www.24opole.pl Strona główna Dodaj 24opole.pl do zakładek Ustaw 24opole.pl jako stronę startową Wiadomości Rozrywka w Opolu i okolicach Darmowa Poczta email Baza Firm Darmowe Ogłoszenia Opole i opolskie Informacje Opole Mapa Strony
 
 
Załóż konto

01

Paź

2014

Mniejszość Niemiecka rozpoczęła kampanię wyborczą

Ponad 800 kandydatów do sejmiku województwa, rad powiatów, miast i gmin wystawiają politycy Mniejszości Niemieckiej. Po raz pierwszy w historii Mniejszość Niemiecka wystawia pełne listy kandydatów do rady miasta we wszystkich 5 okręgach, pierwszy raz jest też kandydat na prezydenta Opola.
Autor: Greg Kliknięć: 1108 Komentarzy: 114 Czytaj całość >>

01

Paź

2014

Młodzieżówka SLD apeluje: Stop brudnej kampanii

Młodzi politycy przygotowali bilet w jedną stronę dla Janusza Kowalskiego, haki dla Patryka Jakiego oraz szare mydło dla Arkadiusza Wiśniewskiego. Happening ma zwrócić uwagę na - zdaniem jego organizatorów - brudną kampanię kontrkandydatów Garbowskiego.
Autor: Greg Kliknięć: 670 Komentarzy: 57 Zobacz video >>

01

Paź

2014

Marszałek walczy w Brukseli o pieniądze dla Opolszczyzny

Województwo opolskie zakończyło pierwszą turę negocjacji w sprawie nowych inwestycji, które powstaną dzięki unijnym dotacjom do 2020 roku. Przedmiotem rozmów była część Regionalnego Programu Operacyjnego, finansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - 679 mln euro przeznaczonych na inwestycje.
Autor: Greg Kliknięć: 381 Komentarzy: 10 Czytaj całość >>

01

Paź

2014

Odra jest żeglowna. Udowadnia to międzynarodowy rejs badawczy.

Odra jest żeglowna i można pływać po niej barkami załadowanymi kontenerami. Udowadnia to rejs badawczy, który rozpoczął się w Szczecinie, a kończy w Kędzierzynie-Koźlu. Po drodze na całym szlaku wodnym mierzono głębokość rzeki, a także to, czy barka mieści się pod wszystkimi mostami na Odrze.
Autor: Greg Kliknięć: 2554 Komentarzy: 33 Czytaj całość >>

01

Paź

2014

Marcin Ociepa postuluje o rozwój akademickiego Opola

Powołanie Studenckiej Rady Miasta, utworzenie Konwentu Akademickiego Opola i stałych spotkań władz Opola z zarządami opolskich uczelni - to niektóre postulaty Marcina Ociepy. - Opole musi być bardziej akademickie - przekonuje.
Autor: Greg Kliknięć: 818 Komentarzy: 14 Czytaj całość >>

01

Paź

2014

Arkadiusz Wiśniewski chce powołać miejskiego architekta

Ma pilnować ładu architektonicznego w mieście, wspierać urzędników w przygotowywaniu planów zagospodarowania przestrzennego. Arkadiusz Wiśniewski podjął już rozmowy na ten temat ze Zbigniewem Bomersbachem, który jest autorem wielu rozwiązań architektonicznych w mieście.
Autor: Greg Kliknięć: 1131 Komentarzy: 17 Czytaj całość >>

01

Paź

2014

Janusz Kowalski: Garbowski to czerwony kapturek

Właśnie dzisiaj rozpoczynam kampanię społeczną "Stop SLD. Nie oddawać głosów na Tomasza Garbowskiego". Dzisiaj warto mówić o rządach SLD, bo młodzi ludzie już tego nie pamiętają, a Garbowski odcina się od swojej spuścizny - mówi Janusz Kowalski, były prezes Stop Korupcji.
Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 1078 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

01

Paź

2014

Grzybów w lasach nie brakuje. Zobacz kolejne zdjęcia czytelników.

Po publikacji poniedziałkowej galerii zdjęć z grzybobrań naszych czytelników do naszej redakcji dotarły kolejne fotografie, dokumentujące zbiory w opolskich lasach.
Autor: Greg Kliknięć: 4128 Komentarzy: 13 Czytaj całość >>

01

Paź

2014

Jakub Roszuk: Jemy mniej ryb niż Czesi i Niemcy

Konsumpcja karpia nieznacznie rośnie w Polsce, ale ciągle jemy mniej ryb niż w innych krajach europejskich. Trudno porównywać się z Hiszpanią czy Portugalią, ale ryby rzadziej goszczą na naszych stołach nawet niż w Czechach czy Niemczech. O rybach rozmawialiśmy z Jakubem Roszukiem, prezesem Lokalnej Grupy Rybackiej Opolszczyzna.
Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 0 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

01

Paź

2014

Kędzierzyn-Koźle przywitał Mistrzów Świata w siatkówce

Kibice zaśpiewali siatkarzom "Sto lat", robili sobie zdjęcia i zdobywali autografy. Paweł Zagumny, Marcin Możdżonek i Paweł Zatorski to kędzierzyńscy mistrzowie świata. Grając w barwach reprezentacji Polski sięgnęli po najwyższe trofeum.
Autor: Greg Kliknięć: 2547 Komentarzy: 50 Zobacz video >>

30

Wrz

2014

Wicepremier na otwarciu inwestycji Amerykanów

Wicepremier Janusz Piechociński był gościem uroczystości, podczas której wmurowano akt erekcyjny na budowie pierwszej fabryki w Ujeździe, położonej na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Amerykańska firma Tru Flex już w przyszłym roku rozpocznie tam produkcję elementów układów wydechowych.
Autor: Greg Kliknięć: 2316 Komentarzy: 73 Czytaj całość >>

30

Wrz

2014

Garbowski chce przywrócić Opolu rzekę Odrę

- Na jednej barce zmieści się towar, przewożony przez 20 "tirów". Trzeba przywrócić Odrze żeglowność, bo transport rzeczny jest tańszy, bardziej ekologiczny, a przy okazji rozkwitnie też turystyka - przekonuje Tomasz Garbowski.
Autor: Greg Kliknięć: 3761 Komentarzy: 49 Czytaj całość >>

30

Wrz

2014

26-latka wyskoczyła z okna bloku w Strzelcach Opolskich

Kobieta spadła na trawnik z wysokości kilkunastu metrów. Przeżyła i z poważnymi obrażeniami wewnętrznymi została przetransportowana śmigłowcem do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu.
Autor: Greg Kliknięć: 15197 Komentarzy: 27 Czytaj całość >>

30

Wrz

2014

Nieuczciwa kampania? Sztab Wiśniewskiego składa pozew przeciwko Garbowskiemu.

Komitet wyborczy Arkadiusza Wiśniewskiego zarzuca Tomaszowi Garbowskiemu opublikowanie sondażu, wprowadzającego mieszkańców miasta w błąd. - Pod sondażem jest podpisana instytucja: Obywatelskie Centrum Badawcze. Taka firma badawcza nie istnieje, w ten sposób nazwano grupę wolontariuszy SLD, którzy przeprowadzili sondaż na zlecenie SLD - twierdzą przedstawiciele Wiśniewskiego.
Autor: Greg Kliknięć: 2579 Komentarzy: 41 Czytaj całość >>

30

Wrz

2014

Pobił, okradł i zgwałcił kobietę, potem wyjechał do Holandii

32-latek został zatrzymany przez kryminalnych w jednym z moteli na terenie powiatu głubczyckiego. Grozi mu do 12 lat więzienia.
Autor: Greg Kliknięć: 11574 Komentarzy: 81 Czytaj całość >>

30

Wrz

2014

Dorota Nowak: Opolskie Lamy już od czwartku

Lamy znowu wybiegają na kinowe ekrany. Statuetki są już gotowe i czekają na laureatów 12. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. - Zachęcamy do przyjazdu na festiwal ludzi z całej Polski - powiedziała nam Dorota Nowak ze Stowarzyszenia Opolskie Lamy.
Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 575 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

30

Wrz

2014

Zabytkowe lokomotywy trafią na złom?

Dwa parowozy pochodzące z czasów II wojny światowej zostały nieodwracalnie uszkodzone. Od kilku dni ktoś systematycznie wycina z nich kolejne elementy. Miłośnicy kolei zawiadomili już konserwatora zabytków oraz prokuraturę.
Autor: Greg Kliknięć: 7139 Komentarzy: 48 Czytaj całość >>

29

Wrz

2014

Przyszedł odebrać samochód znajomego, trafił do więzienia

Wyjątkową bezmyślnością popisał się 21-latek ze Zdzieszowic, który chciał pomóc swojemu koledze, a wylądował w zakładzie karnym.
Autor: Greg Kliknięć: 11792 Komentarzy: 70 Czytaj całość >>

29

Wrz

2014

Policjanci odkryli w lesie plantację konopi indyjskich

32 i 37-latek usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków, a 28–latek odpowie za nielegalną uprawę konopi indyjskich. Zatrzymanym przez kluczborskich policjantów mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
Autor: Greg Kliknięć: 8622 Komentarzy: 31 Czytaj całość >>

29

Wrz

2014

Zobacz zdjęcia z grzybobrań naszych czytelników

Obfite grzybobrania mieli we wrześniu nasi czytelnicy. Na dowód przesłali nam kilkadziesiąt fotografii maślaków, rydzy, podgrzybków, prawdziwków i kani.
Autor: Greg Kliknięć: 6515 Komentarzy: 42 Czytaj całość >>

29

Wrz

2014

Zbigniew Kubalańca: Tramwaj w Opolu to nie wyborczy żart

- Nie znam wiceprezydenta Kubalańcy. Przed wyborami różne nazwiska się pojawiają - mówi nam Zbigniew Kubalańca, szef radnych Platformy Obywatelskiej, o medialnych doniesieniach dotyczących tego, że będzie wiceprezydentem po wyborach samorządowych. Rozmawialiśmy także o pomyśle zbudowania w Opolu linii tramwajowej.
Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 1823 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

29

Wrz

2014

Opolanie w kulinarnym show "Ugotowani"

W 5 najbliższych odcinkach kulinarnego show, nadawanego na antenie telewizji TVN, zobaczymy Opolan. Gospodarzami kolejnych odcinków będą: instruktor jogi Łukasz Zalewski, nauczycielka języka włoskiego Caterina Salomoni, członek Opolskiego Bractwa Rycerskiego Andrzej Kościuk oraz Gabriela Eliasz - fizjoterapeutka.
Autor: Greg Kliknięć: 15817 Komentarzy: 64 Czytaj całość >>

28

Wrz

2014

Nieprawidłowe zawracanie przyczyną wypadku motocyklisty

Prawdopodobnie sąd ustali, jaki był dokładny przebieg zdarzenia, do którego doszło w niedzielne popołudnie. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na winę kierowcy samochodu, który nieprawidłowo zawracał.
Autor: Greg Kliknięć: 7865 Komentarzy: 9 Czytaj całość >>

28

Wrz

2014

Hokeiści Orlika rozgromili HC GKS Katowice 9:1

Opolanie byli zdecydowanie górą w meczu 2. kolejki Ekstraligi na opolskim lodowisku Toropol. Hokeiści Orlika 9:1 wygrali z HC GKS Katowice.
Autor: Greg Kliknięć: 2252 Komentarzy: 8 Czytaj całość >>