• 0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1313
  • Dodano: 2019-06-12 / 11:21
  • Komentarzy: 0

Już 25-ty raz Fundacja Dom zorganizuje rodzinny festyn w Opolu

 
 
Już 25-ty raz Fundacja Dom zorganizuje rodzinny festyn w Opolu

(Fot. Dżacheć)

Już po raz 25-ty członkowie fundacji DOM zorganizują wielkie święto w centrum miasta. Jest to wydarzenie, które na stałe wpisało się w harmonogram imprez kulturalnych w Opolu. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą aktor Kazimierz Mazur i Kamila Świerc - Miss Polski 2017.


To coroczne święto, będące okazją do wspólnej zabawy oraz pozwalające na zaprezentowanie talentów i możliwości podopiecznych Fundacji DOM. Członkowie Fundacji DOM już po raz 25-ty zorganizują wspólną zabawę dla Opolan na Placu Wolności. Wydarzenie już w najbliższą niedzielę 16 czerwca. Tym razem Festyn Fundacji DOM odbędzie się pod hasłem "Pomoc ma MOC". Zabawa rozpocznie się o godzinie 11:00.

W tym roku podczas wydarzenia będzie przeprowadzana zbiórka krwi dla podopiecznej fundacji, 4-letniej Magdaleny. - W tym roku naszą małą bohaterka będzie Magdalenka. W styczniu tego roku skończyła 4 latka, w kwietniu rodzice dowiedzieli się, że zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Magdalenka jest na początku swojej drogi, przed nią dwa lata leczenia, ciężkiej chemii i przetaczani krwi - mówi Małgorzata Jagieluk z fundacji. - W roku ubiegłym zebraliśmy 9 litrów krwi, myśleliśmy, że to niewiele, ale się myliliśmy. To bardzo dobry wynik, zachęcamy do pomocy również w tym roku - dodaje.

Zaplanowano wiele atrakcji, w tym koncerty: Stwora Głodomora, Mini Paganini, Orkiestra Dęta z Chrząstowic. Gwiazdą wieczoru będzie FRELE. Pojawią się również atrakcje sportowe: pokazy Grupo Muzenza Capoeiry, pokazy taneczne (Sparta) oraz tor sprawności fizycznej dla dzieci. Chętni będą mogli zatańczyć zumbę.

W ramach Festynu będzie można wziąć udział w różnych ciekawych warsztatach - zaplanowano warsztaty krawieckie, ceramiczne, poligraficzne, florystyczne i z papieroplastyki. Na Placu Wolności pojawi się strefa relaksu i kultury, gdzie będzie można sięgnąć po książkę w "księgarni pod chmurką".

Dla tych, którzy lubią przekąski ustawią się stoiska kulinarne. Wiele pyszności przygotują Wegeneracji, jednak bez obaw, znajdzie się również coś dla miłośników dań z grilla.

To wszystko w atmosferze akceptacji, zrozumienia i pełnej integracji z osobami z niepełnosprawnościami, którzy są z jednej strony naszymi gośćmi honorowymi, ale również angażują się od strony organizacyjnej.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".