www.24opole.pl Strona główna Dodaj 24opole.pl do zakładek Ustaw 24opole.pl jako stronę startową Wiadomości Rozrywka w Opolu i okolicach Darmowa Poczta email Baza Firm Darmowe Ogłoszenia Opole i opolskie Informacje Opole Mapa Strony
 
 
Załóż konto

28

Sie

2014

Tańsze bilety w autobusach MZK Opole. Skorzystają też doktoranci.

Doktoranci podróżujący opolskimi autobusami wreszcie zapłacą za bilet połowę mniej niż do tej pory. O taką zniżkę od kilku lat ubiegały się samorządy doktorantów opolskich uczelni. Dziś uchwałę klubu radnych SLD w tej sprawie przegłosowano na sesji rady miasta. W życie wejdą też obniżki na linie nocne oraz autobusy pozamiejskie.
Autor: Greg Kliknięć: 659 Komentarzy: 1 Czytaj całość >>

28

Sie

2014

Udoskonalaj technikę jazdy w Akademii Bezpiecznego Kierowcy

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego już przymierza się do jesiennej edycji darmowych kursów doszkalających dla kierowców, które będą prowadzone w Opolu. Póki co można skorzystać z bezpłatnych warsztatów w najbliższą sobotę w Krasiejowie.
Autor: Greg Kliknięć: 335 Komentarzy: 0 Czytaj całość >>

28

Sie

2014

Efektowne zwycięstwo Odry w Pucharze Polski OZPN

Aż 6:1 Odra Opole pokonała Victorię Chróścice w meczu 1/32 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Co ciekawe taki wynik nie był udziałem pierwszego garnituru OKS, ale jedenastki złożonej głównie z zawodników juniorskich. Aspiracje do gry ze starszymi kolegami potwierdził m.in. Marcin Niemczyk, zdobywca 4 bramek przeciwko Victorii.
Autor: Mat Kliknięć: 414 Komentarzy: 2 Czytaj całość >>

28

Sie

2014

Zgarnij wejściówki na weekendowe imprezy

To już ostatni weekend wakacji. Zobaczcie co na pożegnanie tego pięknego okresu przygotowali dla Was właściciele opolskich lokali. Wyślij SMS i zgarnij bezpłatną wejściówkę!
Autor: Greg Kliknięć: 45 Komentarzy: 0 Czytaj całość >>

28

Sie

2014

Droga w Kępie będzie zamknięta miesiąc dłużej

Zła wiadomość dla kierowców, dojeżdżających do Opola od strony Luboszyc, Masowa i Łubnian. Remont drogi w Kępie, który miał się zakończyć ostatniego dnia sierpnia został przedłużony o miesiąc.
Autor: Greg Kliknięć: 903 Komentarzy: 2 Czytaj całość >>

28

Sie

2014

Violetta Porowska: To jest kiełbasa wyborcza

PO w Opolu daje podwyżki najsłabiej zarabiającym urzędnikom. - Zachowują się wzorcowo dla swojej formacji - uważa Violetta Porowska, radna PiS. - Postulowaliśmy to przez cztery lata, a urząd odpowiadał nam, że to niekonstytucyjne. A teraz w roku wyborczym już jest konstytucyjne. Urzędnicy żałują, że wybory są tylko raz na cztery lata.
Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 482 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

28

Sie

2014

O porozumieniu Ociepa - Kłosowski zdecyduje Warszawa

Oddzielni kandydaci na prezydenta Opola, oddzielne listy w całych wyborach samorządowych, brak jakiegokolwiek poparcia – tak wygląda obecnie scenariusz dotyczący możliwej współpracy pomiędzy Razem dla Opola oraz Prawem i Sprawiedliwością w Opolu. Liderzy obu ugrupowań twardo obstają przy swojej wizji kompromisu, którego konieczność nakłada na nich układ w polityce ogólnokrajowej.
Autor: Mat Kliknięć: 604 Komentarzy: 18 Czytaj całość >>

27

Sie

2014

Zgłoś się do turnieju Beach Soccer

Piłka nożna na piasku? Czemu nie. Grają w nią w Brazylii, ale też w Opolu. Po raz kolejny rozgrywki w beach soccer organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Autor: Greg Kliknięć: 783 Komentarzy: 17 Czytaj całość >>

27

Sie

2014

Rynek w Nysie odzyska historyczny układ zabudowy

Zniszczona w czasie wojny zabudowa nyskiego rynku ma zostać odbudowana. Wszystko za sprawą prywatnego inwestora, któremu gmina oddała w wieczyste użytkowanie działki na plantach. Ma tam powstać m.in. nowa kamienica, stylizowana na początek XX wieku.
Autor: Greg Kliknięć: 2304 Komentarzy: 16 Czytaj całość >>

27

Sie

2014

Seat i volkswagen zderzyły się na ul. Armii Krajowej

Kierująca seatem kobieta trafiła do szpitala po wypadku, którego prawdopodobnie była sprawczynią. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta wymusiła pierwszeństwo doprowadzając do zderzenia.
Autor: Greg Kliknięć: 3445 Komentarzy: 9 Czytaj całość >>

27

Sie

2014

Ruszyły zapisy do IV edycji Opolskiej Ligi Orlika

Portal 24opole.pl wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji po raz czwarty zaprasza wszystkich miłośników piłki nożnej do wspólnej zabawy. Tradycyjnie już rozgrywki OLO odbywać się będą na płycie boiska ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Czaplaka. Chętni mają czas na dołączenie do rozgrywek przed 14 września. Wtedy zaplanowano pierwszą kolejkę jesiennej rywalizacji.
Autor: Mat Kliknięć: 834 Komentarzy: 2 Czytaj całość >>

27

Sie

2014

Zawaloną drogę w Graczach odbudują ze schetynówek?

Taki plan ma Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu. Droga łącząca Gracze z Górą przestała istnieć w lipcu 2011 roku, kiedy osuwająca się ziemia zabrała około 50 metrów drogi powiatowej.
Autor: Greg Kliknięć: 2198 Komentarzy: 16 Czytaj całość >>

27

Sie

2014

E-bilet w Opolu od połowy września

W Miejskim Zakładzie Komunikacji w Opolu trwają obecnie intensywne prace nad wdrożeniem systemu elektronicznej platformy zakupu i kontroli biletów. Dla pasażerów, nawet średnio radzących sobie z nowymi technologiami, ma to być znaczące udogodnienie. Co ważne, usługa e-bilet w MZK Opole ma zostać wprowadzona w 2 etapach i w żaden sposób nie konkurować z dotychczasową, tradycyjną formą zakupu biletów.
Autor: Mat Kliknięć: 6034 Komentarzy: 31 Czytaj całość >>

26

Sie

2014

PO ma gotowe listy do sejmiku województwa

Prezes klubu siatkarskiego, aktualny prezydent Opola czy burmistrz Prudnika - tak prezentują czołowe pozycje na listach wyborczych Platformy Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Opolskiego. Wśród nich są osoby nie posiadające legitymacji partyjnej. Zaskoczeniem może też być brak Józefa Sebesty, byłego marszałka województwa opolskiego.
Autor: Mat Kliknięć: 1832 Komentarzy: 41 Czytaj całość >>

26

Sie

2014

Rusza kolejna edycja Amatorskiej Ligi Siatkówki

Siatkarze amatorzy ze stolicy Opolszczyzny i okolic na start! Wraz z początkiem października rusza kolejna edycja ALS czyli Amatorskiej Ligi Siatkówki w Opolu. Zawody będą toczone w nowoczesnej hali w Chrząstowicach zgodnie z profesjonalnym systemem rozgrywek, a więc najpierw runda zasadnicza, a następnie play-off.
Autor: Mat Kliknięć: 1078 Komentarzy: 1 Czytaj całość >>

26

Sie

2014

Orlik z licencją na Ekstraklasę. Pierwszy mecz 21 września.

MUKS Orlik Opole otrzymał licencję na grę w Polskiej Lidze Hokeja. Klub ze stolicy Opolszczyzny pomyślnie przebrnął proces licencyjny, w którym kluczowa była wpłata 100 tysięcy złotych tytułem zabezpieczenia startów ligowych. Teraz Orlik może już skupić się na budowaniu zespołu przed pierwszym meczem. Naprzeciw opolskiej ekipy w Toropolu stanie aktualny Mistrz Polski – Ciarko PBS Bank KH Sanok.
Autor: Mat Kliknięć: 1502 Komentarzy: 27 Czytaj całość >>

26

Sie

2014

Dwie osoby ranne w wypadku na ulicy Strzeleckiej

Kierowca skody nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z renault. Doszło do zderzenia, w wyniku którego dwie osoby trafiły do szpitala.
Autor: Greg Kliknięć: 6547 Komentarzy: 23 Czytaj całość >>

26

Sie

2014

Opolanka wystąpi w kulinarnym show "Hell's Kitchen"

22-letnia Karolina Rudolf w barwach drużyny czerwonej będzie walczyła o zwycięstwo w drugiej edycji "Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia". Pierwszy odcinek zobaczymy 9 września na antenie telewizji Polsat.
Autor: Greg Kliknięć: 6125 Komentarzy: 35 Czytaj całość >>

26

Sie

2014

Z ciężarówki urwało się koło i uderzyło w jadący samochód

Dwie osoby trafiły do szpitala na obserwację po wypadku, do którego doszło w Bierdzanach. Z jadącej drogą ciężarówki urwało się koło i uderzyło w samochód osobowy.
Autor: Greg Kliknięć: 10042 Komentarzy: 20 Czytaj całość >>

26

Sie

2014

Łukasz Szewczyk: Nasi zwolennicy nie chcą by ich dzieci wyjeżdżały

- Spodziewam się, że pozostaniemy w życiu politycznym na stałe - powiedział nam przy Drugiej Kawie Łukasz Szewczyk lider opolskich struktur Kongresu Nowej Prawicy. - Mamy już na Opolszczyźnie kilkadziesiąt osób, które spełniają warunki by zostać członkami KNP. Gość opowiedział nam również o wyborczych planach partii.
Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 861 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

26

Sie

2014

Kończy się remont Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu

Dzięki sponsorom i ludziom dobrej woli nowe pomieszczenia hospicjum przy ul. Armii Krajowej są już prawie gotowe. Trwają ostatnie prace wykończeniowe i montaż wyposażenia. We wrześniu wolontariusze i podopieczni będą mogli spotykać się już w nowych warunkach.
Autor: Greg Kliknięć: 2106 Komentarzy: 44 Czytaj całość >>

25

Sie

2014

Kierowca skody pędził autostradą pod prąd!

Kierowca osobowej skody postanowił prawdopodobnie, że nie będzie stać w korku, który utworzył się na opolskim odcinku autostrady A4 po porannym wypadku i zdecydował się pojechać pasem awaryjnym pod prąd.
Autor: Seeb Kliknięć: 16293 Komentarzy: 247 Zobacz video >>

25

Sie

2014

Uciekając z łupami zgubił dowód osobisty

Wyjątkowo nieudolny był jeden z włamywaczy, który wraz z kolegą okradł przyczepę kempingową oraz bar. Podczas ucieczki po kradzieży 29-letni mężczyzna zgubił swój dowód osobisty, dlatego policjanci nie mieli problemów z ustaleniem jego tożsamości.
Autor: Greg Kliknięć: 7249 Komentarzy: 63 Czytaj całość >>

25

Sie

2014

Trzy samochody zderzyły się na A4

To już drugi wypadek na nitce w kierunku Wrocławia w ciągu kilku godzin. Po godzinie 9 zderzyły się mercedes, toyota oraz volkswagen. Pasażerka jednego z samochodów została ranna.
Autor: Greg Kliknięć: 5398 Komentarzy: 17 Czytaj całość >>