www.24opole.pl Strona główna Dodaj 24opole.pl do zakładek Ustaw 24opole.pl jako stronę startową Wiadomości Rozrywka w Opolu i okolicach Darmowa Poczta email Baza Firm Darmowe Ogłoszenia Opole i opolskie Informacje Opole Mapa Strony
 
 
Załóż konto

27

Sie

2016

Blisko 90 kilometrów pokonali uczestnicy Triatlonu Turystycznego

Najpierw 18 kilometrów techniką nordic walking, następnie 55 kilometrów na rowerze i wreszcie 15 kilometrów kajakiem - takie wyzwania czekału uczestników IV Triatlonu Turystycznego, który wiódł od źródła Małej Panwi do Wyspy Rehdanza w Ozimku.
Autor: Dżacheć Kliknięć: 376 Komentarzy: 0 Czytaj całość >>

27

Sie

2016

Odra znów zwycięska

Piłkarze Odry Opole pokonali u siebie Gryf Wejherowo 2:1 w meczu 6. kolejki. To czwarta wygrana opolskiego zespołu, który utrzymał pozycję lidera II ligi, mając na koncie 14 punktów. Niebiesko - czerwoni byli w pojedynku stroną lepszą i w pełni zasłużyli na komplet punktów.
Autor: Dżacheć Kliknięć: 503 Komentarzy: 1 Czytaj całość >>

27

Sie

2016

Ponad 4-metrowe salami i pieczony byk na VII Festiwalu Opolskich Smaków

Na opolskim rynku trwa kolejna, 7. już edycja Festiwalu Opolskich Smaków. Wśród największych – dosłownie – przysmaków, jakich mogą spróbować opolanie, jest m.in. bardzo długie salami oraz świeżo upieczony, kilkusetkilogramowy byk.
Autor: Majlan Kliknięć: 2240 Komentarzy: 25 Czytaj całość >>

27

Sie

2016

Przy Halii Gwardii trwa rodzinny piknik na zakończenie wakacji

Na terenie kompleksu rekreacyjno-sportowego Gwardia odbywa się dziś festyn rodzinny pod nazwą "Opole wraca do szkoły". - Postawiliśmy na edukację poprzez zabawę - mówią organizatorzy.
Autor: Majlan Kliknięć: 1507 Komentarzy: 7 Czytaj całość >>

27

Sie

2016

Motocyklista zginął w wypadku pomiędzy Skorochowem a Głębinowem

Tuż po godz. 14 na odcinku drogi krajowej nr 46 pomiędzy Skorochowem a Głębinowem doszło dziś do tragicznego wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł motocyklista, a ranna została pasażerka samochodu osobowego.
Autor: Majlan Kliknięć: 7608 Komentarzy: 31 Czytaj całość >>

27

Sie

2016

Wspomóż opolskie schronisko dla zwierząt bez wychodzenia z domu. Ruszył kolejny bazarek.

Już po raz kolejny wolontariusze opolskiego schroniska dla zwierząt zorganizowali internetowy bazarek, na którym można zakupić najróżniejsze fanty. Dochód z ich sprzedaży zasili konto placówki.
Autor: Majlan Kliknięć: 928 Komentarzy: 11 Czytaj całość >>

27

Sie

2016

4 osoby w szpitalu po wieczornym wypadku pod Paczkowem

Wczoraj około godziny 19:30 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 46 z ul. Sienkiewicza w Paczkowie doszło do zderzenia citroena oraz volkswagena. 4 osoby - w tym dzieci - przewieziono do szpitala.
Autor: Majlan Kliknięć: 4956 Komentarzy: 11 Czytaj całość >>

27

Sie

2016

Hey i przyjaciele rozbujali wypełniony po brzegi opolski amfiteatr

Swoim występem zespół Hey, a także Ania Dąbrowska, Grażyna Łobaszewska, Marek Piekarczyk, Natalia Przybysz oraz Małgorzata Ostrowska uświetnili wczorajsze otwarcie Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Wspólnie zaserwowali zgromadzonej w amfiteatrze publiczności 2-godzinną muzyczną ucztę.
Autor: Majlan Kliknięć: 1510 Komentarzy: 2 Czytaj całość >>

27

Sie

2016

W opolskich szkołach ponadgimnazjalnych wciąż są wolne miejsca

Co najmniej kilkadziesiąt wolnych miejsc ciągle czeka na młodzież w opolskich liceach, technikach, oraz zawodówkach. Rekrutacja potrwa do września.
Autor: Majlan Kliknięć: 5419 Komentarzy: 14 Czytaj całość >>

26

Sie

2016

Muzeum Polskiej Piosenki oficjalnie otwarte!

Długo wyczekiwane Muzeum Polskiej Piosenki zostało dziś oficjalnie otwarte. Wieczór uświetnił występ zespołu Hey, którego piosenki interpretowali na scenie opolskiego amfiteatru Ania Dąbrowska Małgorzata Ostrowska, Natalia Przybysz, Marek Piekarczyk oraz Grażyna Łobaszewska.
Autor: Greg Kliknięć: 4349 Komentarzy: 13 Czytaj całość >>

26

Sie

2016

"Rowerem do pracy, rowerem do szkoły". Kolejna Masa Krytyczna za nami.

Jak co miesiąc opolscy rowerzyści spotkali się na Placu Wolności, by wspólnie przejechać ulicami miasta. Tym razem hasło przewodnie brzmiało „Rowerem do pracy, rowerem do szkoły”.
Autor: Majlan Kliknięć: 1722 Komentarzy: 30 Czytaj całość >>

26

Sie

2016

Leon i Dagmara wzięli ślub w plenerze

W iście amerykańskim stylu powiedzieli sobie sakramentalne "tak" pod białym namiotem przy stawku na ul. Barlickiego. To pierwszy ślub w plenerze w Opolu.
Autor: Greg Kliknięć: 3485 Komentarzy: 39 Czytaj całość >>

26

Sie

2016

Duże Opole. Kolejna blokada obwodnicy Opola.

Blisko stuosobowa grupa mieszkańców gminy Dobrzeń Wielki znów blokowała dziś ruch na obwodnicy północnej Opola. Punktualnie o 14:00 weszli na pasy i przechodząc z jednej strony na drugą utrudniali przejazd samochodów. - Robimy to, by pokazać, że nie zgadzamy się z decyzją o ogołoceniu naszych gmin z wybranych sołectw - mówili protestujący.
Autor: Mery Kliknięć: 4550 Komentarzy: 95 Czytaj całość >>

26

Sie

2016

Co kryje w sobie Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu?

Tablety, wirtualne lustra, szuflady z eksponatami oraz kabina nagraniowa – to tylko niektóre z atrakcji, jakie od dziś będą czekały na opolan w Muzeum Polskiej Piosenki. Oficjalne otwarcie nastąpi wieczorem, tuż po poprzedzającym je koncercie znamienitych polskich artystów, którzy wystąpią w opolskim amfiteatrze.
Autor: Majlan Kliknięć: 3179 Komentarzy: 10 Zobacz video >>

26

Sie

2016

Impuls oficjalnie przekazany. Będzie kursował na trasie Kędzierzyn-Koźle - Wrocław.

Dziś odbyła się oficjalna prezentacja i pierwszy przejazd nowych pociągów klasy IMPULS. Nowo zakupione przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego pociągi doganiają standardem pociągi najlepszych europejskich klas. - W oczy rzuca się wygoda i nowoczesne, przyjazne pasażerom wnętrza - podkreślali Ci, którzy przyszli na opolski dworzec, aby zobaczyć nowe pociągi.
Autor: Mery Kliknięć: 6600 Komentarzy: 18 Czytaj całość >>

26

Sie

2016

Trzy samochody zderzyły się na grzybku

Na dwa samochody osobowe, uszkodzone po zderzeniu najechał jeszcze samochód ciężarowy. Jedna osoba trafiła do szpitala.
Autor: Greg Kliknięć: 10197 Komentarzy: 44 Czytaj całość >>

26

Sie

2016

.Nowoczesna chce finansowania zabiegu In Vitro dla par z Opola

Opolskie koło partii .Nowoczesna przedstawiło dziś swój autorski projekt uchwały o finansowaniu zabiegu In Vitro dla par z Opola, które starają się o potomstwo. Wkrótce zostanie on przedłożony radnym miejskim z Opola, którzy będą musieli zdecydować, czy przeznaczyć pieniądze na zabiegi.
Autor: Mery Kliknięć: 801 Komentarzy: 87 Czytaj całość >>

26

Sie

2016

Trwa wyjaśnianie okoliczności ucieczki 21-latka, który wymknął się policjantom

Jak informowaliśmy już wczoraj, w czwartkowe popołudnie policjantom w Lewinie Brzeskim uciekł zatrzymany przez nich 21-latek, podejrzewany o kradzieże z włamaniami. Mimo kilkudziesięciogodzinnej obławy, funkcjonariuszom nie udało się złapać mężczyzny. Obecnie trwa ustalanie, jak doszło do jego ucieczki.
Autor: Majlan Kliknięć: 5153 Komentarzy: 34 Czytaj całość >>

26

Sie

2016

Łukasz Wielichowski: Pomagamy Kwachowi, bo to nasz dobry kolega.

Kiedy kibice Odry Opole i koledzy Krzysztofa Kwacha Kwaśniewskiego usłyszeli o jego chorobie postanowili pomóc. Niemal natychmiast zorganizowali pomoc charytatywną. W mediach społecznościowych zorganizowano licytacje i uruchomiono konto dedykowane pomocy dla Kwacha.
Autor: Maria Honka Kliknięć: 2688 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

26

Sie

2016

3 kg amfetaminy i dopalacze. Policja zatrzymała dilerów w trakcie transakcji.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 3 osoby podejrzane o wprowadzenie na rynek znacznej ilości środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli ponad 3 kilogramy narkotyków. Podczas przeszukań, funkcjonariusze znaleźli także ponad pół kilograma dopalaczy. Podejrzani usłyszeli już zarzuty, za które może im grozić nawet do 12 lat więzienia.
Autor: Greg Kliknięć: 18558 Komentarzy: 37 Czytaj całość >>

26

Sie

2016

Słaby sezon na basenie letnim Błękitna Fala. MOSiR liczy straty.

Zmienna pogoda tego lata dała się we znaki również na basenie letnim Błękitna Fala przy placu Róż w Opolu. W deszczową pogodę niewielu opolan miało ochotę na kąpiel, stąd bywały takie dni, że z basenu nie korzystał nikt, bądź pojedyncze osoby.
Autor: Mery Kliknięć: 12841 Komentarzy: 13 Czytaj całość >>

26

Sie

2016

Longboard staje się coraz bardziej popularny wśród opolan

Jest dłuższy niż zwykła deskorolka i można na nim osiągać wyższe prędkości. Longboard – bo o nim mowa – staje się coraz bardziej popularny wśród Opolan. Dowodem tego są cotygodniowe spotkania nieformalnej grupy „Slow Your Board”, na które przychodzi kilkadziesiąt osób. - A jeszcze 2 lata temu była nas malutka garstka... – wspominają uczestnicy.
Autor: Majlan Kliknięć: 2479 Komentarzy: 6 Czytaj całość >>

26

Sie

2016

Targi zajęć pozalekcyjnych w Solaris Center

Koniec września zawsze wiąże się ze sporymi wydatkami, zwłaszcza dla rodziców dzieci w wieku szkolnym. Znamy sposób jak je ograniczyć. W dniach 27-28 sierpnia Solaris Center organizuje Targi Zajęć Pozalekcyjnych, podczas których zapoznacie się z ofertą edukacyjną lokalnych instytucji oraz skompletujecie szkolną wyprawkę w atrakcyjnej cenie.
Autor: Greg Kliknięć: 532 Komentarzy: 0 Czytaj całość >>

25

Sie

2016

W Lewinie Brzeskim trwa obława na mężczyznę, który uciekł policjantom

Na terenie Lewina Brzeskiego oraz okolicznych miejscowości trwają poszukiwania mężczyzny, który – według niepotwierdzonych jeszcze informacji – uciekł policjantom podczas wykonywania czynności. O sprawie poinformowali nas czytelnicy dzwoniący na nr alarmowy - 791 24 24 24 - których zaniepokoiły wzmożone siły policji na ulicach miasta. - W akcji są psy tropiące, a nawet policyjny dron. Funkcjonariusze kontrolują również auta wjeżdżające i wyjeżdżające z miasta – słyszymy.
Autor: Majlan Kliknięć: 24070 Komentarzy: 22 Czytaj całość >>