniają go za fatalny wynik partii w wyborach do sejmiku województwa. SLD zdobyło w nich tylko jeden mandat. Nie ma też wątpliwości, że Kępiński i Garbowski od dawna stoją w ostrej, wewnętrznej opozycji do Woźniaka.
Autor: Mat Kliknięć: 986 Komentarzy: 43 Czytaj całość >>

21

Lis

2014

Przedszkolaki nie mają łatwo na Małym Rynku. Zlikwidowano im przejście.

Do naszej redakcji zgłosiła się oburzona mama jednego z przedszkolaków, który uczęszcza do placówki na Małym Rynku. Jak mówi, do tej pory dzieci radziły sobie z przejściem wokół remontowanego placu bo wyznaczono im do tego specjalne przejście. Teraz zostało zlikwidowane. - Dzisiaj niosłam dziecko na rękach, bo wszędzie błoto, wystające druty i jakieś kable – denerwuje się kobieta.
Autor: Mat Kliknięć: 3689 Komentarzy: 42 Czytaj całość >>

21

Lis

2014

Roman Szczepanek: Muzyk Nicka Cave'a zagra w Opolu

Na tym festiwalu Edyta Górniak nie mogłaby wystąpić chociaż jest z Opola. - Promujemy nurt muzyki autorskiej, czyli twórców tekstów i piosenek. Pokazujemy młode talenty, które piszą sobie teksty i muzykę - powiedział przy Drugiej Kawie Roman Szczepanek, dyrektor artystyczny Opole Songwriters Festival.
Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 452 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

21

Lis

2014

Zgarnij wejściówki na weekendowe imprezy

Zbliża się weekend - czas odpoczynku od codzienności, spotkań ze znajomymi i imprezowania. Zobaczcie, co będzie się działo w sobotę!
Autor: Greg Kliknięć: 250 Komentarzy: 2 Czytaj całość >>

21

Lis

2014

Kto będzie rządził województwem? Stara koalicja, ale nowy układ sił?

Platforma Obywatelska zdobyła na Opolszczyźnie 9 - najwięcej mandatów - do sejmiku, ale wbrew pozorom to nie to ugrupowanie jest głównym graczem przy koalicyjnym stole. Porozumienie pomiędzy klubami będzie niezbędne żeby realnie rządzić województwem. Największe pole manewru ma w tej sytuacji Polskie Stronnictwo Ludowe, które z 8 mandatami zgłasza poważne polityczne aspiracje – ze stanowiskiem marszałka dla ludowców włącznie.
Autor: Mat Kliknięć: 2517 Komentarzy: 93 Czytaj całość >>

20

Lis

2014

Dwa auta dachowały na autostradzie A4

Trudne warunki na drogach dały się dziś we znaki kierowcom. W całym województwie doszło do wielu kolizji oraz kilku wypadków. Zdarzenie na autostradzie skutkowało czasowymi utrudnieniami w ruchu.
Autor: Greg Kliknięć: 10444 Komentarzy: 53 Czytaj całość >>

20

Lis

2014

Zderzenie trzech samochodów na Zaodrzu. Dwie osoby ranne.

Spore utrudnienia w ruchu spowodował wypadek, do którego doszło po godzinie 11 na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Niemodlińskiej w Opolu. Dwie poszkodowane osoby trafiły do szpitala.
Autor: Mat Kliknięć: 7143 Komentarzy: 12 Czytaj całość >>

20

Lis

2014

Volkswagen dachował między Opolem a Zawadą

Sporo szczęścia miał kierowca volkswagena, którego samochód wjechał do rowu i dachował. Mimo poważnych zniszczeń samochodu kierowca wyszedł z niego bez większych obrażeń.
Autor: Greg Kliknięć: 8350 Komentarzy: 31 Czytaj całość >>

20

Lis

2014

Nasza delegatura ratuje honor PKW. Oficjalne wyniki do sejmiku tylko na Opolszczyźnie.

Wojewódzka Komisja Wyborcza w Opolu jako pierwsza w kraju opublikowała wyniki wyborów do sejmiku województwa. Choć trudno w to uwierzyć, to aktualnie ewenement bo w wielu województwach nikt nie podaje nawet propozycji terminu publikacji wyników. - Udało się dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników komisji - mówi Rafał Tkacz, dyrektor Opolskiej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Opolu.
Autor: Mat Kliknięć: 3570 Komentarzy: 64 Czytaj całość >>

20

Lis

2014

Oficjalne wyniki: W sejmiku województwa PO, PSL, MN, PiS i SLD

Platforma Obywatelska będzie miała 9 mandatów w sejmiku województwa opolskiego, 8 mandatów zdobyło Polskie Stronnictwo Ludowe, 7 - Mniejszość Niemiecka, 5 - Prawo i Sprawiedliwość i tylko jeden mandat - Sojusz Lewicy Demokratycznej. To oficjalne wyniki, podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Autor: Greg Kliknięć: 5005 Komentarzy: 66 Czytaj całość >>

20

Lis

2014

Patryk Jaki: Nawet Obama boi się PSL

- Druga tura to będzie zderzenie postaw i wizji. Już dzień po ujawnił się kontrast. Ociepa zaczął atakować, a Wiśniewski pokazał konstruktywny plan tego czego jeszcze w opolskim samorządzie nie było - mówił Patryk Jaki, poseł Solidarnej Polski. - Dziś mamy wybór między dojrzałym Wiśniewskim, a niedoświadczonym Ociepą posługującym się kłamstwami i manipulacjami - dodał.
Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 2525 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

20

Lis

2014

Zbliża się pierwszy bal charytatywny "Dom dla Serc"

Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu organizuje w najbliższą sobotę w dom EXPO bal charytatywny. Będzie okazja do dobrej zabawy oraz docenienia darczyńców, wspierających fundację państwa Jednorogów od lat.
Autor: Greg Kliknięć: 785 Komentarzy: 0 Czytaj całość >>

20

Lis

2014

Gwardia lepsza w derbach. Olimp Grodków postawił poprzeczkę wysoko.

Nie rywale z górnych rejonów tabeli, ale ekipa z tego samego województwa poderwała PE Gwardię Opole do, póki co, najbardziej zaciętego spotkania jakie opolska publiczność widziała w tym sezonie w hali przy ulicy Kowalskiej. Olimp Grodków głównie za sprawą solidnej defensywy postawił wysoko poprzeczkę znacznie wyżej notowanego przeciwnikowi. Trzeba też oddać, że momentami w derbowej rozgrywce górę brały emocje. Ostatecznie jednak umiejętności i przygotowanie taktyczne dały gwardzistom zwycięstwo.
Autor: Mat Kliknięć: 1072 Komentarzy: 16 Czytaj całość >>

19

Lis

2014

Sanocki i Kukiz domagają się powtórzenia wyborów

Polityk z Nysy oraz były wokalista, zaangażowany w ruch na rzecz jednomandatowych okręgów wyborczych wysłali pismo do prezydenta RP oraz złożyli protest wyborczy do Sądu Najwyższego żądając unieważnienia wyborów do rad powiatów i sejmików wojewódzkich.
Autor: Greg Kliknięć: 4039 Komentarzy: 25 Czytaj całość >>

19

Lis

2014

Ociepa: Niech Wiśniewski określi się w sprawie trasy bolkowskiej

Marcin Ociepa zaapelował dziś do swojego kontrkandydata w wyścigu o fotel prezydenta Opola o deklarację, że nie zbuduje drogi prowadzącej przez wyspę Bolko. - Wtedy będziemy mogli połączyć nasze siły w celu budowy obwodnicy południowej miasta - mówi Ociepa.
Autor: Greg Kliknięć: 2831 Komentarzy: 6 Czytaj całość >>

19

Lis

2014

W czwartek Dzień Służby Zagranicznej

Honorowy Konsul Republiki Chorwacji Andrzej Żylak opowie o opiece konsularnej. Prelekcja odbędzie się w ramach Dnia Służby Zagranicznej, organizowanego przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej.
Autor: Greg Kliknięć: 307 Komentarzy: 5 Czytaj całość >>

19

Lis

2014

Wiśniewski chce porozumienia posłów dla obwodnicy południowej

Kandydat na prezydenta Opola z ramienia stowarzyszenia Opole na Tak wysłał w środę list do wszystkich posłów ziemi opolskiej. Dotyczy on zbudowania szerokiej koalicji na rzecz budowy obwodnicy południowej Opola. - Tylko odpowiednio duże lobby poselskie na rzecz tej inwestycji zapewni jej szanse realizacji - przekonuje Arkadiusz Wiśniewski.
Autor: Mat Kliknięć: 2192 Komentarzy: 58 Czytaj całość >>

19

Lis

2014

Szykują się roszady w sejmiku województwa

Nie wiadomo, czy dotychczasową koalicję w sejmiku województwa opolskiego uda się utrzymać - wszystko zależy od wyniku wyborów. Tych oficjalnych jeszcze nie ma, ale według cząstkowych wyników podanych przez Państwową Komisję Wyborczą na Opolszczyźnie jak na razie wygrywa Polskie Stronnictwo Ludowe. Do tej pory PSL miał w sejmiku 3 mandaty, teraz może mieć ich nawet 8. Z taką liczbą mandatów ludowcy mogą starać się o fotel marszałka województwa.
Autor: Greg Kliknięć: 2998 Komentarzy: 15 Czytaj całość >>

19

Lis

2014

Ryszard Zembaczyński: Mój głos ma Wiśniewski, to pracowity człowiek

Ryszard Zembaczyński przed I turą wyborów na prezydenta Opola kategorycznie odmawiał udzielenia poparcia któremukolwiek z kandydatów. Tuż po jej rozstrzygnięciu zdecydował się jednak otwarcie porozmawiać o tamtej sytuacji i, co ważne, wskazać kandydata, który jego zdaniem zasługuje na fotel prezydenta stolicy Opolszczyzny. Tym kandydatem według ustępującego prezydenta Opola jest Arkadiusz Wiśniewski, lider stowarzyszenia Opole na Tak.
Autor: Mat Kliknięć: 2367 Komentarzy: 13 Czytaj całość >>