Znajdź wiadomość

Thursday, 16 marca 2017

Członek zarządu województwa Antoni Konopka zapowiedział dziś przekazanie ponad pół miliona złotych opolskim sołectwom z okazji 20-lecia Programu Odnowy Wsi.

Autor: Majlan Kliknięć: 1289 Komentarzy: 11

Thursday, 11 stycznia 2017

Piłka do siatkówki, zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia, koszulka reprezentacji Polski w piłce nożnej, miniatura pociągu Impuls, obiad z wicemarszałkiem i wiele innych prezentów odebrali wolontariusze opolskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z pomocą ruszyli przedstawiciele Zarządu Województwa Opolskiego.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 3848 Komentarzy: 10

Thursday, 24 listopada 2016

Antoni Konopka, wicemarszałek województwa opolskiego, przedstawił dziś projekt budżetu Opolszczyzny na 2017 rok w zakresie rolnictwa, ochrony środowiska, rozwoju obszarów wiejskich i melioracji. Jedno jest pewne: na realizację wszystkich zamierzeń nie starczy pieniędzy.

Autor: Majlan Kliknięć: 546 Komentarzy: 2

Thursday, 14 listopada 2016

Opolscy działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego sprzeciwiają się proponowanemu przez rząd Prawa i Sprawiedliwości obniżeniu wieku emerytalnego. - Tak naprawdę stracą na tym rolnicy, którzy będą musieli pracować dłużej niż obecnie - grzmią ludowcy.

Autor: Majlan Kliknięć: 1110 Komentarzy: 9

Thursday, 13 października 2016

Przedstawiciele opolskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego zaprotestowali dziś przeciwko CETA - kompleksowej umowie gospodarczo-handlowej, wynegocjowanej pomiędzy Unią Europejską a Kanadą. Zdaniem Komisji Europejskiej ma ona doprowadzić m.in. do zniesienia należności celnych i ograniczeń w dostępie do zamówień publicznych oraz utworzyć wspólny rynek usług. Zdaniem PSL – w praktyce doprowadzi upadku polskiego rolnictwa.

Autor: Majlan Kliknięć: 1431 Komentarzy: 63

Thursday, 11 sierpnia 2016

Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła objął swoim mecenatem prestiżowe zawody konne w województwie opolskim. Jednym z nich będą Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody. Wraz z Opolskim Związkiem Jeździeckim, który gromadzi w swojej strukturze najlepsze kluby jeździeckie z regionu urząd marszałkowski tworzy Opolską Markę Jeździecką.

Autor: Mery Kliknięć: 1501 Komentarzy: 7

Thursday, 28 czerwca 2016

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego podpisano dziś umowy z opolskimi samorządami na budowę dróg. W ramach działania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i oszczędzanie energii” na operacje typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych PROW 2014-2020” podopolskie gminy otrzymają blisko 40 mln złotych.

Autor: Majlan Kliknięć: 1833 Komentarzy: 3

Thursday, 06 czerwca 2016

Od roku Urząd Marszałkowski w Opolu prowadzi program "Bioróżnorodność Opolszczyzny". Dziś w ramach projektu ogłoszono dwa konkursy: "Opolskie kwitnące" i "Piękna Wieś Opolska 2016".

Autor: Mery Kliknięć: 1715 Komentarzy: 7

Thursday, 30 kwietnia 2016

10 Lokalnych Grup Działania oraz 1 Lokalna Grupa Rybacka otrzymały wczoraj dofinansowania w łącznej kwocie 27.8 mln euro. Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego przekazał fundusze w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2020.

Autor: Majlan Kliknięć: 1708 Komentarzy: 53

Thursday, 26 kwietnia 2016

Grzegorz Sawicki - członek zarządu województwa opolskiego - na dzisiejszej sesji sejmiku został odwołany ze swojego stanowiska i znalazł się poza zarządem. Jego miejsce zajął Antoni Konopka - dotychczasowy wicemarszałek. Konopkę z kolei zastąpił szef opolskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, Stanisław Rakoczy. Opozycyjni radni krytykują ten pomysł, mówiąc o "szukaniu stołków dla Rakoczego".

Autor: Majlan Kliknięć: 2791 Komentarzy: 21

Thursday, 20 kwietnia 2016

W grudniu ubiegłego roku odbył się nabór wniosków o dofinansowanie 2016 roku realizacji zadań określonych w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Wnioskodawcy starali się o pieniądze na budowę i przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych oraz zakup sprzętu informatycznego, niezbędnego przy zakładaniu i aktualizowaniu operatów ewidencji gruntów. Do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego wpłynęły 43 wnioski z gmin i starostw powiatowych. Wczoraj zarząd województwa podpisał uchwałę przekazującą fundusze wybranym samorządom.

Autor: Majlan Kliknięć: 1824 Komentarzy: 1

Thursday, 23 lutego 2016

Na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa Opolskiego samorządowcy podziękowali za współpracę byłemu Szefowi Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu płk Mirosławowi Karaskowi. Przypomnijmy, płk Karasek pełnił swoją funkcję przez 4 lata.

Autor: Majlan Kliknięć: 2911 Komentarzy: 18

- Mamy atrakcyjne zbiorniki wodne w Nysie, Turawie, Otmuchowie czy Lewinie Brzeskim. Możemy dzięki nim stworzyć pewną markę naszego regionu, np. pod nazwą Pojezierza Opolskiego - zaproponował dziś na konferencji prasowej przed sesją Sejmiku Województwa Opolskiego wicemarszałek Antoni Konopka.

Autor: Majlan Kliknięć: 5499 Komentarzy: 34

Thursday, 11 lipca 2015

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak - Kamysz wziął udział w wojewódzkiej konwencji wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego w Opolu. Partia przedstawiła dziś osoby, które wystartują w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Autor: Greg Kliknięć: 2922 Komentarzy: 32

Thursday, 01 kwietnia 2015

Blisko 125 hektarów konopi i pół hektara maku pojawi się legalnie w tym roku na podopolskich uprawach. Taką uchwałę podjął Sejmik Województwa Opolskiego.

Autor: Małgorzata Lis-Skupińska Kliknięć: 8110 Komentarzy: 39

Thursday, 20 marca 2015

Drogi lokalne, gospodarka wodno-ściekowa, targowiska, kultura, ochrona zabytków, ale i zakładanie działalności gospodarczej i scalanie gruntów to cele, na które zostaną przeznaczone pieniądze otrzymane przez nasze województwo ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Autor: Małgorzata Lis-Skupińska Kliknięć: 2228 Komentarzy: 18

Thursday, 28 lutego 2015

157 milionów euro miało trafić na opolską wieś, ale tyle nie będzie. Chodzi o środki przeznaczone w ramach II filaru WPR – rozwój obszarów wiejskich.

Autor: Małgorzata Lis-Skupińska Kliknięć: 2258 Komentarzy: 78

Thursday, 28 listopada 2014

Sejmikowi województwa opolskiego nowej kadencji przez pierwsze dwa lata przewodniczyć będzie Norbert Krajczy, zaś marszałkiem będzie ponownie Andrzej Buła.

Autor: Greg Kliknięć: 1811 Komentarzy: 1

Thursday, 27 listopada 2014

Liderzy ugrupowań, które osiągnęły najlepsze wyniki w wyborach do Sejmiku Województwa Opolskiego wypracowały porozumienie koalicyjne. Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe i Mniejszość Niemiecka będą kontynuować dotychczasową współpracę programową. Zmiany nastąpiły jedynie w obsadzie funkcji sejmikowych. Dotyczą one zarówno zarządu województwa jak i przewodniczącego sejmiku.

Autor: Mat Kliknięć: 1978 Komentarzy: 19

Thursday, 20 listopada 2014

Platforma Obywatelska będzie miała 9 mandatów w sejmiku województwa opolskiego, 8 mandatów zdobyło Polskie Stronnictwo Ludowe, 7 - Mniejszość Niemiecka, 5 - Prawo i Sprawiedliwość i tylko jeden mandat - Sojusz Lewicy Demokratycznej. To oficjalne wyniki, podane przez Państwową Komisję Wyborczą.

Autor: Greg Kliknięć: 6958 Komentarzy: 66

Thursday, 17 czerwca 2014

Po raz drugi w stolicy Opolszczyzny spotkali się naukowcy, przedstawiciele sektora energetycznego, a także władze lokalnego samorządu. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym dyskutowali nad najnowocześniejszymi i zarazem dostępnymi rozwiązaniami w zakresie energetyki zarówno z perspektywy dużych przedsiębiorstw jak i pojedynczych mieszkańców województwa. Okazuje się, że zwłaszcza w kontekście ekologicznych rozwiązań w energetyce nasz region ma sporo do zaprezentowania.

Autor: Mat Kliknięć: 1883 Komentarzy: 9

Thursday, 23 maja 2014

Stanisław Rakoczy, "jedynka" w okręgu dolnośląsko-opolskim z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego podsumował wspólnie z innymi kandydatami tego ugrupowania, kampanię wyborczą przed niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Rakoczy przekonywał m.in., że kiedy kandydaci PSL chcieli merytorycznie dyskutować o problemach gospodarczych Polski i Unii Europejskiej, to nie mieli z kim.

Autor: Mat Kliknięć: 1302 Komentarzy: 12

Thursday, 23 stycznia 2014

Nowoczesny sprzęt pozwoli prowadzić badania dla firm i ośrodków naukowych z całej Polski, skorzystają też opolscy naukowcy i studenci, którzy będą mogli się tutaj szkolić i odbywać staże. Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych otworzył nowe laboratorium ze sprzętem wartym ponad 5 milionów złotych.

Autor: Greg Kliknięć: 4813 Komentarzy: 108

Thursday, 08 stycznia 2014

Od marszałka - koszulka z autografami znanych kolarzy, od wicemarszałka - bombka opolskiego artysty, a także akwarele i specjalny prezent dla grzybiarzy - to tylko niektóre z darów samorządu województwa opolskiego dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przedmioty trafią na licytacje, które odbędą się na opolskim rynku oraz na aukcjach internetowych.

Autor: Greg Kliknięć: 2182 Komentarzy: 44