• 0
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 1839
  • Dodano: 2019-12-01 / 14:35
  • Komentarzy: 0

Setki judoków rywalizowało w opolskiej Stegu Arenie

 
 
Setki judoków rywalizowało w opolskiej Stegu Arenie

(Fot. Arleta)

Memoriał Trenera Edwarda Faciejewa przyciągnął w tym roku prawie 700 młodych sportowców z całego kraju i nie tylko. Uczestnicy rywalizują ze sobą na macie o medale i mistrzowskie tytuły.

Przez cały weekend opolska Stegu Arena była polem zmagań młodych sportowców. Na Memoriale Trenera Edwarda Faciejewa oraz otwartych mistrzostwach miasta zjawiło się około 700 młodych judoków z 48 klubów. Na macie wystąpili zawodnicy z 9 polskich miast, a także z Wielkiej Brytanii, Czech czy Holandii. - Są to dzieci poniżej 11 roku życia, do 13 i do 15 roku życia. Zgłoszonych przed zawodami było 663 zawodników. Jeśli do tego doliczymy jeszcze otwarte mistrzostwa Opola w kategorii U9, to jest szansa, że uda się tu zgromadzić ponad 700 dzieci - tłumaczył Grzegorz Kozdraś, kierownik Memoriału Trenera Edwarda Faciejewa.

Turniej odbył się w ramach International Judo League, która jest cyklem zmagań w trzech kategoriach wiekowych. Zawody trwają cały rok, a w ich skład wchodzi osiem turniejów w kilku miastach w kraju. W Opolu judocy zakończyli zmagania.

Przypomnijmy, że Edward Faciejew był wybitnym trenerem judo i wychowawcą wielu utytułowanych zawodników, których szkolił w klubie Judo AZS Opole. Dzięki niemu sukcesy w karierze sportowej odnieśli m. in. Tomasz Kowalski, Anna Chodakowska czy Jolanta Wojnarowicz. Organizowany memoriał jest formą upamiętnienia trenera.reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".