• 14
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2423
  • Dodano: 2019-05-02 / 08:47
  • Komentarzy: 0

Pojadą rowerami na Górę św. Anny. Organizatorzy zachęcają do wspólnego pielgrzymowania

 
 
Pojadą rowerami na Górę św. Anny. Organizatorzy zachęcają do wspólnego pielgrzymowania

(Fot. Doxa.fm )

W sobotę 11 maja z inicjatywy Radia Doxa odbędzie się 14. Diecezjalna Pielgrzymka Rowerzystów na Górę św. Anny. Organizatorzy zapraszają pielgrzymów indywidualnych i grupy rowerowe.


Rajd Rowerowy na Górę św. Anny odbywa się w ramach XIV Diecezjalnej Pielgrzymki Rowerowej. Rowerzystów z Opola - już tradycyjnie - poprowadzi Opolski Klub Turystyki Rowerowej RAJDER.

- Spotykamy się o godz. 8.45 na placu przed kościołem pw. św. Piotra i Pawła (od strony Placu Mickiewicza). Wyjazd nastąpi równo o godz. 9.00! - poinformował organizator pielgrzymki.

Trasa będzie prowadzić przez Grudzice i Malinę do Kamienia Śląskiego, gdzie przewidziana jest mała przerwa, która obejmie odpoczynek wraz z modlitwą. Dalej trasa będzie przebiegać przez Siedlec i Ligotę Dolną na Górę św. Anny.

Powrót grupowy do Opola tą samą trasą, przyjazd planowany jest około godziny 19.00. Cała trasa w obie strony to ok. 70 km.

Opolski Klub Turystyki Rowerowej RAJDER zapewnia pilotaż, apteczkę pierwszej pomocy, pomoc przedmedyczną w drobnych urazach oraz pomoc techniczną roweru. Mimo to zaleca się wcześniejsze sprawdzenie stanu technicznego roweru oraz własnej kondycji. Rowerzystów prosi się o posiadanie zapasowej dętki i odpowiedni ubiór adekwatny do pogody.

Msza św. rozpocznie się o g. 13.00 w Bazylice św. Anny. Po godz. 14.00 przewidziano atrakcje dla uczestników pielgrzymki przed Domem Pielgrzyma.

Patronat 24opole
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".