www.24opole.pl Strona główna Dodaj 24opole.pl do zakładek Ustaw 24opole.pl jako stronę startową Wiadomości Rozrywka w Opolu i okolicach Darmowa Poczta email Baza Firm Darmowe Ogłoszenia Opole i opolskie Informacje Opole Mapa Strony
 
 
Załóż konto

23

Paź

2014

Nowy Opel Vivaro już dostępny w J&R Auto-Salon

Nowy Opel Vivaro jest teraz bardziej praktyczny, oszczędny i atrakcyjniejszy niż kiedykolwiek. Można go już zamawiać u autoryzowanego dealera Opla w Opolu w firmie J&R Auto-Salon Sp. z o.o. przy ul. Wrocławskiej 137.
Autor: Ejen Kliknięć: 142 Komentarzy: 0 Czytaj całość >>

22

Paź

2014

Nagrody im. Karola Miarki rozdane

Podczas uroczystej gali w Bibliotece Śląskiej w Katowicach wręczono dzisiaj nagrody w ramach tegorocznego plebiscytu im. Karola Miarki. Laureatami z województwa opolskiego zostali Bogusław Szybkowski, ks. dr hab. Andrzej Hanich i Roman Sękowski.
Autor: Mat Kliknięć: 173 Komentarzy: 1 Czytaj całość >>

22

Paź

2014

Wiśniewski pyta: Skąd pieniądze na tramwaje w Opolu?

Arkadiusz Wiśniewski, szef stowarzyszenia Opole na Tak i jednocześnie kandydat na prezydenta Opola zwrócił się dzisiaj do swojego kontrkandydata - Tadeusza Jarmuziewicza z Platformy Obywatelskiej - z serią pytań dotyczących budowy linii tramwajowej w mieście. Według Wiśniewskiego taki pomysł to przysłowiowe "gruszki na wierzbie" a poseł PO próbuje jedynie mydlić oczy mieszkańcom.
Autor: Mat Kliknięć: 2171 Komentarzy: 71 Czytaj całość >>

22

Paź

2014

Tadeusz Jarmuziewcz: Trzeba dofinansować Maraton Opolski

Zdaniem posła Platformy Obywatelskiej, a obecnie także kandydata na prezydenta Opola, ratusz powinien mocniej wesprzeć organizację Maratonu Opolskiego. Gratka dla biegaczy nie tylko z regionu ale i całego kraju odbywa się w naszym mieście od 4 lat. - Ma uznaną markę ale też niewykorzystany potencjał - przekonuje Tadeusz Jarmuziewicz.
Autor: Mat Kliknięć: 926 Komentarzy: 34 Czytaj całość >>

22

Paź

2014

Marcin Ociepa chce zatrudnić menadżera centrum miasta

Kandydat na prezydenta z ramienia Razem dla Opola przekonuje, że stolicy Opolszczyzny potrzebny jest nowy urzędnik – menadżer ścisłego centrum miasta. Osoba na tym stanowisku, wybieranym w drodze konkursu, miałaby odpowiadać nie tylko za estetykę Rynku i okolic ale także szukać sposobów na jego ożywienie kulturalne i gospodarcze.
Autor: Mat Kliknięć: 1417 Komentarzy: 62 Czytaj całość >>

22

Paź

2014

Mniejszość Niemiecka obiecuje darmowe szkoły rodzenia w Opolu

Norbert Honka, kandydat Mniejszości Niemieckiej wraz z kandydatami tego ugrupowania do rady miasta, zapowiedział dzisiaj, że w przypadku wygranych wyborów zorganizuje w Opolu darmowe szkoły rodzenia. Członkowie MN twierdzą, że polityka prorodzinna stolicy Opolszczyzny wymaga poprawek w wielu obszarach. Zaniechania obecnych władz mniejszość uznaje za ogromne zagrożenie dla populacji miasta.
Autor: Mat Kliknięć: 1559 Komentarzy: 56 Czytaj całość >>

22

Paź

2014

Drzwi na dworcu nadal krytykowane. PKP: Poszliśmy na kompromis

Nie ustaje internetowa dyskusja nad wyglądem głównego wejścia na dworzec PKP Opole Główne, który przechodzi obecnie kapitalny remont. W ocenie wielu mieszkańców miasta wygląd elewacji frontowej a w szczególności nowoczesne drzwi, na których montaż zdecydowało się PKP, to szpecące i nie dopasowane do historycznego obiektu rozwiązanie. Z kolei PKP tłumaczy, że żadne przepisy nie zostały złamane a nowe rozwiązanie to konieczność.
Autor: Mat Kliknięć: 8140 Komentarzy: 99 Czytaj całość >>

22

Paź

2014

Krzysztof Kawałko: Kolejny budżet obywatelski musi być wyższy

Zakończone głosowanie nad budżetem obywatelskim i jego wyniki wiceprezydent Opola uznaje za sukces. Krzysztof Kawałko szczególnie zadowolony jest z ponad 15-procentowej frekwencji, bo głosy na konkretne wnioski oddało ponad 18 tysięcy mieszkańców miasta. - To sygnał, że takie rozwiązanie było w Opolu potrzebne i należy je kontynuować - ocenia Kawałko i w Drugiej Kawie zapowiada zwiększenie puli budżetu obywatelskiego.
Autor: Mat Kliknięć: 574 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

21

Paź

2014

Pierwszy budżet obywatelski Opola gotowy. Zobacz wyniki!

Zagospodarowanie placu miejskiego przy ul. Chabrów, budowa boiska wielofunkcyjnego przy PSP nr 10 przy ul. Wróblewskiego 7 oraz rewitalizacja terenu rekreacyjno-sportowego przy ul. Dambonia to zadania, które zostaną sfinansowane w ramach pierwszego w historii budżetu obywatelskiego Opola. Ostatni wniosek co prawda nie zmieścił się już w puli 2 milionów złotych, ale ratusz zadeklarował, że brakującą kwotę dołoży z podstawowego budżetu i inwestycje zostanie zrealizowana.
Autor: Mat Kliknięć: 4989 Komentarzy: 57 Czytaj całość >>

21

Paź

2014

Jarmuziewicz chce powrotu Festiwalu Hip-Hop Opole.

Kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Opola zadeklarował dziś, że jeśli wygra wybory to nie będzie dla budżetu miasta żadnym problemem sfinansowanie koncertów w ramach Festiwalu Hip-Hop Opole, który w latach 2001-2004 odbywał się już w stolicy Opolszczyzny. Jarmuziewicz unikał jednak jednoznacznych ocen, kiedy dopytywany był o decyzje swoich partyjnych kolegów z ratusza, którzy 2 lata temu pomysł reaktywacji festiwalu odrzucili.
Autor: Mat Kliknięć: 3158 Komentarzy: 219 Czytaj całość >>

21

Paź

2014

Włamywacze schowali się przed policją w szafie, lodówce i za wersalką

Mimo swojej kreatywności trójka włamywaczy w wieku od 14 do 25 lat została zatrzymana na gorącym uczynku. Plądrowanie domków nad Jeziorem Turawskim skończyło się dla jednego z nich zarzutami o kradzież i kradzież z włamaniem. Teraz 25-latkowi grozi nawet 10 lat więzienia.
Autor: Mat Kliknięć: 5279 Komentarzy: 98 Czytaj całość >>

21

Paź

2014

Pożar schroniska dla bezdomnych "Stajenka" pod Strzelcami Opolskimi

Około godziny 12.30 straż pożarna otrzymała informację, że na terenie schroniska dla bezdomnych "Stajenka" w gospodarstwie Kaczorownia pod Strzelcami Opolskimi pojawił się ogień. Obiekt prowadzony przez stowarzyszenie "Barka" gasi 17 zastępów straży pożarnej. Wszystkich podopiecznych ośrodka oraz księdza, który go prowadził ewakuowano.
Autor: Mat Kliknięć: 8189 Komentarzy: 152 Zobacz video >>

21

Paź

2014

Kampania się zaostrza. Jaki manipulatorem, Wiśniewski marionetką?

Na ulicach Opola od wczoraj zaczęły pojawiać się nietypowe plakaty wyborcze. Prezentują sylwetki posła Patryka Jakiego i Arkadiusza Wiśniewskiego. Pierwszy jest przedstawiony jako pociągający za sznurki kukiełką, którą w tej sytuacji ma być właśnie lider stowarzyszenia Opole na Tak. Pod tymi materiałami nie podpisuje się żaden z komitetów wyborczych, ale poseł Jaki wątpliwości co do autora nie ma.
Autor: Mat Kliknięć: 2654 Komentarzy: 23 Czytaj całość >>

21

Paź

2014

Rodzic alarmuje: "Owoce w szkole" to zrzut odpadów!

Zamiast świeżych i chrupiących owoców dzieci dostają gumiaste odpady ze śladami zgnilizny - alarmuje jeden z rodziców, którego dziecko uczęszcza do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Opolu. Program "Owoce w szkole", który ma być promocją świeżej i zdrowej żywności wśród najmłodszych uczniów, rodzic nazywa farsą i prosi o interwencję. Dyrekcja szkoły zapowiada, że dokładnie przyjrzy się sprawie, ale zaznacza, że w całym programie jest tylko odbiorcą zapakowanych produktów.
Autor: Mat Kliknięć: 7584 Komentarzy: 57 Czytaj całość >>

21

Paź

2014

Stos śmieci w centrum Opola. Mieszkańcy oburzeni

Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka ulicy Armii Krajowej w Opolu, która przy jednym z budynków od kilkunastu dni obserwuje narastające składowisko śmieci. - Jedna rzecz to niechlujstwo ludzi którym to nie przeszkadza, ale pytam gdzie są miejskie służby odpowiedzialne za takie przypadki? - irytuje się kobieta.
Autor: Mat Kliknięć: 4625 Komentarzy: 60 Czytaj całość >>

21

Paź

2014

Jarosław Pilc: Opole będzie czerwone od naszych plakatów

Nowa Lewica Opolska jako ostatnia dołączyła do wyścigu w wyborach samorządowych ale zapewnia, że nie będzie to żadnym problemem. - Liczymy na powiew świeżości. Wkrótce startujemy z intensywną kampanią. Postawiliśmy na mocną czerwień i niebawem całe Opole będzie czerwone od naszych plakatów - zapowiada Jarosław Pilc, lider NLO.
Autor: Mat Kliknięć: 1136 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

21

Paź

2014

Pierwsze urodziny GymBox w Opolu!

Kilka opinii naszych Klubowiczów:
Autor: Ejen Kliknięć: 4900 Komentarzy: 0 Czytaj całość >>

20

Paź

2014

Pomysły RdO na oświatę: Filozofia, boiska i stołówki

Marcin Ociepa, kandydat Razem dla Opola na prezydenta miasta, przekonywał dzisiaj o swoich pomysłach na rozwiązania w oświacie. Zdaniem lidera RdO, który jest także kandydatem na prezydenta Opola wspieranym przez Prawo i Sprawiedliwość, kluczem do pozytywnych zmian wśród uczniów jest powrót między innymi harcówek, szkolnych stołówek i pełnoetatowych pielęgniarek.
Autor: Mat Kliknięć: 1095 Komentarzy: 59 Czytaj całość >>

20

Paź

2014

21-latek stracił panowanie nad BMW. Nie żyje 17-latka.

Jedna ofiara śmiertelna i trzy osoby ranne, w tym jedna ciężko, to bilans tragicznego wypadku do którego doszło w poniedziałek późnym popołudniem w miejscowości Świercowskie w gminie Pokój. Bmw kierowane przez 21-latka wypadło z drogi i dachowało. 17-letnia pasażerka zginęła na miejscu.
Autor: Mat Kliknięć: 28424 Komentarzy: 85 Czytaj całość >>

20

Paź

2014

Wiśniewski obiecuje nowoczesny Dom Seniora w Opolu

Arkadiusz Wiśniewski, lider stowarzyszenia Opole na Tak i kandydat na prezydenta miasta zdeklarował dzisiaj, że jeśli wygra wybory, to w stolicy Opolszczyzny powstanie pierwszy tego rodzaju, nowoczesny Dom Seniora. W ocenie Wiśniewskiego na takie miejsce najstarsi mieszkańcy Opola zasługują już od dawna i to spore zaniechanie po stronie dotychczasowych władz.
Autor: Mat Kliknięć: 1451 Komentarzy: 50 Czytaj całość >>

20

Paź

2014

Jarmuziewicz proponuje: Niech Rynek ożywią organizacje pozarządowe

Kandydat na prezydenta Opola z ramienia Platformy Obywatelskiej przedstawił w poniedziałek dosyć oryginalny pomysł na ożywienie Rynku. Zdaniem Tadeusza Jarmuziewicza negatywną tendencję dotyczącą restauratorów i pubów może odwrócić zaangażowanie organizacji pozarządowych. Na początek kandydat PO proponuje aby w miejscu po pubie John Bull uruchomić kinokawiarnię.
Autor: Mat Kliknięć: 2383 Komentarzy: 37 Czytaj całość >>

20

Paź

2014

Praca sezonowa w Holandii jesienią? To możliwe!

Sherpa International Force Sp. z o.o., na bieżąco rekrutuje do sektorów produkcji oraz logistyki w Holandii, a podczas tej jesieni również do rolnictwa i ogrodnictwa, co jest swego rodzaju nowością o tej porze roku.
Autor: Seeb Kliknięć: 3767 Komentarzy: 0 Czytaj całość >>

20

Paź

2014

Włoska firma zainwestuje w Prudniku?

Włoski koncert Moretto, działający m.in w branży motoryzacyjnej jest zainteresowany zakupem gruntów na terenie gminy Prudnik. Chodzi o działkę ulokowaną w lokalnej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Władze Prudnika póki co nie zdradzają zbyt wielu szczegółów z rozmów prowadzonych z inwestorem.
Autor: Mat Kliknięć: 3333 Komentarzy: 22 Czytaj całość >>

20

Paź

2014

Sławomir Kusz: Uczestnicy gry mają 45 minut na wyjście z pokoju

Ekonomiczna gra uliczna już za kilka dni w opolskich miastach. - W tym roku będzie ona w Opolu, Głubczycach i Namysłowie - zapowiada Sławomir Kusz, rzecznik prasowy opolskiego NBP. - W tym roku gra będzie się odbywać z użyciem smartfonów i Facebooka - dodał.
Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 1085 Komentarzy: 0 Zobacz video >>