• 0
 
  • Wyświetleń: 849
  • Dodano: 2019-05-24 / 09:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Sukces Polskiego leasingu. Wysoka pozycja w na rynku europejskim

 
 
Sukces Polskiego leasingu. Wysoka pozycja w na rynku europejskim
Rok 2018 był bardzo udany dla polskiej branży leasingowej. Nasz kraj uplasował się wówczas na 7 pozycji, zaraz za Szwecją, Rosją i Włochami. Najważniejszą częścią całej struktury klientów firm leasingowych stanowiły wówczas mikro i małe firmy, czyli te o obrotach do 20 mln zł. Odsetek ten wynosił 73 proc. Aktualnie można zaobserwować nie tylko duże zainteresowanie tymi usługami, ale też to, że są one bardzo dobrze dopasowane do potrzeb klienta indywidualnego, jak i tego z sektora przedsiębiorstw.


Leasing - rosnące statystyki i coraz większa popularność

Z okazji 25-lecia Związku Polskiego Leasingu powstała infografika, która przedstawia, jak kształtował się ten rynek w roku 2018. Zamieszczone tam dane pokazują, że można było zaobserwować awans polskiej branży leasingowej na europejskim rynku leasingu. W roku 1995 Polska znajdowała się wówczas dopiero na miejscu 16. W 2017 widoczny był tymczasem awans. Nasz kraj znalazł się już na miejscu 7, przed nim były wówczas tylko: Szwecja, Rosja, Włochy, Francja, Niemcy. Na pozycji pierwszej uplasowała się natomiast W. Brytania.

Wzrost branży leasingowej można zaobserwować także na rynku polskim. W roku 2018 w stosunku do roku wcześniejszego było to 21,8 proc. To bardzo dużo, a łączne finansowanie wyniosło 82,6 mld zł. Jakie podmioty składały się na strukturę klientów firm leasingowych w roku 2018? W większości (52 proc.) były to mikro firmy, czyli klienci o obrotach do 5 mln zł.

Drugą ważną grupą (zajmującą 26 proc. ogółu) była część małych firm, a także te średnie i duże (są to klienci o obrotach powyżej 20 mln zł). Podobny odsetek, 21 proc. dotyczył małych firm (klienci o obrotach od 5 do 20 mln zł). Niewielki procent to sektor publiczny (0,04) i klienci indywidualni (0,4). Co wpływa na to, że leasing, jak i pożyczka leasingowa cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Czy wpłynęły na ten stan rzeczy tylko i wyłącznie ostatnie zmiany w prawie podatkowym?

Leasing - usługi na najwyższym poziomie?

Aktualnie pożyczki leasingowe to znakomite rozwiązanie dla każdego właściciela firmy. Może on bowiem rozliczyć koszty związane z zakupem samochodu osobowego w ramach leasingu operacyjnego lub też leasingu finansowego.

Oprócz tego niektóre z podmiotów oferujących te usługi m.in. Santander Consumer Multirent w jak najwyższym stopniu dostosowują się do potrzeb każdego klienta. Zainteresowany autem ma bowiem możliwość skorzystania nie tylko z usługi leasingu, które oparte są na jasnych zasadach, ale też z wielu dodatkowych ułatwień. W przypadku wspomnianego podmiotu może on być odbiorcą usług Centrum Likwidacji Szkód, co da mu dużą oszczędność czasu, a także wygodę i komfort użytkowania danego pojazdu. Oprócz tego Santander Consumer Multirent proponuje bardzo dogodne warunki ubezpieczenia, a także możliwość skorzystania z Karty Paliwowej i E-platformy.


Artykuł sponsorowany

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".