Znajdź wiadomość

13 obcokrajowców podróżowało ciężarówką na tureckich numerach rejestracyjnych. Pasażerowie trafili do jednej z placówek SG.

Autor: Greg Kliknięć: 6519 Komentarzy: 21

Wzrost liczby urodzeń dzieci, większa sprzedaż detaliczna i spadek wypłacanych świadczeń z pomocy społecznej - to efekty programu "Rodzina 500+". Podsumowano pierwszy rok po wdrożeniu systemu wsparcia dla rodzin.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 5108 Komentarzy: 27

Ogromna suma pieniędzy trafi do Narodowego Centrum Polskiej Piosenki i Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało 7,6 mln złotych dofinansowania na modernizację sali kameralnej i budowę studia nagrań.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 502 Komentarzy: 1

Niezwykłą niespodziankę sprawił Michał Wróbel swojej żonie. Na aukcji WOŚP wylicytował dla niej ręcznie robiony, drewniany rower z Opola. Kobieta do ostatniej chwili nie wiedziała, że właśnie spełnia się jej marzenie.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 9527 Komentarzy: 14

29-latek już wcześniej był karany za przestępstwa narkotykowe, teraz wpadł po raz kolejny. Mieszkaniec powiatu prudnickiego na widok policjantów wyrzucił przez okno samochodu woreczek z białym proszkiem - MDMA.

Autor: Greg Kliknięć: 3475 Komentarzy: 15

Półtora miesiąca po włączeniu w granice Opola 12 okolicznych sołectw o podsumowanie funkcjonowania powiększonej stolicy województwa poprosiliśmy prezydenta, Arkadiusza Wiśniewskiego.

Autor: jaceksz Kliknięć: 2769 Komentarzy: 0

Dziś w nocy firma Skanska rozpoczęła prace związane z przebudową ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Kierowcy i piesi przez najbliższych kilkanaście miesięcy muszą liczyć się z utrudnieniami na odcinku od ulicy Chopina do skrzyżowania ulic Hallera i Wojska Polskiego.

Autor: Majlan Kliknięć: 18700 Komentarzy: 49

Muzeum Polskiej Piosenki jest miejscem nagrań nowego programu "O!Polskie przeboje", który wyłoni debiutantów do tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.

Autor: Greg Kliknięć: 4947 Komentarzy: 14

Osoby, które czują się dotknięte przestępstwem, mogą do piątku skorzystać z bezpłatnych porad prawnych udzielanych w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw.

Autor: Majlan Kliknięć: 2881 Komentarzy: 12

Mecenas Aneta Gibek-Wiśniewska, mediator w sprawie powiększonego Opola, odniosła się do wczorajszej manifestacji, jaką zorganizowali mieszkańcy gminy Dobrzeń Wielki. Przypomnijmy, nie zgadzają się oni z dokonanym 1 stycznia powiększeniem o Opola o 12 sołectw, w tym kilka właśnie z Dobrzenia Wielkiego.

Autor: Majlan Kliknięć: 8109 Komentarzy: 58

Chcesz ukończyć liceum w dwa lub trzy lata? To możliwe! Jest ŻAK - idealna szkoła dla tych, którzy potrzebują uzupełnić wykształcenie. Absolwenci gimnazjum, zasadniczej szkoły zawodowej lub ośmioletniej szkoły podstawowej mają niepowtarzalną szansę na zdobycie średniego wykształcenia. W lutym zaczynają się bezpłatne zajęcia Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych ŻAK. Warto się pospieszyć, bo z początkiem września wchodzi w życie reforma przywracająca czteroletni tryb kształcenia.

Autor: Dagmara Kliknięć: 575 Komentarzy: 4

W ostatnich dniach opolscy policjanci zatrzymali dwóch Ukraińców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Obaj mężczyźni stracili już prawo jazdy. Teraz zajmie się nimi sąd.

Autor: Majlan Kliknięć: 3632 Komentarzy: 24

W 15 kolejce I Ligi Futsalu, Berland podejmował u siebie drużynę z 3 miejsca w tabeli. Niestety szczęście nie dopisało naszym sąsiadom i musieli uznać wyższość rywali w tym meczu. Przegrane spotkanie 3:4 boli, tym bardziej, iż walka toczyła się na równym poziomie i do ostatniego gwizdka.

Autor: Sportowy Krecik Kliknięć: 1934 Komentarzy: 0

O pogodzie, która sprzyja służbom kryzysowym, o zagrożeniach płynących z zaniedbanych rowów melioracyjnych i stanie prac przy likwidacji nielegalnych składowisk niebezpiecznych odpadów rozmawialiśmy z wicedyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w opolskim urzędzie wojewódzkim - Stanisławem Potońcem.

Autor: jaceksz Kliknięć: 679 Komentarzy: 0

W niedzielę we własnej hali futsaliści Odry podejmowali Piast Gorzów Śląski. Wysoka wygrana opolan 10:0 i dopisanie sobie kompletu punktów po tym meczu, zdecydowanie przybliża naszą ekipę do walki o 1 ligę.

Autor: Sportowy Krecik Kliknięć: 2178 Komentarzy: 0

Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje jeszcze w tym roku rozmieścić blisko 20 internetowych kamer na drogach naszego regionu. Urządzenia będą pokazywać aktualny obraz danego odcinka trasy online.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 6174 Komentarzy: 22

Około 6 rano kierowca samochodu osobowego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał do rowu. Zdarzenie zakończyło się mandatem.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 9927 Komentarzy: 16

Wczoraj w nocy w miejscowości Rudziczka w powiecie prudnickim wóz strażacki - z nieustalonych na razie przyczyn - zjechał do rowu, po czym dachował. Obrażenia odniosło 4 strażaków.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 12697 Komentarzy: 17

Siatkarki Opolskiej Politechniki przegrały po tie-breaku 2:3 z Karpatami Krosno. Po ciężkim i wyczerpującym pojedynku niestety opolanki przegrały, lecz nie mogą sobie zarzucić braku walki i determinacji, ponieważ do ostatniego punktu nie wiadomo było kto zwycięży. Akademiczki z Opola zajmują obecnie 7 miejsce z dorobkiem 24 punktów.

Autor: Sportowy Krecik Kliknięć: 3422 Komentarzy: 3

Dziś o godzinie 15.00 z Placu Wolności w Opolu wyruszył przemarsz przeciwników Dużego Opola. Manifestujący przeszli pod opolski ratusz, katedrę i Opolski Urząd Wojewódzki, gdzie zapalili znicze. Mieszkańcy gminy Dobrzeń Wielki zdecydowali się na protest mimo trwającej ciszy mediacyjnej.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 10749 Komentarzy: 51

Dziś około godziny 14.00 w Brzegu 4 osoby zatruły się tlenkiem węgla. Dwie z nich znaleziono nieprzytomne. Na miejsce wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 1607 Komentarzy: 11

Zarządca nieruchomości chce odciąć wodę lokatorom budynku przy ulicy Komara w Opolu. Powodem ma być brak uiszczania przez nich opłat przez dwa lata. Mieszkańcy z kolei mówią, że za wodę płacili. Trwa zawiły konflikt w tej sprawie.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 9325 Komentarzy: 38

Tegoroczna zima dała się we znaki drogowcom. Intensywne opady śniegu wpłynęły na koszt utrzymania porządku na ciągach komunikacyjnych w regionie. Zarząd Dróg Wojewódzkich podliczył wydatki.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 10119 Komentarzy: 43

W maju na opolskim rynku odbędą się ogólnopolskie zawody strażackie Firefighter Combat Challenge. Impreza będzie połączona z rodzinnym, dwudniowym piknikiem.

Autor: Majlan Kliknięć: 12920 Komentarzy: 3

Chmura tagów