• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2038
  • Dodano: 2019-05-23 / 07:21
  • Komentarzy: 0

W Głuchołazach powstanie "raj" dla miłośników ekstremalnych zjazdów rowerowych

 
 
W Głuchołazach powstanie "raj" dla miłośników ekstremalnych zjazdów rowerowych

(Fot. UMWO )

Już wkrótce w Głuchołazach pojawią się dwie kolejne ścieżki singletrack, przystosowane do zjazdów na rowerach górskich. Rozbudowę "Złotych Ścieżek" dofinansował samorząd województwa opolskiego.


Samorząd województwa, na wniosek gminy Głuchołazy, wsparł budowę ścieżek rowerowych typu singletrack na Górze Parkowej kwotą 75 000 zł. Powstaną trasy o łącznej długości 2100 m - "czerwona" o długości 1750 m oraz "czarna" o długości 350 m. Umowę w tej sprawie podpisano 22 maja br. Na podstawie kosztorysu inwestorskiego, koszt budowy ścieżek wynosi 150 000 zł, z czego 50 % sfinansuje samorząd regionu. Planowane zakończenie realizacji zadania ustalono na koniec I kwartału 2020 r.

Wybudowanie ścieżek od samego szczytu Góry Parkowej stworzy spójną całość ze ścieżkami już istniejącymi, zachęci turystów do odwiedzenia odbudowanego schroniska oraz kaplicy św. Anny, ale przede wszystkim będzie dodatkową atrakcją turystyczną promującą region, przyciągając ludzi szukających sposobu na aktywne spędzenie czasu.

- To jedyne takie ścieżki na Opolszczyźnie. Zaczęły powstawać trzy lata temu. Do tej pory budowaliśmy je wyłącznie ze środków własnych. Aktualnie mamy ok. 4 km takich ścieżek, a duże zainteresowanie sprawia, że stawimy na ich dalszą rozbudowę. Przyjeżdżają do nas trenować grupy kolarskie - mówi Roman Samobor, zastępca burmistrza Głuchołaz

Trasy są usytuowane w masywie Góry Chrobrego, w części zdrojowej. To świetne odnowienie parków i ścieżek spacerowych. W połowie tego roku na szczycie Góry Chrobrego ma zostać uruchomione reaktywowane schronisko. W tym miejscu mają się właśnie zaczynać nowe ścieżki. Tu sportowych emocji zaznają przeciętni miłośnicy zjazdu na rowerze, będzie też gratka dla bardziej odważnych i zaawansowanych - gwarantuje to 350 metrowy czarny odcinek trasy. - Już odbywały się u nas lokalne zawody. Po rozbudowie, gdy będzie już łącznie około 6 km tras, pomyślimy o imprezie o większej skali - mówi Roman Sambor.

- To świetna inwestycja dla turystów. Cieszę się, że władze Głuchołaz już wcześniej podjęły się inwestycji wiązanych ze ścieżkami. Warto doinwestować coś, co ma perspektywy i bazę stworzenia ciekawego miejsca dla pasjonatów kolarstwa górskiego oraz nowych adeptów. Jesteśmy do tego bardzo przekonani - zapewnia marszałek województwa Andrzej Buła.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".