• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 10215
  • Dodano: 2019-11-10 / 08:07
  • Komentarzy: 3

Wojewódzki, Orłoś i policjant z Opola zarobili miliony na kryptowalutach?

 
 
Wojewódzki, Orłoś i policjant z Opola zarobili miliony na kryptowalutach?

(Fot. zrzut strony: http://newsstories.live/pl-crypto-celeb-maciej-orlos)

Reklamy atakują internautów na każdym kroku. Najczęściej przedstawiają osoby znane ze sceny politycznej lub z ekranów kinowych. Bardzo często do "cudownych" wzbogaceń dochodzi w mieście zainteresowanego. Nie dajmy się zwieść oszustom.


Fala fałszywych artykułów i reklam, która zalewa portale społecznościowe i boczne paski znanych i lubianych stron www może okazać się zgubna dla łatwowiernych internautów. Artykuły przedstawiają znanych celebrytów, którzy zachęcają do inwestycji w kryptowaluty. Nagłówki mówią o wzbogaceniu się i to nie byle jakim. "Każdy może być milionerem w 3 miesiące!", "Opłacisz mercedesa AMG gotówką!" - to tylko niektóre z nich.

W historii oszustw znalazł się też wątek opolski. Internauci mogli trafić na artykuł o policjancie z Opola, który "był zwykłym krawężnikiem" i mógł szczęśliwie rzucić pracę zostając w krótkim okresie czasu milionerem.

Działanie "scamerów" polega na przyciągnięciu naszej uwagi i skłonienia do kliknięcia w link. Reklamy nie pojawiają się na naszym ekranie przypadkowo, bardzo skomplikowany kod, który zawierają dostosowuje je do obserwowanych przez nas treści, więc od tego, co przeglądamy w sieci zależy, kto pojawi się na ekranie.

Po kliknięciu w ciekawa historię zostajemy przeniesieni na stronę internetową, wyglądającą jak typowy serwis informacyjny. Oszuści - w przypadku który jest opisywany promują serwis: "Immediate Edge", słowami takimi jak: "Mоże słyszeliście o nowej platformie inwestycyjnej dla kryptowalut o nazwie Immediate Edge. System pozwala zwyczajnym osobom w Polsce, Niemczech oraz Danii zdobyć fortuny w ciągu nocy. Możecie być sceptyczni, gdyż brzmi to zbyt pięknie, aby było prawdziwe." - tekst w pisowni oryginalnej, zawiera błędy.

Linki, w których pojawiają się znane nam osoby i celebryci wykorzystują ich wizerunek nielegalnie. Już samo założenie konta na platformie oszustów daje im zarobek. O tym, że należy uważać na nierealne z naszego punktu widzenia obietnice nie powinniśmy zapominać. Oszuści próbują przyspieszyć naszą decyzję w ten sposób, że informują o ograniczonej liczbie miejsc dla Polaków, którzy chcą zainwestować w kryptowaluty.

To nie wszystko, na co zwrócili uwagę twórcy strony. W sieci możemy znaleźć mnóstwo informacji i wypowiedzi z pozoru zwykłych internautów o wiarygodności Immediate Edge. Te treści również są tworzone przez osoby chcące nas oszukać.

Z filmiku prezentującego możliwości serwisu można wyczytać wiele, czasem dość zabawnych rzeczy.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-11-10 13:59:20 [5.173.48.*] id:1584550  
Król Forum: Napisał postów [573], status [rozpisany/na] Reputacja
Ja też będę milionerem wczoraj 50 tysi wpłaciłem na tej stronce ;) za kilka tygodni kupię całe te 24 Opole ;)

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
2019-11-10 15:20:24 [178.252.17.*] id:1584553  
PauloOp23: Napisał postów [3181], status [VIP] Reputacja
Tak zrób,może w końcu będzie tu jakieś życie.
2019-11-10 16:50:58 [86.83.60.*] id:1584554  
BzZz: Napisał postów [3223], status [Szycha] Reputacja
Przepłaciłeś.