• 14
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2506
  • Dodano: 2019-09-10 / 14:11
  • Komentarzy: 1

Przez 3 miesiące Opolanie będą czytać i spotykać się z autorami książek. Rusza "Zaczytane opolskie"

 
 
Przez 3 miesiące Opolanie będą czytać i spotykać się z autorami książek. Rusza "Zaczytane opolskie"

(Fot. Dżacheć)

W czwartek 12 września spotkanie z Krzysztofem Skibą zainauguruje 3 miesięczne wydarzenie "Zaczytane opolskie". Projekt obejmuje blisko 30 spotkań w ponad 20 gminach województwa opolskiego.


Już po raz trzeci w naszym województwie rusza projekt "Zaczytane opolskie". Cykl spotkań rozpocznie się 12 września i potrwa do połowy listopada. - To trochę taka kontra do tego, co dzieje się w czytelnictwie, wszyscy przecież znamy te zatrważające statystyki. Mam nadzieję że ten zestaw wspaniałych nazwisk, które będziemy gościli w naszym regionie przez 3 miesiące, będzie stanowić takie dopełnienie do tych osób, które sięgają po książkę tylko raz w roku. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie to literatura zarówno luźna, skierowana do młodzieży ale też literatura poważna - zaznacza wicemarszałek Zbigniew Kubalańca.

- Patrząc na lata przeszłe to Polacy kiedyś chętnie czytali. Zmieniło się to później, w statystykach widzimy, że od roku 2015 zaledwie 37 procent Polaków przeczytało choć jedną książkę w ciągu roku. Wniosek jest jeden, czyli taki, że należy promować czytelnictwo w Polsce. W województwie opolskim tylko 15,5 procenta osób sięga po książkę. Dzięki wydarzeniu wychodzimy w różne powiaty gminy by zarazić książką, czytaniem. Najpierw musimy sobie wychować dorosłych, by dzieci sięgały po książkę, bo jak w domu dorośli czytają dzieciom, to i dzieci czytają - zauważa Tadeusz Chrobak, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

- Dla bibliotekarzy największym szczęściem jest dobra książka i nowa książka a także możliwość spotkania na żywo z twórcami tych książek. W tym roku duża ilość osób przyjedzie do Opola. Przyjedzie 17 pisarzy, odbędzie się 28 spotkań - dodaje Agnieszka Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

W harmonogramie znajdziemy takie osobowości jak Krzysztof Skiba, Maciej Orłoś, Piotr Gąsowski, Joanna Jagiełło czy Jakub Ćwiek i opolski duchowny Grzegorz Kramer.

Spotkanie z Krzysztofem Skibą 12 września zainauguruje wydarzenie. Spotkania autorskie odbędą się w 23 gminach województwa. Poniżej pełen harmonogram spotkań:Patronat 24opole
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-09-20 06:29:48 [31.60.48.*] id:1581935  
Polpha: Napisał postów [7559], status [VIP] Reputacja
Ruszcie z audiobookami, to ma przyszłość

Nick:
Treść: