• 14
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2463
  • Dodano: 2019-05-03 / 08:05
  • Komentarzy: 2

Stowarzyszenie rowerowe Piasta Opole pomoże cyklistom bezpiecznie wjechać w wiosnę

 
 
Stowarzyszenie rowerowe Piasta Opole pomoże cyklistom bezpiecznie wjechać w wiosnę

(Fot. Dżacheć)

Stowarzyszenie rowerowe Piasta Opole wchodząc w wiosnę otwiera się na cyklistów z Opola. Dla tych, którzy chcą sprawdzić, czy naprawić swój rower oferują miejsce, instruktaż i fachową pomoc.


Stowarzyszenie Rowerowe "Piasta Opole" tworzy kilkunastoosobowa grupa zapalonych cyklistów, którzy postanowili zaktywizować opolskie środowisko rowerzystów do wspólnego działania, organizowania mas krytycznych oraz działań promujących rower jako alternatywny środek transportu w mieście.

- Każdy może do nas przyjechać. Wjazd do nas jest lekko utrudniony, ale i to nie przeszkadza rowerzystom zajrzeć tutaj ze swoim sprzętem. Jeszcze zanim ogłosiliśmy, że rowerownia jest otwarta to zajrzały tutaj 4 osoby - mówi Piotr Oliwa ze stowarzyszenia rowerowego Piasta Opole.

Społeczny warsztat rowerowy mieści się w podwórku przy ul. Krakowskiej 34a. To pomieszczenie, gdzie bez problemu można zrobić całkowity przegląd swojego sprzętu rowerowego. Cykliści ze stowarzyszenia oferują także swoją pomoc, jednak zdecydowanie stawiają na naukę.

- To nie jest tak, że ktoś przychodzi a my robimy. Cel jest taki, żeby robić to wspólnie. Chętnie podpowiadamy, pokazujemy, szczególnie takie rzeczy jak wymiana dętki, drobne naprawy, by osoba, która potrzebuje takiej pomocy mogła to zrobić kolejnym razem sama. Często są to rzeczy, za które serwisy zbierają krocie, a bez problemu możemy wykonać je sami w domu lub właśnie tutaj na warsztacie. Udostępniamy, oczywiście za darmo szereg narzędzi umożliwiających naprawdę jednośladu. Mamy centrownicę, urządzenie do pomiaru długości łańcucha czy klucze do amortyzatorów - dodaje Oliwa.

Informacje o dostępności warsztatu można zleźć na facebookowym profilu: Stowarzyszenie Rowerowe Piasta Opole.

Piasta Opole jest również inicjatorem rowerowej Masy Krytycznej w Opolu. Niegdyś w każdy ostatni piątek miesiąca, a dziś już okazjonalnie rowerzyści masowo przemierzają ulice naszego miasta. Celem akcji jest zwrócenie uwagi władz i ogółu społeczeństwa na zwykle ignorowanych rowerzystów.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-05-03 09:00:49 [83.230.46.*] id:1574626  
KK 35947: Napisał postów [1621], status [Szycha] Reputacja
Wyedukujcie ich z PoRD i instynktu samozachowawczego oraz podstaw kultury osobistej szczególnie tych poprzebieranych za salamandrę.

Nick:
Treść:
2019-05-03 08:39:38 [188.147.103.*] id:1574625  
neon: Napisał postów [2032], status [Szycha] Reputacja
"Piasta" - to środkowa część koła rowerowego.

Nick:
Treść: