• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2625
  • Dodano: 2019-11-08 / 10:07
  • Komentarzy: 2

Samochód ciężarowy przewoził ceramikę. Stan opon pojazdu był tragiczny!

 
 
Samochód ciężarowy przewoził ceramikę. Stan opon pojazdu był tragiczny!
 <i>(Fot. WITD Opole)</i>

(Fot. WITD Opole)

Opony są jednym z najbardziej narażonych na uszkodzenia elementów samochodu. Stan opon pojazdu polskiego przewoźnika, który został zatrzymany do kontroli w czwartek 7 listopada był tragiczny.


Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu poprzez kontrolę wyeliminowali z ruchu pojazd, którego stan techniczny był niebezpieczny i nieakceptowalny.

Kontrola zatrzymanego samochodu ciężarowego wykazała nieprawidłowości. Kierowca przewoził ładunek ceramiki z Opoczna do Kędzierzyna - Koźla. Inspektorzy WITD w Opolu skontrolowali przewoźnika, a pierwsze co rzuciło się w oczy był stan opon pojazdu.

Warto podkreślić, że do ubytków w bieżniku najczęściej dochodzi podczas jazdy na zbyt niskim ciśnieniu lub przy nadmiernym obciążeniu, co sprawia, że opona się przegrzewa, a bieżnik niszczy. Przeciążenie pojazdu jest bardzo powszechnym zjawiskiem podczas przeprowadzanych kontroli. Mimo nakładanych kar finansowych, po drogach nieustannie poruszają się pojazdy w złym stanie technicznym, bez ważnych badań lub z nadmiernym ładunkiem.

- Kontrola ujawniła, że opony na przedniej osi naczepy są w opłakanym stanie - dziury, pęknięcia, ubytki w bieżniku oraz widoczny kord opony, a pojazd nie nadaje się do dalszej jazdy stwarzając realne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych użytkowników drogi. Kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i zakazem dalszej jazdy a ponadto przewoźnikowi grozi kara pieniężna w wysokości 2 000 zł - poinformował opolski WITD.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-11-08 21:25:05 [5.173.33.*] id:1584509  
seba1993: Napisał postów [692], status [starszy pismak] Reputacja
Jak sie jezdzi byle jezdzic i za pul darmo to puzniej na opony brakuje ....

Nick:
Treść:
2019-11-08 10:55:50 [91.212.223.*] id:1584488  
The Naturator: Napisał postów [1858], status [Szycha] Reputacja
Trzeba było nożykiem do tapet powycinać bieżnik to nikt by się nie zorientował.

Nick:
Treść: