• 0
 
  • Wyświetleń: 415
  • Dodano: 2019-07-17 / 14:48
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Jakie dane są pozyskiwane za pomocą systemu monitorowania floty?

 
 
Jakie dane są pozyskiwane za pomocą systemu monitorowania floty?
System monitorowania floty samochodowej to podstawa w całej branży transportowej. Wbrew niektórym opiniom, monitoring nie służy wyłącznie kontrolowaniu uczciwości pracowników, ale jest wykorzystywany głównie w celu optymalizacji kosztów firmowych. Jakie dane pozyskuje się przez Vehicle Tracking?

Vehicle Tracking - kompleksowa usługa dla branży transportowej
 
Vehicle Tracking System Vehicle Tracking System to monitoring floty samochodowej, stworzony z myślą o potrzebach całej branży transportowej. Mogą z niego korzystać zarówno firmy zajmujące się transportem towarów w samochodach ciężarowych, jak i przedsiębiorstwa oferujące przewozy pasażerskie (np. korporacje taksówkarskie). Dzięki uniwersalności, system Vehicle Tracking jest narzędziem, które ułatwia pracę wielu firmom. Monitoring floty samochodowej pobiera informacje dotyczące lokalizacji pojazdu, dlatego możliwe jest szybkie sprawdzenie, gdzie znajduje się auto i jaką trasą się przemieszczało. W ten sposób firma transportowa dowiaduje się, czy kierowca dotarł z towarem do odbiorcy lub dojechał do klienta zamawiającego taksówkę. W korporacjach taksówkarskich system ułatwia również oszacowanie czasu potrzebnego na dojazd samochodu do zamawiającego oraz znalezienie kierowcy, który znajduje się najbliżej klienta.
 
Vehicle Tracking pobiera dane dotyczące czasu jazdy, liczby przejechanych kilometrów, spalania paliwa, a także inne informacje istotne z punktu widzenia logistyków, planujących trasy przejazdu oraz firmy szukającej oszczędności. System ma przejrzysty i intuicyjny interfejs, dlatego nawet osoby, które mają z nim do czynienia po raz pierwszy, dobrze radzą sobie z odczytywaniem ważnych informacji. Dzięki raportom z Vehicle Tracking, w firmie można wprowadzić zasady eco drivingu oraz poprawić stan techniczny pojazdów.
 
Vehicle Tracking przyjazne dla kierowców
 
System monitorowania pojazdów firmowych jest przyjazny dla kierowców zatrudnionych przez przedsiębiorstwo, gdyż zwiększa ich bezpieczeństwo w trasie. Dzięki Vehicle Tracking pracodawca szybko zauważa, że kierowca ma problemy. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku transportu międzynarodowego, gdy pracownicy są w trasie nawet przez kilkanaście dni. W czasie wolnym od pracy, kierowcy mogą ustawić tryb prywatny w Vehicle Tracking, a aplikacja przestanie ich monitorować. W ten sposób zyskują więcej prywatności w czasie odpoczynku i czują się swobodniej. Po powrocie na trasę wystarczy włączyć aplikację, by pracodawca ponownie mógł monitorować pojazd i kierowcę. 

Artykuł sponsorowany

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".