www.24opole.pl Strona główna Dodaj 24opole.pl do zakładek Ustaw 24opole.pl jako stronę startową Wiadomości Rozrywka w Opolu i okolicach Darmowa Poczta email Baza Firm Darmowe Ogłoszenia Opole i opolskie Informacje Opole Mapa Strony
 
 
Załóż konto
 

27

Wrz

2016

Powstanie pomnik upamiętniający bohaterstwo uczestników rewolucji węgierskiej

Z okazji 60 - lecia rewolucji węgierskiej oraz roku przyjaźni polsko - węgierskiej władze miasta postanowiły stworzyć miejsce, które stanie się symbolem wydarzeń ważnych dla Węgrów.
Autor: Greg Kliknięć: 890 Komentarzy: 3 Czytaj całość >>

27

Wrz

2016

Zderzenie dwóch ciężarówek i osobówki w Namysłowie

Przed godziną 9:30 na ulicy Jana Pawła II w Namysłowie doszło dziś do zderzenia trzech pojazdów. Jedna osoba została ranna. O zdarzeniu poinformował nas Czytelnik, który wysłał zdjęcie na maila news@24opole.pl.
Autor: Majlan Kliknięć: 2001 Komentarzy: 4 Czytaj całość >>

27

Wrz

2016

Prezydent Andrzej Duda z wizytą na Opolszczyźnie

Prezydent RP odwiedził Barut i Strzelce Opolskie, ma też odwiedzić Górę Św. Anny. To pierwsza wizyta głowy państwa w tej kadencji na Opolszczyźnie.
Autor: Greg Kliknięć: 5804 Komentarzy: 51 Czytaj całość >>

27

Wrz

2016

Sędzia Anna Maria Wesołowska w Opolu z wykładem o cyberprzemocy

Anna Maria Wesołowska, sędzia w stanie spoczynku - znana m.in. z programu telewizyjnego - opowiadała dziś opolanom o niebezpieczeństwach czyhających na dzieci w Internecie. Wykład był częścią zorganizowanej przez Wyższa Szkołę Bankową w Opolu oraz Sąd Okręgowy w Opolu konferencji "Cyberprzemoc, handel ludźmi, dopalacze... - nowe zagrożenia i wyzwania dla wychowania oraz bezpieczeństwa".
Autor: Majlan Kliknięć: 1990 Komentarzy: 12 Czytaj całość >>

27

Wrz

2016

14 lat więzienia za zabójstwo Wiktorii z Krapkowic

18-letni Artur W. spędzi za kratkami 14 lat, ma też zapłacić rodzicom Wiktorii 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Skazanego za zabójstwo nie było dziś podczas odczytywania wyroku - decyzją sądu pozostał w areszcie.
Autor: Greg Kliknięć: 10605 Komentarzy: 52 Czytaj całość >>

27

Wrz

2016

Radni sejmiku apelują do NFZ i rządu o zwiększenie kontraktów

Sejmik Województwa Opolskiego zaapelował dziś do premier Beaty Szydło oraz Narodowego Funduszu Zdrowia o zwiększenie puli pieniędzy przeznaczanej na leczenie mieszkańców naszego województwa.
Autor: Majlan Kliknięć: 274 Komentarzy: 3 Czytaj całość >>

27

Wrz

2016

Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką i spłonął. Jedna osoba nie żyje.

Młody kierowca samochodu osobowego zginął na miejscu po zderzeniu z ciężarówką. W wyniku uderzenia jego samochód zapalił się.
Autor: Greg Kliknięć: 17282 Komentarzy: 12 Czytaj całość >>

27

Wrz

2016

Zuzanna Donath-Kasiura: Dni Kultury Niemieckiej z roku na rok się rozrastają.

Zbliżają się wielkimi krokami 13. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim. Impreza to ponad miesiąc wydarzeń kulturalnych związanych z promowaniem niemieckiej kultury w naszym regionie.
Autor: Maria Honka Kliknięć: 501 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

26

Wrz

2016

Uniwersytet Opolski musi zebrać brakujące 6 mln zł na utworzenie kierunku lekarskiego

W Sali Plafonowej Uniwersytetu Opolskiego odbyło się wczoraj spotkanie kapituły na rzecz utworzenia kierunku lekarskiego na UO z przedsiębiorcami. Miało ono służyć pozyskaniu brakujących kilku milionów na wkład własny, który jest niezbędny do dokończenia procedury. Jak słyszymy, rozmowy przybliżają uczelnię do zebrania wymaganej kwoty.
Autor: Majlan Kliknięć: 1619 Komentarzy: 88 Czytaj całość >>

26

Wrz

2016

Grzegorz Zwolak: Jaki, Duda, Sanocki i Kostuś dokonali zamachu na prawa kobiet

Grzegorz Zwolak podsumował dziś zbiórkę podpisów pod projektem ustawy aborcyjnej autorstwa komitetu "Ratujmy Kobiety". Jest on dużo bardziej liberalny względem ustawy proponowanej przez komitet „Stop Aborcji”, który, przypomnijmy, chce całkowitego zakazu przerywania ciąży i kar kilkuletniego więzienia za spowodowanie śmierci nienarodzonego dziecka.
Autor: Majlan Kliknięć: 3991 Komentarzy: 16 Czytaj całość >>

26

Wrz

2016

Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim już po raz trzynasty

W tym roku organizatorzy przygotowali około 30 różnych wydarzeń, z których będzie można korzystać przez ponad 1,5 miesiąca. Nie zabraknie koncertów, spotkań autorskich i słynnego święta piwa – Oktoberfestu.
Autor: Greg Kliknięć: 1708 Komentarzy: 63 Czytaj całość >>

26

Wrz

2016

Zasnął za kierownicą dostawczaka i staranował zaparkowane auta

38-letni kierowca samochodu dostawczego staranował dwa samochody, zaparkowane na chodniku, po czym sam wpadł do rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Autor: Greg Kliknięć: 11376 Komentarzy: 26 Czytaj całość >>

26

Wrz

2016

Raperzy z Opola wypuścili singiel promujący ich płytę

AFER4 – pod tą tajemniczą nazwą kryją się historie trzech raperów z Opola, którzy swoje przeżycia przelewają na mikrofon. „PLM” „Woytaz WTZ” oraz „Sikor” występowali już m.in. przed takimi artystami, jak PiH, Molesta Ewenement, Trzeci Wymiar, Peja czy Płomień 81. Dziś szerokiemu gronu odbiorców prezentują klip promujący ich przyszłoroczną płytę.
Autor: Majlan Kliknięć: 20199 Komentarzy: 27 Zobacz video >>

26

Wrz

2016

Futsaliści z Komprachcic remisują na inaugurację

Futsaliści Berlandu Komprachcice zdobyli pierwszy punkt na inaugurację rozgrywek. Opolski pierwszoligowiec zremisował u siebie 3:3 z Futsalem Nowiny. Do zwycięstwa zabrakło niewiele.
Autor: Dżacheć Kliknięć: 1112 Komentarzy: 40 Czytaj całość >>

26

Wrz

2016

Witold Zembaczyński: Lista Opolskich Misiewiczów zdecydowanie będzie się jeszcze rozrastała.

Od chwili opublikowania przez opolskie koło partii .Nowoczesna listy Opolskich Misiewiczów mija równo tydzień, a temat wciąż budzi emocje. Jak podkreślają autorzy listy, z pewnością będzie się jeszcze rozrastała.
Autor: Maria Honka Kliknięć: 2489 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

26

Wrz

2016

Buspas na ul. Spychalskiego także dla taksówek i rowerzystów

Na ulicy Spychalskiego został oddany do użytku pas dla autobusów, taksówek i rowerzystów. - To ukłon w stronę komunikacji zbiorowej i cyklistów – słyszymy w Miejskim Zarządzie Dróg w Opolu.
Autor: Majlan Kliknięć: 7525 Komentarzy: 75 Czytaj całość >>

26

Wrz

2016

WIK informuje o płukaniu sieci wodociągowej

Autor: Greg Kliknięć: 3975 Komentarzy: 2 Czytaj całość >>

25

Wrz

2016

Ponad półtonowa dynia na II Festiwalu Dyni w Krapkowicach!

Aż 536.4 kilograma ma dynia wyhodowana przez Dominik Kędziaka pochodzącego z Kurówka pod Bełchatowem. Jest to najwięcej ważące warzywo spośród wszystkim 13 okazów, które stanęły dziś do rywalizacji o tytuł najcięższej dyni II edycji krapkowickiego Festiwalu Dyni "Bania Fest". Wydarzenie odbywa się na parkingu za budynkiem starostwa powiatu krapkowickiego.
Autor: Majlan Kliknięć: 8511 Komentarzy: 14 Czytaj całość >>

25

Wrz

2016

Orlik po raz drugi wygrywa u siebie

Hokeiści PGE Orlika Opole kontynuują zwycięską serię. Na własnym lodowisku opolanie pokonali GKS Katowice 4:2. Podobnie jak w poprzednim meczu – ze Stoczniowcem - szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść gospodarzy dopiero w końcówce pojedynku.
Autor: Dżacheć Kliknięć: 536 Komentarzy: 2 Czytaj całość >>

25

Wrz

2016

MKS bez punktów z Bytowa

Pierwszoligowy MKS Kluczbork uległ w meczu wyjazdowym Bytovii Bytów 0:2 w meczu 10. kolejki, choć opolscy piłkarze byli bliscy sprawienia niespodzianki. Ta porażka kosztuje biało – niebieskich przesunięcie w tabeli do strefy spadkowej.
Autor: Dżacheć Kliknięć: 376 Komentarzy: 2 Czytaj całość >>

25

Wrz

2016

Tłumy strzelczan na Powiatowym Święcie Chleba 2016

Setki mieszkańców Strzelec Opolskich przybyły dziś do Parku Miejskiego, by wspólnie obchodzić Powiatowe Święto Chleba 2016. Z pewnością nikt nie wrócił do domu z pustym żołądkiem, gdyż pysznych wypieków nie brakowało!
Autor: Majlan Kliknięć: 1400 Komentarzy: 4 Czytaj całość >>

25

Wrz

2016

Tumany kurzu i ryk motocykli na poligonie w Winowie

Blisko 200 zawodników rywalizuje dziś na poligonie w Winowie w ramach V eliminacji Pucharu Śląska i Opolszczyzny „Cross Country 2016”. Zmagania crossowców obserwują setki kibiców, którym nie straszny wszechobecny kurz, piach i ryk szybkich motocykli.
Autor: Majlan Kliknięć: 1876 Komentarzy: 14 Czytaj całość >>

25

Wrz

2016

Szkoła przeniesiona do domu - czym jest edukacja domowa?

W Polsce edukacja domowa rozwija się i zyskuje nowych sympatyków. Dziesięć lat temu dzieci uczących się w domu było zaledwie około 50 w całym kraju. Dziś to już grupa ponad 7300 osób. Temat budzi kontrowersje, ponieważ znajdują się zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy takiego sposobu nauczania.
Autor: Greg Kliknięć: 1522 Komentarzy: 6 Czytaj całość >>

25

Wrz

2016

Młodzi piłkarze z Polski i Czech rywalizują w turnieju Sindbad Cup

W opolskim Centrum Sportu trwa właśnie druga edycja turnieju piłki nożnej Sindbad Cup, przeznaczonego dla zawodników z rocznika 2005 i młodszych. Mimo młodego wieku graczy, emocji na boisku nie brakuje!
Autor: Majlan Kliknięć: 536 Komentarzy: 0 Czytaj całość >>