• 14
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3667
  • Dodano: 2019-04-17 / 11:24
  • Komentarzy: 1

Dziś w nocy strażacy dwa razy gasili podpalone pojazdy w Lewinie Brzeskim

 
 
Dziś w nocy strażacy dwa razy gasili podpalone pojazdy w Lewinie Brzeskim

(Fot. OSP Lewin Brzeski )

 <i>Próba podpalenia autobusu na dworcu PKS</i>

Próba podpalenia autobusu na dworcu PKS

Dziś w nocy strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Brzegu oraz ochotnicy z OSP Lewin Brzeski interweniowali dwukrotnie w sprawie prawdopodobnych podpaleń pojazdów.


Do pierwszego incydentu doszło chwilę po północy z wtorku na środę przy ulicy Kościuszki w Lewinie Brzeskim. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o płonącym Volkswagenie na jednym z parkingów. Po dojeździe na miejsce strażacy zabezpieczyli teren i ugasili pojazd, niestety prawdopodobnie nie będzie nadawał się już do użytku.

Chwilę później, po godzinie 1:00 w nocy strażacy zanotowali kolejny alarm pożarowy. - Tym razem zadysponowano nas do pożaru autobusu na przystanku PKS w Lewinie Brzeskim. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji kierowców udało się zapobiec rozprzestrzenieniu pożaru na cały pojazd. Najprawdopodobniej była to próba podpalenia autobusu przez nieznanych sprawców - poinformowali strażacy ochotnicy z OSP Lewin Brzeski.

Strażacy jednocześnie kierują apel do osób, które w ramach bardzo niebezpiecznego "żartu" podpalają śmietniki, pojazdy, stogi siana, wypalają trawę, czy też stodołę sąsiada. Warto wiedzieć, że według prawa każde podpalenie jest zagrożone karą pozbawienia wolności. Jeśli sprawca wywołuje pożar, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach (tzn. którego wartość przekracza obecnie 1 mln zł.), podlega wtedy karze pozbawienia wolności od roku aż do 10 lat.

Jeśli zostanie ustalone, że sprawca podpalenia działał nieumyślnie grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-04-17 14:07:11 [91.212.223.*] id:1573622  
The Naturator: Napisał postów [1851], status [Szycha] Reputacja
Spaliły się ze wstydu? Mycie pianą aktywną w cenie.

Nick:
Treść: