Znajdź wiadomość

Wzrost liczby urodzeń dzieci, większa sprzedaż detaliczna i spadek wypłacanych świadczeń z pomocy społecznej - to efekty programu "Rodzina 500+". Podsumowano pierwszy rok po wdrożeniu systemu wsparcia dla rodzin.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 4200 Komentarzy: 20

Możliwe, że już w lipcu ruszy budowa gazociągu na odcinku Zdzieszowice – Wrocław. Inwestycja ma zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne kraju. Wojewoda Opolski właśnie wydał pozytywną decyzję.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 5249 Komentarzy: 33

PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiada, że w ramach Krajowego Programu Kolejowego na Opolszczyźnie poprawi się komfort obsługi na stacjach i przystankach, skróci się także czas przejazdu.

Autor: Majlan Kliknięć: 1720 Komentarzy: 8

W ramach ustawy o Narodowym Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego prowadzone są konsultacje. Głównym celem powstania programu jest wsparcie i wzmocnienie przywilejów organizacji pozarządowych.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 538 Komentarzy: 2

Opolski biskup zabrał publicznie głos w sprawie protestu głodowego, będącego skutkiem powiększenia Opola. Poniżej publikujemy treść jego apelu.

Autor: Greg Kliknięć: 12290 Komentarzy: 70

O godzinie 7 w noworoczny poranek do Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim – gdzie od blisko tygodnia trwa protest głodowy przeciwników powiększenia Opola – przyjechali Adrian Czubak, wojewoda opolski oraz wicewojewoda Violetta Porowska.

Autor: Majlan Kliknięć: 12668 Komentarzy: 54

Adrian Czubak, wojewoda opolski, wraz z wicewojewodą Violettą Porowską przekazują czytelnikom portalu 24Opole świąteczne życzenia.

Autor: Majlan Kliknięć: 711 Komentarzy: 10

Obchody zorganizowano pod pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego. To pierwsza uroczystość w rocznicę ogłoszenia stanu wojennego, którą zorganizowali miejscy urzędnicy. Wcześniej obchody organizowały środowiska patriotyczne z posłem Patrykiem Jakim.

Autor: Greg Kliknięć: 3686 Komentarzy: 35

W Muzeum Śląska Opolskiego z okazji zbliżającej się 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce uhonorowano dziś opolskich działaczy opozycyjnych z tamtych lat.

Autor: Majlan Kliknięć: 1303 Komentarzy: 20

Wojewoda opolski przekaże dodatkowe 863 tysiące złotych na Szpitalne Oddziały Ratunkowe działające na Opolszczyźnie. Ponadprogramowe fundusze otrzymają także Domy Pomocy Społecznej.

Autor: Majlan Kliknięć: 1025 Komentarzy: 1

Podczas obchodów jubileuszu wydziału tytuł profesora honorowego otrzymał prof. Andrzej Demenko, przewodniczący Komitetu Elektrotechniki Polskiej Akademii Nauk.

Autor: Greg Kliknięć: 2210 Komentarzy: 29

Medale "Pro Patria" wręczył wojewoda opolski, a rada miasta Opola odznaczyła osoby zasłużone dla Opola. Uroczystość odbyła się w opolskim ratuszu.

Autor: Greg Kliknięć: 1542 Komentarzy: 3

Msza i przemówienia okolicznościowe rozpoczęły dziś świętowanie 98. rocznicy odzyskania niepodległości w stolicy regionu.

Autor: Greg Kliknięć: 4671 Komentarzy: 13

Budowa zbiornika Racibórz o pojemności 180 mln m3, który ma stanowić przeciwpowodziowe zabezpieczenie Górnego Śląska, Opolszczyzny oraz Dolnego Śląska, stoi pod dużym znakiem zapytania. Obecnie prace wstrzymano a sprawę tej inwestycji bada Najwyższa Izba Kontroli i prokuratura.

Autor: Majlan Kliknięć: 1243 Komentarzy: 8

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym, podczas trwającego Kongresu Samorządowego Opole 2016, podpisano dziś list intencyjny w sprawie rewitalizacji rzeki Odry oraz przywrócenia na niej transportowej żeglugi śródlądowej.

Autor: Majlan Kliknięć: 3249 Komentarzy: 24

Bracia Ryszard i Jerzy Kowalczykowie zostali dziś uhonorowani w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. Złota Sala OUW została przemianowana na Salę im. Braci Jerzego i Ryszarda Kowalczyków, a przed wejściem do niej wmurowano również okolicznościową tablicę.

Autor: Majlan Kliknięć: 2705 Komentarzy: 209

Decyzją wojewody opolskiego Adriana Czubaka Złota Sala Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego zmieni jutro nazwę na Salę im. Braci Jerzego i Ryszarda Kowalczyków. Przypomnijmy, w 1971 roku przeprowadzili oni zamach bombowy na budynek ówczesnej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. Była to forma sprzeciwu wobec planowanego przez komunistyczne władze odznaczenia na uczelni funkcjonariuszy MO i SB, którzy brutalnie stłumili robotnicze protesty na Wybrzeżu kilka miesięcy wcześniej.

Autor: Majlan Kliknięć: 2957 Komentarzy: 90

Adrian Czubak, wojewoda opolski, powołał specjalny zespół mający znaleźć przyczyny wysokiego stężenia benzenu w Kędzierzynie-Koźlu w ostatnich tygodniach. Przypomnijmy, stacja monitoringu powietrza na osiedlu Piasty kilkanaście dni temu wykazała 24-krotne przekroczenie bezpiecznej normy stężenia tego związku w powietrzu.

Autor: Majlan Kliknięć: 1371 Komentarzy: 21

Mieszkańcy podopolskich gmin drugi raz obchodzili „miesięcznicę pogrzebania na Opolszczyźnie demokracji”, czyli – przypomnijmy – podjęcia 19 lipca przez Radę Ministrów decyzji o poszerzeniu Opola o 12 ościennych sołectw.

Autor: Majlan Kliknięć: 5173 Komentarzy: 184

Na Skwerze Solidarności przy zbiegu ulic Ozimskiej i Katowickiej w Opolu zorganizowano dziś obchody upamiętniające kolejną, 36. już rocznicę podpisania w 1980 roku tzw. Porozumień Sierpniowych - dokumentów umożliwiających m.in. zarejestrowanie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność".

Autor: Majlan Kliknięć: 1250 Komentarzy: 19

- Na Opolszczyźnie z programu „Rodzina 500+” skorzystało już 84 tys. dzieci – informuje wojewoda opolski Adrian Czubak dodając jednocześnie, że to więcej niż się spodziewano.

Autor: Majlan Kliknięć: 4268 Komentarzy: 93

"Jesteście przyszłością tego regionu" - usłyszeli dziś na spotkaniu z ministrem rozwoju Mateuszem Morawieckim lokalni przedsiębiorcy. Właściciele mikro i makro przedsiębiorstw zjechali z różnych części regionu, by zapoznać się z "planem Morawieckiego".

Autor: Mery Kliknięć: 5381 Komentarzy: 135

"Zginęli najlepsi. My musimy ich zastąpić, jeśli nie dorównać" - głosił napis na transparencie, przygotowanym przez kibiców Odry Opole. Uroczystości rocznicowe zorganizowano pod kościołem na osiedlu Armii Krajowej.

Autor: Greg Kliknięć: 6396 Komentarzy: 78

Już 36 podmiotów wspiera na Opolszczyźnie Kartę Dużej Rodziny. Systematycznie przybywa nowych partnerów, z usług których korzysta 6 tys. rodzin z naszego regionu.

Autor: Majlan Kliknięć: 2478 Komentarzy: 17

Chmura tagów