Znajdź wiadomość

Thursday, 09 czerwca 2014

Gala jubileuszowa zakończyła 51. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Wystąpiły na niej gwiazdy polskiej estrady dwóch pokoleń - od Zbigniewa Wodeckiego, Krystyny Prońko czy Magdy Umer po Kamila Bednarka.

Autor: Greg Kliknięć: 3356 Komentarzy: 22

Thursday, 08 czerwca 2014

- My młodzi ludzie nie doceniamy tego, bo nie wiemy jak to jest stracić wolność - mówi wokalista w przerwie jubileuszowej gali "25 lat! Wolność - kocham i rozumiem".

Autor: Greg Kliknięć: 4469 Komentarzy: 25
Autor: Dżacheć Kliknięć: 7490 Zdjęc: 127
Autor: Dżacheć Kliknięć: 4674 Zdjęc: 236

Ikona polskiej muzyki rozrywkowej Maryla Rodowicz podczas koncertu SuperJedynek otrzymała statuetkę "The SuperOne of Poland". Piosenkarka otrzymała też honorowe obywatelstwo miasta Opola.

Autor: Greg Kliknięć: 2967 Komentarzy: 15

Pierwsza SuperJedynka trafiła w ręce kapeli Piersi w kategorii zespół, ale to nie jedyna statuetka, którą podczas SuperJedynkowego wieczoru odebrał Adam Asanov.

Autor: Greg Kliknięć: 3501 Komentarzy: 27

Thursday, 07 czerwca 2014

Piotr Kupicha odebrał statuetkę w wyjątkowym stylu, bowiem dostał ją z rąk... akrobatów. To kolejna nagroda koncertu SuperJedynek podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.

Autor: Greg Kliknięć: 2194 Komentarzy: 14

"Życie jest małą ściemniarą, wróblicą, wygą, cwaniarą. Plącze nam nogi i mówi idź! Nie wierz, nie ufaj mi!" - zabrzmiało w opolskim amfiteatrze chwilę po odebraniu nagrody dla Igora Herbuta w kategorii SuperArtysty.

Autor: Greg Kliknięć: 3435 Komentarzy: 0

Polskie gwiazdy tegorocznej Eurowizji odebrały w sobotni wieczór w Opolu statuetki "SuperGwiazd w Sieci".

Autor: Greg Kliknięć: 2135 Komentarzy: 4

Pochodząca z Czech wokalistka zdobyła nagrodę SuperAlbum podczas tegorocznego festiwalu za płytę (W)inna.

Autor: Greg Kliknięć: 2981 Komentarzy: 99

Adam Asanov odebrał od członków kabaretu Paranienormalni nagrodę dla SuperZespołu 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Autor: Greg Kliknięć: 1786 Komentarzy: 8

Joanna "Ruda" Czarnecka odebrała z rąk olimpijczyka Zbigniewa Bródki SuperJedynkę w kategorii SuperPrzebój.

Autor: Greg Kliknięć: 3658 Komentarzy: 1

"We mgle" to nowy utwór młodej wokalistki, z którym przyjechała na tegoroczny festiwal w Opolu.

Autor: Greg Kliknięć: 1652 Komentarzy: 2
Autor: Dżacheć Kliknięć: 5538 Zdjęc: 48

"Taki twój los" to zupełnie nowy kawałek Feela, który zwiastuje nową płytę zespołu. Dziś wieczorem usłyszy go opolska publiczność i widzowie TVP1.

Autor: Greg Kliknięć: 2669 Komentarzy: 3

Podczas piątkowego koncertu Ryszard Rynkowski oraz Jacek Cygan otrzymali nagrody "Gwiazdy Telewizji Polskiej". Rynkowski podkreśla, że to opolski festiwal otworzył mu drogę do kariery.

Autor: Greg Kliknięć: 1517 Komentarzy: 7
Autor: Dżacheć Kliknięć: 5101 Zdjęc: 110

Statuetka opolskiej "Karolinki" dla najlepszego tegorocznego debiutanta powędrowała w ręce Mateusza Ziółko. Wokalista zwyciężył koncert "SuperDebiuty z Niemenem – Świat nie zginie dzięki nim!"

Autor: Greg Kliknięć: 3297 Komentarzy: 2
Autor: Dżacheć Kliknięć: 5122 Zdjęc: 172

Thursday, 06 czerwca 2014

Piosenką "Ostatni raz" serca opolskiej publiczności i widzów telewizyjnej "Jedynki" podbiła Halina Mlynkova. Wokalistka odebrała nagrodę SuperPremiery im. Karola Musioła.

Autor: Greg Kliknięć: 3665 Komentarzy: 5

"Młody maj" Golec uOrkiestra - ubiegłoroczna SuperPremiera rozpoczęła tegoroczne święto polskiej piosenki w Opolu. W piątkowy wieczór publiczność w opolskim amfiteatrze i telewidzowie zobaczą koncert SuperPremier oraz SuperDebiuty z Niemenem - koncert zatytułowany "Świat nie zginie dzięki nim".

Autor: Greg Kliknięć: 2751 Komentarzy: 7

Dzisiejszy koncert SuperPremier wzbogaci artystycznie mini-recital Ryszarda Rynkowskiego oraz Jacka Cygana, który po raz pierwszy zmieni się z tekściarza w piosenkarza. Będą im towarzyszyć specjalni goście - Natalia Szroeder i Sylwia Grzeszczak.

Autor: Greg Kliknięć: 5659 Komentarzy: 8

Przed tegorocznymi wokalistami i wokalistkami, którzy biorą udział w konkursie „Debiutów” 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej nie lada wyzwanie. Przyjdzie im bowiem zmierzyć się z twórczością Czesława Niemena. Diana John, która wygrała opolskie eliminacje do tego konkursu zaśpiewa „Płonącą stodołę”. Jakie nastroje towarzyszą jej przed tym występem?

Autor: Mat Kliknięć: 2169 Komentarzy: 2

Thursday, 05 czerwca 2014

Dlaczego Joanna przestaje już reagować na własne imię?

Autor: Mat Kliknięć: 5437 Komentarzy: 19

Tegoroczni debiutanci podczas piątkowego koncertu na 51. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej zmierzą się z utworami Czesława Niemena. „Sen o Warszawie”, „Jednego serca” czy „Pod papugami” to duże wyzwania wokalne nawet dla doświadczonych artystów. Nad tegorocznymi debiutantami w Opolu czuwa córka legendarnego piosenkarza – Natalia Niemen.

Autor: Mat Kliknięć: 2836 Komentarzy: 12

Wokalista Adam Asanov śmieje się, że w opolskim amfiteatrze jest po raz drugi, bowiem kilkanaście dni temu koncertował tutaj podczas trasy z zespołem.

Autor: Greg Kliknięć: 3487 Komentarzy: 30

Thursday, 04 czerwca 2014

W serialu "Ranczo" siedzą na ławeczce pod wiejskim sklepikiem komentując bieżące wydarzenia. Ze specjalnym programem wystąpią podczas sobotniego kabaretonu na 51. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej.

Autor: Greg Kliknięć: 3990 Komentarzy: 21

Choć to Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, to Margaret zaśpiewa swój przebój po angielsku podczas tegorocznych SuperJedynek. Występ w legendarnym amfiteatrze jest dla niej nie lada przeżyciem, bo do tej pory "Opole" oglądała tylko w telewizji.

Autor: Greg Kliknięć: 3668 Komentarzy: 26

Satyryk zaśpiewa w opolskim amfiteatrze piosenkę "Czy te oczy mogą kłamać" wspólnie z Katarzyną Kwiatkowską. Wyjaśnia też, jaki był smak radzieckiego szampana i jak wspomina początki swojej pracy zawodowej.

Autor: Greg Kliknięć: 2561 Komentarzy: 4

- Śledziliśmy z daleka wydarzenia w Polsce, bo byliśmy wtedy w Stanach. Ale trzymaliśmy kciuki absolutnie. Zmieniła się sytuacja na tyle, że postanowiliśmy wracać natychmiast - wspomina zmianę ustroju Urszula. Artystka wystąpi na 51. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej podczas niedzielnej gali jubileuszowej.

Autor: Greg Kliknięć: 3123 Komentarzy: 145

Thursday, 03 czerwca 2014

We wtorkowe przedpołudnie ruszyły pierwsze próby do 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Jako pierwszy na warsztat wzięty został koncert zaplanowany na niedzielę, a więc galę "25 lat! Wolność - kocham i rozumiem!".

Autor: Mat Kliknięć: 5205 Komentarzy: 28