• 13
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5120
  • Dodano: 2019-07-16 / 08:06
  • Komentarzy: 15

Po 21 latach opolski NFZ przeniesie się z Głogowskiej na Ozimską 72A

 
 
Po 21 latach opolski NFZ przeniesie się z Głogowskiej na Ozimską 72A

(Fot. Dżacheć)

Na nową siedzibę opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia czekał 21 lat. Nowa lokalizacja będzie bardziej dostępna dla pacjentów. Od 1 kwietnia 2020 NFZ będzie mieścił się przy ulicy Ozimskiej 72a.


Jak podkreśla Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, nowa lokalizacja, której zaletą jest przede wszystkim lepsza dostępność dla pacjentów, to pozytywny efekt pracy wicewojewody Violetty Porowskiej.

- NFZ realizuje swoją strategię poprzez wdrażanie różnych programów i procesów. Kolejnym pozytywnym efektem pracy wicewojewody Violetty Porowskiej jest zmiana siedziby opolskiego NFZ. Jednym z zadań realizowanym przez NFZ jest większa dostępność dla pacjentów. Podjęto decyzję o zmianie siedziby, która będzie odpowiedzią na ich potrzeby. Nasz plan jest taki, by 1 kwietnia 2020 roku w pełni przenieść siedzibę do nowej lokalizacji - mówi Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ.

Podpisana została umowa najmu przy ulicy Ozimskiej 72A. Jest to miejsce z dobrym dostępem komunikacji miejskiej (dojeżdża tam 8 autobusów, w tym 5 z dworca). Mieści się tam nowoczesny budynek z możliwością utworzenia prawdziwej sali obsługi klientów wyposażonej w nowoczesne rozwiązania.

Sala obsługi pacjenta zacznie być przenoszona już w styczniu. Dyrektor podkreśla, że pacjenci będą na bieżąco informowani o etapach wygaszania obsługi przy ulicy Głogowskiej.

- To tam za chwileczkę będzie serce Opola. Nowa lokalizacja będzie miała wszystkie udogodnienia. Dyrektor opolskiego NFZ od zawsze stawiał za cel zmianę lokalizacji, dziś już wbijamy symboliczną łopatę - dodaje Violetta Porowska, wicewojewoda opolski.

Koszt przeniesienia siedziby to kwota około 100 tys zł. W najbliższej przyszłości planuje się także utworzenie trzech punktów zamiejscowych opolskiego NFZ dla ułatwienia kontaktu z urzędem. Będą to punkty w Nysie, Namysłowie i Kędzierzynie-Koźlu.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".