• Autor: Arleta_K
    • Wyświetleń: 1714
    • Dodano: 2020-01-04 / 20:35

Uni Opole pokonało Częstochowiankę i awansowało na drugie miejsce w lidze

Fenomenalnie rozpoczął się rok dla pierwszoligowych zawodniczek Uni Opole. Siatkarki na własnym parkiecie pokonały 3:1 klub KS Częstochowianka Częstochowa, zapewniając sobie jednocześnie awans na drugie miejsce w tabeli 1 ligi.

W opolskiej Stegu Arenie spotkały się dwa zespoły z pierwszej piątki tabeli pierwszej ligi siatkówki kobiet. Drużyna KS Częstochowianka Częstochowa zajmowała do tej pory piąte miejsce mając na koncie 8 zwycięstw. Siatkarki Uni Opole wygrały w tym sezonie już 12 spotkań, plasując się na trzeciej pozycji.

Mecz od zagrywki rozpoczęła nasza środkowa Marta Orzyłowska, ale to drużyna gości po udanym ataku odnotowała pierwszy punkt na swoim koncie. W kolejnych akcjach kilka fenomenalnych bloków pozwoliło zbudować naszej drużynie znaczną przewagę. Przy wyniku 6:1 trener rywalek Andrzej Stelmach zmuszony był poprosić o pierwszy czas. To jednak nie wybiło z rytmu będącej na zagrywce naszej rozgrywającej Gabrieli Makarowskiej. Gra zdecydowanie nie kleiła się Częstochowiankom. Seta, posyłając piłkę w siatkę przy zagrywce, zakończyła Hanna Łukasiewicz z Częstochowy. Wynik 25:14 pozwolił Wilczycom spokojnie wejść w drugą partię.

W drugim secie rywalki podjęły się walki, ale po dość wyrównanym starciu ostatecznie przegrały 25:22. W trzecim podejściu to jednak Częstochowa górowała na parkiecie, wygrywając 21:25. Czwarty set był decydujący w meczu. Obie drużyny walczyły punkt za punkt, ale to nasze siatkarki wytrzymały wojnę nerwów i po udanym bloku skończyły pojedynek 25:22, a cały mecz 3:1. Tytuł MVP spotkania sędziowie przyznali naszej przyjmującej Kindze Stronias, która popisała się w meczu wieloma skutecznymi atakami.

Trzy zdobyte punkty zapewniły naszej drużynie awans na drugą pozycję w tabeli. Opolskie siatkarki wywalczyły do tej pory 35 oczek. Zaraz za nimi znajduje się Enea Poznań (33 pkt.).

Kolejny mecz nasze zawodniczki rozegrają z KSZO Ostrowiec na wyjeździe. Początek spotkania o godz. 17.00.