Znajdź wiadomość

Thursday, 07 czerwca 2016

Autor: Misiek Kliknięć: 3135 Zdjęc: 63

Wczoraj odbył się ostatni koncert w ramach 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Podczas trwania całego festiwalu nie brakowało emocji, rozrywki i dawki dobrej, polskiej muzyki. Nie obyło się jednak bez wpadek, których nie dało się nie zauważyć.

Autor: Mery Kliknięć: 6570 Komentarzy: 18

- Słowo „alternatywa” w muzyce jest kojarzone z bardzo różnymi rzeczami. Te określenie często brzmi pozornie nieco strasznie, ale nie należy się go bać – mówi Pablopavo.

Autor: Majlan Kliknięć: 1270 Komentarzy: 0

- W mojej twórczości zrobiłam sobie mały skok w bok od zespołu Hey, gdyż chciałam spróbować czegoś nowego, innego. Tak właśnie narodziła się w 1996 roku płyta "Puk puk", utrzymana w zupełnie innych klimatach niż te nagrywane z moim rodzimym zespołem - mówi legendarna polska wokalistka w naszym studiu.

Autor: Majlan Kliknięć: 2468 Komentarzy: 0

- To, że się tutaj znalazłyśmy jest dla nas dużym zaszczytem i takim samym zaskoczeniem – mówią Zuzanna i Barbara Wrońskie, tworzące wspólnie duet Ballady i Romanse.

Autor: Majlan Kliknięć: 1900 Komentarzy: 2

- Wszystko to, co siedzi we mnie, wyrzucam w swoich piosenkach – mówi w rozmowie z naszym reporterem Ralph Kamiński, który wystąpił dziś w opolskim amfiteatrze podczas koncertu alternatywnego 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Autor: Majlan Kliknięć: 2031 Komentarzy: 3

- Dwa lata temu na opolskich Debiutach śpiewałam piosenkę Czesława Niemena, teraz wracam tu z własnym materiałem - mówi wokalistka.

Autor: Greg Kliknięć: 4831 Komentarzy: 1

Thursday, 06 czerwca 2016

To już 10 lat działalności Filharmonii Dowcipu, która edukuje Polaków z muzyki klasycznej w barwny sposób łącząc to z humorem.

Autor: Greg Kliknięć: 1694 Komentarzy: 0

- Jeszcze przed przyjazdem do Opola umówiliśmy się na wspólne próby w przyszłym tygodniu. Musimy zastanowić się nad tym, jak będzie wyglądać nasza kolejna płyta - mówi Radosław Łukasiewicz, lider zespołu Pustki.

Autor: Majlan Kliknięć: 886 Komentarzy: 0
Autor: Misiek Kliknięć: 5287 Zdjęc: 100
Autor: Misiek Kliknięć: 3700 Zdjęc: 70

-Mam bardzo mocny głos i w związku z tym nie dostałam się do chóru kościelnego. Przekrzykiwałam wszystkich, choć nie robiłam tego celowo – mówi Doda w naszym festiwalowym studiu.

Autor: Majlan Kliknięć: 8298 Komentarzy: 20

"Jesteś bohaterem" - to przebój Michała Szpaka, który podbił serca publiczności. Artysta zdobył Grand Prix tegorocznego festiwalu.

Autor: Greg Kliknięć: 11987 Komentarzy: 87

- Używana dziś wszechobecnie elektronika pozwala na wydobycie w studio walorów, których pewni wykonawcy nie posiadają – takich, jak na przykład umiejętność czystego śpiewu. – mówi Sławomir Kowalewski, lider Trubadurów.

Autor: Majlan Kliknięć: 1357 Komentarzy: 0

- Przyjazd do Opola zawsze jest dla mnie swego rodzaju świętem. Mogę się ubrać w elegancką sukienkę i zaśpiewać na scenie, na której wystąpiło mnóstwo kultowych artystów - mówi Patrycja Markowska.

Autor: Majlan Kliknięć: 1701 Komentarzy: 0

Marta Zalewska – reprezentantka Opola podczas konkursu Debiutów i uczestniczka dzisiejszej Filharmonii Dowcipu Waldemara Malickiego – opowiedziała nam o odwadze, jakiej wymagają występy m.in. na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Autor: Majlan Kliknięć: 494 Komentarzy: 0

Thursday, 05 czerwca 2016

„Artysta bez granic” to doroczne wyróżnienie TVP Polonia przyznawane od 2003 roku najpopularniejszemu polskiemu artyście poza granicami kraju. W tym roku wyróżnienie trafiło w ręce twórców Filharmonii Dowcipu.

Autor: Greg Kliknięć: 1651 Komentarzy: 3

Czternaście odcinków specjalnych, 130 załóg i 2 dni jazdy w upale ulicami Opola i okolic. Tak minął 47. Rajd Festiwalowy. Pierwszy na mecie był zespół Automasterklubu Subaru Legacy: Oktawian Ostrowicz i Marcin Nanys.

Autor: Mery Kliknięć: 7830 Komentarzy: 4

Założona dziewiętnaście lat temu przez Tadeusza Pabisiaka Opolska Aleja Gwiazd wzbogaciła się dziś o odcisk dłoni Michała Szpaka.

Autor: Mery Kliknięć: 7416 Komentarzy: 60

Zespół Varius Manx odsłonił dziś w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki swoją gwiazdę. Jak zawsze przy tej uroczystości, o nietypowe aranżacje utworów honorowanego artysty zadbał Akademicki Chór Politechniki Opolskiej.

Autor: Majlan Kliknięć: 3403 Komentarzy: 2

- 25 lat temu Opole faktycznie było trampoliną, to było bardzo nobilitujące. Teraz jest trochę inaczej - mówi Robert Janowski w naszym festiwalowym studiu.

Autor: Greg Kliknięć: 2228 Komentarzy: 0

Fundacja Piersi ma pomagać potrzebującym dzieciom, które dzięki muzykom będą mogły uczestniczyć w imprezach artystycznych czy sportowych.

Autor: Greg Kliknięć: 2447 Komentarzy: 4

Na opolskim festiwalu Teleexpress świętuje swoje 30-lecie. Serwis informacyjny nieodłącznie związany jest z promowaniem artystów.

Autor: Greg Kliknięć: 1432 Komentarzy: 0
Autor: Misiek Kliknięć: 3650 Zdjęc: 96
Autor: Misiek Kliknięć: 4077 Zdjęc: 111

W rozmowie z naszym reporterem Michał Szpak, zdobywca tegorocznej SuperJedynki w kategorii SuperArtysta, opowiedział nieco o swojej twórczości.

Autor: Majlan Kliknięć: 3610 Komentarzy: 12

- Dla mnie występ na dużym festiwalu, jakim niewątpliwie jest ten w Opolu, to niemała nobilitacja. Mogę wówczas zaprezentować moją twórczość szerszemu gronu – mówi Marcelina.

Autor: Majlan Kliknięć: 1670 Komentarzy: 0

- Mamy taki system, że najpierw Robert przynosi temat na utwór, który potem ulega wstępnej obróbce. Następnie pracujemy nad dalszą częścią piosenki - dochodzi tekst i wokal - mówią członkowie zespołu.

Autor: Majlan Kliknięć: 712 Komentarzy: 1

- Dla wybitnej osobowości - artystki, której przeboje śpiewają kolejne pokolenia - to dedykacja dla Haliny Frąckowiak.

Autor: Greg Kliknięć: 1232 Komentarzy: 2

Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk - członkowie zespołu Kombii, który zdobył dziś SuperJedynkę w kategorii SuperZespół - zapytani o to, czy współpraca z Agnieszką Chylińską, z którą wspólnie tworzyli niegdyś grupę O.N.A, jest jeszcze możliwa odpowiadają, że takowej nie wykluczają.

Autor: Majlan Kliknięć: 3466 Komentarzy: 3

"Piasek" zdobył statuetkę SuperAlbumu w koncercie SuperPremier. Co ciekawe - rywalizował z Anią Dąbrowską, z którą wspólnie pracuje nad nową płytą.

Autor: Greg Kliknięć: 1476 Komentarzy: 1

Szklana statuetka - specjalna nagroda Narodowego Centrum Polskiej Piosenki trafiła w ręce Stanisławy Celińskiej.

Autor: Greg Kliknięć: 3803 Komentarzy: 1

Ania Dąbrowska rywalizowała ze Stanisławą Celińską o tytuł SuperArtystki w sobotnim koncercie SuperPremier 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.

Autor: Greg Kliknięć: 1179 Komentarzy: 1

Thursday, 04 czerwca 2016

SuperJedynkę w kategorii SuperArtysta w sieci otrzymała Sarsa.

Autor: Majlan Kliknięć: 1439 Komentarzy: 1

Reprezentant Polski podczas ostatniego konkursu Eurowizji zdobył nagrodę SuperArtysty w koncercie SuperPremier.

Autor: Greg Kliknięć: 1823 Komentarzy: 1

SuperJedynkę w kategorii SuperZespół na 53. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu otrzymał zespół Kombii.

Autor: Majlan Kliknięć: 3147 Komentarzy: 6

Nagroda specjalna Radia Opole trafiła w ręce kapeli Wilki.

Autor: Greg Kliknięć: 1380 Komentarzy: 2

Robert Janson odebrał nagrodę za najlepszą muzykę, Jacek Szymczakiewicz za najlepszy tekst, a cały zespół Varius Manx został uhonorowany nagrodą specjalną Polskiego Radia.

Autor: Greg Kliknięć: 1148 Komentarzy: 2

Artysta zdobył najwięcej głosów publiczności w koncercie SuperPremier podczas trwającego 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Autor: Greg Kliknięć: 6073 Komentarzy: 0

- Muszę być umalowana, uczesana, wyjść na scenę w szpilkach i potem wystać w nich przy mikrofonie - mówi Kasia Kowalska w naszym festiwalowym studiu.

Autor: Greg Kliknięć: 1738 Komentarzy: 13
Autor: NorbiS Kliknięć: 5716 Zdjęc: 86

Stanisław Soyka w naszym festiwalowym studiu opowiedział o swoim kontakcie z publicznością oraz o nadchodzącej płycie z gambijskim artystą Bubą Kuyateh.

Autor: Majlan Kliknięć: 1598 Komentarzy: 3

W Alei Gwiazd Polskiej Piosenki na opolskim rynku odsłonięto dziś kolejną gwiazdę. Tym razem uhonorowany został Michał Wiśniewski, lider zespołu Ich Troje. Artystę gromkimi brawami oraz okrzykami przywitała grupka fanów.

Autor: Majlan Kliknięć: 2162 Komentarzy: 2

Majka Jeżowska była jednym z gości drugiego dnia Kawiarenki z Gwiazdami zlokalizowanej na opolskim rynku. Wokalistka kilka chwil wcześniej odsłoniła także swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki przy ratuszu.

Autor: Majlan Kliknięć: 1266 Komentarzy: 0

- 2013 rok przyniósł ogromny sukces w naszej karierze. To właśnie tu, w Opolu, otrzymaliśmy wówczas 2 SuperJedynki – w kategoriach SuperZespół oraz SuperWystęp. Opolska publiczność jest wspaniała, a tutejszy amfiteatr magiczny – mówi Tomasz Szczepanik, wokalista zespołu Pectus.

Autor: Majlan Kliknięć: 1660 Komentarzy: 0

Dwie wielkie wokalistki - Halina Frąckowiak oraz Majka Jeżowska odsłoniły dziś swoje gwiazdy w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki na opolskim rynku.

Autor: Majlan Kliknięć: 2245 Komentarzy: 5

- Powinniśmy umieć mówić po angielsku, ale jednak radzę młodym muzykom, by śpiewali po polsku. Da się wykonywać dobre utwory w naszym języku, czasem wystarczy po prostu nieco inaczej podejść do muzyki – mówi Ireneusz Dudek w rozmowie z naszym reporterem.

Autor: Majlan Kliknięć: 930 Komentarzy: 0

Gościem naszego studia festiwalowego był Radek Kobiałko – reżyser trzech tegorocznych koncertów. Jak sam wspomina, swoją przygodę z Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu zaczynał od... pomocy przy budowie scenografii ponad 20 lat temu.

Autor: Majlan Kliknięć: 3859 Komentarzy: 0

- Nie wyobrażam sobie, bym miała przestać śpiewać – mówi Halina Frąckowiak, niezwykle utalentowana wokalistka, autorka m.in. takich przebojów, jak "Napisz, proszę" czy "Bądź gotowy dziś do drogi".

Autor: Majlan Kliknięć: 1375 Komentarzy: 1

- Debiuty to nie wszystko. Trochę "walczymy" z różnego rodzaju telewizyjnymi talent show, wieloma festiwalami - mówi Justyna Panfilewicz, która razem z Mariuszem Wawrzyńczykiem zwyciężyła ubiegłoroczne Debiuty.

Autor: Greg Kliknięć: 1516 Komentarzy: 0

Rajd Festiwalowy, możliwość spotkania największych polskich gwiazd piosenki oraz wspólne oglądanie wieczornych koncertów – to główne atrakcje, jakie czekają dziś na opolan w ramach 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Autor: Majlan Kliknięć: 7936 Komentarzy: 4
Autor: Misiek Kliknięć: 2607 Zdjęc: 52

- Dla nas wygraną było to, że tu jesteśmy wśród tylu artystów - mówi zaskoczona Daria Zawiałow, zdobywczyni dwóch nagród w piątkowym koncercie Debiutów.

Autor: Greg Kliknięć: 4176 Komentarzy: 1

Naprawdę nazywa się Łukasz Federkiewicz, do tej pory można go było usłyszeć m.in. w programie Must Be The Music.

Autor: Greg Kliknięć: 5096 Komentarzy: 0

23-letnia wokalistka wygrała tegoroczne Debiuty, zgarniając statuetkę opolskiej Karolinki. Zawiałow jest też laureatką nagrody Polskiego Radia.

Autor: Greg Kliknięć: 5979 Komentarzy: 2
Autor: Misiek Kliknięć: 4863 Zdjęc: 233

Thursday, 03 czerwca 2016

Przy opolskim ratuszu przygotowano telebim oraz ponad 100 miejsc siedzących dla wszystkich chętnych do wspólnego oglądania 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Niestety, nie obyło się bez problemów technicznych – przez pierwsze 35 minut transmisji występowały kłopoty z obrazem oraz dźwiękiem.

Autor: Majlan Kliknięć: 1544 Komentarzy: 3

- Najlepiej czuję się na scenie - w teatrze i na koncertach, choć coraz bardziej przyzwyczajam się do pracy na planie - mówi Opolanka w naszym festiwalowym studiu.

Autor: Greg Kliknięć: 5206 Komentarzy: 9

Koncert piosenek filmowych „Ta noc do innych jest niepodobna”. Druga część wieczoru to koncert debiutantów, którzy - wyjątkowo - wystąpią na deskach opolskiego amfiteatru z własnym repertuarem.

Autor: Greg Kliknięć: 7091 Komentarzy: 44

"Szczęśliwego Nowego Jorku" - to utwór, który Artur Gadowski z kolegami z zespołu wykona w piątkowy wieczór. O kulisach powstawania przeboju opowiada wokalista Iry.

Autor: Greg Kliknięć: 1822 Komentarzy: 3

Prezydent Opola mówi o współpracy miasta z telewizją, której efektem jest kolejny Krajowy Festiwal Piosenki, wspomina też pierwszy festiwal, na którym był.

Autor: Greg Kliknięć: 2396 Komentarzy: 7

W ramach tegorocznej edycji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu mieszkańcy miasta mają możliwość spotkania z najznamienitszymi artystami rodzimej sceny. Dziś gośćmi Artura Orzecha był m.in. Robert Gawliński oraz Krzysztof Dzikowski.

Autor: Majlan Kliknięć: 1546 Komentarzy: 4

Krzysztof Dzikowski - autor tekstów takich hitów, jak „Anna Maria“, „Tak bardzo się starałem“ czy „Ciągle pada“ oraz zespół Elektryczne Gitary odsłonili dziś swoje gwiazdy w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki na opolskim rynku. Jak co roku, o niezwykle oryginalne aranżacje przebojów wyróżnionych artystów zadbał Akademicki Chór Politechniki Opolskiej.

Autor: Majlan Kliknięć: 3147 Komentarzy: 2

- Kiedy w 1996 roku zaśpiewaliśmy w Opolu "Orła cień" publiczność nie chciała nas wypuścić ze sceny - wspomina Kasia Stankiewicz 20 lat po debiucie w opolskim amfiteatrze.

Autor: Greg Kliknięć: 1766 Komentarzy: 4

- Kiedyś były tylko dwie garderoby - damska i męska i wszyscy przebierali się razem, był też bar, w którym spotykali się wszyscy po koncertach. To bardzo integrowało - wspomina Małgorzata Ostrowska w naszym festiwalowym studiu.

Autor: Greg Kliknięć: 2040 Komentarzy: 4

Choć pochodzi z okolic Raciborza, to Opole odwiedzała często. Anna Wyszkoni w tym roku obchodzi 20-lecie pracy artystycznej.

Autor: Greg Kliknięć: 3366 Komentarzy: 4

"Przez dziewczyny" - to kawałek, z jakim wystąpią Wilki podczas tegorocznego festiwalu. Jak powstał ten utwór, czym był zainspirowany? Dowiecie się z rozmowy z Robertem Gawlińskim.

Autor: Greg Kliknięć: 1824 Komentarzy: 7
Autor: Dżacheć Kliknięć: 4584 Zdjęc: 143

W 1985 roku Mietek Szcześniak wygrał Debiuty, które wtedy organizowano na deskach Teatru im. Kochanowskiego. - To otworzyło przede mną muzyczny świat - mówi artysta.

Autor: Greg Kliknięć: 1298 Komentarzy: 4

Tegoroczny festiwal otworzy koncert piosenek filmowych „Ta noc do innych jest niepodobna”. Nietypowo rozpoczną go wszyscy wykonawcy występujący w piątkowych koncertach, śpiewając utwór „W życiu piękne są tylko chwile”. Stanisława Soykę i Natalię Przybysz widzowie usłyszą w utworze „Są na tym świecie rzeczy”, a Justynę Panfilewicz i Mariusza Wawrzyńczyka, zwycięzców zeszłorocznych Debiutów, w piosence „Świecie nasz”.

Autor: Greg Kliknięć: 3429 Komentarzy: 20

Thursday, 02 czerwca 2016

Krzysztof Cugowski wydał płytę ze swoimi trzema synami - dobrze znanymi Piotrem i Wojtkiem oraz... Krzysztofem juniorem.

Autor: Greg Kliknięć: 3161 Komentarzy: 30

"Z całych sił" - to kawałek, z jakim wystąpi Szymon Chodyniecki na deskach opolskiego amfiteatru w sobotnim koncercie SuperPremier.

Autor: Greg Kliknięć: 2441 Komentarzy: 6

Kasia Wilk wystąpi w sobotnim koncercie SuperPremier z piosenką "Światłocień", promującą kolejną płytę artystki.

Autor: Greg Kliknięć: 1588 Komentarzy: 19

"Słodkiego, miłego życia", "Królowie życia", "Nasze randez vous" - to hity, stworzone przez duet Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk, założycieli grupy Kombii.

Autor: Greg Kliknięć: 1533 Komentarzy: 23
Autor: Dżacheć Kliknięć: 4153 Zdjęc: 83

Artysta wiele razy koncertował w Opolu, teraz po raz pierwszy wystąpi podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.

Autor: Greg Kliknięć: 4374 Komentarzy: 4

Thursday, 01 czerwca 2016

Pierwsze kroki na deskach opolskiego amfiteatru stawiał w 2000 roku z zespołem Sami, potem został wokalistką zespołu Feel. W naszym studiu gościł Piotr Kupicha.

Autor: Greg Kliknięć: 4352 Komentarzy: 36

Tancerze z pochodniami będą towarzyszyć Justynie Steczkowskiej podczas występu na opolskim festiwalu.

Autor: Greg Kliknięć: 1189 Komentarzy: 10

Thursday, 30 maja 2016

Pierwsi artyści są już w Opolu. W poniedziałek po południu w amfiteatrze ruszyły pierwsze próby - do koncertu Debiutów.

Autor: Greg Kliknięć: 6533 Komentarzy: 23