• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 8502
  • Dodano: 2019-10-31 / 14:00
  • Komentarzy: 5

Uprawiał ponad 240 krzaków marihuany, żeby uratować życie teścia

 
 
Uprawiał ponad 240 krzaków marihuany, żeby uratować życie teścia

(Fot. Dżacheć)

41-letni mieszkaniec Olszanki stanął dziś przed Sądem Okręgowym w Opolu. Jest oskarżony o wyprodukowanie blisko 2 kg suszu konopi indyjskich i kradzież energii elektrycznej na kwotę ponad 17 tysięcy złotych.

- Nie wcześniej niż od 22 maja 2018 roku do 4 kwietnia 2019 w Michałowie, w przydomowych pomieszczeniach gospodarczych uprawiał konopie inne niż włókniste w postaci 242 krzewów mogących dostarczyć ilość powyżej 5 kg ziela konopi innych niż włókniste. Do dnia 4 kwietnia 2019 roku wytworzył 1635g suszu marihuany. Dokonał tego przy pomocy specjalistycznych przyrządów w postaci wentylatorów i oświetlenia. Czynu tego dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwa podobne - odczytywał akt oskarżenia prokurator Olgierd Kawałko.

Oprócz tego Przemysław B. na potrzeby uprawy dokonał kradzieży energii elektrycznej powodując szkodę na rzecz Tauron na powyżej 17 tys. zł. Oskarżony przyznał się do uprawiania krzaków konopi tłumacząc to tym, że jest uzależniony od narkotyków, ale przede wszystkich chęciom pomocy...teściom,

- Po wyjściu z aresztu w 2012 roku myślałem, że już nie wrócę do przestępstw. Moja teściowa chorowała na raka trzustki i leczyła się olejem z konopi indyjskich. Lekarze nie dawali jej szans na życie, a dzięki temu olejowi żyła jeszcze 3 lata. Kiedy wyszedłem na przerwę w karze mój teściu wyznał mi, że choruje na raka prostaty. On zaproponował mi, a raczej wspomniał o tym oleju, a ja odmówiłem ze względu na odbywanie kary. Miałem te 1,7 kg marihuany z uprawy z poprzednich lat i zmiękłem. Pomyślałem, że jeśli mogę uratować życie teściowi i samemu zrobić ten olej to podjąłem się tego - mówił przed Sądem oskarżony.

Zarówno prokurator jak i obrońca oskarżonego chcieli wnieść o wyłączenie jawności rozprawy zwracając uwagę na fakt, że oskarżony zdecydował się przyznać do winy i współpracować z policją w zakresie innych, podobnych przestępstw.

Sędzia Jarosław Mazurek uznał winnym popełnienia przestępstw zarzuconych oskarżonemu i skazał Przemysława B. karą łączną 2 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego oskarżony będzie musiał zapłacić grzywnę 2500 zł oraz 2 tysiące złotych na rzecz Monaru w Zbicku.

Uzasadniając wyrok sędzia wskazał że oskarżony miał świadomość konsekwencji swojego czynu, miał również do produkcji suszu odpowiedni sprzęt. Oskarżony nielegalnie korzystał z prądu w wyniku czego Tauron został pokrzywdzony na kwotę ponad 17 tys złotych. Zabezpieczono cała plantację, narzędzia i wagi laboratoryjne. Przedmioty te podlegają przepadkowi niezależnie od tego kto był ich właścicielem.

- Jeśli chodzi o wymiar kary sąd uwzględnił oświadczenie prokuratora. Oskarżony ujawnił okoliczności innych przestępstw z racji czego złagodzono karę do 2 lat pozbawienia wolności. Na ostateczny wymiar kary rzutował jeszcze fakt, że oskarżony działał w warunkach recydywy - wyjaśniał sędzia Jarosław Mazurek.

Wyrok jest nieprawomocny

reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-11-02 15:13:30 [94.254.152.*] id:1584211  
seba1993: Napisał postów [693], status [starszy pismak] Reputacja
Macie namiar na ziomeczka przypaliło by sie cos....xdxd

Nick:
Treść:
2019-11-01 09:00:23 [37.30.52.*] id:1584154  
aldrarian: Napisał postów [574], status [starszy pismak] Reputacja
Czy ten sędzia to idiota? Przecież gość RATOWAŁ ŻYCIE ludzkie a nie kupczył jak m.in. owa kasta kupczy prawem i sprawiedliwością mając je za nic -- traktując sądy powszechne jak swoje folwarki! Czas TO ukrócić! To próbuje robić PiS ... nie dać się zaszczuć tej kaście, która działa wbrew interesowi suwerena, wspólnie z postkomuną KOD-ziarskiej tłuszczy. Czy w Polsce władza sądownicza upadła już tak mocno że taki Rz. (były sędzia TK) gwiazdorzy w TV(N)???

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
2019-11-01 09:12:04 [185.127.20.*] id:1584155  
Pedro: Napisał postów [6832], status [VIP] Reputacja
Tak tak pajacyku pisowski, szczególnie pisowskie "konkursy" sędziowskie w których dziwnym trafem czy to pawłowicz czy ziobro przypada pisowski sędzia który orzeka tak że racja zawsze jest po ich stronie słusznie czy też nie :P. To są właśnie te niezawisła sądy pisowski i "kasta PO" jak to ich nazywasz. Wyłącz TVKURA, przestań czytać paski info, zacznij samodzielnie myśleć , zażyj leki i do kościółka marsz posłuchać co tam kasta pisowska w sutannach ma ci do powiedzenia :P
2019-11-01 10:54:28 [37.30.52.*] id:1584157  
aldrarian: Napisał postów [574], status [starszy pismak] Reputacja
@Pedro, a co ty tak bronisz owej KASTY ??? Widzisz jaki ów koleś Rzepy walnął wyrok za coś co jest w istocie WYŻSZĄ KONIECZNOŚCIĄ mającą na celu RATOWANIE ŻYCIA LUDZKIEGO. Dilerów taki sędzia jeden z drugim puszczają i ferują w zawiasach a gdy nie idzie o KOMERCJĘ i konkurencję taka obraza prawa ... ale cóż coś w tym jest, skoro PiS tak zaciekle to podnosi. SLD nie miała interesu usuwać swoich sędziów co jeszcze za PRL-u do dziś orzekają, PO miała interes by nie wyszły ich brudy, zaś PiS ma na to wyj****ne i nazywa rzeczy po imieniu ROBIĄC porządek po postkomunie (co prawda zbyt wolno i co rusz się cofając nie wiadomo po co)! Dekomunizacja to się nazywa, której POlszewizm z Bolkiem na czele tak zaciekle bronił --- nawet SLD tak konsekwentne nie było! Z Rzepą co PZPR-owi się kłaniał zrobili porządek, teraz im pozostała oporna sędzi G. co nie chce iść na zasłużoną emeryturę niby "nie-postkomuna" ale jak widać już zradykalizowana i przykręcona do stołka czyli koryta bo taka persona ma dodatek funkcyjny baaaaaaaardzo wysoki, a emerytura już taka nie będzie no i ten wpływ i naciski władzy sądowniczej --- wraz z odsunięciem stają się słabsze. Zobacz na jej nazwisko i się zastanów czemu w okresie wielkiego kryzysu ten Austriak z wąsem mizernym tak porwał Niemców -- prawdziwych Europejczyków!
2019-11-01 10:50:11 [89.64.32.*] id:1584156  
Kier: Napisał postów [284], status [maniak] Reputacja
Co to znaczy: "wytworzył 1635 suszu marihuany"? competition null. I kto? i Aga KO..... standard niedoprecyzowanego artykułu.

Nick:
Treść:

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia