• 0
 
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1947
  • Dodano: 2019-08-17 / 19:00
  • Komentarzy: 3

Moc magii czyli Brzeskie Dni Fantastyki

 
 
Moc magii czyli Brzeskie Dni Fantastyki

Już od poniedziałku szykuje się wspaniała zabawa dla całej rodziny w otoczeniu legend, magii i historii Brzegu. Brzeskie Dni Fantastyki, odbędą się między 19 a 24 sierpnia w trzech lokalizacjach - Zamku Piastów Śląskich, na terenie Amfiteatru Miejskiego oraz w filii nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej.


Wszystkie trzy lokalizacje znajdują się obok siebie, a dzieli je raptem dwuminutowy spacer. Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie FaQHis, Brzeskie Centrum Kultury, Muzeum Piastów Śląskich, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Studio Circle, przygotowali mnóstwo atrakcji. Warsztaty, prelekcje, koncerty, gry planszowe, komputerowe i terenowe, RPG, spotkania z pisarzami i kino plenerowe - każdy znajdzie coś dla siebie.

Przez cały tydzień poprzedzający finał imprezy będzie okazja, aby ciekawie spędzić czas.
W poniedziałek w Strefie Sportu odbędzie się turniej w grę Hearthstone. We wtorek będziemy mieli okazję pograć w gry planszowe w restauracji 3 Życzenia, a w środę w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Także w środę, w Strefie Sportu, odbędzie się turniej w Tekken 7. W czwartek i piątek, w Bibliotece, odbędą się spotkania z Tomaszem Duszyńskim i Jakubem Ćwiekiem. Piątek zostanie zwieńczony "before party" w pubie Strefa Sportu.

Sobota, najważniejszy dzień imprezy, to festiwal spotkań, prelekcji, warsztatów, paneli dyskusyjnych i wydarzeń rozrywkowych. Warto na konwencie pojawić się już od rana, gdyż przygotowane zostało dużo niepowtarzalnych atrakcji - można będzie wziąć udział w spotkaniach autorskich z najlepszymi
polskimi pisarzami fantastyki, twórcami komiksu (np. nowych przygód Kajka i Kokosza), spotkać gwiazdy YouTube, czy posłuchać prelekcji na ciekawe tematy związane z fantastyką. Na specjalną uwagę zasługuje spotkanie z ekipą pełnometrażowego filmu "Pół Wieku Poezji Później", który osadzony jest w świecie uwielbianego przez Polaków Wiedźmina, a swoją premierę będzie mieć już w tym roku. Dzień zakończy się koncertem zespołu Runika, pokazem filmu Star Trek oraz "after party" w klubie muzycznym Strefa Muzyki. Każdy kto pojawi się na nim w stroju nawiązującym do fantastyki, otrzyma powitalnego drinka.

Uczestnicy przez całą sobotę będą mogli skorzystać ze strefy gastronomicznej (Balkan Burger, grill, Warsztat Piwowarski, Bombonierka), zaprowadzić swoich podopiecznych do strefy dziecięcej, gdzie
odbędą się animacje, przejażdżki kucykami, a także świetne warsztaty z bibuły i konkurs dla
najmłodszych zrealizowany dzięki firmie TYMOS. Poza tym, wszystkie pociechy skorzystają z zabawy na dmuchańcach oraz skosztują pysznej waty cukrowej i popcornu.

Na głównej scenie Grupa Rekonstrukcji Historycznych Wiwern, zrealizuje pokaz fechtunku, poprowadzi warsztaty szyków bojowych wikingów oraz warsztaty tańców dawnych. Na terenie obiektu, będzie prowadzona również na żywo gra terenowa, czyli LARP, a w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej na pl. Zamkowym - przez całą sobotę będzie można wziąć udział w sesjach RPG.

Zapraszamy również do Zamku Piastów Śląskich, gdzie za darmo będzie można wypożyczać przeróżne gry planszowe, aby zagrać w nie z rodziną i przyjaciółmi, a także wziąć udział w licznych turniejach. Poza grami bez prądu, na Zamku swoje stanowiska będzie mieć RetroSfera, czyli brzeska ekipa uwielbiająca sprzęty minionej epoki - na konsolach retro zagrać będzie można w takie hity jak Mario czy Tetris. Ponadto, każdy będzie mógł spróbować swoich sił w turnieju w Tetrisa.

Patronat 24opole
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-08-19 19:51:29 [94.254.155.*] id:1580031  
luxusowy: Napisał postów [22551], status [VIP] Reputacja
W Brzegu to codziennie dzieją się cuda i magia ;)

Nick:
Treść:
2019-08-18 01:38:53 [83.10.199.*] id:1579970  
emsi: Napisał postów [1368], status [zrobił/a karierę] Reputacja
Czyli PiS i PO rusza z programem dla PL hehehe

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2019-08-19 07:46:55 [217.173.195.*] id:1579988  
wojtasoks: Napisał postów [3034], status [Szycha] Reputacja
Na prawdę nie potrafisz myśleć o niczym innym niż polityka? Może to da się leczyć:)

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia