• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1480
  • Dodano: 2019-12-30 / 13:41
  • Komentarzy: 1

2 ofiary śmiertelne i 7 rannych osób. Opolscy policjanci podsumowali święta

 
 
2 ofiary śmiertelne i 7 rannych osób. Opolscy policjanci podsumowali święta

(Fot. Archiwum)

Policjanci podsumowali akcję "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie" na drogach Opolszczyzny. Od wtorku do niedzieli na drogach naszego województwa doszło do 8 wypadków, gdzie zginęły 2 osoby oraz 7 zostało rannych.


Za nami długi świąteczny weekend. Do niedawna można było powiedzieć, że świąteczne dni minęły spokojnie, jednak wydarzenia sprzed weekendu powiększyły śmiertelną statystykę.

- Od wtorku do niedzieli na drogach naszego województwa doszło do 8 wypadków, gdzie zginęły 2 osoby oraz 7 zostało rannych. Policjanci zatrzymali również 38 nietrzeźwych kierujących. Niestety, nadmierna prędkość oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych - podsumowuje Zespół Prasowy opolskiej policji.

Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących przez Opolszczyznę czuwali policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Funkcjonariusze w oznakowanych oraz nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości, częściej niż zazwyczaj kontrolowali kierowców.

- Funkcjonariusze przeprowadzili blisko 6000 badań stanu trzeźwości. W trakcie tych kontroli zatrzymali 38 nietrzeźwych kierowców. Policjanci sprawdzali również prędkość, to czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz przewożą dzieci w fotelikach. Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez Opolszczyznę - słyszymy.

Do tego najtragiczniejszego zdarzenia doszło w piątek około godziny 10:00, w Dąbrowie. Tam kierująca Seatem 23-latka, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się ze Skodą. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosła 23-latka oraz jej 26-letni pasażer. Natomiast 47-letni kierowca skody został przewieziony do szpitala.

Policjanci apelują o uwagę podczas jazdy. Nadmierna prędkość, niedostosowanie jej do zimowych warunków oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to wciąż główne przyczyny wypadków. Jako kierowcy stosujmy się więc do ograniczeń i znaków drogowych. Zwracajmy również uwagę na pieszych, w szczególności po zmroku i w miejscach słabo oświetlonych. Natomiast jako piesi używajmy elementów odblaskowych i stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-12-30 20:28:38 [5.173.32.*] id:1587637  
tippmann: Napisał postów [5480], status [VIP] Reputacja
czyli w normie

Nick:
Treść: