• 0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 12075
  • Dodano: 2019-07-22 / 13:12
  • Komentarzy: 1

Kilka miesięcy objazdów czeka użytkowników drogi wojewódzkiej 463 oraz DK 46

 
 
Kilka miesięcy objazdów czeka użytkowników drogi wojewódzkiej 463 oraz DK 46

(Fot. ZDW Opole )

 <i>(Fot. ZDW Opole)</i>

(Fot. ZDW Opole)

Od poniedziałku 22 lipca rozpoczęły się gruntowne prace przy budowie drogi wojewódzkiej 463, a przede wszystkim prace na mostach łukowych w Dylakach. W kierunku Częstochowy również czekają nas objazdy.


- Na mostach konieczne jest wykonanie żelbetowych płaszczy wzmacniających - w związku z tymi pracami konieczne jest zamknięcie drogi ponieważ nie da się tych prac przeprowadzić podczas trwającego ruchu. Zaplanowany objazd obowiązywać będzie do końca listopada - informuje Arkadiusz Branicki, rzecznik prasowy z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

Rzecznik podkreśla przy tym, że pogoda jest sprzyjająca takim pracom, dlatego z rozpoczęciem nie ma co czekać ani chwili dłużej. W związku z wyłączeniem z ruchu drogi 463 w Dylakach, od Ozimka wyznaczono objazdy dla kierowców. Podróżujący powinni kierować się do Opola DK46, a dalej do Bierdzan DK45.

To nie wszystkie utrudnienia, które spotkamy na drogach Opolszczyzny, zamknięta jest również Droga Krajowa 46 za Grodźcem w związku z budową obwodnicy Myśliny. Prace związane są z ostatnim etapem budowy obwodnicy Dobrodzienia. Nowa droga zostanie oddana do użytku w październiku tego roku, a do tego czasu kierowcy musza omijać 4-kilometrowy odcinek DK 46 pomiędzy Myśliną i Błachowem.

Objazd wytyczony został przez drogę krajową nr 45 na odcinku Opole-Bierdzany, następnie DW 494 do Olesna i DW 901 do Dobrodzienia.

- Podróżnicy bardzo narzekali na utrudnioną trasę z Gliwic do Olesna, już zakończyliśmy przebudowę drogi 901 i można nią przejechać, droga ta będzie częścią obwodnicy Dobrodzienia. W Na trasie z Opola do Częstochowy budujemy również rondo turbinowe. W związku z tą przebudową, cały ruch na trasie Opole- Częstochowa odbywa się objazdem przez Olesno. W Oleśnie skręcamy w prawo i tą drogą możemy dojechać do Dobrodzienia. W planach jest również przebudowa ronda przy samym wjeździe do Dobrodzienia, ale to w przyszłym roku - mówi Arkadiusz Branicki.


reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-07-22 13:36:37 [194.29.183.*] id:1578787  
KK 35947: Napisał postów [1678], status [Szycha] Reputacja
Nie możecie po ludzku dla osobówek wytyczyć objazdu Myśliny przez Grodziec, Knieję, Zębowice,Szemrowice i Warłów do czynnej części obwodnicy Dobrodzienia? Może to i trasa przez "zadupia" ale nie taka znowu zła i dużo krótsza (19 km)niż przez pół województwa zahaczając o Olesno.

Nick:
Treść:

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia