www.24opole.pl Strona główna Dodaj 24opole.pl do zakładek Ustaw 24opole.pl jako stronę startową Wiadomości Rozrywka w Opolu i okolicach Darmowa Poczta email Baza Firm Darmowe Ogłoszenia Opole i opolskie Informacje Opole Mapa Strony
 
 
Załóż konto

19

Gru

2014

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Sosnkowskiego

40-letni mężczyzna oraz jego pasażerowie, 38-letnia kobieta i 13-letnie dziecko trafili do szpitala na skutek zderzenia dwóch samochodów przy ulicy Sosnkowskiego w Opolu.
Autor: Mat Kliknięć: 2568 Komentarzy: 6 Czytaj całość >>

19

Gru

2014

Wybory samorządowe do powtórki w dwóch okręgach na Opolszczyźnie

Sąd Okręgowy w Opolu uwzględnił dwa protesty wyborcze i stwierdził nieważność wyborów do Rady Miejskiej w Gorzowie Śląskim oraz Rady Gminy w Chrząstowicach. W uzasadnieniu wyroku czytamy, że stwierdzone nieprawidłowości mogły mieć realny wpływ na wynik wyborów. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku chodzi o błędne wydawanie kart do głosowania.
Autor: Mat Kliknięć: 3302 Komentarzy: 17 Czytaj całość >>

19

Gru

2014

Wybuch gazu w Głogówku. Poparzony mieszkaniec trafił do szpitala

74-letni mężczyzna z poparzeniami twarzy i rąk trafił do szpitala po tym, jak w jednym z budynków wielorodzinnych w Głogówku wybuchł gaz. Do zdarzenia doszło około 7.00 rano przy ulicy Dworcowej. Najprawdopodobniej przyczyną wybuchu była nieszczelna instalacja gazowa.
Autor: Mat Kliknięć: 2270 Komentarzy: 24 Czytaj całość >>

19

Gru

2014

Budżet województwa na 2015 uchwalony. Szykują się duże inwestycje drogowe.

Zaciskanie pasa ale nie kosztem poziomu funkcjonowania - tak budżet Opolszczyzny na 2015 rok w telegraficznym skrócie ocenił marszałek Andrzej Buła, dla którego będzie to druga kadencja na tym stanowisku. Zarządzający finansami województwa podkreślali w piątek, że czas wyścigu w wydawaniu unijnych środków a zaczął się konkurs w ich sensownym planowaniu i pozyskiwaniu. W budżecie regionu nie brakuje sporych cięć ale jak podkreślał marszałek, urząd w tej sprawie zaczął oszczędności od siebie.
Autor: Mat Kliknięć: 1152 Komentarzy: 60 Czytaj całość >>

19

Gru

2014

Maciej Wujec: W obsłudze inwestorów wchodzimy na wyższy poziom

Był Janusz Kowalski, był Mirosław Pietrucha, pora więc na trzeciego z zastępców prezydenta Opola. Jest nim Maciej Wujec, dotychczasowy naczelnik wydziału gospodarki opolskiego ratusza. Naszego gościa pytaliśmy nie tylko o zawodowy awans ale przede wszystkim o nowych inwestorów w mieście, których cały czas przybywa. Jakimi metodami posługuje się urząd aby ściągać do Opola kolejne firmy?
Autor: Mat Kliknięć: 650 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

19

Gru

2014

Żywa Szopka w domEXPO!

Święta z domEXPO Opole to magiczny, niezapomniany i wyjątkowy cykl wydarzeń, w czasie którego czeka na nas moc atrakcji! Ich listę otwiera Żywa Szopka Bożonarodzeniowa, która stanęła na samym środku placu eventowego domEXPO. W drewnianej konstrukcji o imponujących rozmiarach 16 x 6 m, pośród ręcznie wykonanych figur przedstawiających Świętą Rodzinę, przechadzają się prawdziwe zwierzęta takie jak osiołek, owieczki, koziołki, baranki, kaczki, króliki i bażanty.
Autor: Mat Kliknięć: 2363 Komentarzy: 0 Czytaj całość >>

19

Gru

2014

Żywa choinka wciąż w cenie. Gdzie ją kupić?

W kilkudziesięciu punktach sprzedaży można kupić w Opolu świąteczne drzewko. Ceny najmniejszych świerków zaczynają się już od 35 złotych, choć na dorodny okaz musimy wydać minimum 60-70 złotych.
Autor: Greg Kliknięć: 3297 Komentarzy: 15 Czytaj całość >>

18

Gru

2014

Wypadek podczas wyprzedzania na trasie Opole-Brzeg

Trzy osoby trafiły do szpitala w Brzegu po wypadku na drodze krajowej nr 94 między Skarbiszowem a Borkowicami.
Autor: Greg Kliknięć: 9365 Komentarzy: 54 Czytaj całość >>

18

Gru

2014

Policjanci i uczniowie zbierali pieniądze dla hospicjum

2240 złotych udało się zebrać opolskim policjantom oraz wolontariuszom z Zespołu Szkół Ekonomicznych podczas zbiórki na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Darczyńców policjanci częstowali własnoręcznie upieczonymi pierniczkami.
Autor: Greg Kliknięć: 1872 Komentarzy: 52 Czytaj całość >>

18

Gru

2014

Budżet Opola na 2015 rok bez wielkich inwestycji

664 miliony złotych wynosi budżet Opola na 2015 rok, który w czwartek przyjęła rada miasta. Pod względem finansowym nie odbiega on znacznie od wskaźników z lat ubiegłych, ale warto zauważyć, że spektakularnych inwestycji w planie wydatków miasta na przyszły rok nie znajdziemy. Największe sumy dotyczą dokończenia zadań już rozpoczętych, a wiele nowych stoi pod znakiem zapytania z uwagi na starania o unijne dotacje. W budżecie pojawiły się też zapisy w ostatniej chwili, związane z politycznym kompromisem pomiędzy prezydentem a poszczególnymi klubami radnych.
Autor: Mat Kliknięć: 2981 Komentarzy: 46 Czytaj całość >>

18

Gru

2014

Posłowie PO głosowali przeciwko opolskim obwodnicom

Dziś w nocy odbywały się w Sejmie RP głosowania dotyczące budżetu państwa na 2015 rok. W toku zgłaszanych poprawek pojawił się między innymi dokument autorstwa Patryka Jakiego z Solidarnej Polski, dotyczący budowy kilku obwodnic na Opolszczyźnie. Żelazną dyscyplinę w tym głosowaniu zachowali posłowie Platformy Obywatelskiej, którzy podnieśli ręce przeciwko tym inwestycjom.
Autor: Mat Kliknięć: 4800 Komentarzy: 74 Czytaj całość >>

18

Gru

2014

Nielegalna uprawa konopi na poddaszu domu

Prawie kilogram marihuany i ponad 1,5 kilograma pociętych roślin konopi, przygotowanych do suszenia znaleźli policjanci na poddaszu jednego z domów w powiecie opolskim.
Autor: Greg Kliknięć: 7710 Komentarzy: 47 Czytaj całość >>

18

Gru

2014

Zarejestruj się jako dawca szpiku i pomóż ratować życie

W najbliższy weekend w centrum handlowym Solaris będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku dzięki akcji fundacji DKMS. Jednym z potrzebujących jest 29-letni Marek - ratownik medyczny, który zmaga się z chłoniakiem.
Autor: Greg Kliknięć: 2396 Komentarzy: 99 Czytaj całość >>

18

Gru

2014

Bartosz Małłek: Na Opolszczyźnie mamy wielu miłośników gór

Naszym gościem w Drugiej Kawie był Bartosz Małłek, dyrektor III Opolskiego Festiwalu Gór. To impreza dedykowana wszystkim miłośnikom taternictwa - zarówno tym praktykującym jak i tylko teoretykom. - Za rok musimy chyba rozbudować salę, bo pierwszego dnia festiwalu zabrakło nam miejsc w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki - mówi Małłek.
Autor: Mat Kliknięć: 812 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

18

Gru

2014

Przejazdy posła Kłosowskiego pod lupą prokuratury

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła właśnie śledztwo, które dotyczy 11 posłów na Sejm RP. Postępowanie toczyć się będzie w sprawie rozliczeń ryczałtów za przejazdy prywatnymi samochodami. Na liście parlamentarzystów, którzy znaleźli się pod lupą śledczych jest Sławomir Kłosowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, szef tej partii na Opolszczyźnie. Jak twierdzi, w przedmiotowej kwestii nie ma sobie nic do zarzucenia.
Autor: Mat Kliknięć: 1496 Komentarzy: 54 Czytaj całość >>

17

Gru

2014

W opolskim sądzie działa Salon Mediatora

- Mediacja jest tak dobra, jak dobry jest mediator – mówi Anna Korwin-Piotrowska, koordynator ds. mediacji i wiceprezes Sądu Okręgowego w Opolu. - Od profesjonalizmu, kwalifikacji i wysokich standardów pracy zależy powodzenie mediacji. Dlatego tak bardzo cieszy mnie inicjatywa środowiska opolskich mediatorów - dodaje sędzia.
Autor: Greg Kliknięć: 1498 Komentarzy: 12 Czytaj całość >>

17

Gru

2014

19-latka doprowadziła do wypadku na ul. Katowickiej

Kierowca opla oraz 19-letnia kobieta kierująca seatem trafili do szpitala po zderzeniu obu samochodów, do którego doszło na ulicy Katowickiej.
Autor: Greg Kliknięć: 8175 Komentarzy: 18 Czytaj całość >>

17

Gru

2014

Samochód dostawczy spłonął na autostradzie

Dwa zastępy strażaków gasiły płonący samochód na opolskim odcinku autostrady A4. Kierowca auta, w którym wybuchł pożar zdołał w porę opuścić pojazd.
Autor: Greg Kliknięć: 4767 Komentarzy: 12 Czytaj całość >>

17

Gru

2014

Karpie i amury padły łupem złodziei

17 i 19-latek prawdopodobnie chcieli sprzedać skradzione ryby, jednak przeszkodziła im policja. W bagażniku samochodu, którym jechali znaleziono 70 kilogramów karpi i amurów, zapakowanych w foliowe worki.
Autor: Greg Kliknięć: 4190 Komentarzy: 26 Czytaj całość >>

17

Gru

2014

Nowy inwestor w Opolu. Do 2018 roku chce zatrudnić 220 osób.

Global Steering Systems to światowy lider w produkcji podzespołów dla branży motoryzacyjnej. Firma kupiła 2-hektarową działkę przy ulicy Północnej w Opolu i planuje wiosną 2015 roku rozpocząć budowę fabryki. W ciągu 3 kolejnych lat działalności GSS planuje zatrudniać w stolicy Opolszczyzny 220 pracowników i jak zapewnia będzie oferować "godziwe płace".
Autor: Mat Kliknięć: 4368 Komentarzy: 19 Czytaj całość >>

17

Gru

2014

Wiśniewski i Ociepa zawiązali porozumienie. "To wstęp do koalicji".

Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola i Marcin Ociepa, szef klubu Razem dla Opola podpisali w środę porozumienie programowe w radzie miasta. Wiśniewski i Ociepa znaleźli 10 wspólnych pomysłów na rozwój miasta i zadeklarowali, że w ich realizacji będą działać ramię w ramię. Obaj podkreślali też, że porozumienie programowe to idealny wstęp do ścisłej koalicji. Prezydent Opola nie wyklucza też, że do tej inicjatywy dołączą kolejni radni.
Autor: Mat Kliknięć: 3612 Komentarzy: 105 Zobacz video >>

17

Gru

2014

Mieszane sztuki walki wracają do Opola. W lutym gala PLMMA.

Na 20 lutego w stolicy Opolszczyzny planowana jest gala w ramach Polskiej Ligi MMA. Dokładna lokalizacja zawodów nie jest jeszcze znana, ale wszystko wskazuje, że będzie to hala przy ul. Kowalskiej. Co ważne, wśród zawodników występujących na gali nie zabraknie reprezentantów opolskich klubów.
Autor: Mat Kliknięć: 3820 Komentarzy: 13 Czytaj całość >>

16

Gru

2014

Część posłów chce lobbować za budową obwodnicy południowej Opola

Tylko 5 z 12 opolskich parlamentarzystów odpowiedziało obecnością na zaproszenie do spotkania, które wystosował prezydent Arkadiusz Wiśniewski, ale pierwsze rozmowy przyniosły wolę wspólnego działania. Co prawda nie wszyscy parlamentarzyści są w sprawie finansowania inwestycji optymistami, ale wszyscy deklarują lobbować na rzecz obwodnicy południowej miasta i nie kwestionują zasadności takiego rozwiązania komunikacyjnego.
Autor: Mat Kliknięć: 6393 Komentarzy: 25 Czytaj całość >>

16

Gru

2014

Zalegasz z opłatą za śmieci? Koniec upomnień, rusza windykacja.

Opolski ratusz zakończył tzw. miękką windykację wobec mieszkańców zalegających z opłatami za odbiór odpadów. Ci, którzy śmiecą, ale nie płacą mogą się spodziewać, że po Nowym Roku zamiast kolejnych upomnień otrzymają już potwierdzenie postępowań egzekucyjnych. Taki problem dotyczy dzisiaj około 4 tysięcy opolan.
Autor: Mat Kliknięć: 4237 Komentarzy: 68 Czytaj całość >>