• 0
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 615
  • Dodano: 2019-12-12 / 20:00
  • Komentarzy: 0
  • Materiał zewnętrzny

Inteligentny dom z inteligentnym oświetleniem

 
 
Inteligentny dom z inteligentnym oświetleniem
Technologia idzie do przodu i trudno jest tego nie zauważać. Dziś komputery to nie tylko PC czy nawet laptopy, ale także systemy zdalnego sterowania różnymi urządzeniami, od nawigacji aż po czujniki ruchu czy oświetlenie. Technologia smart pozwala na wprowadzanie rozwiązań, które dawniej występowały wyłącznie w filmach science fiction. Tak właśnie powstają inteligentne domy.


Inteligentne oświetlenie w twoim domu

Nie chodzi tu tylko o to, że możemy włączać i wyłączać światło za pomocą jednego muśnięcia smartfona. Jest to oczywiście znaczne udogodnienie, ale też tylko jedna z wielu możliwości, jakie przynosi nam inteligentny dom.

Oświetlenie typu smart oferowane przez firmę Fibaro z Poznania może być sterowane zdalnie z każdego miejsca na ziemi. Będąc poza domem możemy zatem sprawdzić, czy nie zapomnieliśmy wyłączyć jakiejś lampy, a jeśli rzeczywiście tak się stało, naprawić pomyłkę jednym ruchem kciuka. Jest to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne, ponieważ przyczynia się do oszczędzania energii elektrycznej. Komendy, jakie możemy wydać inteligentnemu oświetleniu, są właściwie dowolne. Mogą na przykład brzmieć:

- Wyłącz wszystkie światła w domu.
- Wyłącz światło w ogrodzie.
- Ustaw oświetlenie w sypialni na 30%.
- Włącz światło w przedpokoju.

Ogranicza nas tylko wyobraźnia i oczywiście nasze potrzeby. Warto też pamiętać, że ustawienia urządzeń typu smart da można edytować w dowolnym momencie, włączając i wyłączając różne opcje. Jest ich bardzo wiele, od możliwości głosowego sterowania oświetleniem z wnętrza pomieszczenia po funkcję podążania za ruchem. Intensywność światła również daje się regulować, osiągając np. przytłumiony efekt w godzinach wieczornych i nocnych.

Co to znaczy "inteligentny dom"?

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem, zapewniającym również największy komfort i bezpieczeństwo, jest połączenie wielu urządzeń wyprodukowanych w technologii smart. Oprócz inteligentnego oświetlenia poleca się również czujniki czadu, czujniki ruchu czy też czujniki zalania wodą.

Dlaczego jest to tak istotne? Sensory monitorują stan naszej nieruchomości w każdym momencie - także wówczas, gdy jesteśmy poza domem. Specjalna aplikacja, którą instalujemy na urządzeniach mobilnych w celu zdalnego sterowania urządzeniami typu smart, informuje nas wówczas, gdy w obrębie domu pojawią się jakieś nieprawidłowości. Gdy sensor ruchu wychwyci obecność niepożądanych osób, możemy zareagować natychmiast, wzywając pomoc lub nawet symulując naszą obecność w domu. W tym ostatnim pomaga nam właśnie inteligentne oświetlenie. Jest ono niezwykle przydatne także wówczas, gdy mamy dzieci lub sami często przebywamy w ogrodzie. Czujki wychwytują nasz ruch i uruchamiają oświetlenie, prowadząc nas do miejsca wypoczynku. Pozwalają również regulować temperaturę i przepływ powietrza w naszych pomieszczeniach.

Czujniki firmy Fibaro są nie tylko funkcjonalne, ale również wykonane estetycznie i cieszące oko. Ich nowoczesny design i niewielki rozmiar pozwala na wkomponowanie tych urządzeń w praktycznie każde wnętrze bez ryzyka utraty jego walorów wizualnych. Przykładowo czujnik ruchu został zaprojektowany pod wpływem inspiracji budową kociego oka. Jego średnica wynosi mniej niż 5 cm, a kolorowe diody nie tylko spełniają funkcję ostrzegania przed niebezpieczeństwem, ale również stanowią ciekawe urozmaicenie inteligentnego oświetlenia domu.


reklama
.

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia