• 0
 
  • Wyświetleń: 318
  • Dodano: 2019-02-15 / 07:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Samochód dostawczy - jak ubezpieczyć bez przepłacania?

 
 
Samochód dostawczy - jak ubezpieczyć bez przepłacania?
Właściciele samochodów dostawczych często zmagają się z wyjątkowo wysokimi składkami obowiązkowego ubezpieczenia OC. Bardzo często koszty, jakie muszą ponosić w związku z polisą, sprawiają, że zupełnie rezygnują oni z dodatkowego ubezpieczenia, jakim jest Autocasco. Jak poradzić sobie z wymaganiami ubezpieczycieli?

Ubezpieczenie obowiązkowe OC
W Polsce polisa OC jest obowiązkowa i musi ją posiadać właściciel każdego pojazdu. Na wysokość ceny polisy wpływa wiele czynników, między innymi model samochodu, jego wiek, stan, ilość drzwi. Nie bez znaczenia jest również sam kierowca. Ubezpieczyciel bierze pod uwagę jego wiek, stan cywilny, doświadczenie oraz historię jazdy. Interesującym rozwiązaniem w porównaniu do polskich polis OC jest propozycja kierowana z rynku brytyjskiego. Ubezpieczenie van insurance można zakupić w wersji podstawowej, do której zalicza się jedynie obowiązkowe OC, oraz kompleksowej, gdzie dodatkowo zyskujemy ochronę AC.

Jak zmniejszyć koszty OC?
Już przed zakupem samochodu dostawczego warto pomyśleć o ubezpieczeniu OC. Wybierając model, zwracajmy uwagę na specyfikację, która nie pozostaje bez znaczenia dla ubezpieczyciela. Im mniejszy silnik pojazdu, tym koszty OC również będą niższe. Więcej zapłacimy, gdy pojazd wyposażony jest w instalację LPG. Również pochodzenie samochodu jest istotne. Gdy sprowadzamy auto zza granicy, koszty polisy mogą wzrosnąć o 1-2%. Warto zawracać uwagę na tak niepozorne aspekty, które mimo wszystko mogą znacznie wpłynąć na dysponowany przez nas budżet.

Czy OC wystarczy?
Ubezpieczenie OC jest bardzo ograniczone. Jeśli na drodze pojawią się niespodziewane sytuacje, często nawet regularnie spłacając składkę, nie możemy liczyć na kompleksowe wsparcie. Jeśli spędzamy za kierownicą sporo czasu, koniecznie pomyślmy o dodatkowym ubezpieczeniu. Mimo że nie jest ono obowiązkowe, jego posiadanie zaoszczędzi nam sporo nerwów i dodatkowych kosztów, gdy w trakcie podróży przytrafi się nam losowe zdarzenie. Samochody dostawcze, którymi zazwyczaj pokonujemy dłuższe trasy, są bardziej narażone na intensywną eksploatację, co wpływa na częstsze awarie i usterki.
Polisa OC dla wielu kierowców samochodów dostawczych jest wyjątkowo uciążliwym wydatkiem, który jednak nie może zostać pominięty. Warto podjąć działania mające na celu obniżenie poziomu składki i jednocześnie zdecydować się na zakup dodatkowego ubezpieczenia typu Autocasco. W ten sposób kompleksowo zapewnimy sobie bezpieczeństwo i bez względu na zdarzenie drogowe nigdy nie pozostaniemy sami z problemem.

Artykuł sponsorowany

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest całkowicie zamknięte.