www.24opole.pl Strona główna Dodaj 24opole.pl do zakładek Ustaw 24opole.pl jako stronę startową Wiadomości Rozrywka w Opolu i okolicach Darmowa Poczta email Baza Firm Darmowe Ogłoszenia Opole i opolskie Informacje Opole Mapa Strony
 
 
Załóż konto

16

Wrz

2014

Rozpoczyna się Tydzień Zrównoważonego Transportu

Darmowe przejazdy MZK dla kierowców, festyn przy Placu Wolności oraz wydarzenia kulturalne to tylko część z atrakcji jakie opolski ratusz zorganizował w ramach rozpoczynającego się dzisiaj Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Jego centralne obchody w stolicy Opolszczyzny przewidziano na sobotę 20 września. Motto tegorocznej edycji akcji w Opolu to "Nasze ulice, nasz wybór".
Autor: Mat Kliknięć: 584 Komentarzy: 64 Czytaj całość >>

16

Wrz

2014

Prywatyzacja ECO. Ratusz wydłuża negocjacje z inwestorem.

- Nie osiągnęliśmy porozumienia z inwestorem w niektórych punktach umowy zbycia udziałów - poinformował we wtorek opolski ratusz. Oznacza to, że kwestia prywatyzacji Energetyki Cielnej Opolszczyzny kolejny raz przeciąga się w czasie. Termin parafowania umowy z firmą Enea Wytwarzanie S.A. urząd odłożył do końca września.
Autor: Mat Kliknięć: 188 Komentarzy: 1 Czytaj całość >>

16

Wrz

2014

Paweł Kukiz zaśpiewał dla chorego Pascala

Podczas trzech charytatywnych imprez zebrano ponad 10 tysięcy złotych na rehabilitację Pascala, chorego na wrodzoną łamliwość kości. Do akcji chętnie przyłączył się też Paweł Kukiz, który wystąpił dla wolontariuszy oraz mieszkańców Zdzieszowic.
Autor: Greg Kliknięć: 1253 Komentarzy: 6 Czytaj całość >>

16

Wrz

2014

Zawieszony sędzia z Nysy przechodzi w stan spoczynku

Sędzia Roman Bogdanowicz złożył wniosek do Ministra Sprawiedliwości o przeniesienie go w stan spoczynku. Jak zapewniają przedstawiciele temidy na Opolszczyźnie, nie będzie miało to wpływu na ewentualną odpowiedzialność sędziego, który aktualnie jest zawieszony w związku z nagraniami, jakie ujawniła lokalna rozgłośnia radiowa. Wynika z nich, że sędzia Bogdanowicz miał ustalać zeznania ze stroną w prowadzonej przez niego sprawie.
Autor: Mat Kliknięć: 1171 Komentarzy: 17 Czytaj całość >>

16

Wrz

2014

Dwaj mężczyźni odpowiedzą za zabójstwo 43-latka

23 i 24-latek trafili już do aresztu, gdzie będą oczekiwać na rozprawę w sądzie. Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla usłyszeli zarzut zabójstwa 43-letniego mężczyzny. Śledczy nie podają szczegółów zbrodni.
Autor: Greg Kliknięć: 2479 Komentarzy: 15 Czytaj całość >>

16

Wrz

2014

Bogna Bednarz: Polityki parkingowej w Opolu nie ma

Mieszkańcy ul. Koraszewskiego w Opolu nie zgadzają się na zmianę sposobu parkowania na tejże ulicy. Złożyli w tej sprawie protest do Ratusza. - Zmniejszono liczbę miejsc parkingowych, w tym także dla osób niepełnosprawnych. Wysiadanie z aut jest teraz bardziej niebezpieczne - powiedziała nam Bogna Bednarz, która reprezentuje mieszkańców.
Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 1021 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

16

Wrz

2014

Park Naukowo-Technologiczny pnie się do góry

Budowa Parku Naukowo-Technologicznego idzie zgodnie z planem. Znaczna część przestrzeni w inkubatorze przedsiębiorczości jest już zarezerwowana, co pokazuje, że tego typu obiekt był w mieście potrzebny.
Autor: Greg Kliknięć: 2519 Komentarzy: 21 Czytaj całość >>

15

Wrz

2014

Dwaj motocykliści ranni po wypadku na DK 46

Do poważnego zdarzenia doszło w lesie między Dąbrową a Prądami na drodze krajowej nr 46. Jeden z motocyklistów został ranny po zderzeniu z samochodem, drugi próbował uniknąć zderzenia i zjechał z drogi do rowu. Obaj trafili do szpitala.
Autor: Greg Kliknięć: 11408 Komentarzy: 69 Czytaj całość >>

15

Wrz

2014

Jarmuziewicz apeluje do swoich kontrkandydatów

- Apeluję do Arka Wiśniewskiego i Tomka Garbowskiego - nie idźcie tą drogą - mówi Tadeusz Jarmuziewicz, ubiegający się o fotel prezydenta Opola. Polityk PO komentuje w ten sposób medialne przepychanki między kandydatem stowarzyszenia Opole na TAK i politykiem SLD.
Autor: Greg Kliknięć: 1775 Komentarzy: 30 Czytaj całość >>

15

Wrz

2014

Skoda i volkswagen zderzyły się w Dąbrowie

Żaden z uczestników zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 46 nie został ranny. Zderzenie w Dąbrowie skończyła się na mandacie dla sprawcy kolizji.
Autor: Greg Kliknięć: 4165 Komentarzy: 27 Czytaj całość >>

15

Wrz

2014

Tomasz Garbowski chce miasta przyjaznego seniorom

Kandydat SLD na prezydenta Opola zwraca uwagę na dostosowanie przestrzeni publicznej do potrzeb seniorów oraz osób niepełnosprawnych.
Autor: Greg Kliknięć: 1288 Komentarzy: 65 Czytaj całość >>

15

Wrz

2014

29-latek okradał groby i sprzedawał łupy w skupach złomu

15 zarzutów ograbiania miejsc spoczynku zmarłych usłyszał 29-letni mieszkaniec gminy Byczyna. Część łupów policjanci znaleźli w jego domu, inne udało mu się już sprzedać w skupach metali.
Autor: Greg Kliknięć: 3468 Komentarzy: 54 Czytaj całość >>

15

Wrz

2014

Ciężarówka zjechała z drogi i uderzyła w drzewo

Kierowcy samochodu ciężarowego nic się nie stało, ale z powodu wycieku paliwa z baku strażacy musieli przepompować olej napędowy. Mężczyznę ukarano mandatem.
Autor: Greg Kliknięć: 4794 Komentarzy: 31 Czytaj całość >>

15

Wrz

2014

Norbert Honka: Opolan nie dzielimy na większość i mniejszość

Historyczny, pierwszy kandydat Mniejszości Niemieckiej na prezydenta Opola. - Szansa na dobry wynik jest, tylko trzeba ją dobrze wykorzystać i zaprezentować odpowiedni program - mówi Norbert Honka. - Wychodzimy na przeciw mieszkańcom Opola, nie dzielimy ich na większość czy mniejszość.
Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 984 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

15

Wrz

2014

Autobusy MZK znikną z mostu nad Kanałem Ulgi

Opinie ekspertów jednoznacznie potwierdziły, że most w ciągu ulicy Niemodlińskiej nadaje się do pilnego remontu. Plan jego rozpoczęcia wydaje się póki co tak samo odległy jak wizja budowy nowej przeprawy przez Odrę. W trosce o bezpieczeństwo korzystających z konstrukcji doraźnym rozwiązaniem ma być jej sukcesywne odciążanie. Na początek z ruchu autobusowego.
Autor: Mat Kliknięć: 10193 Komentarzy: 56 Czytaj całość >>

15

Wrz

2014

Motywacja kluczem do sukcesu w odchudzaniu!

Niestety wiele z podejmowanych na własną rękę kuracji odchudzających kończy się niepowodzeniem. Entuzjazm, który towarzyszy nam na początku walki o szczupłą sylwetkę z czasem maleje, a motywacja spada, szczególnie, gdy efekty diety nie są tak zadowalające jak oczekiwaliśmy.
Autor: Seeb Kliknięć: 2066 Komentarzy: 0 Czytaj całość >>

14

Wrz

2014

Konstantin Gluhov kolejnym rywalem Damiana Grabowskiego

Nie Sergei Kharitonov jak początkowo informowali organizatorzy, ale Łotysz Konstantin Gluhov będzie rywalem Damiana Grabowskiego na gali M-1 Challenge 53, która odbędzie się 11 listopada w Pekinie. To drugi pojedynek z udziałem Polaka w stolicy Chin. Tym samym odpoczynek Polish Pitbulla od ringu MMA nie będzie trwał zbyt długo.
Autor: Mat Kliknięć: 2701 Komentarzy: 8 Czytaj całość >>

14

Wrz

2014

Wypadek na rondzie w Opolu

Kierowca volkswagena polo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej toyotą kobiecie. Ta na skutek zderzenia doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala.
Autor: Mat Kliknięć: 6262 Komentarzy: 71 Czytaj całość >>

13

Wrz

2014

57-latka ranna w wypadku na ul. Nysy Łużyckiej

Do groźnego wypadku doszło w sobotę wieczorem przy ulicy Nysy Łużyckiej w Opolu. 21-letnia kobieta jadąca mercedesem podczas zmiany pasa zajechała drogę kierującej fiatem panda. Na skutek zderzenia pojazdów, kierująca pandą trafiła do szpitala.
Autor: Mat Kliknięć: 8436 Komentarzy: 45 Czytaj całość >>

13

Wrz

2014

Pewne zwycięstwo Gwardii na inaugurację sezonu

W pojedynku spadkowicza z Superligi i beniaminka I ligi zdecydowanie górą był ten pierwszy. Zmagania w hali przy ul. Kowalskiej w Opolu od pierwszego gwizdka toczyły się pod dyktando gospodarzy. Już do przerwy PE Gwardia Opole nad KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski wypracowała sobie solidne prowadzenie 21:9. Druga część gry okazała się tylko formalnością, choć oba zespoły rzuciły znacznie więcej bramek i całe widowisko zakończyło się w rozmiarach 36:26.
Autor: Mat Kliknięć: 1689 Komentarzy: 3 Czytaj całość >>

13

Wrz

2014

Remis Odry z LKS Czaniec 2:2. Punkt uratował Gancarczyk

Janusz Gancarczyk, który jako ostatni dołączył do kadry niebiesko-czerwonych na ten sezon, nie zwalnia tempa. To właśnie temu zawodnikowi Odra Opole zawdzięcza punkt w starciu z niżej notowanym LKS Czaniec. W sobotę goście przy Oleskiej do przerwy prowadzili już 0:2. Dwa nietuzinkowe strzały pomocnika OKS dały jednak dwa gole gospodarzom, a przy odrobinie szczęścia J. Gancarczyk mógł zgarnąć hatt-tricka.
Autor: Mat Kliknięć: 1637 Komentarzy: 8 Czytaj całość >>

13

Wrz

2014

Protest na Bolko: Wyspę kochamy! Na drogę nie oddamy!

Grupa około 50 mieszkańców Opola przeszła dzisiaj wyspą Bolko w marszu sprzeciwu wobec planów budowy tzw. trasy bolkowskiej, czy choćby tymczasowej przeprawy mostowej. Zebrani skarżyli się przez megafon na władze miasta, które ich zdaniem ignorują głos obywateli w sprawie kluczowych inwestycji drogowych.
Autor: Mat Kliknięć: 6373 Komentarzy: 111 Czytaj całość >>

13

Wrz

2014

Trwa przegląd artystyczny "Opolskie Szmaragdy"

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego po raz drugi zorganizował Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej. Impreza pod nazwą "Opolskie Szmaragdy" w sobotę i niedzielę odbywa się w Filharmonii Opolskiej oraz przy Placu Wolności. W jej trakcie swoje występy zaprezentuje kilkadziesiąt zespołów muzycznych i tanecznych z całego regionu.
Autor: Mat Kliknięć: 1101 Komentarzy: 44 Czytaj całość >>

13

Wrz

2014

Kajakarze z całej Polski rywalizują w Opolu

Najlepsi kajakarze z całego kraju rywalizują w ten weekend na Odrze w XXVIII Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym. Regaty w Opolu przyciągnęły na start prawie 350 zawodników i zawodniczek. W sumie rozegrane zostaną 32 wyścigi, w których o medale zmagania toczyć będą kajakarze wszystkich kategorii wiekowych – począwszy od młodzików na weteranach kończąc.
Autor: Mat Kliknięć: 1987 Komentarzy: 11 Czytaj całość >>