• Wyświetleń: 2133
    • Dodano: 2019-10-20 / 18:26

Siatkarki z Opola zdominowały KSZO Ostrowiec

(Fot. Arleta)

W kolejnym starciu o ligowe punkty zawodniczki UNI Opole pokonały 3:0 siatkarki z Ostrowca. Wilczyce z Opola od początku do końca meczu miały zdecydowaną przewagę nad rywalkami.

Dla KSZO Ostrowiec to był trzeci mecz w pierwszej lidze kobiet. Do tej pory drużyna Łukasza Marciniaka odnotowała jedną porażkę i jedno zwycięstwo z Grupą Azoty PWSZ Tarnów. Z kolei dla opolskich siatkarek to był trzeci rozegrany mecz w ciągu ośmiu dni.

Zawodniczki UNI Opole pierwszy set zaczęły od przyjęcia i szybko zbudowały bezpieczną przewagę. Trener rywalek zmuszony był wziąć pierwszy czas już przy stanie punktowym 5:2. To jednak nie rozbiło Wilczyc z Opola i dziewczyny skutecznie powiększały liczbę punktów na swoim koncie. Przy stosunku punktowym 8:2 Łukasz Marciniak dokonał zmian w przyjęciu, dzięki czemu zawodniczki drużyny gości nawiązały kontakt z naszą ekipą. Nicola Vettori zatrzymał grę przy wyniku 17:15. Po serii kilku genialnych bloków w wykonaniu naszego zespołu znów udało się odzyskać kontrolę w meczu. Ostatecznie seta skutecznym atakiem zakończyła środkowa Magdalena Janiuk (25:19).

Drugie starcie od zagrywki zaczęła nasza przyjmująca Ilona Gierak. Początek był dość wyrównany dla obu zespołów. W końcówce dwudziesty piąty punkt dla Opola asem serwisowym zdobyła atakująca Sandra Szczygioł i ostatecznie siatkarki zakończyły partię 25:21. W ostatnim secie nasze zawodniczki od początku zbudowały przewagę, a ostatni punkt w meczu należał do Gierak (25:18). Wygrywając spotkanie 3:0 nasze zawodniczki zanotowały kolejne trzy punkty w tabeli.

Tytuł najlepszej zawodniczki meczu sędziowie przyznali grającej z numerem 20 środkowej Dominice Witowskiej z UNI Opole.

W następnej rundzie nasze siatkarki zagrają 26 października z mającym na swoim koncie 4 wygrane zespołem Joker Świecie.