www.24opole.pl Strona główna Dodaj 24opole.pl do zakładek Ustaw 24opole.pl jako stronę startową Wiadomości Rozrywka w Opolu i okolicach Darmowa Poczta email Baza Firm Darmowe Ogłoszenia Opole i opolskie Informacje Opole Mapa Strony
 
 
Załóż konto

02

Wrz

2014

Rusza projekt płatnych staży dla naukowców i pracowników firm

Instytut Trwałego Rozwoju w Opolu rozpoczął rekrutację do projektu „TRANS-fair - Trwała współpraca i rozwój kooperacji nauki z gospodarką", współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – Działanie 8.2. Transfer wiedzy. Jest to już kolejny taki projekt prowadzony przez Instytut. Celem obecnie realizowanego jest rozwój transferu wiedzy i wzmocnienie powiązań sfery nauki z przedsiębiorstwami, na rzecz zwiększenia prac naukowych inspirowanych praktyką gospodarczą oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w gospodarce.
Autor: Seeb Kliknięć: 357 Komentarzy: 0 Czytaj całość >>

01

Wrz

2014

Ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym we Wrzoskach

Kierowca ciężarówki nie zdołał wyhamować przed czerwonym światłem, doprowadzając do zderzenia z samochodem osobowym. Żadnemu z uczestników zdarzenia nic się nie stało, skończyło się na zniszczeniach w obu pojazdach i mandacie dla sprawcy.
Autor: Greg Kliknięć: 2419 Komentarzy: 22 Czytaj całość >>

01

Wrz

2014

Prawie 40 tysięcy opolan odwiedziło w wakacje Błękitną Falę

To jeden z najlepszych wyników letniej pływalni w ostatnich latach. Gospodarze przewidują, że bariera 40 tysięcy odwiedzających zostałaby pokonana gdyby nie sierpniowe wahania pogody. Właśnie z powodu spadku temperatur sezonu na Błękitnej Fali nie przedłużono i oficjalnie zakończono go 31 sierpnia.
Autor: Mat Kliknięć: 910 Komentarzy: 5 Czytaj całość >>

01

Wrz

2014

Kierował koparką mając prawie 3 promile alkoholu

Sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i niemal 3 promile alkoholu nie przeszkodziły 54-latkowi wsiąść za kierownicę koparki. Mężczyzna wpadł w ręce policji dzięki czujności mieszkańców Krapkowic.
Autor: Greg Kliknięć: 3678 Komentarzy: 36 Czytaj całość >>

01

Wrz

2014

Pierwszy dzwonek po wakacjach. Uczniowie wracają do szkół.

To wyjątkowy rok szkolny, bowiem po raz pierwszy do szkół obowiązkowo idzie część 6-latków. Po raz pierwszy dzieci będą się uczyły z elementarza, wydanego i sfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji.
Autor: Greg Kliknięć: 1972 Komentarzy: 41 Zobacz video >>

01

Wrz

2014

Mirosław Śnigórski: Dzieci cieszą się, że idą do szkoły

Dzisiaj można sparafrazować piosenkę Elektrycznych Gitar i powiedzieć lub zaśpiewać "dzieci wesoło przybiegły do szkoły". O tym, że właśnie tak jest przekonywał nas w Drugiej Kawie Mirosław Śnigórski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu. Nasz gość ma 30-letnie doświadczenie w pracy z najmłodszymi, więc chyba wie co mówi.
Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 465 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

01

Wrz

2014

Piesi poza terenem zabudowanym muszą nosić odblaski

Piesi poruszający się drogą poza terenem zabudowanym od dziś muszą być wyposażeni w elementy odblaskowe. Policjanci przekonują, że taka zmiana może uratować życie.
Autor: Greg Kliknięć: 2314 Komentarzy: 39 Czytaj całość >>

01

Wrz

2014

Przebudowa stadionu w Głuchołazach dobiega końca

2 gwiazdki FIFA, sztuczna trawa, nowe trybuny – tak w dużym skrócie ma wyglądać Stadion Miejski w Głuchołazach. Jego kapitalna przebudowa dobiega końca. Kibice wreszcie mogą poznać kształt inwestycji za 7 milionów złotych.
Autor: Mat Kliknięć: 1961 Komentarzy: 24 Czytaj całość >>

01

Wrz

2014

Zespół PECH zaprasza na nowy sezon taneczny

Zespół Taneczny PECH zaprasza w środę 3.09 
na rozpoczęcie nowego sezonu tanecznego 2014/2015!
Autor: Greg Kliknięć: 827 Komentarzy: 0 Czytaj całość >>

31

Sie

2014

Pewna wygrana Rosomaków z Rybnik Thunders

Wolverines Opole do maksimum wykorzystali przewagę własnego boiska i nie pozostawili złudzeń rywalom z Rybnika. W sobotę na murawie stadionu im. Opolskich Olimpijczyków rządziła tylko jedna drużyna – Rosomaki ostatecznie zwyciężyły 27:0 i wciąż zachowują teoretyczne szanse na awans do kolejnej rundy rozgrywek. O taki scenariusz będzie jednak bardzo trudno.
Autor: Mat Kliknięć: 1093 Komentarzy: 11 Czytaj całość >>

31

Sie

2014

Znamy zwycięzców turnieju ECO Silesia Cup

Przez całe wakacje walczyli o miano najlepszego. Finałowe rozgrywki miały miejsce dzisiaj. Poznaliśmy najlepszy pary męskie i żeńskie turnieju ECO Silesia Cup.
Autor: Greg Kliknięć: 1410 Komentarzy: 1 Czytaj całość >>

31

Sie

2014

Rozbudowa Elektrowni Opole idzie pełną parą

Już drugi miesiąc trwają roboty ziemne związane z przygotowaniem terenu pod fundamenty dwóch budynków kotłowni i dwóch budynków maszynowni bloków energetycznych 5. i 6. Elektrowni Opole. Na terenie budowy widoczny jest już zarys wykopów. Działają także tymczasowe rozdzielnie elektryczne.
Autor: Mat Kliknięć: 7860 Komentarzy: 56 Czytaj całość >>

31

Sie

2014

Kibice Gwardii Opole podjęli wyzwanie Ice Bucket Challenge

Kilkunastu członków Klubu Kibica Gwardii Opole dało się oblać lodowatą wodą przez strażaków z OSP Szczepanowice. Sprostali wyzwaniu jakie rzuciła im Agnieszka Mazur, prezes opolskiego klubu. A wszystko to w szczytnym celu.
Autor: Greg Kliknięć: 3215 Komentarzy: 42 Zobacz video >>

31

Sie

2014

Gwiazdy wystąpiły na 6. urodzinach CH Karolinka

Zespół LemON oraz Patrycja Markowska wystąpili dla Opolan z okazji szóstych urodzin Centrum Handlowego Karolinka.
Autor: Greg Kliknięć: 5764 Komentarzy: 154 Czytaj całość >>

30

Sie

2014

Ponad setka kibiców dopingowała siatkarzy na Placu Wolności

Opolska Strefa Kibica przygotowana przy Placu Wolności w Opolu z okazji Mistrzostw Świata wypełniła się w sobotę do ostatniego miejsca. Fanom siatkówki plany pokrzyżowała nieco pogoda, bo nad stolicą Opolszczyzny tuż po pierwszym gwizdku w meczu Polska-Serbia lunął deszcz. Sportowe emocje i wygrana biało-czerwonych sprawiły jednak, że warunki atmosferyczne zeszły na drugi plan.
Autor: Mat Kliknięć: 3207 Komentarzy: 9 Zobacz video >>

30

Sie

2014

Pewna wygrana Odry. Gol Gancarczyka w 30 sekund.

Niespełna pół minuty od wejścia na boisko potrzebował Janusz Gancarczyk na strzelenie gola w meczu z Górnikiem Wesoła Mysłowice. Co więcej, był to debiut pomocnika w barwach niebiesko-czerwonych. Ostatecznie wynik przypieczętował jeszcze Dawid Wolny i Odra wygrała w sobotę 3:1.
Autor: Mat Kliknięć: 2083 Komentarzy: 11 Czytaj całość >>

30

Sie

2014

Turniej piłki nożnej plażowej w Centrum Sportu

Beach soccer jest coraz popularniejszy w naszym kraju, choć wciąż dużo więcej osób kopie piłkę w hali, na boiskach asfaltowych czy trawiastych. Turniej piłki nożnej plażowej odbył się dziś w Centrum Sportu przy ul. Północnej w Opolu.
Autor: Greg Kliknięć: 984 Komentarzy: 2 Czytaj całość >>

30

Sie

2014

Rozpoczęła się policyjna akcja znakowania rowerów

Oznakowany rower łatwiej będzie zidentyfikować, gdy ktoś nam go ukradnie, a następnie odnajdą go policjanci. W przeszłości bywało już bowiem tak, że gdy namierzono dziuplę z kradzionymi rowerami to później zalegały one w policyjnych magazynach, bo ciężko było ustalić ich właścicieli.
Autor: Greg Kliknięć: 4328 Komentarzy: 41 Czytaj całość >>

30

Sie

2014

Troleje, alkogogle i pierwsza pomoc w Krasiejowie

Tym razem Akademia Bezpiecznego Kierowcy gościła na parkingu krasiejowskiego JuraParku. Chętnych do spróbowania swoich sił za kółkiem samochodu z trolejami, symulującymi jazdę w poślizgu nie brakowało.
Autor: Greg Kliknięć: 2243 Komentarzy: 5 Czytaj całość >>

30

Sie

2014

Absolwenci WSP i UO zjechali do Opola

Prawie 600 absolwentów Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz Uniwersytetu Opolskiego spotkało się w Opolu, by odwiedzić swoją uczelnię i powspominać. To okazja nie tylko do sentymentalnych wycieczek po budynkach Alma Mater, ale też zwiedzenia Opola.
Autor: Greg Kliknięć: 1467 Komentarzy: 4 Czytaj całość >>

30

Sie

2014

IKEA w Opolu? "Jesteśmy zainteresowani budową kolejnych sklepów"

Aż ośmiokrotny wzrost obrotów osiąganych przez sklepy w Polsce do 2034 roku - taki strategiczny cel postawił sobie szwedzki koncern. W tym samym okresie czasu krajowy rynek na artykuły sprzedawane w sklepach IKEA ma wzrosnąć trzykrotnie, a to oznacza konieczność nowych punktów sprzedaży. Dokładnych wytycznych co do ich lokalizacji Szwedzi jednak jeszcze nie podają.
Autor: Mat Kliknięć: 6647 Komentarzy: 35 Czytaj całość >>

30

Sie

2014

Zgarnij wejściówki na weekendowe imprezy //WYNIKI

To już ostatni weekend wakacji. Zobaczcie co na pożegnanie tego pięknego okresu przygotowali dla Was właściciele opolskich lokali. Wyślij SMS i zgarnij bezpłatną wejściówkę!
Autor: Greg Kliknięć: 851 Komentarzy: 15 Czytaj całość >>

30

Sie

2014

Podpalacz z Brzegu trafił do aresztu

29-letni mężczyzna usłyszał zarzuty podpalenia m.in. piwnic, altanek działkowych oraz samochodu. Śledczy przyznają, że sprawa jest rozwojowa i wkrótce Brzeżanin może odpowiedzieć za kolejne podpalenia.
Autor: Greg Kliknięć: 1735 Komentarzy: 40 Czytaj całość >>

30

Sie

2014

Czarne chmury nad Kolejarzem Opole

W takiej zapaści klub żużlowy ze stolicy Opolszczyzny nie był od bardzo dawna. A konkretnie od 18 lat, bo właśnie w 1996 roku był najniżej sklasyfikowanym, krajowym zespołem. Historia właśnie zatoczyła koło, bo Kolejarz w zakończonym sezonie 2. Ligi zdołał wygrać tylko raz. Co więcej nic nie wskazuje na to, aby z kryzysu szybko udało się wyjść. Problemy finansowe i słabnące zainteresowanie kibiców to największe problemy z jakimi borykają się działacze.
Autor: Mat Kliknięć: 3959 Komentarzy: 38 Czytaj całość >>