• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4564
  • Dodano: 2019-11-20 / 13:34
  • Komentarzy: 1

Wypadek pod Namysłowem. 3 osoby w szpitalu

 
 
Wypadek pod Namysłowem. 3 osoby w szpitalu
 <i>(Fot. PSP Opole)</i>

(Fot. PSP Opole)

20 listopada 2019 roku o godzinie 7:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Niwki (gmina Namysłów). Z treści zgłoszenia wynikało, że w wyniku wypadku poszkodowanych zostało pięć osób.


Dyżurny natychmiast zadysponował do zdarzenia dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze z JRG KP PSP w Namysłowie oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ligocie Książęcej. Do zdarzenia udały się również dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz Policja.

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że w przydrożnym rowie po zderzeniu z drzewem na boku znajduje się samochód osobowy Citroen Berlingo, którym podróżowało pięć osób. W chwili przybycia zastępów na miejsce zdarzenia wszystkie osoby podróżujące pojazdem znajdowały się poza nim, w wyniku zdarzenia doznały licznych ran oraz stłuczeń - informuje st. kpt. Brach Piotr dowódca Jednostki Ratowniczo-Gasniczej w Namysłowie.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym. Trzy osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala celem dalszej hospitalizacji, zaś dwie po przebadaniu pozostały na miejscu zdarzenia.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-11-20 15:12:44 [178.217.118.*] id:1585111  
carl21: Napisał postów [296], status [maniak] Reputacja
Za szybko za szybko a mówili nie pędź tak szybko... No chyba że uciekali przed milicją z powodu akcji SMOG

Nick:
Treść: