• 0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3032
  • Dodano: 2019-01-31 / 14:06
  • Komentarzy: 0

Pracodawco! Dziś jest ostatni dzień na wysyłkę PIT do Urzędu Skarbowego

 
 
Pracodawco! Dziś jest ostatni dzień na wysyłkę PIT do Urzędu Skarbowego

(Fot. Archiwum)

Pracodawca od tego roku wszystkie informacje o wypłaconych w 2018 r. ma obowiązek przesłać do urzędu skarbowego wyłącznie elektronicznie, na właściwych wzorach formularzy. Jest na to czas do 31 stycznia 2019 r.

Począwszy od zeznań rocznych PIT za rok 2018 (dotyczy to osób, które nie prowadzą działalności), podatkowe zeznanie roczne przygotuje administracja skarbowa i udostępni do wglądu w aplikacji dostępnej na portalu podatkowym.

- Aby uzyskać dostęp do swojego zeznania podatkowego za 2018 r., przygotowanego w ramach usługi Twój e-PIT, nie trzeba składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego. Zeznanie będzie wystawione automatycznie i bezpłatnie dla wszystkich podatników, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38. Będzie je można sprawdzić od 15 lutego do 30 kwietnia 2019 r. wyłącznie elektronicznie na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów (podatki.gov.pl) - informuje opolski Urząd Skarbowy.

Podatnik będzie mógł wybrać: czy skorzysta z tak przygotowanego zeznania podatkowego, dokona jego modyfikacji lub też samodzielnie wypełni i złoży zeznanie podatkowe. Administracja skarbowa udostępni zeznanie do wglądu i dokonania ew. zmian na portalu podatkowym od 15 lutego danego roku następującego po roku podatkowym.

- Na bazie informacji przesyłanych od płatników udostępnimy propozycję rocznego zeznania. To istotna zmiana w duchu filozofii 3xP, czyli prostych, przejrzystych i przyjaznych podatków" - powiedziała minister finansów prof. Teresa Czerwińska.


Termin na przesłanie informacji podatnikowi (np. pracownikowi) nie zmienia się i jest to nadal koniec lutego.

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".