• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 2826
    • Dodano: 2019-04-17 / 18:00
    • Komentarzy: 3

Reprezentacja z Polski wróciła z 8 medalami z Mistrzostw Europy Seniorów w Wilnie

W weekend 13-14 kwietnia b.r. w Wilnie odbyły się Mistrzostwa Europy w Karate kata i kumite. Rywalizowali najlepsi karatecy Europy karate kontaktowego w kategorii senior.

Reprezentacja z Polski wywalczyła łącznie 8 medali, w tym aż 4 złote. Zawodnicy z Opolskiego Klubu Karate Kyokushin mocno przyłożyli się do sukcesu. W sobote jednocześnie odbywały się kata indywidualne i drużynowe. Konrad Kozubowski i Filip Szeller, którzy startowali w obydwu konkurencjach musieli kursować między jedną matą, a drugą - raz występując w teamie, raz indywidualnie. Było to lekkie utrudnienie, lecz chłopaki nie dali zbić się z tropu.

W Team Kata drużyna z Opolskiego Klubu Karate Kyokushin w składzie: Konrad Kozubowski, Mateusz Golomb, Kamil Stankiewicz, Filip Szeller - wywalczyła złoto!

W kata indywidualnym Konrad Kozubowski tym razem stanął na 2 miejscu, a Filip Szeller na 3.
    Agata Kozubowska w kategorii -55kg wywalczyła 3 miejsce. Po półfinałowym werdykcie, kiedy po pierwszej rundzie 3 sędziów wskazało na Ukrainkę, zostało trochę niesmaku. Zdaniem wielu, walka zasługiwała co najmniej na dogrywkę. Wynik Agaty jest niesamowity, zważając na to, że po 7 miesiącach od powrotu na salę po narodzinach dziecka, udało jej się stanąć na podium tak prestiżowego turnieju.

Konrad Kozubowski w kumite -65kg niestety odpadł w walkach eliminacyjnych. Niewątpliwie wykonanie wcześniej 8 rund kata, mogło wpłynąć na jego dyspozycję w kumite.

Poza sukcesami opolskiej drużyny w Team Kata druga drużyna z Polski zajęła 3 miejsce, a w kumite złoto wywalczyła Ania Bielska z Konstancina Jeziorne i Agata Winiarska oraz Maciej Mazur kumite.

Wyniki zawodników Reprezentacji Polski:

Anna Bielska Mistrzyni Europy, kumite -55kg
    Agata Kozubowska brązowa medalistka kumite -55kg
    Agata Winiarska Mistrzyni Europy, kumite +65kg
    Maciej Mazur Mistrz Europy, kumite +95kg
    Konrad Kozubowski, Mateusz Golomb, Kamil Stankiewicz, Filip Szeller Mistrzowie Europy Team Kata