• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1863
  • Dodano: 2019-05-29 / 07:29
  • Komentarzy: 0

Judocy z Opola wracają z brązowymi medalami Pucharu Polski w Pile

 
 
Judocy z Opola wracają z brązowymi medalami Pucharu Polski w Pile

(Fot. Okręgowy Związek Judo w Opolu)

Judocy z Opola w siedmioosobowym składzie walczyło w zawodach Pucharu Polski seniorów w judo. Trójka reprezentantów Opolszczyzny wróciła z brązowymi medalami.


Judocy z Opola w minioną sobotę 25 maja wystartowali w Pucharze Polski Seniorek i Seniorów, który odbył się w Pile. Dwukrotnie na najniższym stopniu podium stawali reprezentanci klubu TS Gwardia Opole, podopieczni trener Joanny Majdan-Błach.

Maksym Tokarczuk w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej -73kg stoczył trzy zwycięskie walki. W pierwszej trafił na Bartosza Dobranowskiego (KJ AZS Opole), a następnie przyszło jemu zmierzyć się z Adamem Stodolskim (UKS Leśnik Kaczory). Dopiero w konfrontacji z Mateuszem Garbaczem (UMKS Żak Kielce) o wejście do finału musiał uznać wyższość swojego rywala. Tokarczuk w walce o trzecie miejsce pokonał Patryka Kubickiego (Klub Środowiskowy AZS Gliwice).

Marta Gęsikowska w kategorii -57kg w walkach grupowych odniosła zwycięstwo z Martą Kuraś (UKS judo Wolbrom) i porażkę z Joanną Janeczko (UKJ ARCUS Warszawa), a w pojedynku o wejście do finału uległa późniejszej triumfatorce Zuzannie Łogożnej (Polonia Rybnik).

Trzecie miejsce wywalczył także Tomasz Szczepaniak w kategorii -90kg. Zawodnik KJ AZS Opole w pierwszym pojedynku uporał się z Norbertem Majcherem (UKJ Milenium Rzeszów), później pokonał Łukasza Zajączkowskiego (WKS Gwardia Warszawa), a w walce o wejście do finału przegrał z Radosławem Koszczyńskiem (AZS AWF Warszawa). W ostatnim pojedynku Szczepaniak zwyciężył Bartosza Maćkowskiego (UKJ 225 Warszawa) i tym samym zapewnił sobie miejsce na podium.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".